Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] UrukDroid 1.6 (Android) All gen 8 Archos devices
#1

Това е нова Андроид дистрибуция базирана на Линукс Андроид и Арчос стоков ром, направена чрез SDE от Арчос


[Изображение: UrukDroid_banner_473x250.png]

Ако решите да ъпгрейднете рома си го правите на ваша отговорност въпреки сравнително малкия шанс да брикнете устройството. Слагайки този ром устройството става отбелязано (според сайта на Арчос) и гаранцията пада. По-долу описаните стъпки са били тествани и работят на Арчос 101 ИТ.

Преди да започнете прочетете текстовете в по-долния линк преди да изтеглите SDE.

ТОЗИ РОМ СЕ НУЖДАЕ ОТ 1.5 ГБ ЕХТ4 ПАМЕТ ОТ ВЪНШНА КАРТА ПАМЕТ. АКО КАРТАТА СЕ МАХНЕ ТАБЛЕТА ЗАБИВА, ПРИ РЕСТАРТ ВЛИЗА В СТАНДАРТНАТА АНДРОИД ОС, ВМЕСТО В УРУКДРОИД. Т.е. необходима ви е минимум 2гб карта памет, която соти постояно в него.


Инсталация:

Необходимия СДЕ от Арчос. Свързвате таблета с компютъра копирате файла на руут диракторията на устройството, разкачате и таблета ще ви предложи сам да се ъпдейтне, съгласяте се.
След рестарта можете да влезете в SDE boot менюто,като натиснете бутон power и задържите бутона за усилване на звука/volume +

Теглите последната версия от тук , която е 1.6 и разархивирате на компютъра си.
1. Включвате Арчос устройството и задържате volume+/up докато не се появи "Archos AXXXX - Boot Menu"
2. Чрез бутона за звука и кратко натискане на пауър бутона избирате "Recovery System"->"Developer Edition Menu"->"Flash Kernel and Initramfs"
3. Свързвате Арчос устройството с компютъра и копирате zImage и initramfs.cpio.gz в новонаправения партитишън. (при мен беше 100мб)
4. Натискате пауър бутона, както гласи инструкцията на екрана и за няколко секунди ще се флашне новия кърнел.
5. Ако всичко е наред натискате отново пауър бутона за да се рестартира устройството.
6. Отново влизате в "Archos AXXXX - Boot Menu" /точка 1./
7. Избирате "Developer edition".
Би трябвало да виждате "UrukDroid 1.6 Installation framework след автоматичен рестарт"
8. Избирате simple метод на инсталация.
/При мен тук ми трябваше СД карта, която устройството форматира напълно, запазете всичките си файлове предварително, както от картата така и от акрос устройството. /
9. Тук ще ви поиска отново да се свържете с компютъра при новопоявилия се партитишън (дял на харда, в случая картата памет в компютъра) копирате UrukDroid-install.tgz, след това напълно разкачете картата памет софтуерно, (umount, safely remove device т.н. )
По-късно ще можете да изберете да копирате data partition избирате НЕ, в противен случай може да ви се появят проблеми.
10. След ребуут би трябвало вече да виждате урукдроид буутскриин, в противен случай повторете стъпки 7-9
Ако всичко е наред след няколко минути на зареждане и инсталация би трябвало да имате урукдроид!!!
Този ром автоматично руутна устройството което си е много добре Smile

Ъпдейт до 1.6 RC2 (release candidate)
За да ъпдейтнете е необходимо да имате инсталиран урук, предполагам ще сте с 1.5 от тази тема,
1. От този линк си теглите пред-последния файл
UrukDroid-1.6RC2-update.tbz2 и го слагате на вътрешната памет на арчос-а
2. (тази стъпка е само за улеснение не е задължителна) Копирате това: mv UrukDroid-1.6RC2-update.tbz2 /data/UrukUpdate/ и го запазвате в текстоф файл, след това от таблета влизате през някои редактор в този текстов файл (аз го направих през опера защото ми беше прясна инсталация и нямах друго) и копирате името, т.е. маркирате и го копирате.
3. Влиате в Терминал и пишете следните команди

Код:
su
cd /sdcard/
mv UrukDroid-1.6RC2-update.tbz2 /data/UrukUpdate/

Където съответно като напишете su ще натиснете allow, а след това ако сте изпълнили стъпка две, задръже пръста си на екрана и натиснете paste, след това enter. Ще отнеме известно време, евентуално ако се опитате да натиснете процеса в бата горе, ще изпише Force Close, Както ще изчезват икони от менюто но в един момент ще се рестартира и след това вместо boot UrukDroid 1.5 ще пише boot UrukDroid 1.6 RC2
Firmware version: 2.4.65 (Android 2.2.1) В момента нямам интернет и не мога да проверя дали маркета работи, ако някой от вас иска да тествам нещо конкретно кажете ?

Клип с инсталацията.
[video]http://www.youtube.com/watch?v=LbqKwl6gg...r_embedded[/video]


Тема в XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=895599
Всичко за урук дроид: http://code.google.com/p/urukdroid/
Инсталация: http://code.google.com/p/urukdroid/wiki/Installation
Горните три линка са на Англииски.

