Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Филми , Сериали - препоръки ...

[Изображение: a9DB2rDfyBgKyPlRGxhv07bb2n7.jpg]

Много интересен сценарий и лично за мен много по-стойностен филм от холивудстките бози.
Руснаците имат много добри попадения в киното. Последният страхотен фантастичен руски филм който гледах беше Притяжение
Та главният герой от Притяжение 2 - Риналь Мухаметов е главен герой и в Кома
Със сигурност ще продължите да мислите по темата и след филма
Цитирай
Аксесоари

За мен първия филм Ip Man е най-добрия филм за бойни изкуства,истинска класика.Препоръчвам еди филм за Масутасо Ояма, създателят на Киокушин карате" Fighter in the Wind"
Цитирай

(2020-11-06, 21:15:52)solo5 написа:  ...Руснаците имат много добри попадения в киното. Последният страхотен фантастичен руски филм който гледах беше Притяжение
Безсмислено желание на Ф. Бондарчук да се адаптира към клишетата на големите холивудски блокбъстъри, както и продължението му - Вторжение. Стойностните филми на подобна тематика са останали за съжаление в миналия век. Говоря за такива филми като "Сталкер" или "Соларис". Че имат попадения, съм съгласен, след като и самия Лукас например е черпил идеите си за "Star Wars" от руския "Planet of Storms".1962.
 

 
Цитирай

На тези, на които им е допаднал Shichinin no samurai.1954 на Акира Куросава, препоръчвам и 13 Assassins.2010

 
Цитирай

(2020-11-06, 21:27:13)DoryanY написа:  За мен първия филм Ip Man е най-добрия филм за бойни изкуства,истинска класика.Препоръчвам еди филм за Масутасо Ояма, създателят на Киокушин карате" Fighter in the Wind"

Фен ли си на тая тематика?
Цитирай

Да, обичам филмите за бойни изкуства, гледал съм доста.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

И аз, понеже съм и майстор. Пълно е с бози. Може би ще ти хареса Revenger (предполагам си гледал The Night Comes for us и Headshot, за The Raid двете части даже не трябва и да питам). Индонезийците правят страхотни, често главен актьор е Ико Уваис. Наскоро гледах Triple Threat - изумен съм как можеш да събереш най-брилянтните актьори в жанра към момента и да сътвориш такава помия откъм сцени. Напоследък само индонезийците правят добри такива и Скот Адкинс - филмите му може често да са глупави на сюжет, но майсторството му е главозамайващо. Но японски и китайски читави на тая тематика не си спомням кога съм гледал последно - те са по-скоро като приказки за деца или бабешки разкази.
Цитирай

(2020-11-08, 18:14:28)fifth_root написа:  ...Но японски и китайски читави на тая тематика не си спомням кога съм гледал последно - те са по-скоро като приказки за деца или бабешки разкази.
Китайски: Birth of the Dragon.2016, Huo Yuan Jia.2006 - с Джет Ли.
Японски: Tekken.2009, Ichi.2008

 
Цитирай

(2020-11-08, 18:14:28)fifth_root написа:  И аз, понеже съм и майстор. Пълно е с бози. Може би ще ти хареса Revenger (предполагам си гледал The Night Comes for us и Headshot, за The Raid двете части даже не трябва и да питам). Индонезийците правят страхотни, често главен актьор е Ико Уваис. Наскоро гледах Triple Threat - изумен съм как можеш да събереш най-брилянтните актьори в жанра към момента и да сътвориш такава помия откъм сцени. Напоследък само индонезийците правят добри такива и Скот Адкинс - филмите му може често да са глупави на сюжет, но майсторството му е главозамайващо. Но японски и китайски читави на тая тематика не си спомням кога съм гледал последно - те са по-скоро като приказки за деца или бабешки разкази.
Да и на мен Скот Аткинс ми харесва, много е атрактивен, също и Тони Джа. Повичето им филми са слаби като сюжет. Този Фаворитът с Майкъл Джей Уайт, той също е добър. А тези китайските, като приказки, не ги гледам,бийните филми с мечове ми харесват, но да не са от тези хвърчащите. А иначе са ми любими, Джет Лии, Джеки Чан, Дони Йен, а за Брус Лии да не говорим, той си е класика.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

Като си му фен на Скот Адкинс, препоръчвам Seized.2020.

