Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да сменим Splash image и Boot animation (със звук!)
#1

1.Собствена сплаш картинка
Изтеглете файлът от този линк. Отворете го със 7zip/winzip, извадете splash.bmp и го отворете с picture editor от типа на Фотошоп, променете по собствено желание, при запазване запазете като .bmp файл, и при настройките изберете Advanced Modes и изберете 16 bit R5 G6 B5.

След това го запазвате и слагате наново в .zip файлът. Вътре в него ще има и нормалната boot анимация на CyanogenMod7, не би трябвало да има проблеми при инсталирането.

Инсталира се през recovery, няма нужда от wipe-ове.


2. Как да сложим собствена boot анимация.
Boot Анимация

Изтеглете този файл и го отворете. Не пипайте desc.txt. Вътре се намира анимацията, която аз направих за себе си. Обяснявам ви накратко как действа.

В Папка android се намират 73 файла, които се изпълняват само веднъж!
В папка part1 се намират само 4 файла, които се изпълняват след тези във папка android, но не веднъж, а продължително, докато телефонът не зареди.

Държа да отбележа, че проблемите при мене с черен екран (невиждане на самата анимация) се дължаха на сгрешен desc.txt файл. Може проблемът също да идва от самите .png файлове - винаги да са 8битови RGB, ако искате можете да ги смалите и оптимизирате по следния начин:

Отваряте IrfanView, натискате B избирате си всичките файлове и така променяте размера им, ако оригинално са били 480 на 800, настройте от Advanced настройките да са 75% от оригиналния размер, май 360 на 600 излизаше някъде. След това ги минете през PNGOptimizer, намалява още размера доста (файловете които тази програма оставя с долна черта са оригиналните).

Друг проблем, който има е като сте сложили самият .zip във папката, където трябва да е (или /system/media или /data/local) ще е със разбутани permissions, отидете до зип-а и с десен клик изберете permissions да са както следва:

Първият вертикален ред са избрани трите възможности, вторият вертикален ред е избрана само първата възможност. Нищо друго като опция не бива да е избрано!

КОГАТО ПРАВИТЕ bootanimation.zip ВНИМАВАЙТЕ ИМЕТО ДА Е 1 КЪМ 1 И ДА НЕ КОМПРЕСИРАТЕ НИЩО В ТОЗИ ФАЙЛ, НАСТРОЙТЕ ГО ТАКА ЧЕ ДА НЯМА НИКАКВА КОМПРЕСИЯ!


3. Как да сложим звук към анимацията си:

Изтеглете файлът на този линк. Файлът се казва bootsnd.sh, сложете го в SD картата си, в началната директория.

След това влезте в Terminal Emulator и напишете (след всеки ред натискайте Enter)

su
cd /sdcard
sh bootsnd.sh
reboot

Предварително преместите готовият си звук за boot анимацията използвайки Root Explorer. Той трябва да се казва android_audio и да е в .mp3 формат (android_audio.mp3). Сложете го в папката, в която се намира bootanimation.zip (или /system/media или /data/local)

Проверете дали bootsound файла във /system/bin е с permissions rwxrwxrwx (първите 3 хоризонтални линии са с всички опции избрани, когато телефонът е ориентиран нормално, а не в странично положение).



АКО НЕ ПРОРАБОТИ: Отивате в system/bin и изтривате bootsound. Влизате в /system и променяте в build.prop >> ro.config.play.bootsound=1 << изтривате тази линия. Изпробвате отново гореспоменатия начин за слагане на boot звуци.

АКО ИЗПОЛЗВАТЕ Swedish Snow: Там сме улеснени за bootsound. Правим си звука (гледайте да е в рамките на 30 секунди, по-дълго и бъгва. Правите си отрязъка/звука, именувате го bootsound.mp3 и след това трябва да го копирате в /system/media/ui/. Можете да го направите с Root Explorer.

Проверено на: CM 7.1 stable, nightly 257, Swedish Snow RLS2;
Цитирай
Аксесоари
#2

Изтегли стоковия ROM за Dell XCD35. В неговия bootanimation имаше звук. Това може да ти помогне.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#3

aonobg написа:Резолюцията му същата ли е като при ZTE-то, че разбрах, че заради резолюцията някак е бъгнал този, който сега се опитах да наместя Smile

Dell XCD35 = ZTE Blade за Индия :thumbup:

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#4

Може ли някакво кратко видео, искам да вида какво се получава.?!

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#5

Наистина няма да е излишно Android
Цитирай
#6

Eто ви линк към видео, качеството не е много добро, нямах нищо подръка освен на съквартиранта старата камера.

За сравнение, ето реален .png файл от анимацията.
[Изображение: 00075.png]

За да не се чудите, Splash и Boot Анимацията ми съвпадат по централната снимка, при Boot анимацията просто отгоре се изписва текста (да не ви прави впечатление, че е леко откъсано, това е защото не направих като хората самата анимация).
Цитирай
#7

Харесва ми, ще си поиграя, като ми остане време... Wink

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#8

След бърза инсталация на Swedish Snow RLS1, подкарах пак boot анимацията без проблеми, но звука нещо не иска, проблемът възниква при terminal емулатора.

При този РОМ предварително с root explorer сложете системния дял на r/w.
Засега съм забил на на sh bootsnd.sh командата, склед нея ми показва " No such user 'rootConfusedhell' "

Aко някой има идеи да споделя, засега проучвам и ще се свържа и с Konstat да го попитам дали може да ми каже откъде идва проблема.
Цитирай
#9

Тъй като много ми харесва анимацийката от Blade Mix-а, но сега съм със Swedish Snow, попрегледах из форума и намерих това , но не знам дали ще стане за blade-а, не знам този Nexus с каква резолюция е(а и ме посмързя да потърся), та ако не става, някой би ли имал желанието да свали анимацийката на миска? Angel

Galaxy Note II
Цитирай
#10

Тази анимация я има за нашите телефони Tongue ICS Theme, ще сложи анимацията, шрифт, звуци. Слага се през CWR.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#11

Пробвал ли си я за Swedish Snow?

Всичко гореописано рамоти за CM 7.1 и доста други ромове, но при Swedish Snow подкарвам всичко озвен звуците, защото както казах, командите през емулатора не минават и не разбирам от кодиране, че да знам как да оправя липсващата функция.
Цитирай
#12

Сложих го на Snow, до колкото мога да видя всичко си му е както трябва, не знам дали бут анимацийката има звук по принцип, но и на миска го нямах, така че според мен си е съвсем наред.

Galaxy Note II
Цитирай
#13

Темата е обновена, изтрих няколко свои ненужни коментари. Във Swedish Snow RLS2 вече има улеснение за добавяне на bootsound без много ненужен труд, явно КонстаТ е решил да ме улесни максимално.

Ако някой има желание, но не и нерви, мога да му направя custom boot анимация. Скоро може да ъпдейтна темата и със снимки за улеснение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)