Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[HINT]Как да гледаме TV, и да добавим shortcuts към отделните канали?
#1

1. Как да гледам ТВ на моя Galaxy Ace?
По този въпрос има много теми във форума, но до унифицирано решение не се е стигнало. За това реших да споделя как аз гледам телевизия, когато съм на палатка или къмпинг, и така да помогна и на други колеги да убиват времето докато рибата клъвнеSmile))
В темата "TV player" в раздел "Програми", вече е описан този метод, но бих искал в тази тема да го доразвия, като по-късно добавим и преки пътища към всеки един избран от нас канал на нашия десктоп.

Ето какво е нужно за да гледаме избрани канали на нашия телефон:
а) Daroon player - от моя dropbox, защото го свалиха от маркета.
б) Адреси на стриймове, които да въведем в плейъра и да гледаме по-късно.

2. Въвеждане на онлайн стриймове
- Инсталирайте сваления Daroon player, след което го стартирайте. Отидете на таб "Streams", изберете MENU->Add. Въведете име на телевизията, чийто стрийм ще добавите (напр. bTV). В следващото поле добавете стрийма. Ето и списък с канали, които поне до момента вървят безупречно (вадил съм тези, които гледам; ако някой иска други стриймове, може да разгледа xvideo7.com и bgtelevizia.com от където да си извади още стриймове):

------------------------------------------------------------------------------------------- update @mcmlxx topic
Натискаме "ОК" и така запаметяваме програматa в списъка със стриймове, и можем по всяко време да си я пуснем от плейъра. Така лесно и трайно запазваме предпочитаните от нас ТВ канали в самия Daroon Player.

3. Създаване на преки пътища за всеки ТV канал, на работния плот на телефона:
За по-голямо удобство, аз предпочитам да създам икона на десктопа на телефона си, която директно отваря стрийма. За целта ни е необходимо още едно безплатно приложение от маркета - AnyCut
- Инсталирайте AnyCut. Не го местете на SD картата си, ако вашия РОМ го позволява. В противен случай, няма да можете да добавяте шорткъти на десктопа си.
Задръжте пръста си върху десктопа на телефона си. От появилото се меню изберете Shortcuts -> Any Cut. Изберете "Make your own" от появилото се меню.
В полето Action, напишете android.intent.action.VIEW. В следващото поле "Data", добавете желания от вас адрес на стрийм на телевизия. Последното поле "Type" оставете празно и натиснете "ОК". На следващия екран ще ви изиска да добавите име за вашия шорткът (напр. bTV). Вписваме името и натискаме "ОК".
Ако всичко сте въвели правилно, при тап върху новосъздадения шорткът телефона би трябвало да ни попита с какво да отворим стрийма. Задайте му да го отвори с Daroon Player, и ако сте въвели правилно адреса, телевизията ще започне да се зарежда.
ЗАБЕЛЕЖКА: За съжалене, програмата има някакъв бъг (или поне при мен има такъв), и не може да се редактират вече създадени шорткъти, дори и да влезнете в самата програма в таба "Edit existing shortcut" - списъка при мен винаги е празен... Така, че имайте предвид, при въвеждането на адреса и Action в новия шорткът, че няма да можете да го редактирате ако сте го сбъркали, а ще трябва да въвеждате наново всичко.

ЗАБЕЛЕЖКА 2: Добавянето на преки пътища, не е обвързано с предходното добавяне на стриймове в самия Daroon Player. Можете да не добавяте в Stream таба на плейъра нищо, а само да направите шорткъти по десктопа си към стриймовете на телевизиите. Аз ги добавям и в плейъра, за да ги имам и там.

Ако имате някакъв custom launcher (като ADW launcher, например), можете да смените иконката която се показва по подразбиране на новосъздадения телевизионен стрийм. Ето как изглеждат моите шорткъти на десктопа ми:
Това е. Надявам се, че съм ви бил полезен. Ако имате въпроси - не се колебайте да се свържете с мен в темата или на ЛСSmile

П.С: Ако вадите други адреси на телевизии от интернет, моля избирайте само такива, които се плейват от Windows Media Player. Такива които се плейват от Flash player или чрез Inhatch plugin, както и такива за които е нужен VLC player няма да тръгнат през Daroon Player-а! В общи линии, тръгват само mms:// адресите, рядко някой адрес с http:// или rtm://

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, просто нямам думи. Просто и ясно обяснено всичко :cheers:
+1 от мен за труда, който си положил да обясниш, както трябва :thumbup:

Samsung Galaxy Note 4.1.2 ( N7000) & Samsung Galaxy Note 3 (9005)  Samsung Note 8 (N950F)
Цитирай
#3

:bow: Много добре е обяснено :bow:

Stock 2.3.5
Цитирай
#4

Браво и от мен.

