Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ЗА НАПРЕДНАЛИ][Урок] Конвертиране на ZTE Blade до Gen3
#26

на първо четене ми се струва че батерията доста по-бързо заминава
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте,
Значи като направя това което написано

Изключете телефона. Натиснете Menu и бутона за усилване на звука и включете телефона. След това ги отпуснете. Ще видите зелен текст или черен екран. Не се притеснявайте, телефонът ще се рестартира след около 1 минута и на екрана ще се появи познатото Clockwork-mod Recovery.

Нищо от това което е написано не става като натисна клавишната комбинация ми се появява зеления робот и стои там без нищо да се случва единствената комбинация е с Натиснете Menu и бутона за намаляне на звука и включете телефона Тогава се появява Clockwork-mod Recovery
и каквото да му дам от менюто за инстал или каквото и да е нищо не се случва направил съм папка image но като дам ми пише not found
Цитирай
#28

Така, до стъпката, в която трябваше да се инсталира CWMR, всичко протече чудесно, налице е новият ром, разгледах го. Веднага се забеляза доста по-бързия старт на системата до работно положение. Това е очевидно и виждам че не само аз го отчитам. В него няма бгезик и няма бг клавиатура. На мен това не ми пречи особено, но ако някой знае готов начин за добавянето му ще е една опция за тия, дето тепърва ще го качват. Силата на сигнала от всички мрежи е по-висока, работи си много добре без никакви забележки. За батерията тепърва ще видя.

Та, въпроса ми е, че достигнах до раздела за инсталация на CWR, и писането в конзолата на вина (win7x64). На вторият ред нещата засякоха, защото "драйвера не е инсталиран успешно", и в девайс-мениджъра показва жълт ред "АНДРОИД"... И дотук. Рестартирах и наново опитах - пак същото. Нещо не става с драйверите. А на предишната фаза - веднага след инсталацията на новия ром, "новите" драйвери се инсталираха успешно от виртуалното СД, без съобщения за проблеми.
Някой дали знае как да продължа?
Или пък с друг начин за инсталирането на клокуърк-а. Изходното положение на телефона ми беше стоковия ром 2.2, но рутнат и инсталнат клокуърк рекавъри4.01. Направих си бекъп преди да почна всичко в тия уроци, но без клокуърк-а няма как да "върна" на старото. И таман съм стигнал до това - сега като е ГЕН3, дали въобще е възможно да се "върне" бекъпа, който е на ген2?
Цитирай
#29

ramus написа:Така, до стъпката, в която трябваше да се инсталира CWMR, всичко протече чудесно, налице е новият ром, разгледах го. Веднага се забеляза доста по-бързия старт на системата до работно положение. Това е очевидно и виждам че не само аз го отчитам. В него няма бгезик и няма бг клавиатура. На мен това не ми пречи особено, но ако някой знае готов начин за добавянето му ще е една опция за тия, дето тепърва ще го качват. Силата на сигнала от всички мрежи е по-висока, работи си много добре без никакви забележки. За батерията тепърва ще видя.

Та, въпроса ми е, че достигнах до раздела за инсталация на CWR, и писането в конзолата на вина (win7x64). На вторият ред нещата засякоха, защото "драйвера не е инсталиран успешно", и в девайс-мениджъра показва жълт ред "АНДРОИД"... И дотук. Рестартирах и наново опитах - пак същото. Нещо не става с драйверите. А на предишната фаза - веднага след инсталацията на новия ром, "новите" драйвери се инсталираха успешно от виртуалното СД, без съобщения за проблеми.
Някой дали знае как да продължа?
Или пък с друг начин за инсталирането на клокуърк-а. Изходното положение на телефона ми беше стоковия ром 2.2, но рутнат и инсталнат клокуърк рекавъри4.01. Направих си бекъп преди да почна всичко в тия уроци, но без клокуърк-а няма как да "върна" на старото. И таман съм стигнал до това - сега като е ГЕН3, дали въобще е възможно да се "върне" бекъпа, който е на ген2?

Мисля, че това става само с 32-битов Windows. За този етап ти трябват и старите драйвери.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#30

Благодаря много за подробното ръководство!

