Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Упътване: S-ON отново след AlphaRevX/Revolutionary *ОБНОВЕНА*
#26

d4rk_moon написа:колеги а за това RUU което се флашва през рекавърито след това телефонът си става като със стоков ром ?
Да. Връщаш го в първоначалния "заводски" вид. С Андроид 2.2.1, S=on и без root.
Цитирай
Аксесоари
#27

а задължително ли трябва да е S-onn-ат или мога дамо да сложа заводския РОМ и да го оставя руутнат ?
Цитирай
#28

d4rk_moon написа:а задължително ли трябва да е S-onn-ат или мога дамо да сложа заводския РОМ и да го оставя руутнат ?

Ето едно прясно..отпреди 1 минута Big Grin

1. Инсталираш HTC Sync
2. Деинсталираш HTC Sync (рестарт на компа)
3. Стартираш RUU_Buzz_Froyo_HTC_WWE_2.22.405.1_Radio_13.55.55.24H_3.35.20.10_release_160191_signed и следваш инструкциите
4. Инсталираш Unlock Root 2.2 или 2.3 и си root'ваш телефона (след слагането от т.3 телефона не е руутнат)
5. Влизаш тука : http://revolutionary.io/ и теглиш от "Download for Windows"
6. Разархивираш горното и стартираш revolutionary.exe като администратор (с пуснат телефон разбира се)
7. Натискаш Y като ти извади дали искаш да смъкне ново recovery
8. Телефона се рестартира в recovery и вече оттам можеш да флашнеш Sense-Fix.zip и после рестарт на тела
9. Чакаш около 5-10мин. и си готов (телефона ще може да се заключва, но когато го отключиш ще седи HTC на бял фон...това ще се махне след известно време)

Имаш Froyo 2.2.1 :>

cinizam написа:
d4rk_moon написа:колеги а за това RUU което се флашва през рекавърито след това телефонът си става като със стоков ром ?
Да. Връщаш го в първоначалния "заводски" вид. С Андроид 2.2.1, S=on и без root.

Телефона е само със стоков ром и не е руутнат. Колкото до S-ON...остава си S-OFF и със моднато рековъри (ако се слага Sense-Fix)

Voklav написа::capitulation:
Добре де ... ето го парадокса сега...
За да се инсталира фикса.. трябва да се флашне рекавърито... до тук добре .. после обаче след S-ON рекавърито си остава с това с което сме го флашнали ...
Какво правим сега ? как да го изтрием ...
От къде всъщност може да се изтегли стоковото рекавъри ?

Flash-нах пак RUU.exe и се оправи. Т.е. изтри се CMрековърито. Сега е като едно време :power:

А остана ли HTC Setup Wizard и Wallpaper'ите след като флашна наново? :/

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#29

Тъп ВЪПРОС! Защо да инсталирам стоковия ром като след Бекъп той се връща... ? Не може ли да се направи само стъпка 2 за S-ON. Или е задължително да се направи и стъпка 1 ?

Samsung Galaxy Core Duos GT-I8262
Цитирай
#30

jizz написа:Тъп ВЪПРОС! Защо да инсталирам стоковия ром като след Бекъп той се връща... ? Не може ли да се направи само стъпка 2 за S-ON. Или е задължително да се направи и стъпка 1 ?

Тъп ОТГОВОР! Не всеки има бекъп на оригиналния ром, може да му се е случило нещо на мемори картата...забравил е да направи бекъп при инсталиране на нов ром....

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#31

Eras3r написа:
d4rk_moon написа:а задължително ли трябва да е S-onn-ат или мога дамо да сложа заводския РОМ и да го оставя руутнат ?

Ето едно прясно..отпреди 1 минута Big Grin

1. Инсталираш HTC Sync
2. Деинсталираш HTC Sync (рестарт на компа)
3. Стартираш RUU_Buzz_Froyo_HTC_WWE_2.22.405.1_Radio_13.55.55.24H_3.35.20.10_release_160191_signed и следваш инструкциите
4. Инсталираш Unlock Root 2.2 или 2.3 и си root'ваш телефона (след слагането от т.3 телефона не е руутнат)
5. Влизаш тука : http://revolutionary.io/ и теглиш от "Download for Windows"
6. Разархивираш горното и стартираш revolutionary.exe като администратор (с пуснат телефон разбира се)
7. Натискаш Y като ти извади дали искаш да смъкне ново recovery
8. Телефона се рестартира в recovery и вече оттам можеш да флашнеш Sense-Fix.zip и после рестарт на тела
9. Чакаш около 5-10мин. и си готов (телефона ще може да се заключва, но когато го отключиш ще седи HTC на бял фон...това ще се махне след известно време)

Имаш Froyo 2.2.1 :>

cinizam написа:
d4rk_moon написа:колеги а за това RUU което се флашва през рекавърито след това телефонът си става като със стоков ром ?
Да. Връщаш го в първоначалния "заводски" вид. С Андроид 2.2.1, S=on и без root.

