Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мои приложения
#1

Здравайте. Днес се регистрирах. Започнах преди 2-3 месеца да се занимавам с програмиране на андроид игри и програми. За сега напредвам малко по малко. Незнам позволено ли ми е, но ето давам линк към маркета с това което съм направил до момента https://play.google.com/store/apps/devel...EFFFACTORY
Вижте какво съм направил. Искам да ми дадете някакви съвети, какви приложения се търсят. Също малко съм зле с анимациите. Имате л иидея от къде мога да понауча малко за SurfaceView или някакъв друг начин за правене на анимация. Не съм бос в програмирането, учил съм C++, Java, Pascal, Delphi така че не търся баш за начинаещи, но може би някакво средно ниво. Имам и още един въпрос. Мисля скоро да си купувам телефон с андроид. Та, това от което се нуждая е екран с 480x800 резолюция и andorid 2.2 или по висок. Кой е най евтиния вариант, без сим карта говоря. Дайте идеи. И пак казвам нов съм, не съм запознат много с форума ви, извинявам се ако има нещо. Благодаря! Smile

п.п. До няколко дена, ако не се обърка нещо, на посочения линк се предполага че ще има и сантасе. В момента правя финални модификации. Мисля че не съм виждал сантасе за андроид, надявам се аз да съм първи създал такова Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво - колега програмист :cheers: Успех във начинанието ти сега и занапред! Относно съвета за това какво се търси мога много да ти кажа, но това, което във момента много би ми било полезно е Widget, който да показва колко е балансът по сметката ми (за М-тел). Примерно той стои със логото на М-ТЕЛ някъде на екрана, където е сложен и когато се тапне да зарежда малко и да показва сметката. Би било полезно и има начин да се направи, М-Тел Developers страницата предлага подобни услуги, но не са във моята специалност. Ако искаш мога да ти изпратя покана ( http://developer.mtel.bg/ ) обаче ми пиши на лично.

[highlight=blue]Samsung[/highlight] Galaxy Ace 16GB | CWM5 Root | Android Stock Gingerbread 2.3.6 |
Цитирай
#3

Благодаря, но мен ми се иска да изкарам някой лев от тази работа и затова правя неща които да могат да се използват по цял свят. Всъщност ако забеляза на линк-а дори не ги качвам аз, а иамм нещо като шеф. Попринцип имам свобода аз да си избирам какво да правя, но това ще ме ограничи доста в границите на държавата. Това за мтел колкото и да е позлезно за съжаление ще е използваемо само в България. Smile
Цитирай
#4

yo_asakura написа:Благодаря, но мен ми се иска да изкарам някой лев от тази работа и затова правя неща които да могат да се използват по цял свят. Всъщност ако забеляза на линк-а дори не ги качвам аз, а иамм нещо като шеф. Попринцип имам свобода аз да си избирам какво да правя, но това ще ме ограничи доста в границите на държавата. Това за мтел колкото и да е позлезно за съжаление ще е използваемо само в България. Smile

Понякога, за да почнат да те търсят за нещо трябва и малко благотворително да работиш
Цитирай
#5

Да разбирам това, но както казах не определям аз, ами имам нещо като шеф и той казва какво да става Big Grin
Иначе сантасето е готово и качено на линк-а... Моля ако сте виждали някакво друго сантасе, дайте линк да видя за какво става въпрос, защото аз не попаднах на друго Smile
Цитирай
#6

