Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Решение] Нямам market и gmail след качване на нов ром
#1

Поради всекидневното задаване на въпроса: "Защо нямам маркет, след като сложих Cyanogen mod или дръг къстъм РОМ?", реших да направя една тема, дано поне се вижда и се спре с този въпрос:
1. Трябва ви GAPPS(Google Applications), линк: http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?ti...oogle_Apps
2. Слагате архива на картата с памет.
3. Влизате в рековъри(volume- & Power бутон)
4. Flash/install from .zip и избирате архива
5. След това Reboot system и воала.

ПС: Надявам се да е полезно. :cheers:

ПС2: Директен линк за download: http://cmw.22aaf3.com/gapps/gapps-gb-201...signed.zip
ПС3: Огледало: http://goo-inside.me/gapps/gapps-gb-20110828-signed.zip

Благодарение на B-Ready, имате възможността да изтеглите mini gapps-а за 4.0.Х! Благодарностите към него :cheers:

[box]
[highlight=black]### ICS MINI GAPPS - за всеки ICS ROM (4.0.0 - 4.0.4) ###[/highlight]

_______________________________________________________________________________________________________

Цитат:Препоръчвам ето това: mini-gapps-ics-20120429b-signed.zip
Вътре има само маркет и опция за добавяне google account, а останалите приложения на google може да сe свалят през wi-fi или 3G от маркета.
[/box]

Ето го и оригиналното мнение: https://www.androidbg.com/forum/post602312.html#p602312
Цитирай
Аксесоари
#2

Тази тема просто трябва да стане важна. Десетки пъти е писано, а на новите явно просто не им се търси. Дано така поне да спре да се налага да обясняваме едно и също нещо толкова пъти. Браво, @ChillTouch!

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#3

И аз гласувам за да стане важна, даже след малко ще я предложа. Само една препоръка към името на темата.
[Решение] Нямам market и gmail след качване на нов ром, така името ще е по разбираемо за хората, които сега се сблъскват с тази материя. Wink

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#4

Заглавието е променено Wink
Цитирай
#5

[box]
[highlight=black]### ICS MINI GAPPS - за всеки ICS ROM (4.0.0 - 4.0.4) ###[/highlight]

_______________________________________________________________________________________________________

Цитат:Препоръчвам ето това: mini-gapps-ics-20120429b-signed.zip
Вътре има само маркет и опция за добавяне google account, а останалите приложения на google може да сe свалят през wi-fi или 3G от маркета.
[/box]

Verizon Samsung Galaxy S4 SGH-I545 with Eclipse TW 4.4.2
Цитирай
#6

направих всичко но ги няма
Цитирай
#7

Кой РОМ си инсталирал и колко място имаш за системата?
Цитирай
#8

ChillToucH написа:Кой РОМ си инсталирал и колко място имаш за системата?
сложил съм cyanogenmod 2.3.7,общото място мб на телефона е 162мб и налични 129мб,със карта памет 16гб тя е голяма.......линкът съм го свалил от линка''огледало'' и го слагам във картата памет,да не би да трябва да го сложа във някоя папка.........
Цитирай
#9

По принцип .zip файла го слагаш в главната директория на картата с памет, после влизаш в recovery (CWM) и оттам даваш "install .zip from sdcard", намираш gapps-xxxxx-xxxxx.zip - инсталираш ги, reboot и си готов!

Verizon Samsung Galaxy S4 SGH-I545 with Eclipse TW 4.4.2
Цитирай
#10

Главната директория си е главната - съдържанието на картата с памет, никакви други папки. Как да ти го обясня? Свързваш тела с компа и като отвориш папката, директно качваш. То по принцип няма проблем да е в друга папка, но е по-лесно да е в главната директория.

Човече, не знам какво инсталираш, но не го правиш както трябва. Най-добре си изтегли mini-gapps за cm7. Това ще ти включи само googel account, а всички останали приложения ще си ги свалиш през маркета. Най-добре направи Full Wipe, да ти е спокойно нощем.


Verizon Samsung Galaxy S4 SGH-I545 with Eclipse TW 4.4.2
Цитирай
#11

Зравейте, имам едно питане инсталирал съм Cyanogen mod 10 Android 4.1.2 ето от тук: http://www.modaco.com/topic/355903-devro...droid-412/
със прилежащите му gapps пак от там. Та въпроса ми е дали аз нещо съм тъп или телефона ми? Инсталирам всичко както е стъпка по стъпка и циана и гапса и пак няма маркет и тем подобни. Дали ще може някой да ми каже къде може да бъркам?
Цитирай
#12

Колко е размера на системния ти дял? Трябва ти минимум 160MB, ако е по-малко се получава такъв проблем. Можеш да провериш колко е системния ти дял като влезеш в Settings -> Partition info

Ако наистина е по-малко от 160MB, тук може да намериш TPT за 160MB system, a тук е обяснено как се прави процедурата.
Цитирай
#13

Когато инсталирам GAPPS и rebootna телефона, ми пише да кликна на едно андроидче кликам и ми изписва "Unfortunately,Google Account Manager has stopped. и "Unfortunately,Setup Wizard has stopped" и така си натискам OK,OK.... до безкрай!!! Как да го оправя?? Sad Sad
Цитирай
#14

Нещо не се е инсталирало както трябва. Ако си инсталирал gapps, виж дали са за този ROM. Направи wipe и инсталирай наново. Виж и горното ми мнение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)