Първо мнение - [РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#1

ИНСТРУКЦИЯ ЗА УПОТРЕБА НА FLASHTOOL




Работи с абсолютно всички телефони от XPERIA серията.
Изключение правят само някои от функциите. Описани са подробно.


СЪДЪРЖАНИЕ:



1.  Проверете дали Flashtool разпознава вашия телефон и имате ли необходимите драйвери.

2.  Как да флашнем фърмуер [стоков Sony софтуер] на телефона

3.  Как да руутнем [Root] нашия телефон

4.  Инсталиране на Recovery: xRecovery или Clockwork Mod

5.  Отключване на Буутлоудър [Boot Loader Unlock] за телефоните от серия 2010

6.  Премахване на системни приложения от телефона

7.  Инсталиране на проложения [apk файлове] на телефона

8.  Редактиране на файлове в телефона в текстов формат [пр. buld.prop редактиране] 

9.  Пребрандиране на фърмуер [само за Х10, скоро и X8]. Преминаване от операторски бранд към глобален или обратното

10. Отключване/заключване на Bootloader [BL] за телефоните от серия 2011 и по-нови модели

11. Как да създадем сами ftf файл за флашване

12. Сваляне на официален фърмуер и компилирането му в ftf файл







Flashtool = One tool to rule them all!
Цитирай

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.

А ако после го unroot-на?

Sony Ericsson Xperia Play and GALAXY NOTE 3 Smile
Цитирай
Аксесоари

Да, ще имаш гаранция.
Цитирай

Много добра тема.
Поздравления
Даам.
Цитирай

  здравейте флашнах телефона в опит да сложа близаклката, но след като го включих тъча не работи бутоните за звука и заключване бачкат заби на избор на език още при стартирането ...  Bu
   
 
Цитирай

Флашнал си по погрешка друг FTF файл, за друг модел и за това е така.
Свали си за твоя модел Z2 D6503, после го флашни по същия начин, както файла преди това.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Свалих този фърмуер, направих го на фтф(без стъпките с 3то файла горе)И като флашвам ми излиза посредата-ERROR - ERR_SEVERITY="MINOR";ERR_CODE="0017";ERR_DYNAMIC=" 0x800800XX ";
ERROR - Error flashing. Aborted
Следователно телефона се брикна и трябваше да флашвам глобулски 4.2.2.Опитах пак,но същото...Дали е заради това,че пропускам тази стъпка?

ZTE Blade III->Samsung Galaxy S3->Sony Xperia Z2 5.1
Цитирай

Не разбрах без кои файлове обаче.
Нормално е при пропускане на конкретни позиции от упътването, да има проблем и с флаша на готовия ftf файл.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Пропуснах стъпките ,които трябва да сваля sony update center,ъпдейт и да копирам 3те файла.Това е от темата споделена в горния ти коментар

ZTE Blade III->Samsung Galaxy S3->Sony Xperia Z2 5.1
Цитирай

Sony update center - вече не е актуално, Pc Companion e програмата/?
Иначе нали за това ти споменах XperiFirm, с която сваляш именно файловете необходими за направата на фърмуера през Флаштул?
Ако имаш файловете от XperiFirm, следвай инструкцията за направата на Лолипоп FTF от стъпка 5.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Значи свалил съм фърмуера, но не съм правил стъпката -Tools-Bundles-FILESET Decrypt.Сега като опитам, не ми зареждат файлове които до преместя от дясната страна.Иначе създадох .ftf, но като флашвам излиза гореспоменатия error и телефона се бриква.В нета нищо не открих... Sad

ZTE Blade III->Samsung Galaxy S3->Sony Xperia Z2 5.1
Цитирай

Направи декриптирането разбира се. Защо го пропускаш въобще?
Тогава ще имаш и файлове за маркиране и местене.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Хора имам един сони е1,но е заключен към UK оператор.Ще мога ли да си го отключа сам с помощта на лаптопа?

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

Не @stoianeminem, няма как да стане на лаптопа ти в домашни условия.
Обърни се към сервиз със съответната информация за оператора, към който е заключено устройството и би трябвало да получиш адекватен отговор, е ли е възможно и на каква цена.
Ориентировъчно при възможност за отключване, около 40-50лв. Разбира се винаги има изключения.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

30 паунда,вече е сторено само чакам кода тея дни.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

(2015-05-18, 14:48:26)stoianeminem написа:  Хора имам един сони е1,но е заключен към UK оператор.Ще мога ли да си го отключа сам с помощта на лаптопа?

