Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Bootloader unlock и още.

0.9.10.1 2013-01-09
Цитирай
Аксесоари

Чудесно. Версията е нова.
Следващия път при флаш на .562, опитай да махнеш отметката на Финал верификейшън и може и да стане. Smile

За пъргав и рутнат фърм, по-добре си остани на .42.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

monipeev написа:Чудесно. Версията е нова.
Следващия път при флаш на .562, опитай да махнеш отметката на Финал верификейшън и може и да стане. Smile

За пъргав и рутнат фърм, по-добре си остани на .42.
С тази версия едва ли ще може да флашне 2.3.4!Ако човека реши да флашва GB трябва да изтегли по-стара версия на флаштул , примерно Flashtool 6

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Значи това е правилният софтуер(.562 MTEL) който съм свалил?!

А от къде мога да сваля флаштул 6?
Цитирай

drebenn написа:Значи това е правилният софтуер(.562 MTEL) който съм свалил?!

А от къде мога да сваля флаштул 6?
Изтегли го от тук http://search.data.bg/ready/880fe1b0ebb4...indows.exe
Пиши ми на лично!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Разбрах си грешката и мисля , че не е от версията на флаштула ,а от това че съм разбрал че .562 е по-стар софтуер от въпросният .62!
Цитирай

За да го имат в предвид колегите, явно вече може да се флашва 2.3.4 фърм с новите версии на флаштул.
Не е необходимо да се инсталира стара версия 0.6.9.* на флаштул, направо флаш, за който желае да прави даунгрейд към GB.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

drebenn написа:Разбрах си грешката и мисля , че не е от версията на флаштула ,а от това че съм разбрал че .562 е по-стар софтуер от въпросният .62!


И да обобщим, проблема за грешките във флаштуул не са от това, че си избрал .562.

Проблема за тази грешка: ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="MEMORY_CLASS";ERR_STATIC="HASH_VER";ERR_DYNAMIC="Final data verification failed";
е че не си сложил тикче на No final verification, защото не четеш, а колегите ти го казаха вече, а и в инструкцията си го пише:
Цитат:NB! Ако се опитвате да флашвате Андроид 4.0.3 или 4.0.4 (ICS), трябва да сложите тикче на "No final verification"
Цитирай

GH0STFACE написа:
drebenn написа:Разбрах си грешката и мисля , че не е от версията на флаштула ,а от това че съм разбрал че .562 е по-стар софтуер от въпросният .62!


И да обобщим, проблема за грешките във флаштуул не са от това, че си избрал .562.

Проблема за тази грешка: ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="MEMORY_CLASS";ERR_STATIC="HASH_VER";ERR_DYNAMIC="Final data verification failed";
е че не си сложил тикче на No final verification, защото не четеш, а колегите ти го казаха вече, а и в инструкцията си го пише:
Цитат:NB! Ако се опитвате да флашвате Андроид 4.0.3 или 4.0.4 (ICS), трябва да сложите тикче на "No final verification"

Да това го знам!Само че проблема е че аз исках не да кача ICS , а да даунгрейдна .62!Просто съм се заблубил че .562 е по-старата версия на .562!
Цитирай

GH0STFACE написа:
drebenn написа:Разбрах си грешката и мисля , че не е от версията на флаштула ,а от това че съм разбрал че .562 е по-стар софтуер от въпросният .62!


И да обобщим, проблема за грешките във флаштуул не са от това, че си избрал .562.

И аз също не виждам проблем :unknw: да си флашне от който и да е, към който и да е фирмуер с флаштул. Опасявам се че колегата drebenn се е заблудил, че е осъзнал грешката си при флаша и просто при поредният опит е успял да флашне успешно 0.62 Tooth

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Здравейте на всички ...
Искам да ми обясните (като за по нови) Big Grin как се флашва или по точно по какъв начин?!
Искам да си рутна телефона защото нямам достатъчно памет а ми омръзна ... телефона ми е Sony Ericson Xperia Neo, версията му е 4.0.4
Ще ви бъда благодарен!

Sony Ericsson - Xperia Neo
Цитирай

savakov написа:Здравейте на всички ...
Искам да ми обясните (като за по нови) Big Grin как се флашва или по точно по какъв начин?!
Искам да си рутна телефона защото нямам достатъчно памет а ми омръзна ... телефона ми е Sony Ericson Xperia Neo, версията му е 4.0.4
Ще ви бъда благодарен!
Че виж на първа страница на тази тема!
По елементарно, стъпка по-стъпка, няма как да е.

