Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мои приложения
#76

cbr_s написа:Оставете го, той знае по-добре, няма смисъл да му се бъркаме. Дано никога не му се налага да стига до адвокат.
И като мислиш, че една малка промяна ще те спаси, вземи се поразрови малко да видиш фирмите, които се занимават с търговско право, как при над 70% (на 1000 реда код са си 300 реда за промяна, а принципа на разпознаване не е толквоа прост както в училище променяш 5 реда от на гошо курсоватаи предаваш) съвпадение обявяват кода за копиран и чужд.

Не е нужно да гледа фирмите, а да погледне само епъл какво правят (приличало на айфон айде на съд) и ще разбере как стават нещата със съдилищата.

Един мой пример: аз лично съм изпитал такова подобно нещо. Някой беше ми копирал преди много години един сайт (цялото му съдържание), тогава се учех как се правят уеб сайтове, случайно попаднах на линк и видях мойто съдържание беше 1 към 1 копирано. Писах на хостинг компанията и те изтриха целия им акаунт (при което хостинга беше безплатен, но спазват пак тези права)
Цитирай
Аксесоари
#77

Добре момчета, по вашата логика могат да ме осъдят за това че исползвам шрифт който не съм създал аз. Ами да разгледаме този форум. С какъв шрифт е, times new roman, arial, tahoma... който и да е не го е създал създателя на форума, дайте да го осъдим. Или чакайте...това е дребна риба, да разгледаме Google.....опаааа какво виждам, надписите също са написан с познат за мен шрифт от microsoft. Дали гоогле са платили на Microsoft за да им използват шрифта. Дали всички приложения в маркета са си платили за да използват шрифтове които не са създадени от авторите им... Вие се хванахте за моя, защото е малко по особен, но дори и най простия Arial да е, си е кражба не е ли създадено от вас.... Според мен се хващате за най малките глупости само ей така, да има някаква дискусия Big Grin Добре чух ви...ще внимавам какво слагам в играта си, но съм напълно наясно какво мога и какво не мога....
Аааа и още нещо.... единия колега е напрвил игричка бесеница. Много приятна, развлекателна и.....какво да видя.....аз беся дроидчето което е запазена марка на организацията занимаваща се с андроид. Това какво значи.... Изглежда колегата който казва че шрифта ми бил краден е откраднал символа на Android. Ако разгледам и на другите колеги приложенията 100% ще намеря нещо.... от филми и от живот и от всичко около мен съм забелязал, че ако искаш да осъдиш някой или да го обвиниш в нещо, винаги иам за какво да се хванеш....
Цитирай
#78

А ти чувал ли си за лиценз? Apache license, GPL?
Този форум някъде да плащаш нещо? Вземи се запознай малко преди да говориш бръщолевици и разбери какви права имаш, за да ползваш тия работи. Ние ти казахме, че тъй като приложението ти в фри няма никакви ядове в моемнта, GPL лиценз не може да ползваш за приложение, което продаваш, или трябва да си платиш на човека, който държи лиценза. Като не искаш да слушаш и да се образоваш твоя си работа.
За Open Source чувал ли си? Нали знаеш, че неща, които са open souce могат да се ползват безплатно само в non commercial приложения. И още нещо, говориш за колегата, ама неговото приложение не е комерсиално, за да мисли каквито и да е проблеми.
Не мога да разбера защо винаги трябва да спориш за нещо, за което нямаш никаква представа. Поне хубавото при теб е, че тъй като не са твои приложенията, реално човека, на който ги даваш и държи правата им той ще отговаря, така че и ти си прав да си правиш квото искаш.
Цитирай
#79

Значи щом е free няма проблеми, ама важното е да се заяждате тука на всяка игра, която кача....
И хайде де, дайте някои оценчица там 4-5 Big Grin
Цитирай
#80

Имаш същото такова, което не е фри.
Цитирай
#81

yo_asakura по тия твоите теми все едни дискусии се развиват... хората ти казват нещо, ти наобратно...
Цитирай
#82

Ами и аз това казвам.... за всяко приложение трябва да ме критикуват....странен народ сте...
Цитирай
#83

При мен не се показва добре игричката със заровете, не се събира цялата на дисплей 320x480.
[Изображение: 4361595g.png]
Цитирай
#84

yo_asakura написа:Ами и аз това казвам.... за всяко приложение трябва да ме критикуват....странен народ сте...