HTC ONE M9 ==>>hTC u12 plus
Цитирай
#5

Браво колега-много полезно и перфектно обяснено. :bow:
Цитирай
#6

Уникална тема :cheers:
Цитирай
#7

The Voice : mms://85.17.147.233/96421432
Super 7 : mms://85.17.147.233/84531902
Planeta TV : mms://85.17.147.233/40314155
Fen TV : mms://85.17.147.233/89923301
Balkanika : mms://85.17.147.233/96853317
Planeta Folk : mms://85.17.147.233/60480633
Kanal3 : mms://94.23.209.144/81038668
CITI TV mms://87.120.201.2/citytv_live_q2.wmv
FEN TV mms://87.120.201.2:80/fantv_live_q2.wmv

И от мен няколко стийма.

huawei ascend p1
Цитирай
#8

някой да знае стийма на fox life ?

Samsung Galaxy S4 4.4 KitKat
HTC Wildfire S
Цитирай
#9

sabotage7410 написа:някой да знае стийма на fox life ?
mms://video.bgtelevizia.com/onlineFOXLIFE

И малко ъп на стриймовете. Някои от стриймовете вече не работят. Тези на бТВ, Канал1, Нова ТВ и ТВ+. За това тук прилагам новите, и ще ъпдейтна и спойлера в първия пост също:


Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#10

Благодаря за foxlife
Стиймовете за бтв и горепосочените телевизия за мен си работят идеално и нямат нужда от смяна.

Samsung Galaxy S4 4.4 KitKat
HTC Wildfire S
Цитирай
#11

Offtopic ^ Колега, казва се стрийм. Стийм е една друга работа, дето е задвижвала на пра-пра-баба ми влака. Smile
Освен това, като ти гледам подписа, не е Mode, а Mod. Пак има коренна разлика.
Не се заяждам, само казвам. Wink

SAMSUNG GT-P7500 (stock 4.0.4) | HYUNDAI T7s (stock 4.0.4)
Nokia 701 + Donna
Цитирай
#12

Извинявайте за тъпия въпрос, но някой би ли ми казал, как да си извадя стриймове от bgtelevizia.com?(мисля си, че е нещо такова каквото името пишеш след bgtelevizia.com/online пр. mms://bgtelevizia.com/onlineanimalplanet... така ли е или съм в грешка ?

Sony Ericsson Xperia x10i & PSP
Цитирай
#13

inc0n3ck написа:Извинявайте за тъпия въпрос, но някой би ли ми казал, как да си извадя стриймове от bgtelevizia.com?(мисля си, че е нещо такова каквото името пишеш след bgtelevizia.com/online пр. mms://bgtelevizia.com/onlineanimalplanet... така ли е или съм в грешка ?
Ми с Firebug добавката за Mozilla Firefox, ги вадя аз.

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#14

Imaginary написа:
inc0n3ck написа:Извинявайте за тъпия въпрос, но някой би ли ми казал, как да си извадя стриймове от bgtelevizia.com?(мисля си, че е нещо такова каквото името пишеш след bgtelevizia.com/online пр. mms://bgtelevizia.com/onlineanimalplanet... така ли е или съм в грешка ?
Ми с Firebug добавката за Mozilla Firefox, ги вадя аз.

Благодаря много ! :cheers:

Sony Ericsson Xperia x10i & PSP
Цитирай
#15

Reeser написа:Някой може ли да даде линк за кодеците , че нмога да ги сваля. Sad
Самия Daroon player ги слага тия кодеци, при първо стартиране на програматаSmile
На мен ми слага кодеци, на някои колеги не е. Ако ти тръгват телевизиите, няма какво да слагашSmile

П.С: Напоследък яко смениха стриймовете на повечето телевизии. В момента събирам нови, за да ъпдейтна темата с актуални канали и адреси на съществуващите.

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#16

Благодаря за бързия отговор.
Аз се оправих през Wifi-то неискше да ми ги свали и си мислех ,че е в сървара проблема, но без да искам излезнах от обхвата и с 3г-то тръгнаха да се свалят незнам защо :rofl:

Samsung Galaxy Ace | Adobe Flash Player 11
Цитирай
#17

Защо някои mms не тръгват с Daroon player?Пробвах доста,тръгна само един.
Цитирай
#18

deianopera написа:Защо някои mms не тръгват с Daroon player?Пробвах доста,тръгна само един.
Защото повечето стриймове, са със сменени адреси. Днес ще добавя работещите адреси в първия пост.

