Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стъпка-по-Стъпка ROOT + Custom ROM
#1

[h]Стъпките по-долу работят само за Андроид версия 1.5[/h]

Предлагам, на вашето внимание, "Guide a.k.a How-to" за руутване на телефона и инсталиране на неофициален РОМ. Не видях подобна тема във форума, за това реших да я направя аз. Смятам да се застоя в този форум, защото е хубаво да се поддържа място където ние (българите) ще можем да си помагаме (на български) и да не се приравняваме към снобарските потребители на други държави, които лесно могат да си подновяват телефона през месец-два. Тук реалността е друга и поради тази причина подкрепям идеята за форума.

Преди да започнем трябва да сме наясно със следното: (явно трябва да уголемия някои части Smile )
1. Руутването на телефона ще ПРЕМАХНЕ ГАРАНЦИЯТА! За да може да важи гаранцията, при проблем, ще трябва да се върнете на официалния РОМ и да махнете ROOT достъпа.
2. Макар, че може и да сработи с друг тип телефони, ръководството е САМО ЗА HTC HERO
3. Процесът по руутване на телефона означава да придобиеш администраторските права върху системата. A неофициалния ROM е НЕофициален, което ще рече, че не е направен от HTC или Google. Това означава, че [h]НЕ Е ИЗКЛЮЧЕНО НЕЩО ДА СЕ ОБЪРКА И ТЕЛЕФОНА ВИ ДА СЕ РАЗВАЛИ.[/h] Ако това се случи осъзнавате, че виновни сте САМО и ЕДИНСТВЕНО вие, понеже никой не ви задължава да правите процедура. Нито аз, нито разработчиците на НЕофициален ROM. За много потребители (вкл. и за мен) процесът описан по-долу работи. Но си запазвам правото да не гарантирам успех.


[h]ЕТАП 1 - Руутване на HTC Hero[/h]

1. Зареждаме телефона на 100%.
2. Дърпаме програмата "Instant Root" от тук http://dl.dropbox.com/u/5572258/InstantRoot.apk (благодарности на tishovsx)
3. Може през телефона, може и през компютър. Ако е през компютър, връзвате кабела на телефона с компютъра и прехвърлята файла на SD картата и го запаметявате в Root-а на карата - демек да не е в някоя папка, а просто така - на SD картата! Това е важно и ако дърпате програмата през телефона - тя ще се запази в папката "downloads", след това ще трябва да я махнем от там и да я сложим просто в SD картата.
4. Инсталираме програмата с файлов мениджър. Ако нямате такъв - препоръчвам да си дръпнете ASTRO File Manager от "пазара". След това влизате в него, виждате файла "InstantRoot.apk и го инсталирате през ASTRO.
5. След инсталирането на InstantRoot, телефона трябва да е вече руутнат. Това е! Ако искате да пробвате дали всичк е ОК, потърсете на "пазара" някоя програмта която иска (requires Root access), като напишете Root, инсталирайте я и ако тръгне... значи имате успешно руутнат телефон Smile


[h]ЕТАП 2 - Инсталиране на НЕофициален РОМ[/h]

