Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Bootloader unlock и още.
#1

Ръководство за работа с Flashtool съвместим с Xperia Neo

С Flashtool можете:
  • да инсталирате фърмуер
  • да руутнете телефона (Само за андроид 2.3.4 с версия на фърмуера .42 или по-ниска)
  • да отключите Bootloader
  • да триете и инсталирате приложения на телефона
  • и още други полезни неща
Цитирай
Аксесоари
#2

Нова версия 0.6.9.0.
Има функция за отключване на Буутлоудър с флаштуул

Моля, ако някой има желание да тества функцията и да направи няколко скрийшота през процеса, за да направим една инструкция как става. Разбира се ще се упомене в официалната тема чия е заслугата. Smile
Цитирай
#3

Здравейте! Нов съм във форума и в работата с андроида и се надявам да пиша на правилното място.Въпреки ,че изчетох ръководството и цялата тема от линка горе , имам проблем с флаштула.Тел: Neo V ,Flashtool 0.7.1.0.Root- а мина като на шега,но друго не се получава.Рековъри и карнел инсталер изобщо не са активни в програмата,а клийна уж работи,изписва след процедурата "Clean finished. Rebooting phone ...",но боклуците ,които искам да махна си остават в телефона.Ще съм благодарен за съвети и идеи ,защо се получава така. Андроид 2.3.4 вер.- 0.42.
Благодаря предварително!
Цитирай
#4

Да си прочел случайно, че рикавърито работи за твоя телефон? Е, явно не си чел. Ами...не работи.

За изчистване на приложения по-добре ползвай някое приложение от маркета, щом не става така.
Препоръчвам ти Titanium Backup.
Цитирай
#5

Здравейте,

може да да ви споделя какво ми се случи, може да е бъг, пък може и аз да съм объркал нещо.

Собственик съм на EXPERIA NEO и исках да изтрия приложения от стоковия ром.

Стъпките който , стъпките които направих.
- прочетох темата за flaфлаштоол флаштоол, изтеглих последната версия от сайта, която беше
- изтеглих си .42 firmware - global 150mb от същата тема , но като го пусна флаштула не го засича , имам предвид , че е в списъка, но като кликна върху него не ми зарежда втората колона.
- изтеглих всички останали .42 250мб, от тях ми тръгна само , което се оказа пълна боза, направо го махайте от линковете да не се лъжат хората, китайската версия нямаш никакви опции да се синхронизираш с гоогле оригиналните гоглле апликации ги няма, а като ги инсталирам не тръгват, доста неща са непреведени въпреки че съм му дал да е на английски, рутнах го, но апликациите не се триеха()
-и така тръгнах да издирвам, но да е 250мб, прерових целия сайт, и успях да намеря валидни линкове, но пак не работеше
- изтеглих постара версия на флаштула и за късмет взе че ми засече единия 250 мб тфт глобал тфт файл

в общи линии това е което , което ми се случи
Цитирай
#6

Значии преди няколко дена флашнах 2.3.3 на моето Нео, бях с отключен БЛ и след OTA Update си брикнах Нео-то. Унбрикнах го, заключих БЛ-то, Роотнах, Упдейтнах си го до .62. Та въпроса ми е: Мога ли сега да си отключа БутЛоадера, да си сложа Къстъм Кернел и пак да го заключа?! Може би въпроса ми е малко Тъп, но съм малко начинаещ... Благодаря предварително Smile)

Sony Xperia T 4.1.2 ( Sandisk 32GB )
Цитирай
#7

Можеш... Аз на Арката вече 4 пъти съм минавал и през 2те процедури Smile И накрая пак всичко си работи нормално. Ако греша, някой колега да ме поправи Smile

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#8

ако сложиш къстъм кернел и заключиш буутлоудъра ще си брикнеш телефона.
Цитирай
#9

Аха ясно, значи няма да го Локвам след като сложа кернела. Благодаря за информацията Smile

Sony Xperia T 4.1.2 ( Sandisk 32GB )
Цитирай
#10

Добавена инструкция за отключване/заключване на Буутлоудър на Xperia от 2011 серия!

