Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да ъпдейтнем до Андроид v.1.6,v.2.1,v.2.3
#1

Здравейте,понеже вече 5,6 човека ми писаха на skype-to да им обясня как да си Updeitnat версията на андроида,след като го направих на поредния човек,реших да ви покажа как се прави,ако не се справите пишете на skaypa.

ЩЕ ви покажа 2 варианта,единия е със "Update Service" а другия е със "FlashTool"
Които и вариант да изберете задължително инсталирайте и "Update Service" понеже тя слага нужните ни драйвери.

Първия вариант е със "Update Service"

DOWNLOAD: "Update Service" http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

След като сте я инсталирали и се стартира.
1/ От тука си избирате езика има и бг език
2/ Натискате отметката,и натискате "Начало"

[Изображение: ef807b7dc315c173b509dc945b541f2f]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Изберете gsm и натиснете "Следва"
1/ Изберете модела gsm
2/ Или натиснете тук
3/ И изберете тази версия на x10i

[Изображение: fea31b5fb66add7788abf276b4a497d1]



[Изображение: 34a0a775d1e19bf47688239c2873204f]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



1/ Направете това от картинката и сте готови,инсталацията ще тръгне веднага,и може да пуснете копчето за назад (стрелката) изчакайте да си свали и инсталира софтуера,не прекъсвайте по никакъв начин инсталирането на софтуера.Ако случайно го направите няма да има софтуер във gsma,и трябва да направите процедурата от начало.


[Изображение: 7786a37198a1cb3f07bac234672fd536]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Ето и варианта със "FlashTool"

DOWNLOAD: "FlashTool" http://www.flashtool.net/download.php
DOWNLOAD: "Android v2.3.3 за x10i" http://www.mediafire.com/?yrk3w24lrz0nfso



Сваляте и разархивирате където искате FlashToola.

След това сваляте и разархивирате android v2.3 от линка ми,след това влизате във папката която се появява и местите файла вътре във папката "firmwares" на FlashTool.


1/ Това е android v2.3 от линка които сте свалили и разархивирали.
2/ Копирайте и преместете android v2.3 във тази папка "firmwares" която се намира във папката на "FlashTool"

[Изображение: b151c3d21fd5534b60a9e6707dd80696]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



1/ Стартирайте "FlashTool" и натиснете копчето "Flash"

[Изображение: 98a0aadd449c6c47fc7c438f639f5264]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



След това ако сте сложили софтуера android v2.3 във правилната папка,трябва да виждате същото като на снимката,натискате ок.

1/ Android v2.3


[Изображение: f09a785a8bad5a67d3ac084201ba20b3]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



След това чакате да ви се покаже картинката която е на снимката,и правите това което пише
1/ Изключвате gsma
2/ Натискате и държите копчето за назад (стрелката)
3/ Вкарвате usb кабела във gsma без да пускате копчето за назад (стрелката)
4/ След като тръгне инсталацията може да пуснете копчето (стрелката)изчакайте да ви изпише че е готово и може да извадите usb кабела
ВАЖНО! Изключете всички програми на sony,от долу във дясно при часовника на windowsа ви,иначе ще ви дава грешка и няма да стане.


[Изображение: e5ae89af60ce98ff1cf53c64183661e2]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://xbox360-bg.net
Skype: polkovnika2,HTC One X,Sonyericsson x10i,Nokia 2x 5800xm,N 96,95,73,..,
Цитирай
Аксесоари
#2

REBORN, искам да знам причината за минуса.

Полковник, правя темата важна, хареса ми, а и е доста полезна.