 
Цитирай

Знам как гледах на тези филми преди да започна да тренирам и как гледам сега (след преминати няколко стила) на тях. Макар че в първия случай поне е важно да се впечатли зрителя, но разликата от добре направените, т. е. майсторски и с минимални глупости относно естеството и техниките на боя, до измислиците е колосална и от друга страна подвежда много брутално хората.
Цитирай

Естествено,човек когато е навътре в нещата гледа по съвсем различен начин.Аз не съм тренирал бойни спортове.В киното всичко е хореография и нагодено,за да е по атрактивно за зрителя,но пак си личи когато някой е по добър.Гледал съм как избират от тези турнири,не знам как се водят точно,такива демонстративни стилове,без бой,само техника,може и с оръжия,за бъдещи участници във филми.До колкото знам Джет Лии има титла от такива турнири.Макар че в киното има и много велики шампиони,като Бени Уркидез,участва в доста филми с Джеки Чан,като той държи своеобразен за времето си рекорд - шест световни титли в пет различни категории и остава непобеден в 27-годишната си кариера. Единствената му загуба е Муай Тай мач, чието провеждане е обвито в спорове, тъй като Уркидес се съглася само на демонстративен мач, клауза, която била игнорирана след приключване на двубоя.

С професионален актив от 63 двубоя, от които 57 победи с нокаут Бени Уркидез става първата голяма звезда на Кикбокса оставайки Световен Шампион в продължение на 27 години. https://www.youtube.com/watch?v=d-ltRBEu0IU

(2020-11-08, 18:14:28)fifth_root написа:  И аз, понеже съм и майстор. Пълно е с бози. Може би ще ти хареса Revenger (предполагам си гледал The Night Comes for us и Headshot, за The Raid двете части даже не трябва и да питам). Индонезийците правят страхотни, често главен актьор е Ико Уваис. Наскоро гледах Triple Threat - изумен съм как можеш да събереш най-брилянтните актьори в жанра към момента и да сътвориш такава помия откъм сцени. Напоследък само индонезийците правят добри такива и Скот Адкинс - филмите му може често да са глупави на сюжет, но майсторството му е главозамайващо. Но японски и китайски читави на тая тематика не си спомням кога съм гледал последно - те са по-скоро като приказки за деца или бабешки разкази.
От тези филми мисля че само The Night Comes for us и Headshot не съм ги гледал,сега ги свалям да ги гледам когато ми остане време.Иначе този артист Ико Уваис съм го гледал в други филми,но вече не ги помня.
Цитирай

Който го интересуват филми на политическа теметика - Official Secrets.2019.

 
Цитирай

Филмите може и да са хореография, но в някои има много добра такава
Има си и майстори, които участват и могат да направят много от сцените без особени усилия
Който обича да гледа красиви реални сцени без допълнителни ефекти, може да изгледа и това:

Цитирай

За почитателите на Хали Бери и Брус Уилис - Perfect Stranger.2007.

 
Цитирай

(2020-11-22, 11:29:16)solo5 написа:  Филмите може и да са хореография, но в някои има много добра такава
Има си и майстори, които участват и могат да направят много от сцените без особени усилия
Който обича да гледа красиви реални сцени без допълнителни ефекти, може да изгледа и това:


Около половината техники тук са само в сферата на теорията, някои са много добри, но пък поради естеството си няма как да ги видите в състезателен правилник. Без да съм неуважителен, но едни от най-неефективните стилове са китайските (където се залага повече на акумулиране на щета от множество бързи, но много леки удари често пъти - не че това е задължително неправилно, според ситуация е), корейските, Айкидо (където чак високите степени започват да тренират техника за защита от лоук кик, което е най-честият и унищожителен удар с крак) от японските. Индонезийските, филипинските (особено за боравене с остриета - от гледане само можете да се научите на едно от тях: нападнат ли ви с острие и имате ли мегдан да избягате - бягайте, ако ще и да сте тренирани бойци, не е срамно, живее се веднъж, както знаете) тайландските (и около Тайланд), от източните говоря, са много по-практични. Самите тайландци много обичат да се ритат, техният тайбокс се различава значително като практика от този на европееца, като ние редовно ги чегарим на тяхна земя, че и в техния стил - боят, каквото и да умееш, поне когато още на ниво удари, а не граплинг, се състои основно (около 70%, ако не си боксьор само) от техники с ръце, само много надарените, като покойната легенда Анди Хуг, могат да си позволят какви ли не удари с крака, ама то не всеки е толкова гъвкав и разтегнат, дарба е (като самият Анди пък го пребиваха точно бойци, които залагат повече на бокса).

Естествено, в един етап започваш да опитваш и техники, които няма да ти свършат никога работа, те са само за координация, усет, разположение, контрол на собственото ти тяло.

Има един китайски боец, Xu Xiaodong - той е и мразен, и обичан в Китай, защото пердаши разни такива майстори от китайските приказки. Отделно можете да гледате Yi Long, който се зове за шаолинец, но само стилът му е такъв, реално не е от храма, как всъщност (с какви техники) се бие.

