Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Ray
#76

ако не ти изкача поп-ъп, плъзни лентата на статус бара надолу и би трябвало там да има опция за потвърждение Wink
Цитирай
Аксесоари
#77

като тръгна да получавам файла се получава така:

[Изображение: screenshot_2011-12-06_1459.png]

и като плъзна лентата надолу, автоматично ми изкача това:

[Изображение: screenshot_2011-12-06_1459_1.png]
Цитирай
#78

в сд картата си имаш по подразбиране папка downloads - там се записват, когато сваляш през браузера, bluetooth - когато е през блуутут и т.н.
за да спестя следващият ти въпрос евентуално - за да виждаш файловете в картата памет ти трябва файлов мениджър, който се сваля от Маркета Smile

едит: при мен се появи, когато плъзнах лентата надолу, но това е предполагам защото съм в меню и системата може би приема, че правя нещо и не е добре да ми изкачат разни прозорци Wink
Цитирай
#79

Важното е да ти върши работа :thumbup:
И няма проблем, питай, когато нещо не е ясно, Андроид е доста различна от Симбиан, но в никой случай не е по-трудна за работа :coffee:
Цитирай
#80

просто когато избереш нещо от прозорчето, сложи тикчето отдолу това да е действието по подразбиране
Цитирай
#81

Settings/Call setting и някъде отдолу търси Интернет обаждания. Избери "Само за интернет обаждания" или нещо подобно.
Цитирай
#82

Някой би ли ми отговорил на въпроса : Здравейте Имам един проблем и бих искал да ви попитам Със Sony Ericsson Xperia Ray съм и когато си отворя маркета и отида не водещи безплатни и като почна да скролвам надолу и стигна до 500 ми изписва: "Трябва да се удостоверите.Моля влезте в профила си в Google." и не ми зарежда другите приложения надолу. Ако някой знае как да отстраня проблема и дали изобщо е проблем ще съм му много благодарен. Казвам и дали изобщо е проблем защото от М-тел ми дадоха телефон, на който отговарят специалисти в областта на андроид и таблети и ми казаха, че самата операционна система е забранила така да го нарека този достъп (смисъл операционната система е ограничила дотам да се зареждат приложенията и игрите и всичко останало). ??????????????
Цитирай
#83

A.Milotinov написа:Някой би ли ми отговорил на въпроса : Здравейте Имам един проблем и бих искал да ви попитам Със Sony Ericsson Xperia Ray съм и когато си отворя маркета и отида не водещи безплатни и като почна да скролвам надолу и стигна до 500 ми изписва: "Трябва да се удостоверите.Моля влезте в профила си в Google." и не ми зарежда другите приложения надолу. Ако някой знае как да отстраня проблема и дали изобщо е проблем ще съм му много благодарен. Казвам и дали изобщо е проблем защото от М-тел ми дадоха телефон, на който отговарят специалисти в областта на андроид и таблети и ми казаха, че самата операционна система е забранила така да го нарека този достъп (смисъл операционната система е ограничила дотам да се зареждат приложенията и игрите и всичко останало). ??????????????
И при мен е така. Явно са решили да ограничат класацията на водещите приложения до 500, а не до 500 000 примерно. Поне за мен това не е проблем. Все пак, ако отидеш на категории и искаш да видиш водещите приложения от категория, то те пак са 500, тоест, при наличието на около 30 категории в приложения и около 8 в игри ще можеш да видиш 500х30 + 500х8 водещи приложения. И все пак това се отнася за някакво безцелно търсене; ако търсиш по ключова дума, ще ти изкара и приложения, които не са в топ 500...

И един въпрос, защото аз забравих да го направя, но ти задаваш въпроса, следователно е логично да си пробвал - ти удостовери ли се? Предполагам, ако си бил натиснал на подканата за удостоверение си щял да си скролваш примерно още 500 приложения надолу...

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#84

mazy написа:Sygic GPS Navigation v11.0.2:
http://www.multiupload.com/3KDJYQPSMT

това е апк файл, който инсталираш Smile после се връзваш към wifi и си сваляш картата на БГ (която е около 290мб)
после като я ползваш от настройките махаш първата отметка, ако не си на план с неограничен интернет и слагаш само втората отметка, за да ползва a-gps модула Wink

ако не ти хареса интерфейса, сваляш друга и пробваш Smile
Здравей!
Ако правилно съм те разбрал ако не сме на план с неограничен интернет,
след като инсталираш Sygic GPS Navigation v11.0.2,влизаш в настройките на телефона:
>Местоположение и защита
>Слагаме отметка на "Използване на GPS сателит
Това значи ли че няма да се начисляват данни за да ми набъбва сметката?
Извинявай за тъпите въпроси,но за първи път имам такъв смарт телефон и още ми е трудно да разбера някои неща.
Цитирай
#85

Sygic e офлайн навигация. Единствено може да иска интернет за да се свърже с онлайн услуги за трафик и време. За да не се свързва с такива услуги направете следното: В Sygic отивате в Меню/Свързване/Повече опции и махнете отметката от "Впиши ме автоматично" и може да сложете отметка и на "питане преди свързване"
Цитирай
#86