SIV
Цитирай
#3

polkovnika2, браво на теб! Много добра работа.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#4

+ и от мен, много полезно :thumbup:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#5

:thumbup: :thumbup:

Samsung  Galaxy S7 edge  32GB
Цитирай
#6

Така имам проблем вчера след като реших да си ъпдейтна телефона от 2.1 на 2.3 си свалих "Update Service" и следвах инстрикцийте всичко точно свали уж софтуера инсталира го и включвам и какво да вида пак съм с 2.1 ... само, че нормално без нищо в него сякъш сега съм го купил .... :mad: Така реших, че нещо не съм направил като хора и викам пак да пробвам почвам както си е всичко по процедура и от "Update Service" ми изписва "Вие сте с най - новия софтуер, желаете ли да го преинстлирате" и сега чакам вашата помощ кво и как да направа искам да права искам да мина на 2.3
Цитирай
#7

Направи това което е показно,втория метод.

https://www.androidbg.com/forum/topic190...21v23.html

http://xbox360-bg.net
Skype: polkovnika2,HTC One X,Sonyericsson x10i,Nokia 2x 5800xm,N 96,95,73,..,
Цитирай
#8

Здравейте,
имам един въпрос ,който вие може би ще сметнете за глупав ,но все пак не разбирам много.
Един приятел ми сложи 2.3.3 на телефона с оригиналния РОМ ако не се лъжа ,но не чрез PC companion ,а с руутване (ако е правилно да кажа така).Та въпроса ми е дали сега мога да си ъпдейтвам аз през PC companion или трябва пак той да ми слага новите ъпдейти?
Цитирай
#9

За този телефон повече ъпдейт няма да има, така че не се притеснявай какво трябва да правиш нататък. Само една една забележка-първо намери тема близка до твоя въпрос и пиши в нея ;-)

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#10

ще се запазят ли телефонният указател и снимките след ъпдейта?
Цитирай
#11

Снимките да, защото са на картата, а при нея нищо не се променя при ъпдейта, но контактите ще се изтрият, най-добре да си ги синхронизираш с гугъл акаунта.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#12

Само да питам като си запазя контактите от 2.1 стоков и кача последния 2.3 ще мога пак да си ги въстановя от същото приложение?

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#13

Да Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#14

Android v2.3 има ли БГ меню
Цитирай
#15

Да, има Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#16

Извенете за притеснението , но някой може ли да ми помогне ... Проблема ми е ,че си ъпдейтнах андроида до 2.3 по този начин с флаша и сега телефона не ми разчита сд картата ... а имам две и с двете пробвах и не става .. телефона не ми е вкл към усб–то. А преди да го ъпдейтна ми отваряше сд картата , но като кача някаква песен ми я отваряше само в плеяра , а в картата на всяка папка ми показваше ,че не поддържа такъв формат . Моля някой да помогне Smile много ще съм благодарен Smile
Цитирай
#17

Ако имаш някой познат с друг телефон, четящ такива карти и на него му я разпознава...пробвай да я форматираш на другия телефон и после виж дали я чете на твоя!
Цитирай
#18

а файлов мениджър свали ли си?
Цитирай
#19

ае пичове преди една седмица си купих тела и сам много довелен пробвах и двата начина да го ъпдйтна от 2.1 на 2.3 но нищо не става някой може ли да ми помогне help
Цитирай
#20

Е как не става, дай снимка да видим какво ти дава!

С какъв телефона си :confused:
Цитирай
#21

За x10 mini Pro става ли ?
Цитирай
#22

Едва ли, за мини про няма и ъпдейт до 2.3..... :unknw:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#23

slavigeriv написа:За x10 mini Pro става ли ?

Става да си качиш 2.1, но не и повече.
Цитирай
#24

Нещо през последната седмица зачестиха питанията,защо начина описан по горе не действа Big Grin този вариант със flashtoola работи на всеки gsm,стига да си свалите нужния ви ftf файл,този който сам дал е за X10i,не става на х8,x10 мини,x10 мини pro .. Smile

http://xbox360-bg.net
Skype: polkovnika2,HTC One X,Sonyericsson x10i,Nokia 2x 5800xm,N 96,95,73,..,
Цитирай
#25

Здравейте , това ми е първото мнение и съжалявам ако съм объркал нещо ! Искам да попитам нещо . Ъпдейтвам си Андроида от 2.1 до 2.3 с Флаштоол , може ли да ми кажете колко време продължава горе долу ъпдейтването , защото стигнах до тук : http://alfa.kachi-snimka.info/images/cqs1325332601m.png и не е мръднало от 20 мин. че и повече . Може ли някой да ми обясни ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)