Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Упътване: S-ON отново след AlphaRevX/Revolutionary *ОБНОВЕНА*
#1

* Забележка: Правите всичко на собствен риск, аз не нося отговорност за вашият телефон, ако стане брикнат или повреден. Тествал съм тези инструкции и работят при мен.


Направих си S-OFF на телефона с AlphaRev X Beta преди няколко дни и си качих Cyanogen Mod 7.1.0.1 , но открих някои бъгове и реших да потърся информация за S-ON в XDA форума и да си върна стоковото Froyo 2.2.1 със Sense на HTC, така че гаранцията да ми е валидна. След тази процедура описана долу при мен всичко си стана, както преди да направя S-OFF само един недостатък открих, че нямам стоковите картинки за фон на HTC в това RUU което съм флашнал. Реших да преведа ръководството за S-ON на български, като добавя мое ръководство за флашване на стоковият ром.
EDIT: Моля уважавайте труда на хората и не копирайте на готово темата по други форуми и блогове. Достатъчно е да дадете линк към нашият форум!


1.Инсталиране на RUU стоковият ROM Froyo 2.22.405.1 на HTC Wildfire

На моя телефон направих следното:
След като имаме S-OFF и Clockworkmod Recovery 3.0.6 (или по-нова версия) и инсталиран Cyanogenmod 7 (или друг ROM)
Трябва да флашнем този файл - последното официално Froyo за HTC Wildfire
RUU_Buzz_Froyo_HTC_WWE_2.22.405.1_Radio_13.55.55.24H_3.35.20.10_release_160191_signed.exe

Инсталацията отнема около 10минути, преди това е добре да заредите батерията на телефона поне 80% според мен.

1. За целта трябва да инсталирате HTC USB драйвери. Инсталирате HTC пакета за Windows, рестартирате компютъра и от прозореца за деинсталиране на програми в Windows деинсталирате HTC Sync само. ДЕИНСТАЛИРА СЕ САМО HTC Sync без драйверите и се рестартира компютъра. Така вече имате само драйверите.
2. Включва се телефона да зареди Cyanogenmod 7 (или какъвто ром сте сложили в момента) и го свързвате с USB кабела към компютъра като го оставите на Charge only.
3. Стартирате
RUU_Buzz_Froyo_HTC_WWE_2.22.405.1_Radio_13.55.55.24H_3.35.20.10_release_160191_signed.exe и следвате инструкциите в менюто, за да се инсталира стоковият РОМ.
4. След като инсталирате рома стартирайте телефона веднъж, за да сте сигурни че работи както трябва.

Линк за оригиналният RUU Android 2.2 Froyo 132MB - BG сървър

http://search.data.bg/ready/8c34800327ef...f37d518c7c


2.След инсталацията на стоковият ром се получава един бъг- изчезват уолпейпърите на HTC, HTC Setup Wizard и някои други работи на оригиналният ром. В xda форума има фикс на проблема,един .zip файл трябва да се флашне през рекавъри - Clockworkmod 3.0.6 (или по-нова версия). Как става е описано надолу.
РЕДАКТИРАНО>>>
След инсталиране на стоковият ром изчезва Clockworkmod рекавърито и за да инсталираме фикса трябва пак да флашнем рекавъри. За целта сваляме този файл PC49IMG.zip съдържащ Clockworkmod 5 от тук http://search.data.bg/ready/b4a406d5c22d...43a8b4eb8b Поставяме го във SD картата на телефона и влизаме във HBOOT (при изключен телефон задържаме бутона за намаляне на звука надолу и натискаме бутона за включване). След това ще ви пита дали да инсталира файла натискате нагоре бутона за усилване на звука за Yes и като се инсталира ви пита да рестартира и рестартирате телефона и имате рекавъри. Трябва само след като се включи телефона да изтриете PC49IMG.zip от SD картата, за да продължите нататък.

