Първо мнение - [РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#1

ИНСТРУКЦИЯ ЗА УПОТРЕБА НА FLASHTOOL




Работи с абсолютно всички телефони от XPERIA серията.
Изключение правят само някои от функциите. Описани са подробно.


СЪДЪРЖАНИЕ:



1.  Проверете дали Flashtool разпознава вашия телефон и имате ли необходимите драйвери.

2.  Как да флашнем фърмуер [стоков Sony софтуер] на телефона

3.  Как да руутнем [Root] нашия телефон

4.  Инсталиране на Recovery: xRecovery или Clockwork Mod

5.  Отключване на Буутлоудър [Boot Loader Unlock] за телефоните от серия 2010

6.  Премахване на системни приложения от телефона

7.  Инсталиране на проложения [apk файлове] на телефона

8.  Редактиране на файлове в телефона в текстов формат [пр. buld.prop редактиране] 

9.  Пребрандиране на фърмуер [само за Х10, скоро и X8]. Преминаване от операторски бранд към глобален или обратното

10. Отключване/заключване на Bootloader [BL] за телефоните от серия 2011 и по-нови модели

11. Как да създадем сами ftf файл за флашване

12. Сваляне на официален фърмуер и компилирането му в ftf файл







Flashtool = One tool to rule them all!
Цитирай

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#76

За х8 все още не работи тази функция. Съжалявам.
Цитирай
Аксесоари
#77

Пичове да ви се похваля Smile днес направих редакция на тази тема с помоща на Crowds http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=928343
Или накратко казано, преведох моя гайд за флаштуул и го постнах в старите постове на Crowds.
Ако ви харесва работата ми,може да нацъкате тенкс бутона в следното мое мнение: http://forum.xda-developers.com/showthre...st19694753

Мерси Big Grin
Цитирай
#78

Добър вечер, уважаеми. Малко невеж се хванах да руутвам Нео, да отключвам boot loader, че и да си слагам Cynogenmod. Е, за два дни резултата беше, че просто останах без телефон Smile С малко мъки го рутнах, отключих, нооо Сианото ме излъга накрая Wink Правих всичко стъпка по стъпка от https://www.androidbg.com/forum/topic190...dstvo.html (много благодаря както за това ръководство, така и за всички останали!). Не помня дословно какво ми изписа, но нещо от рода на "flash complete; error (cannot display command)". След като се опитах да го включа.. Не стана. Сега телефона ми ни звук издава, ни картина. Компютър не го засича, wootan server, flashtool.. Пълно инкогнито. Като че ли ми се иска само 4.0.2.A.0.42 firmware да му върна обратно и да се въздържа от Сиано Мод за сега. Ще съм ви много благодарен, ако ми дадете съвети как да си реанимирам телефона обратно. :bow:


Проблема разрешен! Ако на някой му се случи да му умре телефона след било то след FOTA (прочетох сходен проблем в talk.sonyericsson.com) или след Модове и Wootan, Flashtool, Windows не го намира; не се включва; намерих решение с Flashtool при търсенето (натиснат back key/usb connect) да се натиска копчето за включване докато "захапе". Махането на батерията преди търсене - препоръчително. Навярно не съм открил топлата вода, но да спестя ако мога на някого няколко бързи микроинфаркта.. И съжелявам за изписаните дивотии по-рано. Smile
Цитирай
#79

Здравете извинявам се за притеснението, но след като не можах да намеря кой да ми помогне накрая накарах съпругът ми да ми флашне телефона. Прочетохме отново всички теми свалихме програмата, стартирахме , до тук всичко както е описано в форума, но не стигнах до финала изписа грешка и прекрати програмата, телефона полуумря, не искаше да се включи половината екран беше зелен, а другата черен, свалихме вивателския фаил започна пак да флашва, но изписа грешка още в началото и телефона тотално умря. Сега нищо нито иска да се включи за флашване нито нищо край. Мога ли нещо да направя, на кой да го занеса , има ли сила която да ми помогне? Ако има и някаво значение имам още една година гаранция. Много ще бъда благодарна на всеки съвет.
Цитирай
#80

Щом пишеш тук това означава ли, че флашваш фърмуера с този флаштуул: 0.5.3.0 версия?

