Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК]Флаш на стоков ром (със снимки!)
#1

[highlight=#CCFF00]ВСИЧКО КОЕТО ПРАВИТЕ Е НА АБСОЛЮТНО ВАША ОТГОВОРНОСТ![/highlight]
БАТЕРИЯТА ТРЯБВА ДА ВИ Е НА ПОНЕ 75% ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ ПРОЦЕДУРАТА!
ТЕЛЕФОНЪТ ВИ НЕ ТРЯБВА ДА ИМА SIMLOCK!

ФАЙЛОВЕ!:
http://www.mediafire.com/download.php?2jexl8obnfwy2da - Odin + .ops file
http://www.hotfile.com/dl/175590723/2573...L.zip.html - Fimware MTL
http://www.hotfile.com/dl/175591224/c507...T.zip.html - Firmware VVT
https://hotfile.com/dl/159356762/4866229...s.zip.html - USB Drivers

нов стоков ROM (Актуален ЛИНК!!!) -> http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=8657

Видях, че във sammobile.com са пуснали версия 2.3.6 от mtel (MTL) и vivacom (VVT) [от 2012 са и двата, месеци април и май], така че съм дал линкове за тях, като цяло версиите са абсолютно еднакви, само дето CSC на едното е MTL, а на другото VVT, което няма никаква връзка със функционалността, но все пак съм дал линк и към двата.

= Теглите и разархивирате файловете.
= Ако нямате USB Driver първо инсталирате SAMSUNG_USB.exe.
= Флашването става по следния начин:
https://www.androidbg.com/forum/misc.php...94&preview

Текстов вид на урока:

0. Ако нямате USB Drivers инсталирани първо инсталирате тях.

1. Направете си бекъп на контактите (прероръчвам Sync с Google акаунт). Бекъп на приложения не препоръчвам, но при руутнат телефон може да използвате Titanium Backup. Направете си бекъп и на важните файлове от картата памет.

2. Правите Factory Reset *2767*3855# Всички приложения, контакти и настройки В ТЕЛЕФОНА ще бъдат изтрити! Изчаквате докато стартира отново и го изглючвате.

3. Сега трябва да го стартирате в Download mode като натискате заедно копчето за намаляване на звука (то е цяло; натискате надолу) + средното копче + копчето за включване. Трябва да ви излезе надпис: [highlight=black]Downloading...[/highlight]

4. Стартирате Odin.(KIES трябва да е затворен. По-добре с диспечъра на задачи затваряте всичко, на което пише kies, а ако изобщо не сте си го слагали още по добре Big Grin) Трябва Auto Reboot и Protect OPS да имат тикче, ДРУГО НЕ СЕ БУТА!.

5. Натискате на OPS и избирате GIO_v1.0.ops.

6. Слагате тикче на One Package и долу в ъгъла натискате на One Package и избирате файла: S5660XXKTK_S5660XXKT6_S5660OXFKT4_HOME.tar.md5

7. Свързвате телефона с компютъра. В Odin трябва правоъгълничето под COM Port Mapping да светне в жълто.

8. Натискате Start и чакате докато отгоре светне в синьо [highlight=#0099CC]PASS[/highlight] (приблизително 5 минути). Тогава откачате кабела.

9. Правите отново Factory Reset *2767*3855# за всеки случай.

10. Свързвате Google акаунта си с телефона и контактите Ви ще се синхронизират.


Smile ЧЕСТИТО! Smile

ВНИМАНИЕ ! ! При мен като стартира телефона поради някаква причина не беше на български език, ако и при вас е така най-добре да смените CSC. Това става по следния начин:
(след процедурата телефона автоматично прави factory reset, така че ако ще правите нещо направете го веднага след флашването на рома)
1. Набирате *#06# и ще ви излезе един кон, това е IMEI. Запишете го някъде.
2. Сега натискате ОК и този път набирате *#272*IMEI# като на мястото на IMEI пишете кода.
3. Избирате MTL или VVT, което и да изберете езика на телефона ще бъде на български, дори да направите Factory Reset.