3.Вече имаме рекавъри остана да инсталирате фикса от SD картата (при изключен телефон задържаме бутона за намаляне на звука надолу и натискаме бутона за включване) избираме с бутоните за звука надолу/нагоре опция Recovery и с бутона за включване потвърждавате ОК. След това се появява менюто на рекавърито със сини надписи.Избирате Install zip from SD card и посочвате файла Sense-Fix.zip и след като го инсталира се връщате назад с бутона за включване назад в менюто, потвърждавате със скрол бутона да се рестартира телефона. След това да се направи hard reset (заводски настройки) като за целта от Boot Loader-а (при изключен телефон задържаме бутона за намаляне на звука надолу и натискаме бутона за включване) избираме Clear Storage и след това да се стартира телефона веднъж поне, за да сме сигурни,че всичко е наред (трябва при стартирането да излезе HTC Setup Wizard , който ви пита за избор на език на телефона и т.н.) и тогава да се пристъпи към S-ON. Тествах фикса и при мен работи.
BG Линк за фикса - http://search.data.bg/ready/c1087e88c8cf...d20fb6fd2d
Подробности в xda форума - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1160251

4.S-ON отново след AlphaRevX/Revolutionary

Изключете телефона. Трябвa да влезнете във Fastboot на телефона. За целта задържате volume down (бутона за намаляне на звука) и включвате телефона. След това с бутона за намаляне на звука навигирате из менюто надолу и избирате fastboot. След като сте влезнали в Fastboot включвате USB калбела към телефона и компютъра. На телефона трябва да изпише Fastboot USB или нещо подобно беше.

1. Разархивирате файловете от fastboot.zip в папка C:\fastboot
2. Отваряте Windows Command Promt (Прозореца за команди на Windows - Потребителите на WinVista/7 трябва да го отворят с десен бутон като Administrator)
3. В командния прозорец пишем CD\ и натискаме Ентер.
4. След това трябва да сте в C:\
5. Напишете cd fastboot и натиснете Ентер
6. След това трябва да сте в директорията C:\fastboot
7. Внимателно напишете командите по-долу. След всяка команда натискате Ентер. След успех след втората команда, рестартирайте телефона и имате S-ON.

Команда:
C:\fastboot>fastboot oem mb 9C068490 1 30
Получавате резултат:
... OKAY

След това команда:
C:\fastboot>fastboot flash hboot hboot_buzz_7225_1.01.0001.nb0
Получавате резултат:
sending 'hboot' (512 KB)... OKAY
writing 'hboot'... OKAY

Това е, при мен проработи перфектно и си върнах S-ON и оригиналният HBOOT 1.01.0001
Линкове за нужните файлове (За Windows):
fastboot.zip - 561.6 KB сваляте от този BG линк http://search.data.bg/ready/241e33cce0bd...161df39bdf



* Забележка: Правите всичко на собствен риск, аз не нося отговорност за вашият телефон, ако стане брикнат или повреден. Тествал съм тези инструкции и работят при мен.
Надявам се да помогнат, на който има нужда.

Оригиналната тема в XDA - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1160251

EDIT: Темата е редактирана - сменени са линковете за файловете към fileshare сайтове с български при които не се налага чакане преди сваляне.

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
Аксесоари
#2

Супер благодаря ти колега, сега на спокойствие ще си руутна тела. Само че още никой не беше споделил начин за S-ON ме спираше. Предлагам темата да се направи важна.

HTC Wildfire - Galaxy Nexus by JM (ICS STYLE MOD), CPU: min: 264, max: 528, S-OFF with AlphaRev
Цитирай
#3

Има само един проблем, след инсталацията на стоковият ром изчезват уолпейпърите на HTC и HTC Setup Wizard и някои други. Затова в xda има фикс вече, трябва да се флашне през рекавърито - Clockworkmod 3.0.6 (или по-нова версия) от Install zip from SD card и да се направи hard reset (заводски настройки) като за целта от Boot Loader-а избираме Clear Storage и след това да се стартира телефона веднъж поне, за да сме сигурни,че всичко е наред (трябва при стартирането да излезе HTC Setup Wizard , който ви пита за избор на език на телефона и т.н.) и тогава да се пристъпи към S-ON. Тествах фикса и при мен работи.
BG Линк за фикса - http://search.data.bg/ready/c1087e88c8c … d20fb6fd2d
Подробности в xda форума - http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1160251

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
#4

този хард ресет как се прави? тоест при мен в Recovery менюто го нема тва.. ??

Едит: и не може ли ром който ние Froyo??

