Първо мнение - [РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#1

ИНСТРУКЦИЯ ЗА УПОТРЕБА НА FLASHTOOL




Работи с абсолютно всички телефони от XPERIA серията.
Изключение правят само някои от функциите. Описани са подробно.


СЪДЪРЖАНИЕ:



1.  Проверете дали Flashtool разпознава вашия телефон и имате ли необходимите драйвери.

2.  Как да флашнем фърмуер [стоков Sony софтуер] на телефона

3.  Как да руутнем [Root] нашия телефон

4.  Инсталиране на Recovery: xRecovery или Clockwork Mod

5.  Отключване на Буутлоудър [Boot Loader Unlock] за телефоните от серия 2010

6.  Премахване на системни приложения от телефона

7.  Инсталиране на проложения [apk файлове] на телефона

8.  Редактиране на файлове в телефона в текстов формат [пр. buld.prop редактиране] 

9.  Пребрандиране на фърмуер [само за Х10, скоро и X8]. Преминаване от операторски бранд към глобален или обратното

10. Отключване/заключване на Bootloader [BL] за телефоните от серия 2011 и по-нови модели

11. Как да създадем сами ftf файл за флашване

12. Сваляне на официален фърмуер и компилирането му в ftf файл







Flashtool = One tool to rule them all!
Цитирай

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#51

Здравей колега, току що видях, че вече има нова версия на flashtool.
v.0.5.0.0 Changelog:
- Added BL unlock for E10,E15,U20
- Added E10,E15,U20 to list of devices
- Added a Fastboot Toolbox (thanks DooMLoRD)
- More accurate phone connection/disconnection detection as well as connection mode
Моля когато разполагаш с време да ъпдейтнеш темата. :cheers:

Линк за сваляне.
Линк към XDA

| Sony Xperia S |
Цитирай
Аксесоари
#52

Ще мога ли посредством това ръководство да си отключа буутлоудъра, да инсталирам CWM , да си оправя проблема (постоянно показване на 100 % батерия) и пак да си заключа буутлоудъра ?

Devices: Sony Ericsson Xperia Neo 4.0.4  *rooted* ,  iPhone 3GS 16 GB Black *jailbroken* , iPhone 5S 16GB *jailed*, LG L70
OS: Windows 8.1, 10;
Цитирай
#53

Здравейте,
Исках само да докладвам , че 4.0.2.А.0.42 global поне според мен е проблемен (освен ако не правя нещо не както хората) т.е след като се свали е архив .7Z ,който не може да се разархивира.А ако му сменя името на .ftf флаштул не го разпознава. Ако аз съм объркал нещо моля за разяснения .

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#54

genchoili написа:Здравейте,
Исках само да докладвам , че 4.0.2.А.0.42 global поне според мен е проблемен (освен ако не правя нещо не както хората) т.е след като се свали е архив .7Z ,който не може да се разархивира.А ако му сменя името на .ftf флаштул не го разпознава. Ако аз съм объркал нещо моля за разяснения .

http://www.lmgtfy.com/?q=7z+archiver&l=1 :tease:

П.П. Не че нещо, но за да тествам го свалих този .7z и - о чудо успях да го отворя и с WinRar. :unknw: Confusedtupid:

| Sony Xperia S |
Цитирай
#55

genchoili написа:Здравейте,
Исках само да докладвам , че 4.0.2.А.0.42 global поне според мен е проблемен (освен ако не правя нещо не както хората) т.е след като се свали е архив .7Z ,който не може да се разархивира.А ако му сменя името на .ftf флаштул не го разпознава. Ако аз съм объркал нещо моля за разяснения .

Правилно каза колегата по-горе. Свали 7zip и няма да имаш проблем.
Цитирай
#56

Първо браво за отличната тема :bow:
Искам да задам два въпроса :
1 Като откл. Boot Loader-а на моя х8, какви ще са предимствата от смяната на стоковия с друг карнел?
2 Кой карнел е най-добър за момента и с какво е по добър от стоковия?
Това е като цяло Android

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#57

За момента няма изцяло стабилно ядро. Аз бих ти препоръчал да изчакаш, макар аз да съм с отключен BL и custom kernel. Ако все пак решиш да опиташ, бих препоръчал Alf's kernel, също и nAa-06 kernel. Разгледай темите и си харесай и двете са прилично стабилни, поне за мен. Confusedatisfied:

| Sony Xperia S |
Цитирай
#58

за Phenomenon - до колко съм чел за краткото време откакто имам адроид -DoomLord kernel
а с какво превъзхожда стоковия-ами с всичко

за didkoslawow и GH0STFACE - колеги съфорумници ако бяхте прочели внимателно мнението ми щяхта да разберете , че ползвам точно 7Z archiver и проблема е в РАЗАРХИВИРАНЕТО а не в отварянето(което го прави без проблем) Devil
Пробвах всичките линкове (преди да използвам WOTAN) и на всички дава този резултат :
"Неподдържан метод за компресия ....."

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#59

:whistle: :whistle: Съжалявам, не съм разбрал какъв точно е проблема. Confusedtupid: А този кернел, който препоръчваш не е за Х8. Confusedatisfied:

| Sony Xperia S |
Цитирай
#60

Hackera13 написа:Ще мога ли посредством това ръководство да си отключа буутлоудъра, да инсталирам CWM , да си оправя проблема (постоянно показване на 100 % батерия) и пак да си заключа буутлоудъра ?

Някой може ли да ми отговори на въпроса ? И ако не с тази програма то с коя ?