1. Дърпаме НЕофициален ROM. Той е около 100-тина мегабайта и ръководството, което представям става за 99% от ROM-овете, които са налични. Ако не знаете къде да търсите погледнете следващия ми пост, където ще предоставя линкове към най-известните.
2. Дърпаме "Amon Ra's Recovery" от тук http://www.androidspin.com/downloads.php...v1.6.2.img
3. Дърпаме "FlashRec" от тук http://zenthought.org/system/files/asset...1107-2.apk
4. Копираме "Amon Ra's Recovery Image" на SD картата (не в някоя папка, а там при InstantRoot)
5. Копираме на същото място и "FlashRec"
6. Инсталираме "FlashRec" през ASTRO по познатия начин.
7. Пускаме "FlashRec" и натискаме "Backup Recovery Image" и след това пишеме в полето "/sdcard/името на амонра, включително .img Пример: /sdcard/recovery-RA-hero-v1.6.2.img
8. (не е задължителна) Отивате на "пазара" и инсталираме програма наречена "Titanium Backup". После на натискаме "Backup/Restore". След това Menu->Batch и избираме една от опциите. Препоръчително е да бек-ъпнем само апликациите, защото датата може да предизвика проблем с някои РОМове (особено 2.1)
9. Изключваме телефона и го включваме отново държейки бутона за включване и "Home"
10. След като се появи менюто, с помощта на скролчето, правим "Nandroid Backup" - това прави снимка на телефона към настоящия момент и ако нещо се обърка (или пък се наложи да се прибегне до гаранционни услуги) чрез този бек-ъп ще може да върнем телефона в първоначалното му състояние. След като свърши бекъпа рестартираме телефона и го включваме телфона към компютъра. След което се копира папката на Nandroid и тази на Titanium някъде в компютъра за да са на сигурно.
11. Изключваме телефона и го пускаме пак, като държим бутоните "Power" и "Home"
12. Правим wipe на data/factory reset, на dalvik-cache и на SD картата. Силно препоръчително е и да форматирате SD картата през компютър ви.
13. Слагаме ROM-a в (форматирана, чиста) SD картата
14. Пускаме телефона, като държим бутоните "Power" и "Home". Натискаме върху Flash Zip и избираме нашия ROM.
15. Като напише че е инсталиран успешно, рестартираме телефона.

Воала! Имаме нов ROM!

JackRock написа:1. Ако вече имате рут на Вашия HTC Hero без да сте използвали "1 click" метода, то следвайте процедурата за премахване на рута за да продължите на чисто.
Тази процедура е валидна само за HTC Hero европейската версия!
2. Тази процедура е валидна за версията 1.5 Cupcake!
3. Ако сте ъпгрейднали Вашия телефон с Firmware 2.73.x.x (последния ъпдейт към датата на публикуване на тази статия) или по-нова, то трябва да
даунгрейднете Вашето Hero до версия 1.5 Cupcake за да продължите!

Процедура:

1. Проверете дали "Unknown source" е маркирано, избирайки Menu > Settings > Applications, ако не е ....маркирайте го!

2. Отидете в Menu > Settings > SD card and phone storage, и изберете "Unmount SD card."

3. След това изберете "Format SD card" (след като се форматира, SD картата ще се "монтира" автоматично).

4. Включете телефона към компютъра посредством USB кабела, след което изберете "Mount" от таск бара на Вашия телефон.

5. Свалете Flashrec.apk и Amon Ra’s Hero Recovery Image и ги запишете на Вашия компютър:

6. Копирайте 2та файла който изтеглихте в т.5 в рут директорията на Вашата SD карта.

8. Изключите USB кабела от телефона.

8. Изтеглете от Андроид Маркет ASTRO File Manager или някой друг файлов менаджер по Ваше желание.

9. Отворете файловия менаджер, намерете и инсталирайте FlashRec.apk.

10. Отворете програмата FlashRec > изберете Backup Recovery Image и изчакайте да приключи.

11. След като приключи т.10 щракнете в текстовото поле и напишете /sdcard/recovery-RA-HERO-v1.6.2.img

След което натиснете бутона Flash Custom RecoveryImage и изчакайте докато приключи.

12. Рестартирайте телефона в Recovery режим по следния начин (Изключете телефона > включете го като задържите бутоните HOME + POWER - продължавайте да държите натиснати бутоните докато не се появи Recovery режима)

Държа да отбележа че този материал не е писан от мен а взаимстван от еди къде си !!!!

Жокер :
Цък Цък 2

Източници: Оригиналния пост е в форума на Androidforums.com. Моята версия тук е модифицирана на базата на реалните стъпки, които предприех и си руутнах + инсталирах ROM успешно.