Пробвай да свалиш още няколко фърмуера и се опитай да флашнеш, защото от опит знам, че тази грешка може да я показва поради повреден файл, но не е изключени и друго да е проблема. Ако не става пробвай да свалиш стария флаштуул и пробвай с него. Свали го от тази тема: https://www.androidbg.com/forum/topic111...htool.html
Ако и това не помогне, тогава опитай всичко от начало, но на друг компютър. Пиши после.
Цитирай
#81

Проблема е че вече като задъръжа копчето бек и включа usb нищо не става, програмата не реагира въобще че е включен телефона,не ми светва зелената лампичка, не мога да го включа, пробвах и с зарядно ,нищо става. Не знам колко ток хаби нещо, но започнах някъде на 80%, възможно ли да е паднала батерията
Да с тази версия флашвам
Сега махнах батерията, сложих я обратно, единствения признак за някакъв живот е премигването на червения диод. Опитах пак с флаштул, но изобщо не реагира че включвам usb.
Цитирай
#82

Т.е, като ти покаже картинката да свържеш телефона държейки бек бутона и ти го правиш, но картинката не изчезва и не започва процеса???

Опита ли със старата версия на флаштулл, както ти предложих?
Цитирай
#83

Спокойно, няма страшно ще го оправиш. Кажи сега какъв модел е точно Сони ериксонът ти и кой точно фирм си се опитала да сложиш. И аз съм имал подобни проблеми не веднъж. Ако ти е в гаранция се надявам че ще ти го оправят без пари. Дай информация на П.М и ще се опитам да ти помогна

Android addictive 
Цитирай
#84

GH0STFACE написа:Т.е, като ти покаже картинката да свържеш телефона държейки бек бутона и ти го правиш, но картинката не изчезва и не започва процеса???

Да точно това се случва,не можах нищо повече да направя, занесох го на сервиз, дано там го вдигнат, че не ми се мисли Smile


Взех го от сервиза, оправен е телефона, Благодаря на всички отзовали се Smile
Цитирай
#85

Трябваше преди да го занесеш да пробваш и със старата версия на Флаштуул и евентуално после да пробваш да смениш компютъра. Защото ако е нещо софтуерно, флаштуул няма начин да не го оправи.
Друг е въпроса дали е чисто съвпадение и нещо хардуерно не се е прецакало в същия този момент.
Цитирай
#86

Опитах да отключа моя Arc но когато дадох натиснах plugin бутона за да го отключа не ми искара допълнителните менюта.
Цитирай
#87

Мисля, че съм написал, че този метод работи само за x10, x8 и x10 mini.
За да отключиш Arc трябва да ползваш това: http://unlockbootloader.sonyericsson.com/instructions
Цитирай
#88

Как да инсталирам кернел на х8?
Слагам ftf файла в /firmwares,свързвам телефона и после какво?
Има някакви неточности в темата,за отклюване на бутлоадъра трябва да в USB дебъг за разпознване,после да не е за разчитане на кернела,и след това отново в усб дебъг за финализиране.Еинствения начин,при който се получи при мен

[Xperia S][Unlocked BL][FXP CM10]
Цитирай
#89

Ако разбрах нещо...
Цитирай
#90

Как отключих бутлоадъра:
1.Включвам телефона в USB Debug,в противен случай Flashtool не го разпознава.
2.Flashtool разпознава телефона,подканя ме да го изключа и да го пусна във Flashmode
3.Преди да изключа телефона,изключвам USB Debug.Иначе Flashmode не работи
4.Включвам го във Flashmode,Flashtool чете каквото чете,подканя ме да махна кабела и да включа телефона
5.Включвам телефона,отново включвам и USB Debug.Пъхам кабела,Flashtool разпознава и продължава процедурата
6.Телефона се рестартира 2 пъти и е готов.
7.Проверка със Setool

Така протече отключването при мен,просто исках да го отбележа.И не ми заключвайте темите,правейки се на много начетени,това са важни неща,някой може да си брикне телефона.И на въпросите не ми отговорихте. =(

[Xperia S][Unlocked BL][FXP CM10]
Цитирай
#91

т. 1. Това е по подразбиране. Все пак този гайд е за хора които що годе разбират, а не за малоумници. Освен това във флаштуул си го пише, че трябва да се направи това..

