Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Bootloader unlock и още.
#51

Благодаря за отговора!
Значи, да обобщя на глас за мен Smile, флашвам целия фърм .587 - с Флаштуул/SUS/PCC ?
След това с FT само по-стар кърнел, който може да се руутва.
След руутването - само .587 кърнела?
Флашването с целия фърм 587 ще изтрие всички настройки, нали (имам про версията на TitanBackup, не ме притеснява това, просто да знам какво ще се случва) ?

Отново благодаря за отговора и се надявам на отговори и на тези ми въпроси. Извинявам се за лаишките питания, но ми е пръв телефон (след 7 години UIQ Wink)

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
Аксесоари
#52

Да правилни са стъпките.
Цитирай
#53

Само последно - ще мога ли с Флаштуул да флашна целия фърм и ще затрие ли това настройките ми?

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#54

Да
Цитирай
#55

Ако ми позволите един тъп въпрос, в момента се наслаждавам на работата на едно Lt15a, build .62. Разбрах, че точно тази версия няма руутване.
Живо ме интересува, дали ще мога да ъпдейтна и руутна телефона с Флаштуул?
Друг въпрос : Сони ъпдейтъра ми каза, че е наличен ъпдейт, но не знам ако ъпдейтна ще мога ли да руутна?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#56

4.0.4 може да се руутне. Има и важна тема в раздела как става. Също може да върнеш на .42 билд(2.3.4), руутваш и ъпваш през Wi-Fi до .62. Естествено, не ти трябва руут или т.н. за да флашнеш стоков РОМ на телефона, чрез flashtool.
Цитирай
#57

Въпросът е, че това е LT15a, a не i, има ли разликата в ромовете или само в поддържаните честоти?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#58

В стоковите РОМ-ове има различни бейзбанди, та може и да има някакви разлики. Потърси из нета, РОМ за твоя модел точно. Просто не съм се сблъсквал с тях и не съм много запознат Smile.

ПС: Предполагам гаранция нямаш, а къстъм РОМ-овете са едни за 15а и 15и Wink.
Цитирай
#59

jorrddan ако не отключваш буутлоадъра а само руут и къстъм ромове едва ли ще има някакъв сериозен проблем дори и да сгрешиш нещо!!!Софтуерно дори и да се бъгне нещо има SUS или PC Companion!
Аз със SUS съм се оправял много пъти!Прилагам ти снимка от него.Един път на Рея на синът ми какви одисеи брах :rofl: но после видях,че има два вида софтуера за него :facepalm:
За АРК е един така,че смело в ръчкането!!! :thumbup:
Цитирай
#60

Извинявайте, че досаждам, но няма нищо общо със самсунга.
Само да се добера до CWM или къстъм рековъри, от там е лесно.
Идеята ми беше да руутна за да разкарам 1 топ простотии от Сони, но явно ще трябва да ъпдейтна и тогава.
И още един въпрос:
Ако ъпдейтна, ще върви ли пакк толкова готино, като с 2.3.4?
Има ли много лагове и забавяния?

П.П.: Направо не мога да повярвам колко ме кефи, държи се страхотно, пу да не му е уруки.

Опа, сори, оспамвам темата... или не?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#61

Забрави за тази бързина на 2.3.4... Минеш ли на стоков ICS... Всъщност става за употреба, но от време на време може да те изкара извън равновесие. Аз дадох около 2 месеца на ICS-а, но не мога да го изтърпявам повече! CM10 вече е завършен и работи доста прилично. :thumbup:
Цитирай
#62

И всичко му работи на Arc S ?
Питам, за потвърждение от първа ръка Smile

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#63

Без HDMI.
Цитирай
#64

Изтеглих си Flashtool 0.9.9.0, от него успях да отключа BL, без да продължа да чета в нета, опитах да root-на телефона, ест не успях понеже беше 0.62.
Прочетох тази тема (по точно предната страница) и даунгрейднах до 0.42.
Flastool-ът обаче продължава да ми вади грешка
[Изображение: 029229306.jpg?r=0]

Същата грешка ми вадеше и преди да премина на 0.42.
Аз ли бъркам нещо работата или...?