Телефона е само със стоков ром и не е руутнат. Колкото до S-ON...остава си S-OFF и със моднато рековъри (ако се слага Sense-Fix)

Voklav написа::capitulation:
Добре де ... ето го парадокса сега...
За да се инсталира фикса.. трябва да се флашне рекавърито... до тук добре .. после обаче след S-ON рекавърито си остава с това с което сме го флашнали ...
Какво правим сега ? как да го изтрием ...
От къде всъщност може да се изтегли стоковото рекавъри ?

Flash-нах пак RUU.exe и се оправи. Т.е. изтри се CMрековърито. Сега е като едно време :power:

А остана ли HTC Setup Wizard и Wallpaper'ите след като флашна наново? :/


Да останаха - по принцип този бъг се получава, когато предишният ром не е бил СЕНС базиран.
Ако примерно си бил с пъзелчето и минеш процедурата (т.е. стартираш ексето за ruu) ще имаш HTC Setup Wizard и Wallpaper'и Confusedatisfied:

ВАЖНО : всъщност изчезват пак ако се следва гилда тук ...ако RUU_Buzz_Froyo_HTC_WWE_2.22.405.1_Radio_13.55.55.24H_3.35.20.10_release_160191_signed.exe
се стартира, докато телефона е в fastboot режим - всичко е ОК.

mi11
Цитирай
#32

Аз пък искам да попитам, за връщането на стоковия РОМ. Трябва ли преди това да се прави Factory ресет или нещо подобно? Rolleyes

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай
#33

HellBot написа:Аз пък искам да попитам, за връщането на стоковия РОМ. Трябва ли преди това да се прави Factory ресет или нещо подобно? Rolleyes

Не

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#34

Понеже се двуомя още, нали не се запзват приложенията и контактите?

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай
#35

HellBot написа:Понеже се двуомя още, нали не се запзват приложенията и контактите?
Не се запазват. Всичко се изтрива. Но винаги можеш да си направиш бекъп на контактите и да си извлечеш apk файловете на приложенията. :>

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#36

RUU-то не ми намира телефона..свързан е със USB към компютъра, батерията е пълна, пуснал съм charge only и дори деинсталирах драйверите и пак ги инсталирах..около 5 опита направих и не ще :wall:

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай
#37

HellBot написа:RUU-то не ми намира телефона..свързан е със USB към компютъра, батерията е пълна, пуснал съм charge only и дори деинсталирах драйверите и пак ги инсталирах..около 5 опита направих и не ще :wall:

Пускаш ли си дебугинг-а, спираш ли htc sync от task manager-a?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#38

Някой да има идея как се пуска USB Debbuging на CyanogenMod 9? Tooth

Едит: Адски много искам да си върна стоковото Froyo ама тъпото RUU продължава да не ми намира телефона Angry

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай
#39

HellBot написа:Някой да има идея как се пуска USB Debbuging на CyanogenMod 9? :tooth:

Едит: Адски много искам да си върна стоковото Froyo ама тъпото RUU продължава да не ми намира телефона :@
Явно имаш проблеми с драйверите. Инсталирай си HTC sync и после го деинсталирай (или го спри) и опитай да се свържеш. Ако не стане, така - деинсталирай HTC sync и инсталирай това: http://dl.dropbox.com/u/31972793/usb/PdaNetA350.exe - опитай отново. Ако не стане, смъкни това и го инсталирай: http://dl.dropbox.com/u/31972793/usb/HTC....0.008.rar
Цитирай
#40

ЕДИТ 2: УСПЯХ ДА ГО ПОДКАРАМ! Просто реших да пробвам и взе та стана..може и да е от значение, че върнах на CM 7.2.. Big Grin :cheers:

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай
#41

може ли да оправите линка към фикса

Htc Wildfire 2.2.1
Цитирай
#42

gringo написа:може ли да оправите линка към фикса
Работи си линка... Но ето ти е в Dropbox, ако все пак имаш проблем: https://dl.dropbox.com/u/31972793/Sense-Fix.zip
Цитирай
#43

благодаря, а как да си махна иконата на superuser

Htc Wildfire 2.2.1
Цитирай
#44

Пичове, имам нужда от помощ, инсталирах един ром, който не ми допада въобще, искам си стоковия отново, но изчетах целата тема и кво ли не пробвах и не мога, някой който разбира и му се занимава би ли помогнал през teamvewer, благодарско Smile
Цитирай
#45

MusicMAN написа:S-ON отново след AlphaRevX/Revolutionary

Изключете телефона. Трябвa да влезнете във Fastboot на телефона. За целта задържате volume down (бутона за намаляне на звука) и включвате телефона. След това с бутона за намаляне на звука навигирате из менюто надолу и избирате fastboot. След като сте влезнали в Fastboot включвате USB калбела към телефона и компютъра. На телефона трябва да изпише Fastboot USB или нещо подобно беше.

