Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стъпка-по-Стъпка ROOT + Custom ROM
#51

Стигнах до там, че когато направя всичко до Titanium Backup и влезна в него ми изписва следното :

Error
Sorry, I could not acquire root privileges. This application will *not* work ! Please verify that your ROM is rooted and includes BusyBox, and try again.

Какво трябва да направя ? трябва да се сложи този бъзибокс или ? :/ руутнах си телефона и направих това което пишеше в темата Sad поооомощ :/

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Съжелявам за съобщението!!Току-що прочетох няколко коментара по-надоло от обяснението и разбрах какво се прави Smile

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
Аксесоари
#52

Значи, че не си флашнал успешно Recovery Image.

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#53

Еми какви може да са последствията от това че не съм го флашнал успешно, защото сега вече съм с sensehero и за сега върви на 6 освен че ми се бяха истрили програмките, но не ми е толкова голям проблем Smile ?

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#54

Само не мога да разбера що се мъчите с тоя Титаниум бекъп :/ Аз веднъж се пробвах да го използвам след като имах вече руут но така и не сработи и повече не съм го мъчил Tongue
Цитирай
#55

Аз не знаех, че е за запазване на програмите и се стреснах да не е нещо от което ми зависи телефона Big Grin Иначе е малко гадно това, че сега ми се истриха контактите,програмите и някой други неща....но ще го преживея :/

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#56

Много е ефективно да си синхронизираш контактите с Google акаунта си.

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#57

А контактите ти не са ли синхронизирани с Gmail ? Защото аз след като си руутнах тела такъв филм си вкарах че съм си загубил контактите Lol и добре че ги имах в другата карта прехвърляй контакти и след като синхронизирах с пощата ги имах 2 пъти Lol
Цитирай
#58

Да ама аз съм тежък слуяай Big Grin Не си спомням какъв ми беше акаунта и пасс-а в гоогле :-X :-X :-X

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#59

Wipe ли премахва РОМ-а или някоя друга стъпка ?

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#60

рома го премахва друг ром Tongue Tongue Уип ти ресетва телафона към заводските настройки Smile
Цитирай
#61

ахммммм вече почти една милионна от нещата са ми ясни Big Grin не искам и да си представям още за колко неща ще трябва да ви тормозя и да ви питам :/

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#62

мне... не е вярно. Wipe трие нещата в \system и \data - там където се инсталира новия ром. Новия ром просто инсталира своите неща и НЕ премахва стария, така че може да се получат бъгове, затова винаги е хубаво да wipe-ваш преди да инсталираш нещо ново.

Едит: Оказва, се че съм се объркал. Мерси на kkazakov за поправката - вижте поста му на страница 4 за правилното обяснение.
Цитирай
#63

snowboardman_htc написа:ахммммм вече почти една милионна от нещата са ми ясни Big Grin не искам и да си представям още за колко неща ще трябва да ви тормозя и да ви питам :/

то това му е интересното: занимавката Big Grin

HTC Hero / LG Optimus Sol
Цитирай
#64

А мен много ми е интересно: има ли документирани случаи някой да си е брикнал телефона докато си е сменял рома (за Андроид става на въпрос)?

Интересното е, до сега не съм попадал на такива за разлика от множеството подобни при смяната на РОМ на WinMo.

HTC Desire
Цитирай
#65

Току що сложих вилеин и сега интернет връзката ми я няма, смисъл свървам примерно лай-фай и само Obtaining address..... :/ , а до преди малко с сенсехироу си имаше всичко. Също така и мобилния интернет също не се свързва .Друго радио ли трябва да сложа и да ми кажете кое е най-добре Smile мерси

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#66

Най-добре махни вилейна и сложи хронос дроида Wink Има тема и наистина е много по-добър Smile

Мартине, теоретично е невъзможно с новите версии на риковърито да си брикнеш телефона при смяна на ром, защото ромът не пипа риковърито. Така че дори да се случи нещо супер ужасно би трябвало да можеш да буутнеш в риковъри и да уайпнеш.
Цитирай
#67

Еми предпочитам да го разгледам вилейн-а и ако има начин да го оправя интернета предпочитам да го оправя и след около 1 седмица сиг ще сложа хронос дроид(предполагам и това е ром?) Smile

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#68

Няма какво да го разглеждаш според мен Tongue в смисъл те са еднакво функционални горе/долу, просто хроноса е много по-бърз. Иначе ако имаш проблеми с несвързване към 3г виж дали имаш дефинирани APN - ако нямаш може да има някой ъпдейт за APN, а ако не намериш може да видиш в темата за хронос съм написал как да си сложиш APN настройките като ги вземеш от друг ром Smile
Цитирай
#69

Ами ако е сложил вилейн 5.5 наистина имаше проблем с апн и затова в темата имаше пуснат и фикс Smile
Цитирай
#70

Сега тегля хронос-а и ако ми хареса ще го оставя и чакам да направят 2,2 неофициален ром Rolleyes Или още по-добре HTC да пуснат ъпдейт с 2,2 Big Grin

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#71

snowboardman_htc написа:Или още по-добре HTC да пуснат ъпдейт с 2,2 Big Grin

HERO с 2.2 ъпдейт... официално... само през крив макарон Smile

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#72

Написали са че ще го има за всички телефони Tongue но сиг пак лъжат за да им изкупят старите модели Big Grin

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#73

Къде го видя това? Просто хардуера на Хирото няма да издържи според мен...

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#74

Еми в темата за 2.2 до колкото разбрах щяло да е за всички модели дори и за Г1 Tongue

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#75

Хардуера на хирото е достатъчен за 2.2. Даже benhaam е направил демо клипче, в което е направил ром от сдк сорса. Пък и гугъл казват, че ще върви на всички телефони без проблеми. Обаче, въпросът е, че от ХТЦ трябва да пуснат ъпдейта, което няма да стане никога. Така, че ще трябва да разчитаме на пичовете от xda ако се надяваме, че ще се радваме на 2.2 Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)