Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да ъпдейтнем до Андроид v.1.6,v.2.1,v.2.3
#51

Проблема лично за мен е решен - след няколко часово ровичкане си изтеглих кернела и РОМ-а които ми трябват от руски и ирански торенти.

От XDA проблема не е само че "няма достъп от BG", синът ми от Холандия също не може да изтегли СМ и nAa kernel от xda. Проблема най-вероятно, според мен и според това което ми дава като съобщение "403. That’s an error.Your client does not have permission to get URL /p/minicm/downloads/list from this server." е че не съм регистриран девелопър в Гугъл и за това не мога да свалям "Open source" от сървърите/проектите на Гугъл. Явно Гугъл са сложили рестрикция за сваляне от всеки желаещ на техни опън сорс приложения. Проблема се отнася до всичко що е качено и се даунлоадва от "Google Project Hosting" - например MiniСМ7 и nAa кернел за X10 Mini, CM за Defy и др.

НО други РОМ-ове - например GingerDX за X10Mini, X8 наистина се свалят без проблем.
Цитирай
Аксесоари
#52

Ами това трябва хората дето качвам ромовете да си го ревизират, ако искат хората да им ги ползват. Или да предоставят миръри.
Цитирай
#53

Здравейте, ъпдейтнах си софтуера на X10i през сони ъпдейт, стана 2.3.3 имам няколко въпроса:

1. Не намирам никаде опция за Mobile Bravia Engine дали я няма или ?
2. С 2.3.3 мога ли изцяло да инсталирам приложения игри в картата памет за да не ми заемат тел.памет(пробвах няколко инсталации вече и никоя не ми даде такава опция...)?
3. Как да изкарам онзи черния бар кадето бяха бързите бутони за Wi-Fi/GPS/Bluetooth/SceenLight ?
4. Инсталира ми се освен стандартната клавиатура и китайска и японска как да ги махна тези двете ?
5. Като си сърпа софта в паметта на телефона ли го дърпа (даде ми за сваляне 149 МБ.) и ако да каде защото искам да го имам под ръка?
6.Игрите NFS-HP и NFS-Shift не ми тръгват (на 2.1 нямах проблем с тях използвам същите апк) едната стартира и след лоад екрана ме изхвърля , другата ми дава че моето устройство не е поддържано ?

Мерси за отговорирте

п.п. До коя версия на андройд може да се инсталира на X10i , 4.0 може ли , знам че няма да има официална ?

Samsung GS3 / Sony j70
Цитирай
#54

1. Няма я тази опция в 2.3.3
2. Зависи от програмите, дали позволяват местене. Ако искаш всички програми да месиш ти трябва руут и примерно Титаниум Бекъп
3. Черен бар? Имаш в предвид уиджети ли? Виж в widgets за Power control
4. Трябва ти руут за да ги премахнеш
5. На компютра се дърпа ъпдейта. Търси за папка blob_fs вътре са файловете, но в този им вид няма да можеш да ги ползваш. За това си ползвай готовите ftf файлове от темата за flashtool
6. Нямам и най-малката идея.

Това е последната официална версия. Има ics, но не всичко работи. Следи темата CM9 и гледай напредъка на ром-а.
Цитирай
#55

Здравейте , днес ми се наложи да иползвам календара на X10i и изненада като го пускам и искам да добавя събитие ми дава че нямам календари, но на заден план има(какво събитие/дата и час но не е достъпно) просто излиза това съобщение, че нямам календар и ме връща на началния екран на календара от опций като искам да избера календар е празно. Пиша тука понеже това се получи след ъпдейт с андройд 2.3.3(официален) телефона е рутнат. Как мога да го опрявя ? Искам да си ползвам фабричния, а не друг.

Samsung GS3 / Sony j70
Цитирай
#56

Тоест, като дадеш да избираш кои календари да са видими и списъка е празен :confused:
Виж в Settings/Acc & sync/google дали Calendar sync e отбелязано.

Или пробвай да преинсталираш 2.3.3.
Цитирай
#57

Нямам такава опция там кадето казваш. Ето по точно какво имам предвид с картинки:

1.Отварям календара на телефона:

[Изображение: ekran1x.th.jpg]

1.2 Изиза си нормално с дата
1.3 Избирам дата

2.Избирам час:

[Изображение: ekran2u.th.jpg]

3.След като избера час и трябва да въведа събитие излиза това :

[Изображение: ekran3y.th.jpg]

3.1 Но вижте на заден план зад етикета си има менюто за събитие просто не ме допуска до него.

