Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][FINAL] Achotjan Debrand Engine V10
#26

как точно се качва този модул за WI-FI то :?????

Samsung  Galaxy S7 edge  32GB
Цитирай
Аксесоари
#27

delluks1234 написа:как точно се качва този модул за WI-FI то :?????
Инсталираш, както инсталираш и РОМ-а, през хрекавъри.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#28

Много хубав ROM. Чакаме Final Version Smile

Sony Ericsson XPERIA X10i Stock with DoomKernel v6 FS
Sony Xperia L StocK 4.2.2
Цитирай
#29

е това го пробвах но нещо не става като тръгна да пусна WI-FI пак ми дава грешка :S

Samsung  Galaxy S7 edge  32GB
Цитирай
#30

За най-сигурно пробвай с всички кернели, изглежда при много хора се получава този проблем някой кернел да не работи с дадените модули.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#31

Denie46 написа:За най-сигурно пробвай с всички кернели, изглежда при много хора се получава този проблем някой кернел да не работи с дадените модули.
Дуум кернела работи със сток модулите.

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай
#32

Първите няколко дена с ром-а си бяха екстра, но след 1 седмица ми се случи нещо уникално странно. Говорех си по телефона и след края на разговора пак ми звъннаха обаче аз нищо не чувах. Рестартирах телефона, но пак не се оправи. Реших да изпратя смс и след като го изпратих ме върна на екрана с пин кода и трябваше да пак да търси мрежа. Това се случваше всеки път като изпратя или получа смс :rofl: :rofl: :rofl:

Sony Ericsson Xperia X10
Цитирай
#33

chabingba написа:Първите няколко дена с ром-а си бяха екстра, но след 1 седмица ми се случи нещо уникално странно. Говорех си по телефона и след края на разговора пак ми звъннаха обаче аз нищо не чувах. Рестартирах телефона, но пак не се оправи. Реших да изпратя смс и след като го изпратих ме върна на екрана с пин кода и трябваше да пак да търси мрежа. Това се случваше всеки път като изпратя или получа смс :rofl: :rofl: :rofl:
За първи път чувам за тази грешка. В ХДА никой нищо не е казал. Може да заместиш dialer-a от втори пост и да пробваш :thumbup:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#34

^ Ами, това си е най-редовна грешка, при мен постоянно ставаше...

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай
#35

Следващата версия на РОМ-а ще бъде гига-бига стабилна, всичко ще работи и ще е хепи енд:

Цитат:Next version will take time and will be a stable build. So everithink will work perfect, y will release next version after it was tested about 2 week in my prevision everithink will be finaly fixed !

consentrating on stability of the system and reactivity ,
SemcCamera will finaly by included , for now no succes but the work continue on that and shuld be soon fixed ( natives integrations into libandroid-runtime.so | or they will be included into camera wrapper by FXP )

all part of the rom will be rewriten , ( for now a lot of SEMC already compiled code was used and that caused many issue )
all semc features and android patches will be integreated into Semc Debrand Engine sources that will be merged with cm7.1 or cm7.2 sources if they become stable since then
so sms and mms bug will also be fixed ! as all telephony think will be compleatly rewrited

@Users , pleas report any bug you can finde , even small think so everithink can be fixed on next and maybe final release

this rom will be soon finished , will consentrate my work on CM9 with team FreeXperia , with again my Semc Debrand Engine ROM CM9-and arc android 4 fereware , thanks to everione who support Semc Debrand Engine Project , and FreeXperia team cyanogenmod 7/9 projeect's

all my work's sources are based on FreeXperia team sources that are in default with CyanogenMod repository !

so again Thanks to FreeXperia Team for the great comunity work they do and pretty all Xperia phones cm7 and cm9 supports

the combination of Semc Debrand Engine sources and FreeXperia device spécific configuration sources and cyanogenmod fix for xperia devices has created a stable and big project that have been a dream in the past

so pleas if you are interested by this project you can support FreeXperia project by donating heare : https://www.paypal.com/cgi-bin/websc...=THUJZQB2U5PNC

and you can also donate to the Semc Debrand Engine Project Heare : http://forum.xda-developers.com/dona....php?u=2482775

thanks all the users for yours trust !

cheers

Achotjan

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай
#36

И отново нещо забавно ми се случи днес. Два пъти ми се беше сменил рингтона Lol Lol Lol Някой има ли идея как е станало ?

