Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ЗА НАПРЕДНАЛИ][Урок] Конвертиране на ZTE Blade до Gen3
#76

оправих се калибрирах го с този код *983*0# Dance :cheers:

Asus Transformer Prime TF 201, Lg G3
Цитирай
Аксесоари
#77

kik4ooo Браво :cheers: :thumbup:
Цитирай
#78

Здравейте!Най-накрая реших да пробвам да конвертирам телефона си до ген 3 и за жалост се получи издънка.Телефона ми е ген2 и затова започнах направо от setings/about phone/updates,започна ъпдейването но стигна до 44% и заби,чаках около половин час но нищо,все така си стоеше на 44%,не ми остана нищо друго освен да изкарам батерията.След това,както и очаквах тела тръгва и забива на зеленото роботче при стартирване и това е.Сега и рекаварито ми го няма,има само нещо като оригинално рекавъри което има опции само за reboot system now,apply sdcard:update.zip,wipe data/ factory reset и wipe cache partition.Не съм сигурен точно за какво е apply sdcard:update.zip,за ъпдейтване на рекавърито или за ъпдейт на рома, но нищо не зацепва,пробвах да ъпдейтна рекавърито но не става(installation aborted) и то 3-4 различни рекавърита ,пробвах да ги преименовувам на update.zip,просто като го натисна тръгва да се опитва да инсталира нещо и ми изписва --Install from sdcard...
.Finding update package...
Opening update package...
Verifying update package...
EConfusedignature verification failed
Installation aborted..Пробвах и това от темата на shadee-Как да съживим брикнат (не-стартиращ) Orange San Francisco но и това не работи,копирвам оказания файл(папка image) в картата,но при камандата Power + Volume Up (+) + MENU не започва флашване,а се отваря това смотано рекавъри.Някой с някъкви идеии.


Оправих го.Ето тук в тая тема е описано,ако някои друг се нуждае http://android.modaco.com/topic/339048-g...a-windows/

OnePlus One,Xiaomi Mi4
Цитирай
#79

така и не се оправих с консумацията
махнах го и сложих CyanogenMod 7.1.0 Stable
Цитирай
#80

имам проблем,след като стигна до adb reboot bootloader,просто телефона остава на zte pica и до там,ако повторя и напиша отново adb reboot bootloader ми изписва drivers not found,трябва ми малко помощ,къде да инсталирам дриверс,на коя дриектория,кои по точно тук гледах има и втори линк,нз какво да направя точно,благодаря предварително

хора вече доста часове се занимавам,и не мога да се справя,пробвах и с двата вида дривес,но не иска да ги логне в девайс-мениджъра,нз какво да направя,някои ако може да обясни подробно какво точно да направя и как да инсталирам тези дравес,след това командите същите ли остават като в линка,и т.н,имам нужда от помощ,благодаря
[box]Не пускай по два (или повече) последователни поста. Ползвай бутона "Редактирай" под първия си пост за да добавяш мнения.[/box]
Цитирай
#81

Два поста един след друг не се пускат за такъв кратак интервал от време.

Моля модераторите да се погрижат за спама Offtopic

За свободното Време <--- Забавна е и човек може да открие доста приятели
Цитирай
#82

Sev написа:
globetrance написа:
Sev написа:конвертиран е до ГЕН3
беше с официалния 2.3
след като инсталирах неофициалния дадох wipe
но после стига до логото на ZTE и до там

...връщам си официалния - тръгва

Ами, че той неофициалния е за gen2....

За gen3 има един единствен ром. Също така, може да се инсталира Moldovian mile high...нещо си със специален пач.