ЩЕ ЪПДЕЙТВАМ ТЕМАТА ПРИ ИЗЛИЗАНЕ НА ПО-НОВА ВЕРСИЯ! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

+1 За труда.
Темата е добавена във "★ FAQ ★ Samsung Galaxy S Gio SGS-5660 Всичко на едно място!" Надявам се да нямаш нищо против

MY DEVICE: Samsung Galaxy S 5660 GIO ;
Google Nexus 4
Цитирай
#3

fred4o написа:+1 За труда.
Темата е добавена във "★ FAQ ★ Samsung Galaxy S Gio SGS-5660 Всичко на едно място!" Надявам се да нямаш нищо против
не, разбира се...напротив, даже се радвам Smile
Цитирай
#4

Благодарско за урочето и материалите! :thumbup: Вече и аз съм с 2.3.5!
Но понеже съм си упорит (Овен), реших все пак да пробвам още веднъж през Киес Big Grin Уж стана този път, но след рестарта пак си пишеше 2.3.3 :huh2: Изобщо се чудя за какво са го измислили този огромен по обем софтуер, като не върши работа? Само за архивиране? Айде, няма нужда! Мога до си пазя нещата и чрез обикновено копиране.

XIAOMI POCO X3 NFC

Моля, не ме цитирайте, ако коментарът Ви е след моя! Благодаря Ви!
Цитирай
#5

FearSoft - S.T.A.L.K.E.R. написа:Благодарско за урочето и материалите! :thumbup: Вече и аз съм с 2.3.5!
Но понеже съм си упорит (Овен), реших все пак да пробвам още веднъж през Киес Big Grin Уж стана този път, но след рестарта пак си пишеше 2.3.3 :huh2: Изобщо се чудя за какво са го измислили този огромен по обем софтуер, като не върши работа? Само за архивиране? Айде, няма нужда! Мога до си пазя нещата и чрез обикновено копиране.
какво точно пробва през киес? и при мен първия път след като го купих го ъпдейтнах през киес(след няколко неуспешни опита то се знае), бях на 2.3.3 и пак си пишеше 2.3.3...явно е било ъпдейт на самата версия 2.3.3, а не до друга. Иначе честито Smile аз само чакам да излезе cyanogen mod за gio-то...рутвам и го слагам и забравям за kies, защото има много по-добри програми за бекъп за рутнати телефони. Smile
Цитирай
#6

Ами пробвах ъпдейт на фърмуера и всик мина ОК. Но не знам какъв точно би трябвало да е ефектът, т.е. дали би трябвало да промени това 2.3.3 ли промяната е някъде другаде. Както и да е, вече е минало.

XIAOMI POCO X3 NFC

Моля, не ме цитирайте, ако коментарът Ви е след моя! Благодаря Ви!
Цитирай
#7

Какви са плюсовете на 2.3.5 пред 2.3.3?

Xiaomi RedMI Note 4

Samsung Galaxy SIII Neo stock
Цитирай
#8

Тук има малко инфо: https://www.androidbg.com/forum/topic128...71011.html

XIAOMI POCO X3 NFC

Моля, не ме цитирайте, ако коментарът Ви е след моя! Благодаря Ви!
Цитирай
#9

+1
Всичко мина като по вода без никакви проблеми и вече съм с 2.3.5 : ))

Xiaomi RedMI Note 4

Samsung Galaxy SIII Neo stock
Цитирай
#10

Здрасти, кажете някакви отзиви за 2.3.5, че се чудя дали да я слагам. Всичко нормално ли работи, има ли превод и писане на български? И смятате ли, че телефонът става значително по-бърз и икономичен? Какви са минусите, ако има такива? Ако впоследствие реша да се върна към 2.3.3 и недай си Боже нещо стане с тела, могат ли в сервиза да се усетят, че съм правил нещо? Общо взето не ме интересуват някакви свръх проучвания, а чисто и просто при едно нормално, умерено използване дали си заслужава смяната?