Едит 2: сенсе фих-а при мен нещо не работи тоест инсталирах го , вкл тела , отидох и дадох factory reset , и след това тела се вкл ии седи на HTC екрана Sad как се оправя тва?

Едит 3 : оправих се изтриите ми коментара Smile

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#5

Има само един проблем, след инсталацията на стоковият ром изчезват уолпейпърите на HTC и HTC Setup Wizard и някои други. Затова в xda има фикс вече, трябва да се флашне през clockworkmod 3.0.6 и да се направи hard reset (Clear Storage) и след това да се стартира телефона, за да сме сигурни,че всичко е наред и тогава да се качи hwboot 1.0 и да се направи S-ON. Тествах фикса и при мен работи.



Моля те обесни подробно как става това Smile

Samsung Galaxy S4 VE GT-I9515
Цитирай
#6

Много полезно, благодаря! Всичко си стана.... Christmas Christmas

HTC Legend > HTC Wildfire ~white~ > HTC Sensation Xl > ♥ Samsung Galaxy Note II~titanium gray~ ♥ >Iphone 5s ~silver~
Цитирай
#7

Извинявам се за невежеството драги колеги но искам да ви попитам върнах си стоковия ром на телефона но ми изчезнаха живите тапети четох, че трябва да инсталирам сенс фикса но не ми стана ясно точно как сложих клок-мода ама пак неще нещо можели някой да ми помогне малко искам просто да го инсталирам и телефона да си стане по старому просто този фикс ме изтормози много много ви моля някой да ми помогне. Благодаря ви предварително. Christmas

Samsung Galaxy S4 VE GT-I9515
Цитирай
#8

На стоковия няма живи теми......., а иначе за фикса- ПРОСТО ФЛАШНИ ФИКСА! Big Grin

HTC Legend > HTC Wildfire ~white~ > HTC Sensation Xl > ♥ Samsung Galaxy Note II~titanium gray~ ♥ >Iphone 5s ~silver~
Цитирай
#9

Аз имам следния проблем, като пусна инсталатора започва да чака boot loader-a, но не го намира. Кой bootloader трябва да имам инсталиран? Версията на моя е revolutionary 4.0.1.4.
Цитирай
#10

volleybolist написа:Аз имам следния проблем, като пусна инсталатора започва да чака boot loader-a, но не го намира. Кой bootloader трябва да имам инсталиран? Версията на моя е revolutionary 4.0.1.4.
Това ти е версията на рекавърито, сигурно влизаш в рекавъри. Трябва само да изключиш телефона, да задъжиш бутона за намаляне за звука и да натиснеш бутона за включване. Това ти е boot loader-а.

П.С. Хубаво ще е темата да се направи важна според мен.

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
#11

MusicMAN написа:
volleybolist написа:Аз имам следния проблем, като пусна инсталатора започва да чака boot loader-a, но не го намира. Кой bootloader трябва да имам инсталиран? Версията на моя е revolutionary 4.0.1.4.
Това ти е версията на рекавърито, сигурно влизаш в рекавъри. Трябва само да изключиш телефона, да задъжиш бутона за намаляне за звука и да натиснеш бутона за включване. Това ти е boot loader-а.

П.С. Хубаво ще е темата да се направи важна според мен.
Да, прав си, но усещам, че не разбра въпроса ми. Като пусна exe-то да инсталира излиза следната грешка:
Цитирай
#12

Не беше задал въпроса правилно, програмата не чака boot loader-а, чака телефона да е пуснат, да имаш драйверите инсталирани и да го включиш с USB кабела.

Сега те разбрах, трябва да имаш инсталирани драйверите за телефона на компютъра и телефона да е включен, не да е в boot loader-a . Свързваш с USB кабела и го оставяш на Charge only. Може да не си инсталирал драйверите, затова да не става или да си бил пуснал телефона в рекавъри или boot loader. Написах и 2-ра точка по-подробно за да е напълно ясно.

Цитат:Инсталацията отнема около 10минути, преди това е добре да заредите батерията на телефона поне 80% според мен.