Дано е било интересно за някои, това е дълга тема. Не съм го писал на база статии и книги, а на база дългогодишна (и към днешна дата) и шарена практика.
Цитирай

(2020-11-22, 16:40:38)fifth_root написа:  Отделно можете да гледате Yi Long, който се зове за шаолинец, но само стилът му е такъв, реално не е от храма, как всъщност (с какви техники) се бие.

Точно Yi Long гледах днес и се зачудих как пък точно шаолински боец ще участва в ММА, като не ми се вярваше това да е с благословията на Шаолин. Атрактивен е за гледане и определено е добър. Но видях и как 2 пъти му начупиха кофата, като единият боец беше видимо по слабичък от него, но с крака му направи главата мека
Цитирай

(2020-11-22, 17:17:38)solo5 написа:  Точно Yi Long гледах днес и се зачудих как пък точно шаолински боец ще участва в ММА, като не ми се вярваше това да е с благословията на Шаолин. Атрактивен е за гледане и определено е добър. Но видях и как 2 пъти му начупиха кофата, като единият боец беше видимо по слабичък от него, но с крака му направи главата мека

Е, малко са непобедените и то най-вероятно е плод както на качества, така и на късмет. Добрите съумяват да смогнат и на значителните разлики в размерите и силата, ето блестящ пример: Нокуийд Деви (72 кг.) срещу Жером Льо Банер (107 кг.) - и двамата са легенди. Тайландецът загуби само защото съдиите подариха победата на французина. Друг пример, не само за това как да си по-дребен не е гаранция, че си по-слаб, е Роки Марсиано, който е и единственият непобеден боксьор в тежката (макар че е се е лутал между 81 и 86 килограма, но то тогава тежките рядко са били като днешните, макар че и такива е пребивал), но той е и пример как никога не е късно, защото с бокс се захваща към 23-годишен, на 24 става професионалист и за 8 години навърта 49 срещи, от които 43 с нокаут (всъщност негов е май и единственият, в който 4 зъба на противника ги намират в гумата му насред публиката).

Цитирай

Малко наспамихме темата.
Най-добре отвори нова биткаджийска тема :-)
Може там да обсъдим и мача Джошуа-Пулев като се изиграе
Цитирай

Какво мислите за D.K Yoo Korean Special Forces  https://www.youtube.com/watch?v=SfHfua9ku4s
https://www.youtube.com/watch?v=SfHfua9ku4s .
Цитирай

(2020-11-22, 18:13:20)DoryanY написа:  Какво мислите за D.K Yoo Korean Special Forces  https://www.youtube.com/watch?v=SfHfua9ku4s
https://www.youtube.com/watch?v=SfHfua9ku4s .

А, този съм го забравил. Преди години бях гледал малко негови демонстрации, но не съм гледал достатъчно, че чак да дам мнение. Обикновено демонстрациите или са на по-изчанчени техники (както тези от видеото), или с някакви много сложни, изискващи редки умения (като на Скот Адкинс). То затова са и демонстрации, макар че на семинари с Адкинс съм гледал и основни техники да показва, нормално. В YouTube канала му има качени такива последните месеци. То винаги е интересно да видиш някоя завъртяна работа, да отбереш коя е за теб, тук-там и да я пробваш, най-вече да знаеш кога да го направиш.
Цитирай

За почитателите на скандинавското кино и Mads Mikkelsen : Pusher.1996 с две продължения: Pusher.2.2004 и Pusher.3.2005.

 
Цитирай

''Free Solo'' един филм за Alex Honnold.Той е американски катерач, придобил световна известност с фрий соло изкачванията си на големи стени.

Той е единственият човек, изкатерил фрий соло Ел Капитан в Националния парк „Йосемити“, и е носител на множество рекорди за скорост. Най-забележителният сред тях е единственото соло изкачване (най-вече свободно катерене, с няколко точки на закрепване) на „Тройната корона“ в Йосемити – верижно изкачване на връх Уоткинс, „Носът“ и „Стандартния северозападен“ на Халф Доум за време от 18 часа и 50 минути
Цитирай

Отдавна не бях гледал фенски филм и то екшън, но този става - Balle perdue 2020.

 
Цитирай

(2020-12-06, 20:49:02)NoMaD написа:  Отдавна не бях гледал фенски филм и то екшън, но този става - Balle perdue 2020.

В Нетфликс се спуквам от европейски, френски (игрални и сериали) със сигурност, нали съм техен възпитаник. Та ако този ти е харесал и не си гледал Bronx, който също е и със заглавие Rogue City - пробвай го. От 2020 е.

П. П.: французите са царе на психо трилърите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 7 гост(и)