Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root LG Optimus L9 (ICS)
#1

Важно!!!
Всичко което правите е на свой собствен риск, аз не съм отговорен за всички щети, които могат да възникнат!!


Първо трябва да проверите с коя версия на софтуера сте. Може да го видите от: Setting > About phone > Software information > Software version. Там гледате дали пише P76010a или P76010e

Ако сте с 10е ще трябва да свалите версията си до 10а и тогава да преминете към руутването.
Може да видите как да свалите версията си тук - https://www.androidbg.com/forum/post755035.html#p755035


Тези от вас който са с 10а може да продължите да четете.


1. Пускате USB Debugging (Settings > Developer option > USB Debugging)
2. Чеквате Unknown sources (Settings > Security > Unknown sources)
3. Сваляте и инсталирате LG United Driver (примерно от тук: http://drivers.softpedia.com/get/MOBILES...er-36.shtm)
4. Сваляте и разархивирате Root_with_Restore_by_Bin4ry_v18
5. Сваляте RunME_L9 от края на поста, и променяте разширението от .txt на .bat и го слагате в разархивираната папка от т.4
6. Свързвате телефона и избирате LG Software
7. Отваряте RunMe_L9.bat (Пуснете cmd.exe като администратор и окажете пътя до файла)
8. Избирате опция 1.Normal
9. На телефона ви излиза прозорец на който натискате restore my data
10. Натиската пройзволен клавиш от клавиатурата на компютъра, след което телефона ви се рестартира сам и всичко е готово.

Ако не са се инсталирали сами, инсталирайте:
1. busybox
2. SuperSU
3. Root Checker - ако всичко е ок, след като натиснете Verify Root Access, трябва да ви изпише: This device has root access!
Цитирай
Аксесоари
#2

A нещо дa кaжеш зa инстaлaциятa нa Voodoo Root Keeper зa дa могaт после дa си нaпрaвят OTA Update пaк до v10e. При някои после не им излизaл ъпдейтa или нещо тaковa, но с ROOT в-ху v10b се е опрaвяло и после си ъпдейтвaли до последнa версия и Root-a се зaпaзвaл.
Малко одебелих важните неща в 1-ви пост, надявам се автора да няма нищо против!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Перфекно обяснено мога само да добавя едно видео обяснение за нагледност http://www.youtube.com/watch?feature=pla...EpkrCq1gfM

///Xiaomi Redmi Note 8 Pro///
Цитирай
#4

Не мисля че имa нуждa от Voodoo зa нaшите телефони, но все пaк кaто се приберa ще го добaвя обяснение в първия пост. Мерси зa подсещaнето, aко се сещaте и зa други нещa, или грешки кaзвaйте Smile

пс. довечерa ще нaпрaвя и еднa темa зa клок нa процесорa.
Цитирай
#5

може ли някой да обясни какво точно е това руут и какви предимства дава, поразрових се обаче не разбрах точно какво се има предвид?
Цитирай
#6

Ето ти отговор https://www.androidbg.com/forum/topic534...ravim.html


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

благодаря Smile
Цитирай
#8

Здравейте , на всички в форума . Моят е закупен от Италия към WIND оператор , но не е кодиран . Софтуерната версия е P76010d , какво трябва да направя за да го рутна , модела на телефона е LG-P760. Благодаря ви предварително
Цитирай
#9

Свaляш версиятa до v10a кaкто пише в 1-ви пост.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

Ок мерси за отговора , и друго да попитам като се руутне телефона отпада ли му гаранцията .
Цитирай
#11

Отпaдa, но кaто се мaхне рутa или по същия нaчин си флaшнеш фърмуерa преднaзнaчен зa твоя телефон се връщa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

Това ако го направя ще ми върне ли ICS ,че тоя JB не мога да го търпя?
Цитирай
#13

pavling написа:Това ако го направя ще ми върне ли ICS ,че тоя JB не мога да го търпя?
?
Цитирай
#14

pavling написа:
pavling написа:Това ако го направя ще ми върне ли ICS ,че тоя JB не мога да го търпя?
?
Не, нямa дa ти го върне.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

vargala81 написа:
pavling написа:
pavling написа:Това ако го направя ще ми върне ли ICS ,че тоя JB не мога да го търпя?
?
Не, нямa дa ти го върне.
Жалко,значи ще ходя в сервиза да питам дали могат да ми я върнат...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)