Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][FINAL] Achotjan Debrand Engine V10
#76

Има подобен проблем и при мен. Аз си го реших, като дръпнах Music player equaliser (май така се казваше) от маркета.

Едит: Не можах да настроя слайда за отговаряне/затваряне на входящо повикване на различен от стоковия.
Цитирай
Аксесоари
#77

Аз нямам проблем с плеъра, възможно е DSP Manager-а да го смущава ако си го качил. Другият вариант е при флашването нещо да се е объркало, повтори цялата операция с ресетването и качването на РОМ-а, префлашни и кернела.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#78

Denie46 написа:Аз нямам проблем с плеъра, възможно е DSP Manager-а да го смущава ако си го качил. Другият вариант е при флашването нещо да се е объркало, повтори цялата операция с ресетването и качването на РОМ-а, префлашни и кернела.

Оправих се Confusedtupid:
След третото преинсталиране тръгна всичко :rofl:
Благодаря за помоща :cheers: :thumbup:
Цитирай
#79

Някой имал ли е проблеми с рома при позвъняване да не се вижда нищо, и при опит за вдигане да ви дава Force close ?
Цитирай
#80

При мен когато някой звъни телефонът ми се отключва или понякога стига до локскрийна, отключвам го и губя мрежа.
П.П. Последната версия ще бъде 8.1.0, в която ще са оправени някои бъгове, след тази версия повече няма да има и Ачотян приключва поддръжката за Х10 Cry

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#81

не мога да кача карнела постоянно ми дава същата грешка
02/048/2012 20:48:39 - ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed"
02/049/2012 20:49:03 - INFO - Device connected with USB debugging off
като debugging e on и разрешението на непознати приложения е on флаштола разпознава тела,когато е включен тела показва че debugging е on но като го изключа и искам да сменя карнела показва че е off.Качил съм всички драйвери,всичко го права по опис но не става.С windows 7 съм
някво решение мерси предварително Smile
Цитирай
#82

Нещо проблем има в ftf файла.
Цитирай
#83

Наново флашнах кернела, но нямах проблем, аз съм на Win XP. Имам две предложения- да свалишп най-новата версия на флаштуул или да пробваш на XP ако имаш възможност.
както каза GHOST е възможно да е от кернела http://www.2shared.com/file/GMyLzslM/SDEASEMC.html това е кернел от v7 или v8.0.0, но би трябвало да работи и на 8.0.1.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#84

имам проблем,направих всичко по стъпките,само че зарежда до логото на XPERIA и така замръзва,не мога да го изключа или нещо такова,единствено като му извадя батерията и после го включвам и стига пак до там... какво да правя???

It's a suck world,be a part of it!
Цитирай
#85

elfoo написа:имам проблем,направих всичко по стъпките,само че зарежда до логото на XPERIA и така замръзва,не мога да го изключа или нещо такова,единствено като му извадя батерията и после го включвам и стига пак до там... какво да правя???

И аз по същият начин стига до логото на Xperia и не се включва
Цитирай
#86

Оправих го, но имам нов проблем работи известно време опитам се да си изтегля настройките за интернет и ММС или да свържа телефона към компютъра и телефона забива. Стой забил около 10-15 секунди и се изключва и не може да се включи преди да му махна батерията
Цитирай
#87

Вероятно това се дължи на настройките на процесора- честотата сигурно създава проблеми и телефонът забива.
А за по-горния проблем, не би трябвало да създава проблеми при инсталирането по описания метод. Направи няколко пъти full wipe и флашни кернела, след това самият РОМ и после кернела, след това направи отново full wipe и флашни пак РОМ-а. Вярно, много е дълга и еднообразна процедурата, но при мен даде резултат като тествах Фералаб :cheers:

edit: днес или утре се очаква да излезе последната версия на РОМ-а и там всичко трябва да работи, с изключение на зуум-а на камерата, добавен е и локскрийнът от Експерия С.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#88

Denie46 написа:Вероятно това се дължи на настройките на процесора- честотата сигурно създава проблеми и телефонът забива.