https://www.androidbg.com/forum/post304612.html#p304612
Цитирай
#11

Здравейте, преди година бях с Х10 и го рутнах без проблем с тази програма, но сега с Неото ми изписва: Mounting/system R/W
FT Error
А странно, че не мога да го преинсталирам с ъпдейъ центъра т.е. засича телефона като рутнат?!?
Имате ли представа какъв е проблемът
Цитирай
#12

"Засича телефона като рутнат"???????????????????
Нищо не засича. Някъде другаде е проблема
Цитирай
#13

Само от руут не може да ти даде грешка, че да не можеш да го преинсталираш. Това се получава ако ти е тоключен буутлоадъра. А и така малко повече информация да дадеш за телефона, не да говориш на изуст, да кажеш версияата на софтуера, компилация така малко. Като казваш така от къде да знаем ние със какъв софтуер си ти и дали можеш да го руутнеш с флаштуул?!

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#14

@didosman, да беше казал с кой фърмуер си. Същата грешка плюе(system R/W
FT Error), когато се опитваш да руутнеш 2.3.4/ .62 и .69 фърмуера. Ако си с такъв, има доста написано из форума как се процедира.

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай
#15

Приемам критиките, но не ми е оставало време да се занимавам в детайли с андроид.Ето и инфото:
Андроид 2.3.4, версия на компилацията 4.0.2.А.0.62.
Друго , което пропуснах е , че първоначално се опитах да го рутна по начина описан в тази тема: https://www.androidbg.com/forum/topic189...yplay.html
...и там не се получи и едва след това видях, че има флаштоол и за Нео, но явно нещо се омазал с първия опит за руут.
Цитирай
#16

Не, не че се е омазал, просто начин за руут на .62 няма. Или връщаш на .42 версия на компилацията, руутваш и после ъпдейтваш през телефона (не през компютъра) или чакаш ъпдейт за 4.0.3 или 4.0.4 . Там и за 2-те версии има начини за руут.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#17

Ако се засиля да си флашвам стоков фърм, примерно ICS 4.0.4 ще си загубя ли настройките, приложенията и информацията на телефона?
Цитирай
#18

Да ще ги загубиш но не е кой знае какво 4.0.4

Sony Ericsson Xperia Arc S (LT18i) stock'n rooted .587
Цитирай
#19

Това, че не мога да го преинсталирам означава ли , че не мога да получа и ъпдейта?Току що на жена ми го ъпдейтнах до 4.0.4, а на моето Нео ми изписва, че няма нова версия!
Цитирай
#20

А опита ли да го преинсталираш със PC Companion-a ? Ако не стане и така, направи един фактори ресет от телефона и после опитай през един от 2-та софтуера на компютъра. Ако не става пак, преинсталирай SUS или PCC и опитай пак. Ако си пробвал всичко това до сега, незнам какъв е проблема и как да се оправи ...

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#21

ivelinpetrov написа:...А опита ли да го преинсталираш със PC Companion-a ? ...
Благодаря ти за съветите и помощта, направих всичко, което ме посъветва, но няма резултат.Телефона на жена ми, обаче е XPERIA MINI, но доколкото видях трябва да има ъпдейт и за Нео-то.
Цитирай
#22

Чакай, чакай ... аз си мислех че не можеш да го преинсталираш, не че не можеш да го ъпдейтнеш... В този случай каквото и да правиш няма как да го забързаш. Чакай си и все ще дойде..

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#23

Не мога и да го преинсталирам , с PC Com... има опция за repair, но една чертичка преди края на подготвителната фаза зацикля и до там.След още няма ъпдейт, дано да няма проблем с обновяването.
Цитирай
#24

Нека някой да ме намери в скайп да ми обясни как да си флашна нео-то и да си сложа ICS Skype: krasimirkarasybev
Цитирай
#25

Дали пък не е обяснено, и то не един път ... Я хвани се разчети малко и хвани направи нещо сам, не да молиш останалите.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)