Аз доколкото разбирам, почти на 100% е градивна критиката...
Цитирай
#85

SuperUser написа:При мен не се показва добре игричката със заровете, не се събира цялата на дисплей 320x480.
[Изображение: 4361595g.png]
Ще видя какво мога да направя, но попринцип оптималната резолюция за игричката е 480x800. Въпреки че всичките ми единици са в dp, явно има разминаване...извинявам се за неудобството... Smile
Цитирай
#86

Колега имай предвид, че има и 320х240 резолюция..че наскоро и аз имах проблем с такива дивайси, които даже са модел 2011...
Цитирай
#87

Ако това не си го прочел - моя съвет е да почнеш от там: http://developer.android.com/guide/pract...pport.html
Цитирай
#88

yo_asakura написа:Добре момчета, по вашата логика могат да ме осъдят за това че исползвам шрифт който не съм създал аз. Ами да разгледаме този форум. С какъв шрифт е, times new roman, arial, tahoma... който и да е не го е създал създателя на форума, дайте да го осъдим. Или чакайте...това е дребна риба, да разгледаме Google.....опаааа какво виждам, надписите също са написан с познат за мен шрифт от microsoft. Дали гоогле са платили на Microsoft за да им използват шрифта.
Не си наясно въобще със това което коментираш. 1. На форума в css-са дори и да му е зададен майкрософтски шрифт, то ползва това което е на компютъра. Ако потребителя неползва майкрософтски продукти му се показва дефаултния на ОС-то (май някакъв серифен беше) Ако шрифта който се ползва не е по подразбиране на ОС(обикновенно майкрософтската) то ползващия го купува (обикновенно се конвертира чрез фонт-фейс генератор като тук напримерно http://www.bumastemra.nl/) и си го ползваш. Има и опция примерно да ползваш наготово безплатни фонтове (ако решат да ги ползват дизайнерите де) от http://www.google.com/webfonts
И както ти казва cbr_s има си лиценси и се вижда за какво може да се ползва и за какво не.

Ти не можеш да разбереш, че ти се дават правилни съвети за това как съсдаваш продукт, че да няма някой ден изненада голяма, но ти си знаеш само едно - да ти се свалят платените приложения и да имаш далавера от тях. И не можеш да схванеш че далаверата с приложения се правят от фирми с повечко девелопери + такива които мислят са далаверите. Сам човек да направи всичко просто не съществува. Ще кажеш гугъл или фацебук така са станали такива компании, да ама сами хората не са направили всичко това което се вижда, а просто са имали идея, направили са нещо, инвеститори са налели пари във тях, взели са още и още хора и накрая се вижда крайния продукт в момента.
Цитирай
#89

Аз знам от къде идва проблема с резолюциите и това което даде съм го чел много пъти. Проблема е че съм правиил всичко с AbsoluteLayout което е напълно забранено ако искам да позлвам приложение на различни екрани. Мога лесно да оправя проблема ако променя layout-a на Relative примерно, но трябва да пренаредя наново елементите.. Smile
За останалите добре, разбрах че ми давате съвети, приемам ги.... a колкото до форума, добре шрифта на страна, но ей тея 3те дроидчета отгоре, едва ли ги е рисувал човека създал форума, вземането на логото на друг продукт е нарушаване на интелектуалната собственост. И аз съм с грешка, но мога да ви кажа че човек ако иска да съди някой може да се хване за всичко.... Wink
Цитирай
#90

Ако продукта е предоставен за безплатно ползване, може спокойно да се ползва за такова, както са картинките, за които говориш. Ако форума стане платен, веднага подлежи на подсъдимост, човека, който ги е сложил, пак пишеш работи без да знаеш за какво става дума.
Цитирай
#91

Aми ей тея реклами дето варят у форума не правят ли пари на някой. Значи все пак някой изкарва пари на гърба на андроид.... Cool
Цитирай
#92

А така, ако вместо да дуднеш глупости, прочетеш малко за лицензите, ще разбереш, че точно това е модела за печелене на пари, когато използваш фри ресурси - печелиш от реклама, а не пряко от потребителите - пак ще попитам ти платил ли си 1 лев за тоя форум?.
Но вече спирам да обяснявам, просто виждам, че няма смисъл.
Цитирай
#93

За да искат с АСТА да забраняват тегленето на тези ресурси значи иам нещо нередно в това, независимо за какво се използват. Добре няма значение, да спираме...хубаво разбрах какво казвате ще го имам впредвид...
Цитирай
#94

ООО АКТА е съвсем друга тема, която няма нищо общо с open source, gpl i apache нещатата. Там играят съвсем други интереси и много много пари.
Цитирай
#95

Още една безплатна гричка...моля оценявайте Smile
https://market.android.com/details?id=bu...cy5hZGQiXQ

вече са 2 новите безплатни Wink

https://market.android.com/details?id=sl...JzLmFkZCJd

Моля който ги дръпне да пробва, да им сложи някаква оценка Wink
Цитирай
#96

Lite версиите на игрите ми вече са с подкрепата на Heyzap Wink
Цитирай
#97

вече и аз направих бесебица като колегата...има и безплатна версия, моля пробвайте и оценете Wink
https://market.android.com/developer?pub...evelopment
Цитирай
#98

Ей браво, много по-яка бесеница си спретнал Smile Като ми върнат телефона ще я рейтна.

ПП. Как реализира Options Menu-то. С custom view ли?
Цитирай
#99

ами направих си xml layout от тип menu в еклипса Smile
Цитирай

yo_asakura написа:ами направих си xml layout от тип menu в еклипса Smile

Може ли пример?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)