Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Ray
#26

за мен лично Рей ми е по-удобен, защото е по-малък. като пеформанс е същото. бърз и без никакви крашове. иначе телефончето е много красиво, лед светлината е на дъгата-хоум бутона, а другите два бутона са сензорни. много ми е удобен за работа с една ръка.
Цитирай
Аксесоари
#27

Мерси! Аз го видях на витрина, но е друго да го пипнеш. Дизайна е просто върха.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#28

Здравейте отново Smile вчера забелязах нещо което малко ме поучуди ... по принцип не трябва ли с телефона спокойно да мога да гледам клипчета във Вбокс?? Актуализирах си флаш плеъра и пак не иска нито през Опера-та нито през заводския браузър. Това нормално ли е и ако не е имате ли представа как да се оправи? И още нещо , исках да си инсталирам различен live wallpaper от нормалните който са с телефона , инсталирах си ги , но когато тръгна да го сменям отново ми излизат само заводските ?? Как точно стават нещата там. Мерси предварително.
Цитирай
#29

какво трябва да направя за да си ъпдейтна тел пробрам през компа и там ми казва че съм с най новият софт но не съм с 2.3.3 съм
Цитирай
#30

Явно за твоя бранд/оператор това е най-новия и той не е пуснал обновление все още.
Цитирай
#31

как да разбера моя тел от кой район е???
Цитирай
#32

Влез в сервизното меню и виж номера на Customization version (във формат хххх-хххх). Дай го тук и ще се опитам да намеря нещо. Освен това, ако кажеш от къде си го купил, може и да ти дам направо отговора.
Цитирай
#33

от хенди в Бургас
Цитирай
#34

Handy = Mtel в общия случай.

Значи най-вероятно телефона ти е с Мтел бранд, а те много бавят ъпдейтите.
Цитирай
#35

Колеги , прегледах всяко инфо за телефона което успях да намеря и доколкото разбрах няма HDMI, но все пак реших да попитам и тук хората които го имат ,защото съм решил да подаря 1 такъв на майка ми да я вкарам малко в модата Big Grin , идеята е, че ходи често по конференции семинари и ще и свърши работа този изход Smile

Sony Xperia Z2
Цитирай
#36

няма :-)
Цитирай
#37

Някой да е чул нещо за 4.0.2.A.0.58? :unknw: :unknw:
Цитирай
#38

За Рей аз не съм чул.

Намерих за Pro и Mini Pro, но не и за Ray.

Пък в тоя форум друг с такъв телефон има ли? :unknw:
Цитирай
#39

GH0STFACE написа:Пък в тоя форум друг с такъв телефон има ли? :unknw:
:rofl: :rofl: :rofl:
май има, ама се спотайват Lol Lol
Цитирай
#40

Здравейте имам малък проблем с телефона - не ми показва Wi/fi вкъщи и на публични места където е с парола , защо се получава това и как да го оправя ?
Цитирай
#41

Здравейте!

От около две седмици и аз съм с Ray и съм изключително доволен от телефона. Бърз, компактен, супер дизайн, на разумна цена и т.н. Предишния ми бе X8...

Въпроса ми е относно камерата и по-точно за софтуера и настройките. С приложението на SE не успявам да включа светкавицата - включвам светлината, но това не е светкавица, в смисъл, че аз искам да светне в момента на снимане, а не да свети постоянно. С Little photo ми дава следната грешка при включен Flash=on - Error: camera hardware failure, а при Camera360 няма никакво значение дали съм я пуснал или не. Не знам проблема в хардуера ли е, в приложенията или това е нормално...

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#42

използвай Vignette Wink
Цитирай
#43

mazy написа:използвай Vignette Wink
Отлично приложение! Благодаря! Жалко че е платено... Изтеглих демо версията, но ми позволява да снимам само в ниска резолюция. Предполагам, че това е ограничението?

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#44

заповядай Smile
Цитирай
#45

Супер си! Благодаря! Щях да пиша по-рано, но бях в кухнята Smile
Това е наистина страхотно приложение!

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#46

Здравейте,

от една седмица и аз съм с Рей :dance: Много ми харесва, още не съм го разучила. Имам обаче един проблем с настройките за интернет - звънях на Мтел оператор, изпратиха ми ги, въвеждам ги ръчно, обаче не става. Не запомня настройките. 100 пъти ги въвеждах, рестарирам, но не... все едно нищо не съм правила!
Някой имал ли е такъв проблем или поне да има идея какво да направя?
Цитирай
#47

Виж ми последния пост в темата (616) https://www.androidbg.com/forum/post321631.html#p321631 , мисля че и при теб ще бъде същотото Smile

Sony Xperia Z2
Цитирай
#48

entireworld написа:Виж ми последния пост в темата (616) https://www.androidbg.com/forum/post321631.html#p321631 , мисля че и при теб ще бъде същотото Smile
Много е възможно и това да е причината, но преди година, когато смених тарифния план с мтел сърф енд толк и при мен се получи този проблем. Пак така, пращаха настройки, звънях няколко пъти, въвеждах ги ръчно... какво ли не направих. След ден или два интернета ми тръгна без проблем, според мен причината си е в оператора. Със старата карта от 1999 г. си карах до преди две седмици и след този случай никога съм нямал проблем с интернета на телефона, а съм сменял карти и съм го преинсталирал поне два пъти. Заради старата карта обаче съм имал други проблеми, явно не правеше добър контакт, та поне веднъж седмично ми се е налагало да вкарвам наново PIN. Това наложи и смяната на картата, тъй че ако ти е много стара, м/би не е зле да я смениш и ти. Телефона ми беше Xperia X8.

Сега и аз съм с Ray, наистина прекрасен телефон. Единствено ме дразнеха бедните настройки на камерата, но с Vignette (mazy, благодаря ти още веднъж!) всичко си дойде на място. Рутнал съм го, изчистих го от почти всичко излишно, сложих му каквото искам и усещането ми от телефона е отлично. Имам един-два въпроса за премахването на още някои приложения, но ще питам по-късно.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#49

Явно е от картата! Моята е от 2006г. Сложих картата от служебния ми телефон и интернета тръгна веднага.
Много благодаря за съветите. Ще сменям чипа Smile
Цитирай
#50

Здравейте ! Искам да Ви попитам кой телефон е по-добър Google Nexus S или Sony Ericsson Xperiа Ray???Скоро ще си купувам смартфон и ше ми е за първи път Smile Вие кой бихте ми препоръчали?? Smile Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)