Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Live with Walkman (WT19i)

Благодаря за отделеното време. Продължавам да чета и ще реша какво да правя.
Поздрави
Цитирай
Аксесоари

(2015-09-14, 19:09:42)vesodimov написа:  За съжаление нито Eroot нито Kingo ROOT успяват да се справят с рутването.

Сваляш фърмуер версия 4.1.B.0.587 от тук http://d-h.st/Was и го флашваш с флаштуул.
После го руутваш с Eroot.
Цитирай

@GH0STFACE
А след това ?
Цитирай

Ами след това даваш, по начина който искаше да пробваш: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1788594

Успя ли да руутнеш?
Цитирай

@GH0STFACE
Огромни благодарности за отделеното време и споделени знания !  Storstark 
1.С малко проби успях да сменя версията на фърмуера /със старата версия на програмата. Новата отказваше да флашне/.
2.Чрез Eroot 1.3.4 успях да руутна телефона.
3.Мисля, че успях да наложа приложенията да се инсталират на външната карта. Дори и да не съм, вече имам възможност да местя приложения от телефона в картата. Което е и изпълнение на основната задача.
Поздрави на екипа и специално на теб !
Цитирай

Привет отново.
Моля да ми помогнете с намирането на Lollipop за този телефон в .ftf формат заради флаштула. Намерих на едно-две места, но се преминава през безкрайни регистрации на 1000 места.
Цитирай

Във FTF формат са официалните стокови фърмуери на Сони.
Ако даден софтуер не е наличен официално за устройство, то той евентуално бива създаден под формата на къстъм ром, който се инсталира през рекавъри, след инсталиране на къстъм кернел където е интегрирано рекавърито и флашването е според изискването на създателя на къстъм / неофициалнния/ софтуер.
При положение, че да дадено устройство официалната версия е 4.0.4 ICS, то варианта за преминаване към по-висока е тя да е неофициална и инсталирана по начина вмъкнат малко по-горе в публикацията ми.
Ако се касае за официален фърмуер от Сони в случая, то да, той би бил намерен във FTF формат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря за бързия отговор. Търся нестандартен начин, защото не намирам такъв да вляза в рекавъри. Не помагат никакви комбинации с клавишите. Някаква идея ?
Цитирай

Ако не е инсталирано рекавъри върху устройството от теб, то няма и как да влезеш в него.
Обикновено е необходим руут, последван от инсталиране на рекавъри и след това инсталиране на даден ром.
Обаче за неофициална по-висока версия от предложената от Сони, вече е необходимо и отключване на буутклоудър, инсталиране на къстъм кернел през Фастбоот режим и едва тогава инсталиране / флашване на къстъм ром.
Разгледай темите за това, като обикновено за всеки софтуер си има и конкретни стъпки и изисквания към инсталирането му.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Мда. Намерих насоките от официалната страница на Сони, ама ... мама си джаса. Толкова е сложно, че да се откаже човек.
Да си кажа честно, смятах, че инсталирането ще бъде със същите стъпки като от предните няколко поста. Ама не.
Цитирай

Може ли да предоставиш линк към съответната страница на Сони?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

ЛИНК към страницата. Това е тема за неработещи стартиращи клавиши. Обърни внимание на отговор 1. Там има 2 линка - те са интересни.
Аз пък ударих греда - днес се наложи да пусна bluetooth. Телефонът заби и от тогава не иска да зарежда. Излиза надписът на SONY , пуска се анимацията, гасне и така отново ... Реших да му заменя фърмуера, обаче флаштула спира работа със съобщението, че не трябва да съм в MTP mode. А аз няма как да го променя, защото телефонът не пали ... Някакви идеи ?
Цитирай

Да, ако не си с отключен буутлоудър, поправка през Pc Companion ще свърши работа.
Този проблем с блуутут-а при някои от по-старите устройства на Сони, не е единичен.
Няма причина да не става и с Флаштул, но след предварително изключен телефон.
Програмата не я интересува тогава състоянието на тази опция, направо преминава към флаш.

П.п. Относно линка с информацията, която помолих да споделиш, то не виждам нищо нередно.
Ако имаш къстъм кернел при отключен буутлоудър, обикновено след това има и интегрирано рекавъри, ако си със стоков софтуер и кернел, влизането в рекавъри става абсурдно, освен ако не е инсталирано допълнително след руут на устройството.
Точно както бях написал по-горе в постовете си.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Уфффф, добре, че беше онзи ROM от пост 502. С него стана флашването. Пуснах и спрях bluetooth, но не заби. Поне за сега.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)