Не поемам отговорност за брикнати устройства, само копирам и превеждам от ХДА.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
Аксесоари
#2

Четох за този ром (не в бутилка или в колибка) и доколкото разбрах най-голямото му преимущество е мястото за приложения, което от от 250 мб става доста по-голямо.Специално ти слагал ли си го на своя таблет?И ако си, как се държи устройството? По-бързо ли работи?Вървят ли приложенията ,които попринцип работят на стоковия? Smile

п.п. Чак като постнах мнението забелязах подписа ти и това прави един от въпросите ми безумно глупав. Crazy

Oneplus 3T 128 GB Gunmetal / Nougat 7.1.1
Цитирай
#3

Ами нямам оплаквания, проблем е само, че всъщност рома има нужда винаги от карта памет в устройството, защото при инсталанция я форматира и си задели гигабайт и половина за негово си ползване и ако се извади забива. Всичко друго е 6, други бонуси към рома са, вграден root и някои по-сериозни настройки, които и на мен не са ми ясни много.

От друга страна пък, при инсталация не се изтрива стоковия ром, ако се обърка нещо с инсталацията или ти се наложи да извадиш картата просто рестартирваш и той се включва в нормалния си стоков ром.

Фърмуера е 2.3.81 като на стоковия. Докато се ровех преди да си го сложа този ром попаднах без да искам на следващата версия 1.6, не знам колко е била читава и дали е наистина следващата обаче ако се окаже това което трябва ще се добавят много нови и все хубави неща към настройките и т.н. сиреч ЦМ настройки и т.н. ще погледна довечера или утре да я потърся тази версия и ще инсталирам за да тествам.

Намерих 2, 1.6 RC1 и RC2 (Release Candidate) обаче има оплакване от рц2 затова ще тествам рц1 довечера и ако е добро ще обновя първи пост.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#4

Аз бих минал на Urukdroid само заради app space.Четох че има начин и на стоковия ром да се разшири паметта за апликейшъни.Ставаше посредством SDE-то (Ангстрьом) и се създават нови партишъни с ext3 файлова система, обаче после ако си ъпдейтнеш фирмуера без да направиш една хитринка целия труд отива на вятъра,защото фирмуера проверява файловата система и ако не е изрядна я преформатира във fat32.Освен това изглежда доста по-сложно от инсталирането на Uruk-а.Аз съм със 16 гб мемори така че 2 гигабайта ще ги прежаля.Мерси че се наемаш с тези работи и споделяш опита.По българските форуми за Аркос нищо няма написано, а мисля ,че собствениците на таблетите Аркос никак не са малко.
Confusedatisfied: :pair:

Oneplus 3T 128 GB Gunmetal / Nougat 7.1.1
Цитирай
#5

Бих превел и теми за други ромове, ама другите не са толквоа лесни за инсталация и на мен ми е трудно да ги разбера т.е. не съм ги слагал а не искам да съм автор на тема за РОМ без да съм го тествал и без разбирам какво се случва около него :capitulation:

Ъпдейтнах до 1.6 обаче ми трябва интернет за да се изтеглят още едни нещица, доста лесно беше всъщност. Утре като се докопам до нет ще обновя първия пост ако си струва Smile


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#6

Колега, случайно да ти е известно как се подкарва нета под SDE.Че ми трябва да поработя под линукс , а ми трябва да си изтегля и ъпдейти за Ангстрьома.Търсих в настройките обаче всичко е много объркващо...
Huh Huh

Oneplus 3T 128 GB Gunmetal / Nougat 7.1.1
Цитирай
#7

Нямам никакваи дея, можеш да пробваш да инсталираш http://www.bodhilinux.com/ още не мога да намеря инструкциите ама и толкова съм търсил, туй работело добре. :capitulation:


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#8

Колега, може ли рома да се инсталира върху последния фирмуер " 2.4.65 " ?

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#9

Ами то се инсталира върху девелоперския софт, на картата памет. В момента имам урук и сток и мога да избера кой да буутне, тъй че няма значение какво ти е стоковото...


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#10

има вариант за инсталиране в Internal storage : http://code.google.com/p/urukdroid/wiki/...al_storage

т.е. избирате Advanced a не Simple мeтод и като стигнете до стъпката
Do you want UrukDroid to copy you existing /data partition
препоръчвам да изберете NO

aз съм с RC2 - има още дребни неща за доизглаждане, но като цяло върви прилично по-добре от custom roma

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#11

Вярно, че имаше и други методи, ама не съм се занимавал. Мързи ме да тествам някой линукс, щото май трябва на ново да слагам девелъпърската версия което ще затрие урук дроида пък тъкмо съм си го модифицирал като хората да го мяза :capitulation:


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#12

Нещо не съм доволен от мУрук-а .Тъй като е с по-стар фирмуер има досадни бъгове които при последните е изгладен.Лично мнение си е де.Засега от стоковия по-разкошен нема.Не знам как стоят нещата със Cyanogen mod-a дето е андроид 2.3 gingerbread. Sick