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
Аксесоари
#2

ROM-овете по-долу са САМО ЗА HTC HERO GSM Версия

[h]2.2 (Froyo) ROM-ове[/h]

FroydVillain 1.4.0
http://www.villainrom.co.uk/viewtopic.php?f=45&t=2099 Препоръчвам
Описание: Чист Android 2.2 (Froyo) разработен от Ninpo. Хубава имплементация. Има повечко "глезотийки", като DSP Manager включен в пакета и меню за фини настройки. По User-friendly е подходено с този ром.

Cronos Froyo 1.0.3 Препоръчвам
http://www.cronosproject.org/forum/viewt...f=20&t=253
Описание: Чист Android 2.2 (Froyo) разработен от Feeyo. Камерата работи. Набляга се на скорост.

[h]2.1 ROM-ове[/h]

VillainROM 12 Препоръчвам
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=715728
Описание: Android 2.1 + новия HTC Sense базиран на официалния ъпдейт на HTC Hero (Европа). Има "News and Weather" апликацията на Google, както и Friendstream.

Cronos Droid 2.1.3 Препоръчвам
http://www.cronosproject.org/forum/viewt...f=20&t=189
Описание: Android 2.1 + новия HTC Sense базиран на официалния ъпдейт на HTC Hero (Европа). Във форума на Кронос има и други видове РОМове, като например Lite версия на този РОМ.

Modaco r4 pre-release
http://android.modaco.com/content/htc-he...droid-2-1/
Описание: Android 2.1 + новия HTC Sense базиран на официалния ъпдейт на HTC Hero (Тайван).

SenseHero 2.1 b.5
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=698281
Описание: Android 2.1 + новия HTC Sense базиран на официалния ъпдейт на HTC Hero (Тайван). Собствена тема.

VanillaEclair 3.3 RC4
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=695481
Описание: Чист Android 2.1 базиран на 2.6.29 кернел

aHero 1.0
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=638584
Описание: Чист Android 2.1 базиран на 2.6.29 кернел. Има и JIT версия.

CMH 1.4.1 -- CyanogenMod for Hero Препоръчвам
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=708673
Описание: Чист Android 2.1 разработен и базиран на прочутия CyanogenMod. Има и JIT версия.


[h]1.5 ROM-ове[/h]

Modaco 3.2 Препоръчвам
http://android.modaco.com/content/htc-he...e-kitchen/
Описание: Android 1.5 + HTC Sense. Източник: Официалния 2.73 ROM. Това е негова модифицирана и по-бърз версия


Mirror за директно сваляне на по-известните ROM-ове: http://hero.host-il.co.il/site/


PS: Имайте предвид, че това са неофициални ROM-ове, да не говорим, че версия 2.1 не е излязла официално за HTC Hero (в Европа) и момчетата се опитват да скалъпят нещата. Тайванския ъпдейт излезна, но тепърва започват работите по оптимизирането на операционната система. Наличието на официален ъпдейт поне оправи доста от дефектите.


[h]Radios[/h]
JackRock написа:28 април 2010
63.18.55.06_6.35.04.25
63.18.55.06_6.35.05.15
63.18.55.06_6.35.05.31
63.18.55.06EU_6.35.06.18
63.18.55.06FU_6.35.07.08
63.18.55.06IU_6.35.08.22
63.18.55.06JU_6.35.08.29
63.18.55.06JU_6.35.09.26

Радио всъщност се явява софтуер, който се грижи за задвижването на основните телекомуникационни функции на вашия телефон. Мрежата му, Wi-Fi, осъществяването на контакт с клетка на мобилен оператор и трансфер на данни и т.н. Радиото се флашва по същия начин през рикавъри като РОМ. Обикновено ако слагате Custom ROM, създателя му ще е посочил дали трябва да се обнови радиото и каква версия да сложите точно.


