Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство]Root-ване, отключване, S-on на HTC EVO 3D
#51

Такаа... дойде ред и аз да си рутна телефона (изтече у гаранцията). Отключил буутлоадера, смених CID на HTC__001, сложих на картата някакъв PG86IMG, който пише, че е за HTC__001 и 1.49.0007.
1. При промяна на CID 1-вият път ми даде "FAILED (status read failed (Too many links))"
Пуснах го втори път и тогава ми даде: "OKAY [ 1.232s]"
Не знам има ли значение, но продължих на там:
2. При влизане в буутлоадера файла PG86IMG се намира, зарежда, но така и не ми се променя версията. Не знам дали е от грешката, която я цитирах в точка 1 или файла PG86IMG не е читав
Ще може ли някой да ми даде сигурен файл PG86IMG или препоръки какво да правя? Повечето линкове, които намерих вече не съществуват

Edit: CID е HTC__001, т.е. за него съмненията отпадат

Android Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#52

Цитат: *Това са необходимите файлове, които ще ви бъдат нужни за fastboot командите, които ще трябва да въведете за да отключите телефона. Няма нужда да сваляте целия Android SDK за да ги извлечете.

Може ли да напишете кои са нужните файлове, защото линкът ме праша за зелен хайвер!?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#53

Аз успях да си рутна моя по този начин. Благодаря на oldford за помощта, която ми оказа при рутването

karloson написа:Може ли да напишете кои са нужните файлове, защото линкът ме праша за зелен хайвер!?
Android SDK го свалих от htcdev, при стъпките за отключване на буутлоадера има линк за него. Инсталирах някакви неща без да знам кое за какво е, докато се появи fastboot. После си копирах само неговите файлове. Пробвай от този архив да разархивираш папката platform-tools и в нея има fastboot

Android Huawei P30
Цитирай
#54

Нищо не разбрах...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#55

Пробвай от линка да свалиш архива, да разархивираш и в папката platform-tools се намира fastboot. Не гарантирам, че ще тръгне, но пробвай.
Ако не стане от тук можеш да си свалиш целия Android SDK http://developer.android.com/sdk/index.html

Всъщност нали това ти беше въпроса - как да свалиш fastboot?

Android Huawei P30
Цитирай
#56

Някой може ли да ми каже защо след отключване на буутлоудера не мога да нулирам телефона?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#57

Ето докъде я докарах:
Отключих bootloader-а на телефона, инсталирам recovery, изписва ми, че всичко е инсталирано ОК, но когато отида в recovery, просто рестарира телефона и толкова. Освен това Factory reset не нулира нищо. Пробвах с различни файлове за recovery, но резултата е все същия...

Допълнение: Инсталирах openrecovery-twrp-2.2.0-shooteru.img и вече е пушкаSmile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#58

В крайна сметка , някой м който скоро е рутнал може ли да обобщи .И моята гаранция изтече искам и аз да го рутна,има мн приложение в системните , които ме дразнят и искам да изтрия.

HUAWEI HONOR 8 FRD-L19 4GB/64GB
HUAWEI HONOR 6 H60-L12
HTC 3D EVO
Цитирай
#59

Здравейтe!
Имам ЕВО 3Д и скоро го отключих като следвах стъпките от ХТЦ дев.
Инсталирах и cmr но телефона е S ON
Мога ли по някакъв начин да го S OF?
HBOOT-1.53.0007
Търсих в нета някакво по старо RUU да го понижа евентуално но не открих работещи линкове.
Ще се радвам ако помогнете.
Поздрави!

Аз знам че нищо не знам,затова питам ;-)
HTC Desire>HTC EVO 3D>Meizu MX4
Цитирай
#60

Аз направих 1 опит но неуспешен, ще трябва да се чете повече явно.

HUAWEI HONOR 8 FRD-L19 4GB/64GB
HUAWEI HONOR 6 H60-L12
HTC 3D EVO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)