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#19

Наистина - прекрасна тема. Свърши ми чудесна работа - точно каквото исках. Но имам един въпрос - някой знае ли защо на компютъра тръгва например ТВ+, влизам в source, вадя от там линка, копирам го съответно в Daroon и ... нищо - не тръгва на телефона, а би трябвало щом работи на компа... Успях да подкарам само 6-7 телевизии, ще се разровя из нета да се поразтърся и аз и ако намеря нещо работещо ще го сложа тук. Благодаря още веднъж!!! :thumbup:
EDIT:
Ето малко линкове и от мен. Телевизиите не са кой знае какво, ама да допълним списъка: Angel
mms://87.120.201.2/chmore_live_direct_q2.wmv - Черно море
mms://87.120.201.2/msat_live_direct_q2.wmv - On Air Tv
mms://85.17.147.233/71566810/LatinaFiesta - Латина Фиеста
mms://livetest.tv.byalareka.com/city - Сити ТВ
mms://93.152.172.201/emtv - ЕМТВ
mms://85.17.147.233/60480633/PlanetaFolk - Планета Фолк
mms://85.17.147.233/96421432/TheVoice - Войс
mms://85.17.147.233/89923301/FenTV - Фен ТВ
mms://85.17.147.233/70817599/Folklor - Фолклор ТВ
mms://85.17.147.233/80725471/BGTV - БГТВ
mms://94.23.209.144/53135473/EKids - Екидс
mms://tiankov.netguard.bg:8456/ - ТянковТВ
mms://94.23.209.144/56173507/Evrokom - ЕвроКом
mms://tvstz.no-ip.org/TV%20Stara%20Zagora - ТВ Стара Загора
Всички са работещи - засега... Досега ги проверявах...
Rock
Да отбележа и лично впечатление: когато линка е от типа "rtms://" рядко се отваря или не се отваря изобщо. Но когато се смени това "rtms://" на "mms://" - Daroon-a почва да го стриймва... Това не става обаче при линкове от тип "http://"

LG G4
Цитирай
#20

На мен rtms:// ми вървят идеално. Лошото е, че вече почти всички телевизии от моите линкове, не вървят. А, относно rmts:// линковете, пробвай в настройките на daroon да зададеш на всички encoding-и, да е Auto. Може да ти помогне.
Относно ТВ+, вероятно след края на URL-то има token=23462387462387 (някакви цифри). За това там върви, а в плейъра на телефона ти - не. Отскоро, всички линкове в bgtelevizia.com са така, и ако се изпише в daroon линка, без цифрите след него, не тръгва, а дава син екран с надпис за "djtacho.bg" или нещо такова беше... А token-ите се менят ако не се лъжа, всеки ден...
За сега не съм намерил читави стриймове на всички телевизии от първия ми пост...

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#21

Наистина някои спряха да бачкат - засега работещи при мен са (става въпрос за ТВ от първи пост) - бТВ, бТВ Action, БНТ, Nova и TV7 - друго не работи.
mms://video.djtacho.com/onlineng - National Geografic
mms://video.djtacho.com/onlinenovasport - Nova Sport
От сайта на djtacho - засега са безплатни и работят - не се знае докога :unknw:
А бе малко по-малко ще ги съберем...отново Rock

LG G4
Цитирай
#22

Малко ъпдейт по темата. Добавих линк в първия пост, към едно невероятно ново приложение, писано от българин, специално за български телевизии. Уникалното е, че това е едва първото приложение, което идва напълно готово за ползване - не се налага ръчно добавяне на каквото и да било, за да можете да стриймвате телевизиите.
За сега приложението съдържа в себе си БНТ, BTV, NOVA, TV7,EBF, TV Europa, The voice, Балканика, Super 7, VH1 и Fiesta.
Ако стриймовете не ви тръгват, влезте в Settings на приложението, и маркирайте Use New Engine. Аз с маркирана опция подкарвам и през 3G без никакъв лаг!!!

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#23

Добро е приложението - няма спор. Само имам две забележки към него - качеството не е от най -добрите и иска permission до изпращане на смс при инсталацията. Това може да не означава нищо, НО Wink може и да означава... Smile Smile

LG G4
Цитирай
#24

Моля ви даите сайт с актуални стриимове,че повечето тук са невалидни.
Цитирай
#25

Ivan_GT написа:Моля ви даите сайт с актуални стриимове,че повечето тук са невалидни.
Ако имаше, до сега да съм ги сложил. Често сменят стрийм адресите, така, че няма смисъл постоянно да се ъпдейтват...
До сега съм намерил само няколко стрийма, които обаче вървят само в Megalan/Mtel/Spectrum мрежите. И също няма голяма част от хубавите програми за гледане...

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)