Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Ray

преди да снимаш си избърсвай обектива, ако не ти е надрано стъклото вече де!
Цитирай
Аксесоари

http://prikachi.com/images.php?images/611/7093611y.jpg

Чисто нов с GB. ruil4o мисля че си прав, защото се виждат някакви драскотини по стъклото на камерата....

Edit: след полиране с паста за зъби и памучна тениска и снимано на лоша светлина

http://prikachi.com/images.php?images/754/7093754l.jpg

Sony Xperia SP C5303 Black JB 4.3 12.1.A.1.205 Stock  Cyanogenmod 12 5.0.2  Cyanogenmod 11 4.4.4

Sony Xperia Z5 Black Stock
Цитирай

На мен тая първата снимка ми прилича на мръсен/потен/мазен обектив. Другите снимки за мен са ок като за телефон.

Redmi Note SD->Redmi Note 3->Redmi Note 10 Pro
+ Redmi 7, Redmi Note 4X, Redmi Note 9
Цитирай

Напоследък ми е много бавен телефона и постоянно цепи, а няма много приложения, всъщност са малко. Ъпгрейтнат е до последната му възможна версия на андроид.
Цитирай

С времето става така. Преинсталирай го.
Цитирай

Аз на моят му сложих MIUI и сега е много по-добре Smile
Цитирай

Здравейте. Взех едно телефонче експерия рей за баща ми, но не мога да го ъпдейтна, изписва ми, че няма SEMC HSUSB DEVICE драйвер и никъде не го намирам. Някой може ли да ем посъветва какво да правя, никога не съм работила с ериксон.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай

Деси, свали и инсталирай този пакет драйвери: http://doomlord.xperia-files.com/downloa...IwMTQwMzE4
Цитирай

Здравейте, имам проблем с дисплея на рей, когато трябва да се включи светва само подсветката а дисплея тръгва от трети четвърти опит независимо дали го отключвам или звъни. Пробвах без карта памет и със стоков ром няма разлика сега съм с цм10.
Цитирай

Имам ново проблемче с експерията - след като я взехме, батерията падаше светкавично, когато стигне 30%. Помислих, че е от нея и я смених, но проблемът си остана, имате ли идея от какво може да е и има ли оправяне без рут, че хич не ми се занимава с това?

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай

dessyteneva написа:Имам ново проблемче с експерията - след като я взехме, батерията падаше светкавично, когато стигне 30%. Помислих, че е от нея и я смених, но проблемът си остана, имате ли идея от какво може да е и има ли оправяне без рут, че хич не ми се занимава с това?
За най-сигурно си изтегли Sony Update Service(SUS) и направи поправка на рома.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

ЧНГ, здрави и щастливи!

Рей-чето не ще да пали. Исках да прехвърля с блутуута няколко снимки към лаптопа и при включването му телефонът се изключи и започна едно неспирно ресетване и само с изваждане на батерията може да се прекрати. Включвам го и пак така. Това се случи ден преди НГ и утре мисля да го пращам в сервиза, за да го прегледат, но ме съмнява, че ще му обърнат сериозно внимание, тъй като на 12 или 13.02 му изтича гаранцията. Някой може ли да предположи, какво може да му е станало?
Благодаря!

И между другото, новият облик на форума е много красив Smile
Цитирай

Преди рестартирането си, телефона успява ли да стигне поне до зареждане на операционната система или не?
Защото ако все пак зарежда, то можеш да използваш това за бързо деактивиране на блуутут, което ще доведе до спиране на рестартите му. Вероятно до следващото пускане на блуутут обаче.

Ако не стига до зареждане не ОС, то остава варианта рипеър през програмата PC Companion с компютъра.

П.п. На скоро имаше и други подобни случай във форума, именно след активиране и опит за изпращане на информация с блуутут.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Преди малко пробвах пак. За първи път зареди ОС, но веднага след появяване на клавиатурата за въвеждане на паролата се ресетна отново, а досега стигаше до надписа Xperia и светване на Home бутона и до там.
Как се деактивира ВТ-а, след като е изключен телефона?
Цитирай

Не, съвета ми бе да се деактивира, в случай обаче ако зарежда ОС-а. Щом не може да се задържи до толкова, че да го изключиш блутутут от настройките, то остава рипеър вероятно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Къде мога да прочета, какви стъпки трябва да изпълня с програмата на Сони, за да заработи телефона?
СИМ карта и памет карта трябва ли да са извадени?
Или да ми се нахвърлят тука и да ги изпълня.
Цитирай

Този линк е един от многото,  които има по този въпрос за работа с програмата Pc Companion.

https://www.youtube.com/watch?v=u47fAYa0a4w


Смятам, че ще се оправиш с внимателно следване на стъпките.  
Smile

П.П. Не е необходимо изваждането на никоя от картите.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря, Monipeev!
Със софтуера на Сони се оправи телефончето.
От тук нататък има ли вероятност отново да забие след включване на ВТ-а?
Цитирай

Според това което съм видял при подобен апарат и чел, напълно възможно е отново да се прояви този проблем, след активиране на модула.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте!  Реших да инсталирам един ром, но се оказа, че не подържа Рай. Рестартирам от CWM, но сега не иска да се включи телефона, пише само Сони и толкова. Явно всичко съм изтрил.  Мога ли да направя нещо или е за кофата?

Мерси!
Цитирай

Свали стоков фърмуер за твоят модел телефон и го флашни през програмата Флаштул.
Може да използваш и Pc Companion и да преинсталираш софтуера на телефона през програмата на компютъра, за да го съживиш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Thumbs Up 

Благодаря за съвета! Smile Флашнах го със сток  през Флаштул и всичко е наред. Телефонът отново е на 6!
Цитирай

Момчета батерията на телефона почна да пада за 8 часа до 0 почти без да го пипам земах нова батерия и пак е така...... от какво може да е
Цитирай

Погледни в статуса на батерията, кое приложение евентуално има пръст за проблема.
Към преинсталиране на софтуера също може да се помисли като вариант.
Ако не е хардуерен проблем, редно е да се отстрани с някоя от стъпките.
Смяна на батерията или преинсталиране на софтуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Смених батерията с нова и пак е така 8-9 часа и пада също върнах телефона до начални настройки изтрих всичко и пак пада
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)