в първия пост има линк към друг РОМ , освен официалния
http://android.modaco.com/topic/347276-m...en-3-only/
за него говоря, че не тръгва


При мен е същия проблем инсталирам този РОМ от първата страница и след това до логото на ЗТЕ и нищо повече...
Цитирай
#83

Здравейте от както сложих този РОМ имам проблем с батерията - ако искам да издържи 3-4 дни трябва да я калибрирам при всяко зареждане , ако не я калибрирам издържа най много 30 часа на стенд бай . Има ли решение за проблема описано някъде защото не чета често форума и не можах да намеря с търсачката
Цитирай
#84

killerbee написа:Здравейте от както сложих този РОМ имам проблем с батерията - ако искам да издържи 3-4 дни трябва да я калибрирам при всяко зареждане , ако не я калибрирам издържа най много 30 часа на стенд бай . Има ли решение за проблема описано някъде защото не чета често форума и не можах да намеря с търсачката
Има решение независимо от Ром-а - но изисква жертви ! Просто му задаваш да използва само 2G мрежи и батерията ще държи поне с 70% повече време. Не мисля че е проблем на всеки когато телефона е в стенбай режим , а като искаш бърз нет и да си разцъкваш просто включваш 3G-то и готово! И спокойно на 2G съвсем нормално се ъпдейтват и времето и всички уеджити които изискват интернрт.
Това е съвета от мен опитай :cheers:

Samsung Galaxy Note ★★★Аryamod v6 with Kalagas theme★★★ yes yes yes !
Цитирай
#85

Здравейте! Изпълних стъпка 3 и мисля че нямаше никакъв проблем, телефона си тръгна и всичко беше нормално! След това инсталирах Mr. Pigfish и ми изписа, че съм си пак на Gen2? Опитах се да сложа този ром http://www.modaco.com/topic/347276-mod-o...en-3-only/ от темата, но след като се инсталира и излезна надписа на ZTE с китайските йероглифи и така зацикли телефона. Къде може да е проблема? Благодаря предварително. Smile И отгоре на всичко нещо не ще да ми разпознае сим картата...
Цитирай
#86

Pigfish не отчита разликата между Gen2 и Gen3. Щом не ти разпознава картата, значи си на Gen3 - Gen2 ROMовете работят, но без всякаква радиовръзка (GSM/EDGE/UMTS/HSPA, Wi-Fi, Bluetooth или GPS). Изпълни отново стъпка 3 и си направи root(стъпки 4 и 5). Ако не ти хареса ROMа, връщането към Gen2 е лесно - или със стоковия TPT image, или с дадения в тази тема.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#87

Колеги имам и аз едно питане.
С Libra съм,която в момента е с Cyanogenmod 7.2
Fish еди кво си казва,че съм Ген2.
/Има ли смисъл от този официален,или да си остана така ?
Цитирай
#88

Няма смисъл - не съм сигурен дали метода работи за Libra. По-добре така. Или пък си сложи някое Nightly на CyanogenMod.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#89

Понеже стана въпрос за подобрение на Wi-Fi връзката, искам да питам дали е решен проблемът, който има при връзката с някои модели рутери. Понеже вкъщи съм с някаква Tenda и много често ми се налага да рестартирам или wifi на телефона, или самия рутер, за да успея да се закача и да ми прекара интернет.

Z3 Swedish Snow RLS7
Цитирай
#90

Не мисля. Освен това конвертирането до Gen3 не го препоръчвам, освен ако се ползва стоковия Gingerbread от ZTE.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#91

shadee, това най-добре да го напишеш в заглавието и в описанието с големи букви. Защото от време на време все някой се подлъгва да конвертира до Gen3 (все едно ще му се ъпгрейдне нещо) и после пита защо не му работи телефона. :unknw: Напиши че не е ъпгрейд и че не трябва да се ползва, освен за експеримент. И без това няма почти нито един ROM, който да работи с Gen3. По-скоро е добре да се преминава от GEN3 към 2.
Цитирай
#92

elrond_bs написа:shadee, това най-добре да го напишеш в заглавието и в описанието с големи букви. Защото от време на време все някой се подлъгва да конвертира до Gen3 (все едно ще му се ъпгрейдне нещо) и после пита защо не му работи телефона. :unknw: Напиши че не е ъпгрейд и че не трябва да се ползва, освен за експеримент. И без това няма почти нито един ROM, който да работи с Gen3. По-скоро е добре да се преминава от GEN3 към 2.


Прав си, и ще го напиша.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)