1. За целта ни трябва да инсталираме HTC USB драйвери. Инсталирах HTC пакета за Windows, рестартирах компютъра и от прозореца за деинсталиране на програми в Windows деинсталирах HTC Sync само. ДЕИНСТАЛИРА СЕ САМО HTC Sync без драйверите и се рестартира компютъра. Така вече имаме само драйверите.
2. Включих телефона да зареди Cyanogenmod 7 (или какъвто ром сте сложили в момента) и го свързах с USB кабела към компютъра като го оставих на Charge only.
3. Стартирате
RUU_Buzz_Froyo_HTC_WWE_2.22.405.1_Radio_13.55.55.24H_3.35.20.10_release_160191_signed.exe и следвате инструкциите в менюто, за да се инсталира стоковият РОМ.

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
#13

Разбрах какъв е проблема. Драйвърите за телефона, които съм имал не са били правилни и за това не е разпознавало телефона. Това, което направих е да дейнсталирам старите и да ги инсталирам наново като изтеглих HTC Sync и в началото иска да се инсталират драйвърите, след което пита за инсталацията на самата програма. Аз инсталирах драйвърите и дадох Cancel на инсталацията HTC Sync.
Цитирай
#14

А може ли евентуално да дадете DOX линк на RUU-то защото имам проблеми с Mediafire, Megaupload и т.н. :wall:

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай
#15

HellBot написа:А може ли евентуално да дадете DOX линк на RUU-то защото имам проблеми с Mediafire, Megaupload и т.н. :wall:
Аз в abv.bg акаунт нямах до този момент :) но си направих сега. Обаче, като опитах да го кача файла ми изписа, че има лимит за големината на файловете, които се качват - 50mb.
Затова ти го качих в data.bg: http://search.data.bg/ready/5f2930517a9c...378ea951a6
Цитирай
#16

cinizam - Твоят линк дава, че файла е преместен, затова качих файловете в моя акаунт в датата и оправих линковете в темата. Поне не се налага да се чака за сваляне, пък и ръководството е за българи, няма смисъл от чужди сайтове Smile

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
#17

А само да попитам за фикса понеже не разберам..той преди RUU-то ли се инсталира или след него?

Едит: Не знам защо но не ми намира телефона. Пускам го Charge Only и като му дам Next около минута излиза едно сиво нещо че търси информация и след това ми казва, че не може да ми намери телефона и т.н... помощ?

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай
#18

HellBot написа:А само да попитам за фикса понеже не разберам..той преди RUU-то ли се инсталира или след него?

Едит: Не знам защо но не ми намира телефона. Пускам го Charge Only и като му дам Next около минута излиза едно сиво нещо че търси информация и след това ми казва, че не може да ми намери телефона и т.н... помощ?

Инсталира ли драйверите първо, преди рууто. Фикса се слага след RUU

Цитат:1. За целта трябва да инсталирате HTC USB драйвери. Инсталирате HTC пакета за Windows, рестартирате компютъра и от прозореца за деинсталиране на програми в Windows деинсталирате HTC Sync само. ДЕИНСТАЛИРА СЕ САМО HTC Sync без драйверите и се рестартира компютъра. Така вече имате само драйверите.

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
#19

Попринцип аз си ги имах още от руута но дори ге изтрих и ги сложих пак но е все същото...

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай
#20

Всичко става без проблем!

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай
#21

извинявам се ако някой е питал преди мен но като инсталирах този ром нямам подръжка на български. лоля за някъкво съдейсвие. благодаря предварително.
Цитирай
#22

По принцип заводският ROM на Wildfire няма българско меню. Българско меню има Cyanogenmod 7 само за сега.

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
#23

мога ли да питам.. искам да си върна напълно оригиналния android със sence.. не ми трябва руут и тем подобни понеже тела си го ползвам за скайп и фейсбук най-много.. кои стъпки трябва да направя и какво изначава S-On?
Цитирай
#24

:capitulation:
Добре де ... ето го парадокса сега...
За да се инсталира фикса.. трябва да се флашне рекавърито... до тук добре .. после обаче след S-ON рекавърито си остава с това с което сме го флашнали ...
Какво правим сега ? как да го изтрием ...
От къде всъщност може да се изтегли стоковото рекавъри ?

Flash-нах пак RUU.exe и се оправи. Т.е. изтри се CMрековърито. Сега е като едно време :power:

mi11
Цитирай
#25

колеги а за това RUU което се флашва през рекавърито след това телефонът си става като със стоков ром ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)