Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стъпка-по-Стъпка ROOT + Custom ROM
#76

Ще ме прощаваш, но това клипче на Бенам не е с андроид 2.2...

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
Аксесоари
#77

А с какво е?
Цитирай
#78

Най-вероятно е или стрипнат някакъв изтекъл код за хард-тестинг цели, а останалото е пришито със сегашния .27 кернел, или изцяло 2.1 андроид със сменени суми...

Имай предвид, че всички разработчици от xda са водени от "невидимата ръка на Адам Смит" и бидейки рационални икономически субекти, се чудят как да изкярат некой друг лев от дарения. Доказателствата най-ясно се видяха в драмата с новия .29 кернел, до който се е докопал некой друг и сега 100 броя всички си бършат сълзите и преглъщат жадно, смятайки наум, колко дарения биха получили ако те се бяха докопали първи. Оттам и агресията. Нито бенам, нито нейтън, нито стикмен са алтруисти. Не ги обявинявам, защото това е естествен и нормален начин на поведение, присъщ на по-голямата група от хора ... и е логично всеки да се опитва да си дигне акциите по някакъв начин.

BTW, Това не ти е някаква съществуваща ОС, с която да си играят дивелъпърите. Тук говорим за разработка на Google, която дори още не е в тестова фаза.

ПП: Това си е мое мнение. Всеки с разбиранията си, нали...

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#79

Аз не съм си и мислел, че са алтруисти, само че не виждам причина да лъже. Още повече, че нещата, които показва са си присъщи за 2.2. Пък и той си е казал, че не е съществуваща ОС и, че няма да го разработва, а че е използвал SDK kit-a, който е пуснат и е използвал сорсовете за да пригоди симулатора да се пуска на героя. Разбира се, това в никакъв случай не е работещ ром, просто показва, че е възможно. Плюс това самите гугъл обещават 2.2 да върви на всички андроид устройства, включителна Г1, не виждам защо да не върви на героя...
Цитирай
#80

killer4o написа:мне... не е вярно. Wipe трие нещата в \system и \data - там където се инсталира новия ром. Новия ром просто инсталира своите неща и НЕ премахва стария, така че може да се получат бъгове, затова винаги е хубаво да wipe-ваш преди да инсталираш нещо ново.

не е вярно това. Wipe трие данните. Това реално е factory reset. Тоест, според твоята логика, не би трябвало след wipe телефона ти да тръгне, щом изтрива стария ром. Обаче си тръгва стария ром, все едно телефона ти се пуска за първи път, и стария ром който си слагал, е официален. Т.е. извода е, че изтрива всички данни, а full ром-овете (не update.zip-тип) бастисват всичко, и се разполагат начисто. Проблемите идват, ако има данни (предимно системни) неизчистени от стария ром, както и dalvik кеша и т.н. Ако сложиш един ром, след него флашнеш друг ром без рестарт и wipe, новия ще ти подмени стария - гарантирано - лично съм го пробвал, след като флашнах един по погрешка.

Nexus 5 - Stock 4.4.3, Galaxy Nexus - CM11 4.4.2, iPhone 4S
Цитирай
#81

Не съм казвал, че няма да върви на героя. Аз съм убеден, че ще върви и то добре.

SGS2 Android: 4.1 / Baseband: XXLPX / Kernel: CM10
Цитирай
#82

kkazakov написа:
killer4o написа:мне... не е вярно. Wipe трие нещата в \system и \data - там където се инсталира новия ром. Новия ром просто инсталира своите неща и НЕ премахва стария, така че може да се получат бъгове, затова винаги е хубаво да wipe-ваш преди да инсталираш нещо ново.

не е вярно това. Wipe трие данните. Това реално е factory reset. Тоест, според твоята логика, не би трябвало след wipe телефона ти да тръгне, щом изтрива стария ром. Обаче си тръгва стария ром, все едно телефона ти се пуска за първи път, и стария ром който си слагал, е официален. Т.е. извода е, че изтрива всички данни, а full ром-овете (не update.zip-тип) бастисват всичко, и се разполагат начисто. Проблемите идват, ако има данни (предимно системни) неизчистени от стария ром, както и dalvik кеша и т.н. Ако сложиш един ром, след него флашнеш друг ром без рестарт и wipe, новия ще ти подмени стария - гарантирано - лично съм го пробвал, след като флашнах един по погрешка.