А шефа ти, случайно да не е, от оная обява в jobs, дето искат квото им пратиш да стане тяхна интелектуална собственост и на базата коментари да ти плащат? Big Grin Иначе сигурен ли си, че искаш анимациите да ги правиш със SurfaceView?Ако гониш фпс, да, но иначе не си струва, поне според мен.Аз бях правил една аркадна игра, сега довършвам бесеница блутуут версия, до края на др седмица сиг ще я кача Smile
Цитирай
#7

dtp написа:А шефа ти, случайно да не е, от оная обява в jobs, дето искат квото им пратиш да стане тяхна интелектуална собственост и на базата коментари да ти плащат? Big Grin Иначе сигурен ли си, че искаш анимациите да ги правиш със SurfaceView?Ако гониш фпс, да, но иначе не си струва, поне според мен.Аз бях правил една аркадна игра, сега довършвам бесеница блутуут версия, до края на др седмица сиг ще я кача Smile
Ами затова попитах за SurfaceView или нещо такова. Но незнам, ти какъв начин използваш. Дай някой линк да попрочета малко. Аз гледах едни клипове на TheNewBoston в youtube и от там видях за SurfaceView, но ако има нещо по добро ще чакам идеи. Smile Обявата беше в jobs, но преди доста време... И като каза bluetooth се сетих ако имаш и за това от къде да прочета няма да е зле. Целта ми е сантасето което качих в маркета да направя 2-ра версия с multyplayer. Но четох тук там и недоразбрах как тряя стане. Дайте идея Smile
Цитирай
#8

Значи използвай обикновенно View за прости анимации или даже чрез XML.Ако правиш аркадна игра, която няма кой знае колко елементи за рисуване, тогава използвай Surface-a , ако искаш нещо готино почваш GLSurfaceView : )

п.с. под аркадна разбирам един gameloop и постоянно action, без изчакване на опонента и тн Smile btw тестето карти за 66 ти ли го рисува или взе на готово от някъде?
Цитирай
#9

dtp написа:Значи използвай обикновенно View за прости анимации или даже чрез XML.Ако правиш аркадна игра, която няма кой знае колко елементи за рисуване, тогава използвай Surface-a , ако искаш нещо готино почваш GLSurfaceView : )

п.с. под аркадна разбирам един gameloop и постоянно action, без изчакване на опонента и тн Smile btw тестето карти за 66 ти ли го рисува или взе на готово от някъде?
Изтеглих от изображенията на google една картинка с карти и само г нарязах да са отделно Big Grin
Цитирай
#10

Сега стискай палци никой да не си ги познае Big Grin

Как си реализирал 2та реда с карти, с addContentView или всичко на един лейоут?
Цитирай
#11

dtp написа:Сега стискай палци никой да не си ги познае Big Grin
Е това са карти, колко различни тряя да са Big Grin По скоро стискам палци да се купува, защото до сега нямам много успех с други игри. Сантасето уж е популярна игричка. Дaно всичко е ОК Smile

п.п. сантасето ми говори http://www.youtube.com/watch?v=8tc7iXq0DAQ скоро ще сложа и клипа към маркета Wink
Цитирай
#12

yo_asakura написа:
dtp написа:Сега стискай палци никой да не си ги познае Big Grin
Е това са карти, колко различни тряя да са Big Grin По скоро стискам палци да се купува, защото до сега нямам много успех с други игри. Сантасето уж е популярна игричка. Дaно всичко е ОК Smile

п.п. сантасето ми говори http://www.youtube.com/watch?v=8tc7iXq0DAQ скоро ще сложа и клипа към маркета Wink

питах те как си реализирал 2та играча, с отделни виюта или всичко на един лейаут
Цитирай
#13

dtp написа:
yo_asakura написа:
dtp написа:Сега стискай палци никой да не си ги познае Big Grin
Е това са карти, колко различни тряя да са Big Grin По скоро стискам палци да се купува, защото до сега нямам много успех с други игри. Сантасето уж е популярна игричка. Дaно всичко е ОК Smile

п.п. сантасето ми говори http://www.youtube.com/watch?v=8tc7iXq0DAQ скоро ще сложа и клипа към маркета Wink

питах те как си реализирал 2та играча, с отделни виюта или всичко на един лейаут
Всичко е в един layout и кода e близо 50000 реда Big Grin Пробах да го разбия на няколко java файла, но не тръгна...
Цитирай
#14