Източници: Форумите на XDA-Developers и Modaco

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#3

Едно огромно благодаря!! От кога чакам едно такова обяснение! А би ли споделил кой са по-добрите ромове?
Цитирай
#4

Ами аз лично пробвах Villain още, когато беше версия 5.0 и трябва да кажа, че бях много впечатлен от РОМ-а. Много старание е вложило момчето, което го прави. Сега се говори, че 5.2 е още по-бърз и е с изчистени дефекти, но незнам.
А иначе за всеки, който иска всичко да му работи на 100% и е да бързо, препоръчвам добрия стар Modaco. Този РОМ се разработва от много време и е изпипан доста. Разбира се, минуса е, че не е 2.1 Smile

Предлагам всеки да сподели мнението си за РОМовете, които ползва в отделни темички. Така ще можем да добием най-добре представа, кой накъде се развива.

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#5

Благодаря, че сподели на чист Български език методите за Root и слагането на РОМове.
Аз за добро или лошо ползвах подобен метод с Flashrec.apk и Amon Ra’s Hero Recovery Image.(recovery-RA-HERO-v1.2.3.img)

Поздрави Smile
Цитирай
#6

И каква е разликата между официалния ром и Villian, или модако?
Цитирай
#7

Модако е изграден на базата на официалния, но е силно модифициран за да бъде по-бърз и стабилен. Villian e Android 2.1 - новата версия на операционната система с включен HTC Sense - пак новата версия. Към настоящия момент всички 2.1 операционни системи с HTC Sense са изградени на базата на или HTC Legend или Droid Eris, или някакъв друг порт, защото все още официална версия за HTC Hero 2.1 няма.

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#8

Нещо не ми се получава Sad Ако иска някой да помогне ще съм му благодарен. Сакайпа ми е murphymet
Благодаря предварително.
П.С.
След доста опити мисля че и сам ще се справя. Има малки пропуски в обеснението благодаря че и него го има Smile

Аз знам че нищо не знам,затова питам ;-)
HTC Desire>HTC EVO 3D>Meizu MX4
Цитирай
#9

Днес реших да руут-на Хиро по описания метод,но при мен не сработи Sad
Програмата се инсталира,но ми дава intstant root failed root access was acquired!?
Дали има връзка с това,че батерията не е на full?

PS:само аз ли не намирам Villain5.2?

Motorola Milestone&Nokia N900
Цитирай
#10

cokcok54 написа:Днес реших да руут-на Хиро по описания метод,но при мен не сработи Sad
Програмата се инсталира,но ми дава intstant root failed root access was acquired!?
Дали има връзка с това,че батерията не е на full?

PS:само аз ли не намирам Villain5.2?

Не няма връзка с батерията. Написал съм го това само, защото ако батерията падне по време на процеса може да стане много грозна картинка. Иначе дай детаили малко? Коя програма се инсталира? Това съобщение е некво противоречиво и ми се струва малко вероятно точно това да ти е изписано. Превежда се "моменталния руут се провали руут достъпът е получен"....

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#11

Хора, помагайте. Значи, рутнах си телефона преди много време и сега искам да му сложа тоя Villain5.2. Направих всички стъпки и като стигнах до там където трябва да си сваля титаниум бекъп и ми пише, че нямам рут?!?!? Направих този бързия рут дето го има по стъпки по-горе, но пак ми пише същото.. това на какво се дължи?
Цитирай
#12

Хубаво де, сега рут имаш ли? Като натиснеш едновременно хоум+енд бутоните, в изключено положение и когато се стартира телефона какво излиза на дисплея?
Цитирай
#13

Благодаря на отзовалите се!Руут нямам,а програмата е тази,която руутва.Казва,че е инсталирана и после в нотификейшъна вади по-горното съобщение...
Инсталнах и флашрека,но след проба да направя рековъри бакъп ми казва,че не е възможно Sad (Backup FAILED:Could not run command).