Хм... това е доста изненадващо. Веднъж ми се случи да пробвам да ребуутна след wipe без да флашвам и ми се загаси героя. Но може просто да се е сбъгясало нещо и да си прав. Бих го пробвал по някое време просто за да го видя Tongue иначе ти се доверявам и съжалявам, ако съм заблудил някого Smile
Цитирай
#83

Здрасти
И аз имах този проблем решава се много просто ето ти пълно описание:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=572683

Ако не се ориентираш за процедурата има я и в youtube: http://www.youtube.com/watch?v=-BpsurBvTR4

Flipz написа:При мен не работи бекъпа с FlashRec. Дава ми следната грешка:

Backup FAILED: Could not run command

Ето инфо за моя телефон: T-Mobile G2

Firmware version:
1.5

Baseband version:
63.18.55.06U_6.35.04.25

Kernel Version
2.6.27-a5504199

Build Number
1.76.111.6

Software Version
1.0.0.A6288

Да не би телефонът ми да не може да бъде ъпгрейднат с този телефон защото е със стар ROM или защото е T-Mobile?
Цитирай
#84

Как да си запазя контактите като му сменям ром-а :S

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#85

snowboardman_htc написа:Как да си запазя контактите като му сменям ром-а :S

Не ги ли синхронизираш с google ? Smile

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#86

:| :| :| :| Лелеееееееееееееее :| :| :| :| Имам чуството, че с всеки изминал ден опростявам :| :| :| мерси Smile А всъщност после как да си ги сложа пак на телефона констъактите :? пак синхронизирам или....?

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#87

snowboardman_htc написа::| :| :| :| Лелеееееееееееееее :| :| :| :| Имам чуството, че с всеки изминал ден опростявам :| :| :| мерси Smile А всъщност после как да си ги сложа пак на телефона констъактите :? пак синхронизирам или....?

Да Smile даваш му да синхронизира с Gmail.

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#88

Хммм явно до сега не съм го синхронизирал добре Smile ще прбвааааммм Big Grin

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#89

snowboardman_htc написа:Хммм явно до сега не съм го синхронизирал добре Smile ще прбвааааммм Big Grin

В таск менаджера трябва да игнорнеш accounts&sync че аз понякога забравям Smile

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#90

Да стана само не разбрах защо трябва да се игнорне :? аз не съм го игнорвал, а само синхронизирах и си получих контактите Tongue

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#91

По принцип го игнорваш за да не бъде убит от таск килъра, обаче ако ползваш кронос/вилейн 6, таск килър не ти трябва Tongue
Цитирай
#92

на 6.0-цата стана Tongue сега си сложих VanillaEclair 3.0 и още не съм видял за контактите Wink

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#93

Най-накрая реших и аз да слагам късъм ром. Дотук добре отварям си темичката и правя стъпка по стъпка нещата, но разбира се все нещо не става. В моя случай instantroot-а ми дава, че имам, a backup titanium ми дава грешка, че нямам root.
Помогнете плс. Smile
Бяло хиро от мтел.
Цитирай
#94

Титаниум-а и при мен ми даде че нямам руут и просто го подминах Smile (да знаеш че така ще ти изтрие всички риложения на телефона Wink )

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#95

Ами момчета и момичета астро-то си има опция за бекъп на приложенията така че Wink аз го ползвам още от както съм с къстъм ром и нямам никакви грижи Wink
Цитирай
#96

Тоест вместо да се мъчиме с титаниум-а може и през астрото :? супер Smile мерси Tongue

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#97

Да може и е доста по лесно , влизаш в астрото - menu - tools - application manager/Backup Wink Restore се прави по същия начин Wink Ето още една програмка за бекъп Wink [Изображение: 66ae54.jpg]
Contacts (compatible with sync)
System Settings (find out which ones)
SMS
Calendar (compatible with sync)
Call Logs
Bookmarks
Home screens
Alarms
IM and settings
MMS
Application Settings (find out which ones)
Apn Settings
Photos
Music (tracks, playlists, album art and more)
Ringtones
User Dictionary
Video
Voice Recordings
and much more...
http://rs818.rapidshare.com/files/392060...backup.apk
Цитирай
#98

Ако ви дава проблеми с руут-а, можете да си го пушнете през ADB (стига да имате рикъвъри, разбира се ). Единият начин е да flash-нете .zip-чето от тази тема: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=682828
Ако ви дава грешка ще трябва да го правите ръчно (което е малко по-досадно, но не е фатално). Разархивирате .zip-а някъде на удобно и почвате да push-вате файловете в съответните директории. Важно е да ги пращате в същата директория като тази, в която се намира файла в .zip-а. Например файлът su се намира в папка system\xbin в .zip файла, който сме разархивирали в C:\superuser. За да го пушнете пишете следното в cmd под win:
Код:
adb push C:\superuser\system\xbin /system/xbin
Същото го правите и за другите файлове Smile Ако трябва да си направите папка на устройството (например искате да направите xbin в system), това става с:
Код:
adb shell
cd /system
mkdir xbin
exit
Да се надяваме, че съм го описал достатъчно добре... ако имате въпросчета, пишете ми, а аз ще пробвам да отговоря Smile
Цитирай
#99

Инсталирах Cronos 1.4.1 по описания метод, но след като ми бутна запо4на да дава FC на андроида и на сенса? Какво да правя. Да флашна пак ?
Едит: Уайпнах пак заедно с батерито и се оправи -> вече съм с 2.1 Smile
Цитирай

Реших се най-накрая да сменям РОМ но когато стигна до т.10 нещо не ми се получава. Този "Нандоид бекъп" го няма в менюто което ми излиза. Вече прескочих т.8, да прескоча ли и тази? Или рискувам да остана без телефон...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)