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

Моля ви колеги, дайте драйвери за тоя флаш!!!
от яд забравих да напиша какъв е телефона.....значи Арк С с 4.0.4 искам да върна на 2.3.4, пускам флаша и иска драйвери...правя всичко стъпка по стъпка, но не ще!!!
Цитирай

Има си драйвери в папката. С кой win си?
Цитирай

С ХР съм. Пробвах със стария флаштуул и с новия. Разпознава телефона всичко както си го пише на картинката Root access allowed и като почне флаша - Aborted i иска драйверите, като ми посочва да ги инсталирам от папката, но това вече съм го направил. след това направо ми забива компа и трябва рестарт...по принцип не го правя за първи път. Флашвал съм и моя телефон, както и този който сега се опитвам. Незнам дали има значение че е 4.0.4. Изписвам и *#*#7378423#*#* и оттам видях, че БЛ не е отключен, незнам дали и това има значение...
Цитирай

Пробвай на друг USB вход.
Като цяло си мисля, че проблема ти е в компютъра.
Пробвай на друг компютър.
Цитирай

Благодаря, ще опитам!
Цитирай

Някъде пак се оплетох. Опитах да сложа късtъм ром UHD5.0.1 но нещо зацепи и сега се опитвам да си оправя телефона. Имам :
Lt18i_4.1.A.0.562_Kernel.ftf
LT18i_4.1.B.0.587_(1254-2716).ftf
LT18i_4.1.B.0.587_Kernel.ftf
Качих LT18i_4.1.B.0.587_Kernel.ftf после LT18i_4.1.B.0.587_(1254-2716).ftf телефона тръгна. Сега за да направя рут
трябва да кача 562 кернел - качвам го избирам рестарт, затварям флаштул, пускам го наново, давам да рутне, но изписва:
31/029/2014 20:29:09 - INFO - Connected device : SonyEricson Xperia Arc S
31/029/2014 20:29:09 - INFO - Installed version of busybox : BusyBox v1.18.5 (2011-07-18 07:43:28 PDT) multi-call binary.
31/029/2014 20:29:09 - INFO - Android version : 4.0.4 / kernel version : 2.6.32.9-perf / Build number : 4.1.B.0.587
31/029/2014 20:29:27 - INFO - Pushing C:\Flashtool\.\devices\busybox\1.20.2\busybox to /data/local/tmp/busybox
31/029/2014 20:29:27 - INFO - Pushing C:\Flashtool\custom\root\subin\Supersu\su to /data/local/tmp/su
31/029/2014 20:29:27 - INFO - Pushing C:\Flashtool\custom\root\subin\Supersu\Superuser.apk to /data/local/tmp/Superuser.apk
31/029/2014 20:29:29 - INFO - Please look at your device and click RESTORE!
31/029/2014 20:29:29 - INFO - You have 60 seconds to follow the restore advice
31/029/2014 20:29:29 - INFO - Running adbrestoreexploit
31/030/2014 20:30:31 - INFO - Root hack did not work. Cleaning hack files
независимо дали пробвам Superuser Или superSU
Ползвам гайда от тука:
https://www.androidbg.com/forum/topic440...-2011.html

пп качи се
Използвах едно Eroot_V1.3.4 и рутна. Сега обаче не мога да инсталирам рековъри
казва "To be implemented"

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Инсталирай с това но от маркета не го актуализирай

http://dox.bg/files/dw?a=8f493d1ef0

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Благодаря - тръгна с това с рековърито.

Пуснах пак UHD 5.0.1, избрах закл. бутлоудър, Xperia Z шарениите, махнах отметката за рестарт
дадох рестарт то рековъри и пак забива. Къде бъркам ???

Сложих кернел 4.1. и тръгна UHD 5.0.1
явно там е била грешката ми

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Здравейте колеги!
Нов съм във форума и може нещо да съм пропуснал за прочитане.
Имам LT18i, който беше със сток 4.0.4 и при флаш с 4.0.3 даде тази грешка. От сток фърмовете, които са постнати тук сега захапва единствено с 2.3.4. При опит за флаш с останалите пак ми дава такава грешка с разликата, че някой път се чупи на core.sin, някой път да data.sin. Цялото главоболие е, че ми трябва руутнат ROM и съм се насочил към китката или гъбата на cyanogenmod. Необходим ми е минимум киткат.
Цитирай

(2016-12-25, 16:58:43)THX написа:  Здравейте колеги!
Нов съм във форума и може нещо да съм пропуснал за прочитане.
Имам LT18i, който беше със сток 4.0.4 и при флаш с 4.0.3 даде тази грешка. От сток фърмовете, които са постнати тук сега захапва единствено с 2.3.4. При опит за флаш с останалите пак ми дава такава грешка с разликата, че някой път се чупи на core.sin, някой път да data.sin. Цялото главоболие е, че ми трябва руутнат ROM и съм се насочил към китката или гъбата на cyanogenmod. Необходим ми е минимум киткат.

Привет.Успя ли? Защото и при мене е същата работа!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)