EDIT: Изтегли тези драйвъри: http://flibblesan.co.uk/android/zte_driver.zip , разархивирай ги и посочи папката WinXP като те пита от къде да вземе драйвър, ще се инсталира Android ADB Device и след това се продължава по ръководството.

Първите ми впечатления са, че ефектите (blur, launcher, малките изскачащи прозорци) не са толкова... как да кажа... smooth като при предните ROM-ове за Gen2 и ги изключих, защото дразнят. Стартирането е уникално бързо за сметка на това, но телефона ми никога не е рестартиран, освен за смяна на ROM, така че това няма значение за мен. Общо взето, при възможност бих го върнал до Gen2, ако има такава възможност. Има ли?

С 32bit Windows XP съм, но и аз запецнах до същото място като ramus - неуспешна инсталация на драйвъра след "adb reboot bootloader" и устройство "Android" с жълта удивителна в Device Manager. Опитах се да му посоча C:\Program Files\ZTE... но вътре няма необходимия драйвър, също и в C:\Android.

Help! Smile
Цитирай
#31

azidhaka написа:Благодаря много за подробното ръководство!

EDIT: Изтегли тези драйвъри: http://flibblesan.co.uk/android/zte_driver.zip , разархивирай ги и посочи папката WinXP като те пита от къде да вземе драйвър, ще се инсталира Android ADB Device и след това се продължава по ръководството.

Първите ми впечатления са, че ефектите (blur, launcher, малките изскачащи прозорци) не са толкова... как да кажа... smooth като при предните ROM-ове за Gen2 и ги изключих, защото дразнят. Стартирането е уникално бързо за сметка на това, но телефона ми никога не е рестартиран, освен за смяна на ROM, така че това няма значение за мен. Общо взето, при възможност бих го върнал до Gen2, ако има такава възможност. Има ли?

С 32bit Windows XP съм, но и аз запецнах до същото място като ramus - неуспешна инсталация на драйвъра след "adb reboot bootloader" и устройство "Android" с жълта удивителна в Device Manager. Опитах се да му посоча C:\Program Files\ZTE... но вътре няма необходимия драйвър, също и в C:\Android.

Help! Smile

Точно с драйверите на flibblesan трябва да стане.
От Device Manager (Диспечер на устройства), който се намира в Computer Management (Управление на компютъра) > десен клик на Android (така вероятно ще се казва устройството) с жълт удивителен знак > Update Drivers (Актуализиране на драйвер) > избирате папката с драйверите, които предварително сте разархивирали > OK, Install или там каквото беше.

Така би трябвало fastboot да заработи.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#32

второ засичане на батерията
заминава си с около 75% по-бързо
има доста голяма консумация в режим на изчакване
миналата вечер за около 8 часа изчакване, батерията е "паднала" с 10%
с 2.2 за същото време цифрата беше 2-3%
Цитирай
#33

оправих се с драйверите и имам вече клокуърк. Драйверите по линка на flibblesan се оказаха точните за целта в Уин7х64.
Благодаря за предложенията и труда на автора на уроците, за труда му да систематизира и предложи на едно място линкове и гид.
По отношение на батерията - все още не съм засякъл самостоятелно, но ако разхода на батерията е висок, ще се опитат стандартните начини за спестяване на ток и калибровка чрез софтуер. Особено когато вече е налице КЛОКУЪРК-мод рекавъри 5.0.2.0. Има и работа по модване на ГЕН3 система на база на този билд на ЗТЕ.
Надявам се също така и да има порт и на ISC за блейд.

П.с. Не се получава инсталацията на моднатия билд от последния линк от гида в първи пост. След флашването анимацията на ЗТЕ започва да се луупва и дотам. Повторих флашването през Клокрекавъри като изтрих кеш, далвик и партишъна - същия резултат .
Айде пак назад към сток рома.
Не намерих засега моднат друг ром за ген3 за да се провери защо е такова положението. Но в страницата на тоя ром и други има със зациклила анимация до същото място и блокаж. Автора не е коментирал още това.
===============
Edit - не мога да се върна назад от това състояние. Няма как от клокуърд-мод да заредя стоковия, защото той е имидж от един файл, а зипваните ромове имат друга структура вътре. Не мога да флашна от бекъпа си, защото дава "грешка" при изтриването на боотимиджа, преди да запише новия. Няма как да заредя заредя или стартирам какъвто и да е ром в това положение. Не става и от компа през конзола - пак казва че нямам някакъв драйвер, докато телефона е свързан през УСБ в клокуърд рекавъри.
Цитирай
#34

