Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Bootloader unlock и още.
#1

Ръководство за работа с Flashtool съвместим с всички телефони от Xperia серията.

С Flashtool можете:
  • да инсталирате фърмуер
  • да руутнете телефона
  • да отключите Bootloader
  • да триете и инсталирате приложения на телефона
  • и още други полезни неща
Цитирай
Аксесоари
#2

За момента Флаштуул не е напълно функционален за Рей. Споделям това евентуално за колеги, които ще се втурнат като мен да си слагат рикавъри на заключен буутлоудър Wink
Активни са бутоните за Флаш, Почистване на системни приложения(изисква руут достъп) и инсталиране на апк Smile
Аз успях да се справя с това, за което ми беше нужно рикавъри и без него, но да се надяваме, че все пак скоро ще има решение :coffee: :coffee:

[Изображение: 2011-11-05_193431.jpg]
Цитирай
#3

Правилно. На този етап за Xperia 2011 не може да се инсталира Рикавъри освен яко нямате отключен Bootloader.

Въпроса обаче остава отворен от разработчиците Smile
Цитирай
#4

Здравейте колеги,тъи като на скоро си взех нов Андроид телефон (Xperia Play Android version 2.3.4 Build number 4.0.2.A.0.62) срещам една малка трудност не мога да рутна телефона.Да отключен е бутлоудъра.Пробвах този метод http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1312859 но няма ефект,ако се наложи ще направя и downgrade искам да имам рут права над устроиството

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#5

Логично е да не можеш да руутнеш. .62 фърмуера не може да се руутва.
Даунгрейд до .42 и го руутваш.
Ако ти излезне после, че има ъпдейт който да можеш да инсталираш през wifi - давай, руута ще се запази. Но ако ти предлага да е през PC не го прави, ще го загубиш.
Цитирай
#6

GH0STFACE написа:Логично е да не можеш да руутнеш. .62 фърмуера не може да се руутва.
Даунгрейд до .42 и го руутваш.
Ако ти излезне после, че има ъпдейт който да можеш да инсталираш през wifi - давай, руута ще се запази. Но ако ти предлага да е през PC не го прави, ще го загубиш.
Чудесно благодаря ти за компетентният отговор,може ли да ми дадеш линк към фърмуеъра .42,защот така или иначе неусопях да открия

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#7

Пробвай с този: http://www.mediafire.com/?69i1wwhlvzf18f8
Цитирай
#8

GH0STFACE написа:Пробвай с този: http://www.mediafire.com/?69i1wwhlvzf18f8
Благодаря ти свалям линка и когато почивам ще пробвам а случаино да знаеш по горе описаният метод само че преведен,защото не съм, много на ти с с Англииският.В противен случаи ако неможешп може ли в последситвие ако не ми е ясно нещо да задавам въпроси .
Код:
---------------------------------------------------------------
                  Easy rooting toolkit (v4.0)
                    created by DooMLoRD
         using exploit zergRush (Revolutionary Team)
    Credits go to all those involved in making this possible!
---------------------------------------------------------------[*] This script will:
      (1) root ur device using latest zergRush exploit (21 Nov)
      (2) install Busybox (1.18.4)
      (3) install SU files (binary: 3.0.3 and apk: 3.0.6)
  [*] Before u begin:  
      (1) make sure u have installed adb drivers for ur device
      (2) enable "USB DEBUGGING"
            from (Menu\Settings\Applications\Development)
      (3) enable "UNKNOWN SOURCES"
            from (Menu\Settings\Applications)
      (4) [OPTIONAL] increase screen timeout to 10 minutes
      (5) connect USB cable to PHONE and then connect to PC
      (6) skip "PC Companion Software" prompt on device
Би ли обяснил за точка 2 и точка 3 защо не ми е ясано как да инсталирам тези фаилове в телефона или в компютъра

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#9

^ https://www.androidbg.com/forum/topic240...olkit.html

Всичко съм превел.