Едит
Изтеглих SuperOneClick и през него го рутнах
Цитирай
#65

След много проби на различни къстъм ромове 4.0.4 и 4.1.2 ,днес се върнах на добрия и бърз сток 2.3.4 билд 42 с флаштуулс. Руутнах телефона, с отключен буутлоадър съм. Та въпроса ми е мога да направя ОТА ъпдейт до 2.3.4 билд 62 ? Знам че през SUS или PC Companion ъпдейтите брикват телефона с отключен буутлоадър а ОТА ъпдейта?

Xiaomi MI 8 + Xiaomi MI A1
Цитирай
#66

sacheto написа:След много проби на различни къстъм ромове 4.0.4 и 4.1.2 ,днес се върнах на добрия и бърз сток 2.3.4 билд 42 с флаштуулс. Руутнах телефона, с отключен буутлоадър съм. Та въпроса ми е мога да направя ОТА ъпдейт до 2.3.4 билд 62 ? Знам че през SUS или PC Companion ъпдейтите брикват телефона с отключен буутлоадър а ОТА ъпдейта?
И аз като теб бях пред същата дилема и направих следното... вместо .42 флашнах .62 ,след което флашнах къстъм кернел и си инсталирах superuser от маркета и сега всичко е 6+.Влез в xda и виж кои кернели за GB имат тази възможност (предполагам всички) и готово.
По-добре не ъпдейтвай да не брикнеш телефона!!!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#67

Току що приключих с тази манипулация с помощта на ChillToucH
Е това е кернела който сложих на 0.62 http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1421992

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#68

Благодаря, сега ще го пробвам кернела! Smile

Xiaomi MI 8 + Xiaomi MI A1
Цитирай
#69

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1421992

Слагаш 2.3.4 .62 и инсталираш този кернел. Директно ще имаш рековъри и руут на телефона.
Цитирай
#70

А би ли споделил как е като стабилност и бързина този кернел?Май замислям връщане към 2.3.4.
Цитирай
#71

Абсолютно 1 към 1 със стоковия кернел е, просто има малко бонуси. Нищо друго. Вместо да се връща до .42 да се руутва и после да се ъпдейтва до .62, това е начина за добиване на администраторски акаунт и рековъри.
Цитирай
#72

kristo_b написа:А би ли споделил как е като стабилност и бързина този кернел?Май замислям връщане към 2.3.4.
То GB и напълно стоков е по-стабилен от руутнат ICS с всякакви модификации.Под ICS с overclock на 1.6GHZ имах лагване при most wanted ,а с GB без да пипам честотите играя нормално без да има забивания Big Grin

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#73

Здравейте колеги!След дълго четене се реших да си рутна телефона(SE Xperia Arc S)!И тръгнах стъпка по стъпка...трябваше да понижа софтуера , защото е .62 свалих .562 и се опитах да го флашна!И така всичко приключи до тук!Ето какво изписа във флаштула:

11/023/2013 19:23:48 - ERROR - Error flashing. Aborted
11/023/2013 19:23:49 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
11/023/2013 19:23:49 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.
11/024/2013 19:24:13 - INFO - Device connected in flash mode
11/024/2013 19:24:55 - INFO - Device disconnected
11/025/2013 19:25:11 - INFO - Device connected with USB debugging off
11/025/2013 19:25:11 - INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode
Цитирай
#74

Инсталирай драйверите за телефона от папката на флаштул/драйвери. От телефона активирай опцията USB Debbuging на Он, ако не си го направил, също и се увери, че в сетингите на кънектинг си на MSC, а не на MTP. Това е. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#75

Благодаря за бързото отзоваване , сега ще опитам отново...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)