Стояне, това не ти е първи подобен въпрос. Питал си и за други модели същия въпрос. Не ти ли стана ясно, че никой Sony телефон с андроид не можеш да го разкодираш сам? Wink
Цитирай

Извинявам се за което но мисля,че не съм питал.Но ако има нещо такова пак се извинявам,просто има толкова много теми вече,че не ми се чете или търси.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

Мислиш, ама не: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1136370 Smile

Както и да е. Нека да да не спамим повече темата.
Цитирай

Здравейте! Защо като отворя флаштула са ми активни само светкавицата и blu? Не ми показва и модел даже. Иначе си флашвам нови ftf през него , няма проблеми за това. Понеже съм с Windows8.1 се опитах да сложа една кръпка-Windows8.1-KB2917929-x64 / тя не се инсталира, даде грешка / и пак не разпозна телефона. И един друг въпрос. Sony Update Service е спрян. По описания начин за направа на нов ftf  не мога да открия папка в sony pc companion- Update Engine\db\13740270\blob_fs . Явно е остаряла тази информация вече?  Ако на някой му се занимава и има време, може ли да ми преработи във ftf  този ром-http://forum.xda-developers.com/xperia-t-v/v-development/rom-mokee-opensource-project-t2851688   Благодаря!

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай

@geniy  Вероятно причината за да са ти активни само споменатите от теб бутони е, че за другите опции, трябва устройството да отговаря на конкретни условия, за да станат активни и те. Например бутона за руут, би бил активен, когато към програмата Флаштул, бъде прикачено устройство, което може да се руутне чрез нея. Останалите бутони, също биха били активни, едва след наличие на руут и поддръжка на опцията им за съответното устройство.
Направата на FTF с предварително свалени конкретни файлове, вече става чрез файлове свалени от Sony Pc Companion, като последователността е същата, файловете да се извлекат от папка blob_fs.
При Xperifirm, след като се избере регион, за който да бъдат свалени файловете, трябва да се махне отметката от "Разопаковай автоматично", защото файловете ще бъдат неизползваеми за направата на FTF през Флаштул.
Провери дали това е и причината да удряш на камък при опит за създаване на файл от XperiFirm.
Този ром, към който си публикувал линк, предстои да бъде флашнат през рекавъри, при наличие на руут и налично инсталирано рекавъри на телефона ти, като няма да се учудя, ако изисква и отключен буутлоудър. Не съм обърнал внимание за това обаче.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

[b]Monipeev [/b]Става със заключен буутлоудър. Аз заради това се насочих към него, иначе мислех да сложа 5.1 на Neo. Имам проблем с отключването му- стигам до стъпката след отварянето на е-майла и от сони не ми изпращат кода. Понеже съм зле с английския и може да бъркам нещо аз? Телефона ми беше рутнат до преди час / сложих нов ром / , че сега и с това имам проблем. И пак не бяха активни другите бутони, но сега искам да си сложа 4.4 андроида и после ще го мъча за руута. Преди руута го правех с един файл на дроомлорд / RunMe.bat / , а сега не мога да го намеря. Изобщо закъсвация Sad  Ще си карам май със стоков 4.3 !
П.С. Не мога да намеря такава папка-blob_fs в Sony Pc Companion, а го ъпдейтвах през нея. Ще пробвам пак. Благодаря!
Цитирай

Провери за папка по този път:
C:\ProgramData\Sony Mobile\Update Engine\db\13740270\blob_fs

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

[b]Monipeev [/b]Има 4 папки и 3 файла там, но db няма. Намерих такава папка в емма / пак програма на сони / ,след това отварям blob_fs,  но вътре файлчетата са много малки по размер. Най големия е 10кв .

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай

Използвай линк за сваляне на Флаштуул от тук:
http://www.flashtool.net/downloads.php
Папката blob_fs не я създаваш ти, а тя се създава автоматично от Pc Companion, като програмата си свали необходимите файлове, за да поправи или подмени фърмуера на устройството.
Би трябвало да я има налична, след като си ъпдейтвал през нея до 4.3.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Колеги, някой да разполага с работещ линк за Flashtool по-нова версия? Досега ползвах 0.9.16.0, ама нещо не намира общ език с М2...
Цитирай

В този пост, има линкове за сваляне на последна актулна версия на Флаштул:
Връзка за сваляне.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)