Но най-лесно е да руутнеш с Flashtool!
Цитирай
#10

Сърдечно ти благодаря колеги справих се с рута.Жив и здрав

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#11

[FIRMWARE][6.0.A.3.67][LT26] Xperia S (2.3.7){Cust: 1252-3921 - UK Generic}

Ако може да го добавиш в колекцията за S - това е последния фърмуер за момента Smile
Цитирай
#12

Тъй като за пръв път се сблъсквам със SE като марка въобще, не съм много ориентиран, а за съжаление по отношение на Live with walkman няма особено много инфо за руут, да не говорим за къстъм ромове.
Въпросът ми е: дали мога да ползвам тази инструкция поне да го руутна, че е бъкан с всякакви излишни приложения, които ме дразнят?
Цитирай
#13

Да можеш да я използваш стига да не си ъпдейтнал, като мен до в62 която не може да се руутва.
Някой може ли да сподели как става Downgrade'а и какъв фърм да използвам.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#14

@ZinedineZidane за Live with Walkman гледай в xda форума където пише xperia mini, mini pro те са с еднаква рез. и правят ромовете за тея 3 телефона едновременно аз гледах там и имаше и за live ромове. Има и ftf за флашване с по-ниски версии на фърма които могат да се рутват
Цитирай
#15

ZinedineZidane написа:Тъй като за пръв път се сблъсквам със SE като марка въобще, не съм много ориентиран, а за съжаление по отношение на Live with walkman няма особено много инфо за руут, да не говорим за къстъм ромове.
Въпросът ми е: дали мога да ползвам тази инструкция поне да го руутна, че е бъкан с всякакви излишни приложения, които ме дразнят?


И аз бях така, руут става стига да е с правилната версия фирмуер. Ако не е и не може да се руутне ще се наложи да downgrade-неш и от там на татък да руутнеш, на мен така ми се наложи да правя.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#16

Благодаря на всички! Smile С руута се оправих с flashtool от тази тема. На първо време махнах това, което ме дразнеше, а именно многото излишни приложения. По нататък ще се поразровя за ромове и ако действително стават тези от мини и мини про, може и да поръчкам малко.
Цитирай
#17

Не ти ли се свиди Crazy Crazy На мен много ми се свиди актива, за това изрових маркета и си докарах CM усещането което имах на LG-то с CM7.2 без нито един ром, само руут. След като върви плавно и без проблеми и ми върши работата що да си сера на метеното. Да те питам, останаха ли ти приложения които не можеш да изтриеш ? Примерно имам две: get apps get games, не можах да намеря свързаното с тях апк, нито да ги затрия с някоя програма като "System apk remover".


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#18

то не всички стават във темите там пише за кои става още в заглавието например [ROM][Mini. mini pro, Active, Live with Walkman/Live]Заглавие
Цитирай
#19

teneke написа:Не ти ли се свиди Crazy Crazy На мен много ми се свиди актива, за това изрових маркета и си докарах CM усещането което имах на LG-то с CM7.2 без нито един ром, само руут. След като върви плавно и без проблеми и ми върши работата що да си сера на метеното. Да те питам, останаха ли ти приложения които не можеш да изтриеш ? Примерно имам две: get apps get games, не можах да намеря свързаното с тях апк, нито да ги затрия с някоя програма като "System apk remover".
Махнах тези, които ме дразнеха. Не съм имал проблем с махането на което и да е от тях. А и имах много на английския оператор, които само ми заемаха място. Специално тези двете, които ти си посочил не съм опитвал да разкарам.
Относно ромовете, не съм решил още, но бих сложил някой само ако действително ще подобри батерията и работата на телефона.
Цитирай
#20

Не ми дава да направя Xrecovery на SE x10 mini! Когато натисна Recovery, в Recovery selector ми е празно.... :wall:
Цитирай
#21

С коя версия на Flashtool работиш и той разпознава ли ти телефона като E10?
Цитирай
#22

Последната версия, която е от линка в урока. Разпознава устройството, защото го флашнах и root-нах.
Цитирай
#23

Т.е си със версия 0.6.8.0?

Ами...а сега де, защо да не иска да се покаже? Не ми хрумва нищо.

Ако ти е важно, инсталирай xRec през стария флаштуул.
Цитирай
#24

Вече няма значение, прецака ми се харда на компа Smile В момента съм с LIVE дистрибуция на linux и не ми дава да разархивирам Флащоол за да го инсталирам Smile Tq si **** ****ta ....
Цитирай
#25

Нова версия 0.6.9.0.
Има функция за отключване/заключване на Буутлоудър с флаштуул на всички телефони от 2011 серията, както и на Xperia S.

Моля, ако някой има желание да тества функцията и да направи няколко скрийшота през процеса, за да направим една инструкция как става. Разбира се ще се упомене в официалната тема чия е заслугата. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)