Благодаря
Цитирай
#87

djagiВчера 10:00:40

Новопостъпил
Offline
Регистриран: 2011-01-04
Мнения: 38
A.Milotinov написа:
Някой би ли ми отговорил на въпроса : Здравейте Имам един проблем и бих искал да ви попитам Със Sony Ericsson Xperia Ray съм и когато си отворя маркета и отида не водещи безплатни и като почна да скролвам надолу и стигна до 500 ми изписва: "Трябва да се удостоверите.Моля влезте в профила си в Google." и не ми зарежда другите приложения надолу. Ако някой знае как да отстраня проблема и дали изобщо е проблем ще съм му много благодарен. Казвам и дали изобщо е проблем защото от М-тел ми дадоха телефон, на който отговарят специалисти в областта на андроид и таблети и ми казаха, че самата операционна система е забранила така да го нарека този достъп (смисъл операционната система е ограничила дотам да се зареждат приложенията и игрите и всичко останало). ??????????????
И при мен е така. Явно са решили да ограничат класацията на водещите приложения до 500, а не до 500 000 примерно. Поне за мен това не е проблем. Все пак, ако отидеш на категории и искаш да видиш водещите приложения от категория, то те пак са 500, тоест, при наличието на около 30 категории в приложения и около 8 в игри ще можеш да видиш 500х30 + 500х8 водещи приложения. И все пак това се отнася за някакво безцелно търсене; ако търсиш по ключова дума, ще ти изкара и приложения, които не са в топ 500...
И един въпрос, защото аз забравих да го направя, но ти задаваш въпроса, следователно е логично да си пробвал - ти удостовери ли се? Предполагам, ако си бил натиснал на подканата за удостоверение си щял да си скролваш примерно още 500 приложения надолу...
Последно редактирано от djagi (Вчера 10:05:25)


Значи като ми го изпише това : "Трябва да се удостоверите.Моля влезте в профила си в Google." немога да го отворя смисъл като цъкна на него не става нищо нито ми го отваря нито нищо :Х:Х:Х ??? А като вляза в приложението ми сето е G-Maila съм си логнат... а и с техниците които говорих ми казаха да се logoutna обаче никъде няма бутон logout или бутон изход :Х:Х........???
Цитирай
#88

Settings/Applications/Manage applications/All/Market цъкаш на него и после му даваш Clear cache и Clear data.
Цитирай
#89

Току що се сдобих с телефончето. Много съм очарован, но естествено като всяко първо начало гледам малко като индианец пишеща машина. Smile

Виждам че имам 5 десктопа така да се каже. Как мога да добавям и махам неща от тези десктопи. Пробвах да добавя аналогов часовник, но ми казва, че няма място на този десктоп. За сега е това другото ще го разцъкам по късно.


Извинете ме, че пуснах тематa не където трябва. Разбрах как става номера. :bow:
Цитирай
#90

GH0STFACE написа:Settings/Applications/Manage applications/All/Market цъкаш на него и после му даваш Clear cache и Clear data.
Направих това което си ми написал....но пак не става ;ххх просто нз :Х
Цитирай
#91

Здравейте, имам питанка, от около седмица съм с ray наистина много готино смартфонче,но забелязвам малка разлика от начина на загасяне на дисплея от това което беше първия ден, загасяше точно както е на клипа първите 3 секунди някъде,сега не се появява тази лента в средата и тогава да загасне,загася си без нея,някой ако има обяснение да помага,че се шашкам да не е прецакано нещо,не че е кой знае колко съществено, но се притеснявам като видя някаква такава разлика.
http://www.youtube.com/watch?v=Mw5OuSb7B...ce=message

И още нещо кое приложение да дръпна за да мога да използвам пълните възможности на камерата,чух че имало такова нещо, благодаря предварително
Цитирай
#92

Здравейте Smile от около седмица се радвам на това прекрасно телефонче. Малко ми е трудно с този Андроид, както всяко начало естествено. Успях да ъпдейтна ОС до версия 2.3.4 през телефона. Сега леко, по-леко започвам да си свалям различни приложения от маркета. Имам един въпрос към по-знаещите: Как да си инсталирам Sygic GPS Navigation v11.0.2 като съм свалил апликейшън файла на компютъра. Ако може малко по-подробни обяснения. Благодаря Wink

Sony Xperia™ Z
Цитирай
#93

Инсталирай си файлов мениджър от Маркета (аз лично ползвам ES File Explorer). Прехвърли си .apk файла от компютъра в картата памет и после през мениджъра го намери и кликни върху него и дай Install

@G3 - изгасянето като на стар телевизор е само при 2.3.3 - при 2.3.4 го няма Smile
Цитирай
#94

много благодаря.инсталитах си Astro и мисля да пробвам.форума е много готин и полезен Rock

Sony Xperia™ Z
Цитирай
#95

-телефонът ти е брандиран и вероятно Мтел не са пуснали ъпдейт до 2.3.4 за техните устройства
-ако дадеш фактори ресет от менюто на телефона - честно казано не помня :unknw: :unknw:
-от таск килър смисъл никакъв Wink
Цитирай
#96

Флашваш му фърма от темата за Flashtool и ще можеш да получаваш горе долу пръв новите ъпдейти.
Цитирай
#97

wold generic или някой европейски, но да е generic Smile
Цитирай
#98

Няма функция Ребранд Smile Дебрандирането или брандиране към друг регион става когато сложиш с Флаштуул фърмуер от друг регион. Така променяш бранда на телефона Smile
Цитирай
#99

А прочете ли синия надпис? :confused:
Цитирай

Флаштуул е инструмент, създаден за Xperia X10i. Той помага никога да не успееш да си брикнеш наистина телефона!
С него можеш да правиш почти всичко (с х10 всичко). Все още не е оптимизиран за новите модели на СЕ.
За Рей работят много малко неща - сигурно си забелязал. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)