Мисля, че с EU Gen2 TPT-то ще стане. Но първо ще тествам върху моя телефон (дано да стане!) преди окончателно да кажа каквото и да било.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#35

shadee написа:cd C:\Android [Enter]
adb reboot bootloader [Enter] (тук чакате, докато логото на ZTE си остане на екрана и докато компютъра ви каже, че е инсталирал успешно драйвъри за устройство)
fastboot flash recovery recovery-clockwork.img [Enter] (Ако се изпише OKAY - всичко е минало добре)

ето тук изписва waiting for device
и до там
Цитирай
#36

shadee написа:Точно с драйверите на flibblesan трябва да стане.
От Device Manager (Диспечер на устройства), който се намира в Computer Management (Управление на компютъра) > десен клик на Android (така вероятно ще се казва устройството) с жълт удивителен знак > Update Drivers (Актуализиране на драйвер) > избирате папката с драйверите, които предварително сте разархивирали > OK, Install или там каквото беше.

Така би трябвало fastboot да заработи.

Така пробва ли? При мен точно по този начин се получи.
Можеш да ползваш архива с драйвери, който колегата @azidhaka е постнал.

И на коя точно команда изписва Waiting for device? Ако е на ADB - включи ли USB Debugging?

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#37

USB debugging е включено
waiting for device го изписва след fastboot flash recovery recovery-clockwork.img
след adb се рестартира, показва логото на ZTE и след това телефонът тръгва
на логото на ZTE ли трябва да остане?

...драйверите са ОК
в device manager са ОК
Цитирай
#38

Sev написа:USB debugging е включено
waiting for device го изписва след fastboot flash recovery recovery-clockwork.img
след adb се рестартира, показва логото на ZTE и след това телефонът тръгва
на логото на ZTE ли трябва да остане?

...драйверите са ОК
в device manager са ОК

Да, трябва да остане. Пробвай с друг USB порт?

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#39

стана
ползвах друго USB Smile
Цитирай
#40

нали в recovery се влиза с включване на телефона при натиснат бутон за намаляване на звука?
Цитирай
#41

Sev написа:нали в recovery се влиза с включване на телефона при натиснат бутон за намаляване на звука?

Да.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#42

всичко е ок
сега ще калибрирам батерията
да видим ще има ли ефект
Цитирай
#43

Sev написа:всичко е ок
сега ще калибрирам батерията
да видим ще има ли ефект

Между другото, при мен разхода на батерията не се промени. Все същият като при Gen1/2

Тези, които искат да се върнат към Gen2 могат отново да погледнат първия пост в темата.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#44

Как е ситуацията с кирилизирането? При locale има ли Bg?

HTC Touch - ZTE Blade/Globul Z3/ - LGE Nexus 4
Цитирай
#45

не, няма БГ

след калибриране на батерията нещата заспаха
за 11 часа е паднала с 3% (почти без разговори)...преди калибрирането падаше с 20% за същото време
Цитирай
#46

slavun написа:Как е ситуацията с кирилизирането? При locale има ли Bg?

За жалост не. Менюто е на английски.
Но с Bulgarian Keyboard 2 от Market-а проблема с българската клавиатура се решава.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#47

Някаква идея защо ми липсва в Settings>About phone под менюто "System updates"? С CyanoGenMod 7.1.0 заради който се съмнявам.

Samsung Galaxy S10
Цитирай
#48

Мисля, че по принцип в CyanogenMod System Updates няма. Той се обновява от ROM Manager.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#49

Пробвах и през ROM Managera, но след рестартирането ми показва зеленото човече с една удивителна и след вадене на батерията си тръгва CyanoGen-a.

Samsung Galaxy S10
Цитирай
#50

Ама... какво се опитваш да направиш?

Когато няма system updates изключваш телефона и натискаш едновременно Menu, бутона за усилване на звука и бутона за включване. Ефектът е същият.

Не забравяй да си направиш backup през CWM.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)