3. Това е абсурдно. Аз лично, когато правех инструкцията в този момент си отключвах BL за пръв път и стъпките които съм описал са точно такива с които отключих. Телефона винаги ми е работел във Flashmode с включен Debug.

Останалите неща не се оспорват. Освен това съм ти отговорил в съответната тема за флашването на kernel ftf файлове.

Никой не ти се прави на отворен. И да си нямаме проблеми...
Цитирай
#92

Просто сте прфектни, браво... :bow: :bow: :bow: Ето нещо, което открих след 4 часа четене по форуми и при мен проработи на Sony Ericsson Xperia Arc S (Android 2.3.4) LT18i Рутна се за 20 секунди. И сега спокойно мога да изтривам буклуците на Сони с "ROOT UNINSTALLER".Надявам се, че ще се справя..http://androidflip.com/how-to-root-sony-...ro-active/ Dance Dance Dance :facepalm:

If you see Bootloader Unlock Allowed: "NO" that means BOOTLOADERS are already unlocked. Dial *#*#7378423#*#* choose "service info" then choose "configuration" , you will see imei number, version and rooting status.
Цитирай
#93

Rootkit-a на Doomlord, който си дал е същия вграден във Flashtool, базразазработката на разработката на zergrush.
Цитирай
#94

Playnow е нещо като магазин за приложения на SE, но всички приложения които ги има там ги има и в Маркета. Затова директно е за триене.

Wisepilot е навигация в x10

Touchnote e боклук който никой не използва (за да си правиш пощенски картички)

И това другото не знам какво е. Явно праща някакви репорти до SE.

Приложенията за които имена питаш...изобщо опита ли да ги намериш с тези си имена примерно с Titanium Backup ил друго приложение за премахване на системни приложения?

Т.к този списък е за x10 може някои апликации да липсват на твоя телефон или обратното, в този списък да липсват апликации от телефона ти.
Цитирай
#95

при боотлоадера , когато махам кабела и пускам телефона и трябва след това да продължи процедурата като пак пъхна кабела ми изписва следното

08/044/2011 23:44:25 - INFO - Pushing D:\flashtool\custom\features\UnlockBL\files\my7227\fixPart to /data/local/tmp
08/044/2011 23:44:25 - INFO - Running runfixPart as root thru sysrun
08/044/2011 23:44:25 - ERROR - Cannot apply fixPart. Aborting
08/044/2011 23:44:26 - INFO - Running runClean as root thru sysrun

SE XPERIA X8 Floyov25 Overclocked 760 MHz
Цитирай
#96

Хм, на какъв телефон е това?
А руут имаш ли?
Пробвай на друг усб вход на компютъра евентуално.
Цитирай
#97

Пичове при flash-ването когато трябва да махна кабела, да изключим телефончето да задържа back бутона и да включа USB-то ... Проблема ми е че когато задаржа бутона и включа кабела нищо не става пише само Searching for Xperia и много редове с червено .... с xperia x8 съм!

Sony Ericsson Xperia x8 [ROM] GingerDX 2.3.7 v021
Цитирай
#98

Трябват ти драйвъри за х8, виж постовете на Ghostface

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#99

Lichknight написа:Пичове при flash-ването когато трябва да махна кабела, да изключим телефончето да задържа back бутона и да включа USB-то ... Проблема ми е че когато задаржа бутона и включа кабела нищо не става пише само Searching for Xperia и много редове с червено .... с xperia x8 съм!


Правиш го това...и въпреки всичко не ти изчезва картинката, така ли? Светва ли за постоянно зелената лампа на телефона?
Цитирай

Благодаря успешно си флашнах и руутнах телефона! Само че сега когато трябва да инсталирам xRecovery и трябва да избера Recovery Version след като натисна плюсчето, няма нищо за избиране... Стои си празно прозорче.. Какво да правя?

Sony Ericsson Xperia x8 [ROM] GingerDX 2.3.7 v021
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)