Oneplus 3T 128 GB Gunmetal / Nougat 7.1.1
Цитирай
#13

ТОй е още по-зле не е обновяван и много неща не му бачкат :capitulation: :capitulation: :capitulation:


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#14

Както и да е , сега съм решил да си слагам дебиан линукс, обаче не мога да разбера как точно да го инсталирам при положение че rootfs.img дето е на дебиана е цели 4 гб . Huh Huh Huh

Oneplus 3T 128 GB Gunmetal / Nougat 7.1.1
Цитирай
#15

Да бе и мен това ме спира. Ама аз друг проблем имам, дръпнах боди линукс той 200-300 мб размених го с rootfs от паметта рестартвам и нищо... Пак влиза в урук дроида. Вероятно трябва да го махна и да сложа девелоперската ама ... :capitulation: :capitulation: :capitulation: Иначе би трябвало да се побере на по-голяма карта памет, или ако нямаш много файлове на вътрешната памет. ТопГън вика, че ако сме тръгнели да инсталираме разни неща, файла щял да си увеличи размера :capitulation:


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#16

Аз имам желание да махна Урук-а, обаче ще се наложи да си преформатирам картата,защото той нали си създаде дял със ext4 file system , някви идеи как да го махна?

Oneplus 3T 128 GB Gunmetal / Nougat 7.1.1
Цитирай
#17

MiniTool Partition Wizard Professional Edition (или само miniTool partition) в замунда, като го отвориш ти изкарва всички дялове свързани по това време към компютъра, от там си ги форматираш всичките който ти се водят карта памет на фат или каквото си пожелаеш и ги мърджваш и си 6. Мисля, че трябва да изтриеш и rootfs от сторидж-а то е 500мб и това е.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#18

Добре ама няма ли да лудне тоя таблет след като го дискънектна от Pc-то?Сам ще разбера и като натъпча Дебиана ще пиша отзивчета Wink

Oneplus 3T 128 GB Gunmetal / Nougat 7.1.1
Цитирай
#19

Ако ти се получи пиши, на кратко как точно го направи, смисъл слагаш сда после променяш роотфс и толкоз ли, щото скоро се сетих, че си купих 8 гига карта памет за телефона и мога да го пробвам как се държи :whistle: :whistle:


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#20

Такаа отървах се от Уркук-а, форматирах си цялата сд карта със все информация на нея.Изтрих rootfs, преинсталирах SDE-то, замених неговия rootfs с този на дебиан и тръгна.До тук добре , Wi Fi бачка, default browser-а е Мозила.Сега трябва да погледна как да сменя езика от френски на английски.Целта на мероприятието е да използвам aircrack за да разбия паролата на комшията. Crazy Crazy Crazy Crazy

Oneplus 3T 128 GB Gunmetal / Nougat 7.1.1
Цитирай
#21

Перфе, утре ако не ме хване мързела и аз ще си го сложа, ще ми се да имам и урук+ дебиан, ама ще видим.
http://www.archos-generation.com/wiki/do...n:language
Ето как се сменя езика :thumbup:


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#22

Новини : Дебиан не ми допадна и отиде в коша. Ако ще си слагаш линукс, по-добре пробвай някой с по-малък размер,за да не се налага да си триеш всичките кешове на игрите и накрая да осъзнаеш грешката си... :facepalm:

Oneplus 3T 128 GB Gunmetal / Nougat 7.1.1
Цитирай
#23

Абе не е зле, успях да му сменя езика, това си е живо линуксче на таблета, много хора биха му се зарадвали Dance Dance


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#24

Така казваш ама като гледам и на теб ти е дотегнал и си минал на боди :tease: :tease: Както ти казах аз целях да подкарам едно приложение за линукс - Aircrack -ng. Използва се за разбиване на пароли на рутери, а аз като всеки студент целя да минавам по тънката лайсна, а комшията не би имал нищо против да сподели малко от интернета си Crazy Crazy Та когато подкарах дебиана първата ми работа беше да инсталирам aircrack-a ,но уви не стана ... и това ме навежда на мисълта ,че се прецаках с купуването на таблет вместо лаптоп :facepalm:

Oneplus 3T 128 GB Gunmetal / Nougat 7.1.1
Цитирай
#25

Брех, туй като си го написал не съм те видял :capitulation: Дебиана е по-добрия вариант, струва ми се, измежду двата, но е кошмар без мишленце. Боди от друга стран също не е зле, има и поддръжка актуална, струва си да пробваш. Като цяло не ти е свършил работа дебиана защото не е ъпдейтнат и са му нужни някакви си там библиотеки и аз не ги разбирам тия неща, мъчих да го ъпдейтна обаче нищо не ставаше, и всъщност тоя пост го видях защото идвам да прочета в темата как да си сложа урук, и евентуално ако добрите разработчици благоволят да пуснат 1.7 с ъпдейт и ДАЙ БОЖЕ CM партс ще е много добре :capitulation: Иначе ккаъв телефон имаш, попринцип ако е малко по-модерен, разбирай андроид или даже симбиан можеш да си пуснеш интернет от телефона попринцип.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)