Има ли оправия тая работа?
Цитирай
#89

стана,мерси много! Rock

It's a suck world,be a part of it!
Цитирай
#90

Sturrkopf написа:
Denie46 написа:Вероятно това се дължи на настройките на процесора- честотата сигурно създава проблеми и телефонът забива.


Има ли оправия тая работа?

Има, става бързо и безболезнено Lol настройките на процесора се променят от :
настройки>СМ settings >Performance и от менюто CPU max frequency, /или нещо подобно беше/ избери процесора да работи на максимална честота 998 Мхц и от governors задай профила smartassv2. Ако и това не помогне направи чиста инсталация по начина, който описах по-горе :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#91

а като излезе последната версия на рома,просто трябва да се флашне новия ъбдейт нали?

It's a suck world,be a part of it!
Цитирай
#92

Мерси сега ще обаче се навих да изпробвам [MIUI-1.8.26] Stock MIUI (TripNMiUI)]
Цитирай
#93

elfoo написа:а като излезе последната версия на рома,просто трябва да се флашне новия ъбдейт нали?
Да, качваш на картата и флашваш, друго не се изисква.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#94

Отказах се ще опитам тоя РОМ. Но като флашна кернела с флаштуул и и ми блокира след като вляза в рекавърито да си избирам от къде да иснталирам и да правя Wipe-ове. Предния път стана само като роот-нах пуснах Бизибокс-а и инсталлнах хрекавърито и през него инсталирах рома, след което сложих Кернела и тръгна телефона но започна да блокира . Сега го върнах към джинджъра. От тук какво следва да направя. В момента съм с нерутнат телефон
Цитирай
#95

Най-добре е да руутнеш чрез флаштуул https://www.androidbg.com/forum/topic205...shche.html. После си флашваш кернела и правиш нещата по описания начин, възможно е при руут-а предишния път нещо да не се е получило както трябва.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#96

Рутнал съм телефона с помоща от форума на XDA с флаш туул-а. Като флашвам кернела трябва да съм маркирал loader.sin или kernel.sin ? Вече съм с CM7.
Цитирай
#97

Не можеш да избираш кое да флашне, програмата само показва какво съдържа даденият ftf файл, a иначе флашва и двете.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#98

Ясно мерси иначе процесора ми работи на над 1000 MhZ. Проверих го днес след като инсталирах CM7. Каква би била причината за блокиране на телефона тогава ? След като инсталирам Кернела и влезна в рекавърито блокира и не иска да се мести надолу нагоре с Volume key-овете
Цитирай
#99

За момента се сещам, че може да е от рекавърито, тествай ром с Хрекавъри и такъв с CWM / като См7/ и кажи при кое от тях срещаш проблема.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

Ами с CM7 Рекавъри-то нямам проблеми но с рекавърито от кернела на Achtojan блокира


Аз всъщност не съм кой знае какъв спец в тея неща. Ще ти кажа какво съм направил в момента съм с Xrecovery чрез което флашнах zip-а на CM7. И сега ако го ползвам него нямам проблеми да флашвам други zip-ове, но като флашна този ром не ми зарежда стои си на Хпериа както каза по - горе колегата. След което флашнах кернела и ром-а тръгна, но забиваше. Буутлоадера го отключвах преди време, но при нов флаш губи ли се това отключване ? Стартирах с1туул и ми изписва "SEMC SIMLOCK CERTIFICATE" , след това стартирах флаштуул-а и опитах да го отключа както е описано в темата която ми даде в предишните постове, но като щракна на plugins не ми отваря менюто X10 unlock.Няма никаква опция там

Modedit: Не поствай по няколко поредни мнения. Ползвай бутон "Редактирай. И явно имаш нужда да прочетеш Правилата на форума!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)