Питам те, защото бих искал да ти помогна с мулти плейъра, но щом е на един лейоут, струва ми се много спагети си направил Smile
Цитирай
#15

dtp написа:Питам те, защото бих искал да ти помогна с мулти плейъра, но щом е на един лейоут, струва ми се много спагети си направил Smile
Ами всъщност не е много объркано. Като за толкова информация на едно място е доста подредено Big Grin Понеже всяка едан карта съм я писал като цифра си мислех по bluetooth да се пращат тези цифри и съответно мястото което трябва да заема и на телефона да се реализира като изображение. Един вид доста развит блутуут чат,а ко ме разбра Big Grin
Иначе още нищо незнам за блутуут-а и трябва да прочета нещичко... Smile
Цитирай
#16

Тогава ще трябва да вземеш напредвид скреен индипендънс и ще трябва да програмираш срещу определен размер, да кажем 320/460, всичко ще пращаш с тези размери, получения размер го умножаваш по scale factor, който се изчислява по x = real touch * (320 / x) и y = real touch * (460 / y) демек scale factor-a е това в скобите.
Цитирай
#17

Пробвай да отделиш Class Card, Class GameLogic, Class GameActivity нещо такова.
Цитирай
#18

dtp написа:Тогава ще трябва да вземеш напредвид скреен индипендънс и ще трябва да програмираш срещу определен размер, да кажем 320/460, всичко ще пращаш с тези размери, получения размер го умножаваш по scale factor, който се изчислява по x = real touch * (320 / x) и y = real touch * (460 / y) демек scale factor-a е това в скобите.
Това screen indipendance малко нищо не ми говори Big Grin Може ли някой линк да прочета за какво става въпрос. От това което написа разбирам че ще е нещо като remote display между двата телефона...
Цитирай
#19

Представи си 2 телефона с различна резолюция, ако пращаш кординати, то те трябва да са индипендът, защото в противен случай картините няма да се рисуват на исканото място и ще получиш много негативни коментари , негативните коментари трудно ще ти подобрят бюджета : )
Цитирай
#20

dtp написа:Представи си 2 телефона с различна резолюция, ако пращаш кординати, то те трябва да са индипендът, защото в противен случай картините няма да се рисуват на исканото място и ще получиш много негативни коментари , негативните коментари трудно ще ти подобрят бюджета : )
Аз всичко го пиша не в пиксели ами в dp. Така всичко е ОК при различните екрани, ако за това става въпрос. Проблема е че незан маккво да пращам по самия блутуут. Няма ли как да пратя цялото activity...
Цитирай
#21

Почети за блутута и ще ти помогна, като прочетеш ще ти дойдат идеи, тогава ще ги реализираме Smile активити няма да пращаш.
Аз мисля,че при начало на играта пращаш от сървара на клиента тестето карти под формата на bytearray, клиента се занимава как да рисува и тн. От там нататък ще си пращат само коя карта са избрали играчите Smile
Цитирай
#22

dtp написа:Почети за блутута и ще ти помогна, като прочетеш ще ти дойдат идеи, тогава ще ги реализираме Smile активити няма да пращаш.
Аз мисля,че при начало на играта пращаш от сървара на клиента тестето карти под формата на bytearray, клиента се занимава как да рисува и тн. От там нататък ще си пращат само коя карта са избрали играчите Smile
Оки аз ще прочета, но сега търся само из google. Нещо конкретно ако знаеш?
Цитирай
#23

Bluetooth chat example-a от андройд СДК, много е добър, паралелно с него чети и обясненията в Андроид-а : )
Цитирай
#24

https://play.google.com/store/apps/detai...N0b3J5Il0.
Добавени са нови версии на сантасето. Вече е на цял екран и за разлика от началната версия са оправени шрифтове, има лендскейп режим, направени са писмени съобщения за 20 и 40, а не само звукови. Има и доста по малки промени. Скоро мисля да добавя и възможност засмяна на гърба на картите, както и цвета на масата. Smile
Цитирай
#25

Качена е нова версия с добавена възможност за смяна на гърба на картите Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)