Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК]Флаш на стоков ром (със снимки!)

MrYoan написа:Добре де, как да се върна от Cyanogen 7.2 (2.3.7) на 2.3.6 официалния ром ?
просто флашваш стоков ром през один
Цитирай
Аксесоари

има си тема и е описано перфектно по-добре от това здраве му кажи Wink

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай

assassin007 написа:
MrYoan написа:Добре де, как да се върна от Cyanogen 7.2 (2.3.7) на 2.3.6 официалния ром ?
просто флашваш стоков ром през один



Това не се ли брой за Downgrade ? Да не му стане нещо на телефона, че ми е единствен Big Grin ? Сега съм със 2.3.7 със заводското recovery. Sad

Или Downgrade се брои само от по горни версии (Например от 2.3 на 2.2 или 2.1) ?

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай

Ами Аз вече поне 10 пъти съм флашвал стоков ром 2 пъти съм флашвал CM9 също така и не веднъж съм флашвал CM7.2 Качих си даже и Jelly Bean Huh и нищо му няма в момента пак е стоков с Holo louncher :huh2: . Не вярвам при правилно флашване да му стане нещо, но не давам и гаранция. Все пак ако му стане нещо има сервиз или ако го брикнеш го изпращаш на Be6i4 и пак си в играта. Wink

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай

Няма downgrade... това е преинсталация - upgrade и downgrade е когато от работещ ром го надградиш към по-нова версия или го върнеш към по-стара, без да триеш нищо и без да губиш нищо. Тук говорим за wipe и install. Както при Windows като сложиш диска ти позволява да надгради текущата операционна система или да инсталира нова. Тук инсталираш всичко наново - fresh! Smile Надявам се да съм го обяснил добре Smile
И още нещо, когато флашваш ром през recovery ти сменяш само рома - говоря принципно за custom ромовете. А когато флашнеш през один стоков ром и recovery-то ти се заменя със заводското Smile
Цитирай

Задължително ли, трябва да имам Киес на ПЦ и да го спра при флашване, или може и без Киеса, само връзвам тела към ПЦ посредством УСБ, и като имената на контактите ми са в Сим картата, няма да се изтрият, съответно и няма смисъл да я махам ? Angel

LG Optimus G  => Xiaomi redmi note 3=>Huawei p10 lite=>Xiaomi redmi note 8 pro=> Poco F3
Цитирай

simo написа:Задължително ли, трябва да имам Киес на ПЦ и да го спра при флашване, или може и без Киеса, само връзвам тела към ПЦ посредством УСБ, и като имената на контактите ми са в Сим картата, няма да се изтрият, съответно и няма смисъл да я махам ? Angel
Няма смисъл от Kies, но си инсталирай драйвери и свържи телефона поне веднъж преди да флашнеш. Също така преди флаша направи Factory reset на телефона и формат на SD картата.
Цитирай

zdraveli написа:
simo написа:Задължително ли, трябва да имам Киес на ПЦ и да го спра при флашване, или може и без Киеса, само връзвам тела към ПЦ посредством УСБ, и като имената на контактите ми са в Сим картата, няма да се изтрият, съответно и няма смисъл да я махам ? Angel
Няма смисъл от Kies, но си инсталирай драйвери и свържи телефона поне веднъж преди да флашнеш. Също така преди флаша направи Factory reset на телефона и формат на SD картата.

Благодаря, флашнах го с 2.3.6, като го свързах с ПЦ сам си намери драѝверите, а след това се задеѝста и Один :cheers: :cheers:

LG Optimus G  => Xiaomi redmi note 3=>Huawei p10 lite=>Xiaomi redmi note 8 pro=> Poco F3
Цитирай

ъпдейтнал съм файловете на фърмуеъра със такива от mtel и vivacom Smile
Цитирай

Пичове аз го подкарах по някакъв неизвестен за мен начин на Глобул ама се явиха малки проблеми:
Проблем 1 : Няма Ви-фи :unknw:
Проблем 2 : Не мога да подкарам български език :huh2:
Цитирай

Noobar написа:Пичове аз го подкарах по някакъв неизвестен за мен начин на Глобул ама се явиха малки проблеми:
Проблем 1 : Няма Ви-фи :unknw:
Проблем 2 : Не мога да подкарам български език :huh2:
на глобул? смисъл ти си на глобул? то това няма значение, просто рома е със кон на производител MTL или VVT няма значение това, че си на глобул, пробвай фактори ресет, може да се оправи...
Цитирай

Здравейте качих си няколко рома на сд картата и като ги флашна ми показва едно и също:
Е:Can't open/ sdcard/ S5660XXKTF_S5660DBTKT1_DBT.zip ..( ili друго име на ром които се пробвам да инстална)

а CWM 5.0.2.6.zip mi se instalira .

ta някой може ли да ми помогне да разбера къде греша?
Цитирай

Това не трябва ли да се инсталира прес Odin ,ако е от официалниа сайт.

Galaxy S3
Цитирай

Линка за ODIN не работи.

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай

Затвориха Hot file и не мога да изтегля Firmware VVT...

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай

Нали по този начин мога си върна стоковия ром когато съм сложиш Custom?

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай

Не знам защо, но не мога да си редактирам първия пост. Ето линк за стоковия ром - http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=8657 - трябва да се регистрирате, за да го изтеглите.
Цитирай

Аз го добавих в първи пост. Благодаря ти! :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)