Devices: Sony Ericsson Xperia Neo 4.0.4  *rooted* ,  iPhone 3GS 16 GB Black *jailbroken* , iPhone 5S 16GB *jailed*, LG L70
OS: Windows 8.1, 10;
Цитирай
#61

^ А пробвал ли си да преинсталираш? По принцип една преинсталация е доста по-лесна за изпълнение от колкото да се занимаваш да качваш и да отключваш. Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#62

Пробвах преинсталация с флаштуул и PC Companion-a не помогна Sad

Devices: Sony Ericsson Xperia Neo 4.0.4  *rooted* ,  iPhone 3GS 16 GB Black *jailbroken* , iPhone 5S 16GB *jailed*, LG L70
OS: Windows 8.1, 10;
Цитирай
#63

хакер, нали на лични ти отговорих вчера на тези въпроси. С Нео можеш да отключиш БЛ само в страницата на сонинериксон.
Цитирай
#64

Да си на късмета. FLASHTOOL не разпознава телефонът ми по никакъв начин. Стоковият софтуер разпознава телефона без проблем. В Device manager нямам удивителен знак на нито едно устройство. Четвърти начин да има случайно?
Цитирай
#65

Последния флаштуул ли си свалил?
Цитирай
#66

Да. Дори и Flashtool 0.5.1 Update свалих. Да не би това да ми е грешката!?!
Цитирай
#67

Явно има някакви проблеми със x10 mini-тата и с x8. Предполагам скоро ще има някакъв ъпдейт.
Цитирай
#68

ogibo написа:Да си на късмета. FLASHTOOL не разпознава телефонът ми по никакъв начин. Стоковият софтуер разпознава телефона без проблем. В Device manager нямам удивителен знак на нито едно устройство. Четвърти начин да има случайно?

Все още ли не ти засича телефона. Един пич в xda с мини каза, че му го засича, но след 3-4 минути стоене свързан.

Пробвай да го закачиш и почакай 5 минутки. Ако го разпознае...супер. После за да ти го разпознава за секунди изтрий от папка Flashtoo/Devices всички папки с изключение а E10 (мисля, че това беше за минито).
Цитирай
#69

24/021/2011 02:21:54 - ERROR - Error flashing. Aborted
24/021/2011 02:21:54 - INFO - Now unplug the device and power it on
24/021/2011 02:21:54 - INFO - Then go to application settings
24/021/2011 02:21:54 - INFO - turn on Unknown Sources and Debugging
Някакви решения колеги :? ...
в момента съм с rom Ginger DX v20
Sony ericsson XPERIA X8
Телефона е закупен от глобул, но без сим карта ,, не трябва ли да го ънлокна безплатно ?
Благодаря Предварително !!
Цитирай
#70

^ не е проблема от къде е закупен. Проблема е с Флаштуул. Прочети тази тема за евентуално решение на проблема, че не ти го засича: https://www.androidbg.com/forum/topic216...ia-x8.html
Цитирай
#71

Прочетох го и то не един път,, но проблема при мене е друг .. Sad(( на мене не ми излиза в "
""plugins -> unlock x10 "" излиза ми само """ bootloader unlock _>run" мисля че. от там идва проблема сега ми изписва това..
"24/019/2011 11:19:35 - INFO - Connected device : E15
24/019/2011 11:19:36 - INFO - Pushing C:\Flashtool\custom\features\UnlockBL\files\my7227\my7227bootwrite_semcSL to /data/local/tmp
24/019/2011 11:19:37 - INFO - Pushing C:\Flashtool\custom\features\UnlockBL\files\my7227\mapper_2.6.29.ko to /data/local/tmp
24/019/2011 11:19:37 - INFO - Pushing C:\Flashtool\custom\features\UnlockBL\files\my7227\fixPart to /data/local/tmp
24/019/2011 11:19:38 - INFO - Running runfixPart as root thru sysrun
24/019/2011 11:19:39 - ERROR - Cannot apply fixPart. Aborting
24/019/2011 11:19:39 - INFO - Running runClean as root thru sysrun
"""
Някакви напътствия в следващите ми опите ще бъдат от полза
Благодаря Предварително !!! Cry Cry Cry Cry
Цитирай
#72

Сега, ти се опитваш да отключиш BL на х8, така ли?

Ти сигурен ли си, че отговаряш на условиятя. Освен това честно казано не ми е попадал х8 за да тествам дали тази функция работи със сигурност.
Уж дивелъпъра каза, че работи на x8 и x10 mini, но не знам честно казано.



Сега ми идва нещо на ума! Ти руут имаш ли. Ако не, я го руутни преди да отключваш BL да видим какво ще стане!
Цитирай
#73

Sony Ericsson Xperia X8 have root, Room Ginger DX V 20_ Android version 2. 3. 7, , multitouch
, X8 - E 15
Цитирай
#74

Пробвай да сложиш стоков ром, руутни го и тогава пробвай да отключиш.
Цитирай
#75

Колега, руутнат ми е телефона. Преди малко изтеглих последната версия на Флаштуул, открива ми телефона, но когато му дам да инсталира xRecovery стигам до частта с прозореца, където трябва да избирам. Проблема е, че нямам нищо за избиране. Празно. Някакви предложения?

X8-ca съм Smile

Alcatel One Touch 302 » Sony J70 » Nokia 7250i » SE K700i » SE T700i » SE Xperia X8 » Prestigio 4500T » Samsung Galaxy S3 Neo » Samsung Galaxy A5 (2017)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)