4.Чрез бутона за опции ми излиза Меню от него избирам Още в него се намира: Ново събитие(и от тука да избера пак ми дава че нямам календари), Календари ,Настройки. В меню календари има това-нищо:

[Изображение: ekrankalendari.th.jpg]

Това е надявам се някой да помогне че пак да прейнсталирам си е играчка а и дали ще стане незнам и сейфовете на някой игри не тръгват.

п.п. Има ли начин този бар (отбелязан със стрелките) кадето е календар и контакти да стой само на главния екран и при сняна на ляво и на дясно да си остава на главния тоест на двата в ляво и вата в дясно да не се вижда ? Защото така ми заема 1-ред с иконки на всеки екран което е безмислено.

[Изображение: osnovenekran1u.th.jpg]

п.п.2 И може ли черния му фон да се премехне да са само иконките както на андро 2.1 ?

Samsung GS3 / Sony j70
Цитирай
#58

^ Не си влезнал там където трябва. Казах Settings/Acc & sync/google.

За другите въпроси: Не става това дето си мислиш.
Цитирай
#59

Мерси стана, но искаше интернет за да се синхронизира. Но това си е доста безмислено ако нямаш и-нет значи не можеш да ползаш календара.

Samsung GS3 / Sony j70
Цитирай
#60

Ще можеш, то един път да го синхронизира е достатъчно.
Цитирай
#61

Здравейте, някои може ли да ми помогне за исталацията,имам проблем като стигна до задържането на стрелката и нищо не става не тръгва никаква инсталация :confused: :confused: :confused: :confused:
Цитирай
#62

devil_mims написа:Здравейте, някои може ли да ми помогне за исталацията,имам проблем като стигна до задържането на стрелката и нищо не става не тръгва никаква инсталация :confused: :confused: :confused: :confused:

Омазал си нещо, аз несъм имал подобен проблем със какво ъпдеитваш?

LG Optimus GT540, LG Optimus 4X HD, Samsung Galaxy Express I8730.
Цитирай
#63

Ами с Update service
Цитирай
#64

devil_mims написа:Ами с Update service

Даваи с FlashTool...

LG Optimus GT540, LG Optimus 4X HD, Samsung Galaxy Express I8730.
Цитирай
#65

Някй може ли да ми помогне да си ъпдейтна телефона (sony ericsson xperia x8) от 2.1 на поне 2.3
Цитирай
#66

to6ko_v написа:Някй може ли да ми помогне да си ъпдейтна телефона (sony ericsson xperia x8) от 2.1 на поне 2.3

Май си сбъркал адреса Wink

Xiaomi Redmi 6 pro
Цитирай
#67

to6ko_v написа:Някй може ли да ми помогне да си ъпдейтна телефона (sony ericsson xperia x8) от 2.1 на поне 2.3

Прегледай раздела за твоя телвфон. Доста е изчерпателен.
Цитирай
#68

А мога ли да ъпдейтна и ZTE-RACER или само на 2.1 може да е

Samsung Galaxy S7 edge 32GB Black Onyx
Цитирай
#69

В тази тема става въпрос само за Х10. За ЗТЕ трябва да потърсиш в съответния раздел за телефона.
П.П. Поразгледах и се оказа, че може да се ъпдейтва само до 2.1, но вероятно има къстъм ромове , позволяващи му да върви и с 2.3, нямам никаква информация обаче как може да стане това Christmas

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#70

Тъй като при мен не всичко заработи нормално след флаша на ftf-а през Флаштуул, минах и през един Update Service, след което всичко се оправи. Ако някой има подобни затруднения - SEUS, и готово. Бтв, който не знае - в чистия сток, който polkovnika е приложил, няма Bravia Engine и xLoud например - трябва отделно да се инсталират Smile

Едит: на който му липсват уиджетите за Wi-Fi, Mobile data, Bluetooth, т.н., които ги има при дърпане на статус бара надолу - най-отгоре, да разгледа таз темичка в XDA:

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1703769

Сваля се някой от първите два зип архива (те са за сток ром), флашва се през рекавъри, и задължително след това Advanced > Fix Permissions, иначе статусбара дим да го няма!

Eдит 2: Честита Нова година, приятели!
Цитирай
#71

Здравейте , искам да ви попитам нали горе е показано как ди ъпдейтнем софтуера на 2,3,3 ! Чудя се ако това същото го направя с версия 2.3.7 дали ще стане ? Smile Rolleyes
Цитирай
#72

С какъв телефон си? Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#73

Сони Ериксон Xperia X10i Smile
Цитирай
#74

2.3.3 е последният ъпдейт, който може да се качи по този начин, в същност други ъпдейти няма, така че всичко над 2.3.3 са къстъм ромове Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#75

Пиши ми на скайп : gre3nn1 моля те Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)