Мерси предварително!

П.С. Има ли разлика дали ще флашна с тези файлове, или ще използвам официалния ром от тази статия https://www.androidbg.com/forum/topic185...y-gio.html ? И ако има, кой е по-добрият вариант?
Цитирай
#11

не файловете са едни и същи

MY DEVICE: Samsung Galaxy S 5660 GIO ;
Google Nexus 4
Цитирай
#12

Страхотно !!!

Получи се от първият път.
от 2.2.1 на 2.3.5 разликите са очевидни. За това как работи ... малко по-късно .

Samsung S5660
Цитирай
#13

И аз го сложих, да видим, засега е добре и стана много лесно.
Цитирай
#14

Здравейте.
Днес си инсталирах и аз 2.3.5.
Всичко се получи и е ОК. За сега само забелязвам като бъг това ,че при ново инсталиране на някои мой приложения , които си имат папки в картата ми с памет от предната версия 2.3.3 , забиват при стартиране и трябва да сваля батерията и да я сложа и да стартирам телефона. Това забиване забелязвам ,че става при първоначално стартиране на приложенията. Ще наблюдавам и ако има проблем ще пиша.
Цитирай
#15

за приложенията не знам, защото когато си слагах 2.3.5 си свалих моите файлове от картата памет и я форматирах...но това си беше мое решения и затова не съм го препоръчвал на вас, но според мен е нормално да забиват. най-добре наистина да се форматира картата памет преди да се сложи в ъпдейтнатия телефон и да се инсталират наново приложенията, поне според мен. за мен не беше проблем защото имам най-много 10 приложения инсталирани.
Цитирай
#16

Излезе нова версия на на 2.3.5 XXKS5
https://www.androidbg.com/forum/topic185...y-gio.html
Някой ако я е тествал да сподели впечатления

MY DEVICE: Samsung Galaxy S 5660 GIO ;
Google Nexus 4
Цитирай
#17

Свалям го в момента и ще го сложа....
По късно ще споделя Smile

Ромът се стартира на руски и има добавени някъкви руски приложения и една игра "Бесенка"(Вешалка) има BookStore и "Музьiкальньiй портал"

хмммм дали е официален? ако да защо има руски приложения?

Мисля,че батерията се държи по добре....

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай
#18

Благодаря! Всичко мина наормално!
Имам само един проблем. Нямам български език за въвеждане на клавиатурата?!
Цитирай
#19

Изтегли си Bulgarian Keyboard 2 от маркета няма да съжеляваш :p

Xiaomi RedMI Note 4

Samsung Galaxy SIII Neo stock
Цитирай
#20

Благодаря за съвета за Bulgarian Keyboard 2. Страхотна е!
Цитирай
#21

Имам един проблем. Телефона ми губи обхват по 2-3 пъти на ден. Преди бях с 2.2.1 но не съм забелязал този проблем, защото много бързо го флашнах (на първия ден след като го взех).
Може ли това да е от новия firmware-2.3.5?
Цитирай
#22

И аз съм вече с 2,3,5

Huawei P40Pro
Цитирай
#23

Трябва ли ми къстом ром или нещо ? Да нее да не върви както трябва после.

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#24

Аз сложих 2.3.5,а после 1.4 GIO PRO и върви перфектно,поне за сега!

Huawei P40Pro
Цитирай
#25

@joro_f за gio pro не ти трябва нищо, само правите един фактори ресет и руут и това е...
@evil4o не, не ти трябва custom rom, това е пълен официален стоков ром...

скоро ще ъпдейтна за това как да флашнете 2.3.6 Smile

ЕДИТ: ТЕМАТА Е ЪПДЕЙТНАТА!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)