Sony Ericsson Xperia X10
Цитирай
#37

лелее направо падам от смях аз защо ги нямам тези проблеми след като съм го качил по описания начин :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Samsung  Galaxy S7 edge  32GB
Цитирай
#38

chabingba написа:И отново нещо забавно ми се случи днес. Два пъти ми се беше сменил рингтона Lol Lol Lol Някой има ли идея как е станало ?
Ако си носиш телефона в джоба с дисплей от към кракът ти твърде е възможно телефона да се отключва и така да се сменя ринга. На мен ми се е случвало да ми се пусне музиката или да включа/изключа нещо. И не съм с този ром,но предполагам че е твърде вероятно.
Поздрави Wink

Armed with:HTC One; ROM:KitKat; Android:4.4; Sense:5.5
Rules AndroidBg Forum
Цитирай
#39

Повече инфо за приближаващия ъпдейт:

Оправени бъгове:
--- USSD бъгът е оправен /това е проблемът, който налагаше да се ползва друг указател /втори пост//
--- различните бъгове, свързани с СМС/ММС са оправени
--- Туитер приложението работи без проблем
--- вече няма да има проблем при инсталацията на каквито и да са приложения

Добавени са:
--- пряк път от приложението, сменяващо темите, е добавено на мястото на стоковите теми /меню бутон>теми/ , /задържате на екрана и избирате теми/
--- пряк път от theme chooser-a в настройките за дисплея

Работи се върху:
--- възможността темите да променят и фона в Таймскейп
--- стоковата камера
--- проблемите, които се появяват когато телефона е свързан с юсб

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#40

Много мина, малко остана. Този РОМ ще стане ПЕРФЕКТЕН, нямам търпение просто.

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай
#41

Неочаквано добра комбинация ще се получи :cheers: Lol

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#42

Темите в таймскейпа вече работят както и лендскейпа, не се уточнява обаче лендскейпа за лънчъра ли се отнася или за таймскейп приложението :unknw:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#43

Аз пак си сложих тоя РОМ. Цял ден музика, снимки и батерията ми е на 86%... по-добре от това..

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай
#44

Малко остана до финалната версия Devil

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#45

Имам един важен въпрос! С кое рековери се инсталира и кой кернел е добре да се сложи преди инсталация. Прочетох че работи най добре с дум версия 6 но не разбрах дали преди инсталация или след да се сложи? Друго което ме интересува е след инсталация веднага ли да сложа хотфиксовете или да бутна първо? И дали има други действия като фикс пермишънс или изчистване на кеш? Б;агодаря!

Android addictive 
Цитирай
#46

Инсталира се с Хрекавъри, като флашнеш кернела, т.е. 2в1. Самият кернел/да, версия 6 е най-добър/ трябва да се флашне преди флашването на РОМ-а, а хотфиксовете сам избираш кога да ги сложиш, няма значение. За изчистване са само тези:

-1-Do a factory reset
-2-Wipe Cache Partition
-3-Wipe Dalvick cache /от Advanced менюто/
-4-Wipe Battery stats /от Advanced менюто/

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#47

това ли е стабилната версия, за която се спомена по-горе?
Цитирай
#48

Финалната/стабилната версия ще отнеме още поне една седмица. Може да се ползва, но лагва и някои неща не работят, също така не могат да се инсталират приложения, които не са свалени от маркета.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#49

Пусната е нова версия, добавя функции, но също така бъгва някои функции като блутуут, wi-fi tethering, стоковата камера все още не е включена в РОМ-а, все още не може да се инсталират приложения, които не са от маркета, с едно изречение, добавя нови функции, но прецаква някои стари, като цяло е нестабилен. Финалната версия се очаква следващата седмица.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#50

Очаква се нова версия този уикенд, подходяща за ползване, възможно е в нея да видим и стоковата камера.

готови са:

--- РОМ-ът вече работи със СМ7.2
--- включен е DRM Manager за подобряване на РАМ паметта и стабилността
--- добавена е последната версия на софтуера на Арк С
--- стоковата камера е почти завършена и интегрирана, зуум-ът също ще работи
--- оправени са бъговете на Wifi usb tethering и wifi tethering
--- оставени са само перфектно работещите добавки, /някои от тях водеха до рестарти/
--- камерата е заключена в паметта, което осигурява по-бърз достъп и изключва вероятностите за грешки, свързани с нея
--- нова версия на theme choоser-а
--- вече няма проблем с инсталирането на каквито и да било приложения
--- темите са поставени в data/app , за да се освободи още повече място
--- много от уиджетите и някои не толкова важни приложения са преместени в data/app, за да се деинсталират по-лесно ако не ви допадат
--- нова черна тема, променяща дори и приложенията, изтеглени от маркета
--- напълно премахнат лаг при скролване
--- подобрения при bravia engine технологията
--- галерията вече не крашва и изкарва по-наситени цветове
--- нови драйвъри за ГПУ-то / които ще ни позволят да използваме без проблем новия жив уолпейпър на Експериа С/



остават:

- преправяне на някои приложения
- преправяне на настройките , добавящи функциите на 2.3.4
- стоковата камера

РОМ-ът ще бъде готов, и вече във финална версия, след седмица.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)