Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мои приложения
#51

Оки, мерси, но аз съм го правил вече преди, и тогава стана. Сега го правя по същия начин и неще. Мн тъпо. Айде когато можеш пиши...

сега пробвах с един стар код от стар пакет които имам и тръгнаха рекламите, обаче с пакета който сега си регистррах не става...
Цитирай
Аксесоари
#52

Оправих се, явно в сайта на admob там където са настройките по приложението има опция да се активират рекламите. Сега е ОК Wink
Цитирай
#53

Пуснах безпплатна LITE версия на едната си игра. Пробвайте я и споделете харесва ли ви Wink
https://market.android.com/details?id=di...GUuYWRkIl0.
Цитирай
#54

аз имам едно питане по тая игра, как си направил тези текстове да изглеждат така? Много са готини просто искам да видя дали не си измислил по-хитър подход от този, който се сещам.
Цитирай
#55

Ами във assets-а папката си добавих този шрифт (choke - нещо си се казваше, като тебешир) и от там си го вкарвах за което искам textview или бутон или каквото и да е Wink Ще се радвам ако я дръпнете и я оцените Wink
Цитирай
#56

aaa ясно, не очаквах, че има такъв шрифт Smile
Цитирай
#57

Ти как ги правиш? Smile
Цитирай
#58

В Битмап пъхаш всички символи и си вземаш, който ти трябва Smile
Цитирай
#59

ахахаха, да ясно Smile
Цитирай
#60

Може да ти звучи смешно, но доста игри са направени така Smile
Цитирай
#61

Аз лично имах една игра с числа, където бяха точно картинки, и ги слагах в лейаут в зависимост от числото. Ама там беше много специфични числа, при теб не очаквах че има готов фонт Smile
Цитирай
#62

ами така е доста по лесно с фонта Wink
Цитирай
#63

Е да стига да има фонт, наистина. В моя случай нямаше и правих чудеса от храброст
Цитирай
#64

Като се има в напредвид, че го използваш нелегално фонта, не се знае дали е по-лесно Smile Почти всички фонтове не са позволени за комерсиална употреба.
Цитирай
#65

Е и това е така, особено ако е някакъв GPL лиценз, как хубаво могат да го осъдят с платено приложение.
Цитирай
#66

Много се вживявате с тва осъждане. Няма как да се докаже еднаквостта на двата шрифта след като никъде не съм му указал името. И попринцип да кажа, че шрифта е безплатен и се казва ERASER мисля... Wink
Цитирай
#67

Не бе колега, нас ни е ясно, че няма кой да те закача в момента, то няма и как да разбере някой сега, ама някой път може да направиш някое силно успешно приложение, което да струва пари и да има много тегления, и да е известно, и да позлваш вътре някой GPL и тогава ще плачеш като малко момиченце, на което са взели скъпата кукла барби.
В една от фирмите, където съм имал проекти така бяха ползвали една библиотечка неправомерно и ония като им треснаха един иск за 100к $ да видиш как набързо я махнаха и писаха сами библиоетака. Сега вече гледат всеки лиценз.
A и в случая приложението ти е фри така, че нямаш ядове Smile Ние ти даваме съвет ти ако искаш ни слушай Smile Фонта е супер
Цитирай
#68

Personal use only, no commercial use.
Licensed as: Shareware

Тва за Eraser.Както искаш го разбирай Smile

Представи си следната ситуация. Аз ти декомпилирам приложението, сложа му по-як дизайн и изкарам много пари. Ко правиш тогава?
Цитирай
#69

Може да го е обфускирал
Цитирай
#70

Аз преди го бях питал за картите в сантасето. Свалени от гугъл.
Цитирай
#71

пак ви казвам, много се вживявате... за една променена буква от нещо, каквото и да било и нищо не могат да ви направят. тва за картите, хубаво, малко по специфични са, но това са карти, все едно някой да ме осъди за зеления фон на играта, понеже не съм измислил аз зеления цвят. пак почвате да се заяждате за неща, за които не сте напълно наясно... Smile
Цитирай
#72

Извинявай, ако те засегнах. Казвам ти ги само, защото можеш да ги промениш, а знам, че си в грешка.
Цитирай
#73

yo_asakura, а ти колко си наясно? Свикнал си, че щом е от гугъл няма проблем, но това е само до момента, в който консултация с адвокат би излязла на автора по-скъпо от печалбата ти от приложението. Но наистина, ако смяташ да пишеш нещо, което да се ползва от много хора и да ти носи стабилна печалба, картинки и фонтове от гугъл трябва да се избягват.
Цитирай
#74

А и гугъл предоставя възможност за търсене на картинки означени за повторна употреба (Търговска употреба, Промяна) Smile
Цитирай
#75

Оставете го, той знае по-добре, няма смисъл да му се бъркаме. Дано никога не му се налага да стига до адвокат.
И като мислиш, че една малка промяна ще те спаси, вземи се поразрови малко да видиш фирмите, които се занимават с търговско право, как при над 70% (на 1000 реда код са си 300 реда за промяна, а принципа на разпознаване не е толквоа прост както в училище променяш 5 реда от на гошо курсоватаи предаваш) съвпадение обявяват кода за копиран и чужд.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)