1. Разархивирате файловете от fastboot.zip в папка C:\fastboot
2. Отваряте Windows Command Promt (Прозореца за команди на Windows - Потребителите на WinVista/7 трябва да го отворят с десен бутон като Administrator)
3. В командния прозорец пишем CD\ и натискаме Ентер.
4. След това трябва да сте в C:\
5. Напишете cd fastboot и натиснете Ентер
6. След това трябва да сте в директорията C:\fastboot
7. Внимателно напишете командите по-долу. След всяка команда натискате Ентер. След успех след втората команда, рестартирайте телефона и имате S-ON.

Команда:
C:\fastboot>fastboot oem mb 9C068490 1 30
Получавате резултат:
... OKAY

След това команда:
C:\fastboot>fastboot flash hboot hboot_buzz_7225_1.01.0001.nb0
Получавате резултат:
sending 'hboot' (512 KB)... OKAY
writing 'hboot'... OKAY
При мен нещо не се получава, инсталирах си RUU-то, но следващата стъпка не става. Разархивирам fastboot.zip в папка C:\fastboot но като се опитам да стартирам програмата (за уиндолс 7 като администратор) прозореца се показва за 1-2сек и веднага изчезва. Пробвах и на друго ПС с ХР, но се получава същия резултат. Не успях и да си инсталирам фикса. Направих всичко както пише инсталирах го през рековерито, дава ми че инсталацията е завършена, но като се стартира телефона оригиналните сцени все още ги няма. Някой може ли да помогне?

Htc One S
Цитирай
#46

Оправих се с Windows Comand Promt, вече си върнах S=ON, Само дето Sense Fix нещо не ми се получи.

Htc One S
Цитирай
#47

Аз се затворих в един омагьосан кръг.
Налага ми се да възстановя оригиналния вид на телефона, за да го предам на гаранционния сервиз, където да ми сменят говорителя на слушалката(от известно време насам гъгне).
Когато инсталирам стоковия ROM от темата, се инсталира неговото си рикавъри. За да оправя setup wizard, htc sens и другите неработещи неща, се налага да инсталирам CWM. За да махна CWM обаче, се налага да преинсталирам ROM-а и тук кръгът се затваря.
Из нета чета, че има вариант да си флашна CWM с оринигалното рекавъри, обаче ме притеснява, да не попадна на някой кофти имидж и да се оплеска всичко.
В момента съм го докарал до следното положение- стоков ROM 2.2.1(този от темата), S-on и CWM recovery.
Някакви идеи?

Edit:
Добре, както винаги, малко преди да ми втръсне, намерих решение. Споделям в случай на нужда:

1. Аз лично си направих S-off, понеже го бях поправил на S-on през fastboot преди това(не съм сигурен дали е нужно това действие, но със сигурност при наличие на S-off, нещата по-долу се получават);

2. Сдобивате се с Фройовско рекавъри по следния начин- http://www.youtube.com/watch?v=AbfbcsvZa6E , като от .zip файла си екстрактвате recovery.img и го поставяте, за най-удобно, в папката C:\fastboot (за нея четете от първото мнение в тази тема);

3. Следвате "FASTBOOT METHOD" стъпката от тази тема- http://androidforums.com/evo-3d-all-thin...-card.html;

4. Следвате стъпките от тукашната тема от частта "S-ON отново след AlphaRevX/Revolutionary".

htc Wildfire 2.2.1 (Froyo), official update
Цитирай
#48

На мен ми се наложи отново да го връщам с S-ON и забелязах проблема че след RUU изчезва рекавърито. Оправих темата с мое решение на проблема, как да се флашне пак рекавъри за да се инсталира фикса. Малко подробно съм го описал но няма нищо Smile

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
#49

Так и не успех да си отравя фикса, инсталирах си RUU_Buzz_Froyo_HTC, но когато се опитам да инсталирам файла PC49IMG.zip, нещо не се получава, поставям го в картата, но:
"Поставяме го във SD картата на телефона и влизаме във HBOOT (при изключен телефон задържаме бутона за намаляне на звука надолу и натискаме бутона за включване). След това ще ви пита дали да инсталира файла натискате нагоре бутона за усилване на звука за Yes и като се инсталира ви пита да рестартира и рестартирате телефона и имате рекавъри" - когато рестартирам не ми излиза никакъв въпрос за инсталиране на това РС49IMG.zip. Явно нещо не правя както трябва, но не мога да разбера какво.

Htc One S
Цитирай
#50

Здравейте първо се извинявам ,че пиша тук и ,че темата изобщо не е за моят проблем ,но не намерих таква ,а и все пак се отнася за Wildfire. Sad Имам следният проблем :
Когато го пусна да се зарежда се зарежда най много до 80 про и не мърда нагоре. :wall:
Батерията пада за половин ден ,а телефона е руутнат CM 7 ....опитах да го калибрирам ,но проблема е ,че програмата не работи без батерията да се е заредила на 100 про. :mad: :mad: =(
Възможно ли е да е от батерията или е от самата система ??
П.С. Телефона го купих втора ръка. Rolleyes :/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)