Motorola Milestone&Nokia N900
Цитирай
#14

ми излиза ми това от където може да направиш бекъп, да apply'неш update.zip. fix rotation, да wipe'на ако искам dalvik-cache и data/factory reset.. и най-отдолу с малки зелени букви ми пише, AmonRA(и версията му), което аз съм го качвал преди врема, но пък програмата твърди, че нямам рут..
Цитирай
#15

Тоя Титаниум..блабла, къде ти казва да го инсталираш!
Щом имаш рут, wipe всичко и с update.zip качваш 5.2 Smile като преди това си записал имижда на картата и си го ренеймнал на Update.
Цитирай
#16

@janytt - Той Титаниума се ебава от време на време. Не му обръщай внимание Smile Ако са ти ценни апликациите, пробвай с някоя от алтернативите му.

@cokcok54 - Телефона ти какъв е? Да не е брандиран с Orange, Telus, T-Mobile...?

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#17

значи мога да си продължа без тази стъпка ли? Иначе телефона си ми е от ъук, на мтел
Цитирай
#18

janytt написа:значи мога да си продължа без тази стъпка ли? Иначе телефона си ми е от ъук, на мтел

Но ще ти се загубят програмите...

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#19

Здравейте,успях да си рутна телефона по описания начин,но не мога да направя "Nandroid Backup" изписва ми следната грешка: Eror: Run "nandroid-mobile.sh" via adb ! Ако някой знае как да реша проблема нека сподели. Sad

П.П. Реших проблема, картата била пълна Smile Smile Smile

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#20

barretta написа:@janytt - Той Титаниума се ебава от време на време. Не му обръщай внимание Smile Ако са ти ценни апликациите, пробвай с някоя от алтернативите му.

@cokcok54 - Телефона ти какъв е? Да не е брандиран с Orange, Telus, T-Mobile...?
Телефона не е брандиран.Купих го от "Плесио" в Атина.
Baseband version
63.18.55.06FU_6.35.07.08
Kernel version
2.6.27-0078c992
htc-kernel@and18-2#851
Bild number
2.73.405.38 CL #70768 release-keys
Software version
1.0.0.A6288



Поздрави!

Motorola Milestone&Nokia N900
Цитирай
#21

Имам проблем, отново. Значи вече направих нандроид бекъпа но сега не мога да извърша тази стъпка (14) понеже никъде не ми пише това Flash Zip?!? Има apply sdcard:update.zip и apply sdcard:choose.zip, но никъде го няма това Flash Zip. да не би да се появява след като извърша всички видове wipe ( на data/factory reset, на dalvik-cache и на SD картата) ??

Цитат:14. Пускаме телефона, като държим бутоните "Power" и "Home". Натискаме върху Flash Zip и избираме нашия ROM
Цитирай
#22

@janytt ти амонра ли сложи?

@cokcok54 Форматирай СД картата и рестартирай телефона. И след това пробвай пак.

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#23

barretta написа:@janytt ти амонра ли сложи?

@cokcok54 Форматирай СД картата и рестартирай телефона. И след това пробвай пак.
Благодаря за съвета!Тези манипулации ги правих преди да постна в темата и нямаше резултат.Правих доста опити след като правих хард ресет и формат на картата.С оригиналната карта съм и мисля днес да взема една class6.

Motorola Milestone&Nokia N900
Цитирай
#24

А някой пробва ли тоя Рай дроид ?
Цитирай
#25

При мен не работи бекъпа с FlashRec. Дава ми следната грешка:

Backup FAILED: Could not run command

Ето инфо за моя телефон: T-Mobile G2

Firmware version:
1.5

Baseband version:
63.18.55.06U_6.35.04.25

Kernel Version
2.6.27-a5504199

Build Number
1.76.111.6

Software Version
1.0.0.A6288

Да не би телефонът ми да не може да бъде ъпгрейднат с този телефон защото е със стар ROM или защото е T-Mobile?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)