Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Live with Walkman (WT19i)
#76

kokata написа:здравейте току що разбрах, че телефона ми е WT19 а не WT19i. WT19 по-слаб ли е от другите от към хардуер и камера или е по-силен.И като е WT19 ще има ли ъпдейт до сандвича на кутията от мтел има стикер до ъпдейт до сандвича.Това го разбрах през PC Companion .

WT19 не съществува. Или е "ï" или е "а".
Как разбра, че ти е wt19?
Цитирай
Аксесоари
#77

през PC Companion значи е a
Цитирай
#78

Ако е купен от Мтел, занчи е WT19i.

Влез в сервизното меню и отиди на Service info/Model info - там трябва да пише кой е модела.
Цитирай
#79

mrdj90 написа:Моята батерия също пада за 1 ден. Изключвал WiFi, синия зъб не го включвам въобще, и пак си пада батерията. Не знам от какво може да е, а е на 1 седмица телефонът. Забелязвам, че през определено време явно сам се включва Wifi-ят, защото ми писка като имам съобщение/събитие във Fb. Забранил съм мобилния интернет от иконката "съветник за настройки". Показва ми, че имам 330MB RAM, надявам се това да е без паметта, заета от Андроид. Иначе ми стои на 20% свободна RAM памет. Забелязах, че тази оранжевата извивка долу до копчето е от лявата страна по- тънка и надясно става по- дебела. И при вас ли е така, или моят е с производствен дефект? Освен това като надуете на макс говорителите(външните), пращят ли? И звукът на външните говорители въобще как ви е? Понеже преди имах нокиа 6120c. Звукът й е 10000000 пъти по- чист! По- слаб, разбира се, но изключително чист. Докато на това сони( А УЖ Е WALKMAN!!!), звукът му е като на каруца по асфалта, нищо че е силен! При вас така ли е? Моля отговорете ми, за да знам дали моят нещо не е дефектен и дали да не го връщам! Smile Имате ли идея дали може да му се сложи по- мощна батерия на този телефон, та да издържа повече време включен? Благодаря предварително! Smile

Изключи опцията xLoud от настройките за звука - тя е за допълнително усилване на звука през говорителите, ама в повечето случаи само грози звука. Иначе може да се купи друга батерия, само гледай да съвпада формата и да е по-голяма като капацитет - поне 1400-1500 mAh, за да усетиш някаква особена разлика. Иначе ако си го взел чисто нов е нормално батерията отначало да държи малко - моя първия път не издържа и 3 часа, всеки телефон е така. След около 7-8 пълни цикъла заряд-разряд ще й заработи пълния капацитет. Ако това ти е първия досег със смартфон не се учудвай - повечето дърпат яко ток, все пак не са само за ало-ало. Не че на тоя батерията му е кой знае какво, пак си е малка за смартфон, но така е при ниския клас Андроиди - все ще има нещо което да дразни и да те накара да си купиш по-скъп модел, просто на LWW броя на дразнителите е сравнително малък в сравнение с Galaxy Y или LG L3 с техните отвратителни дисплеи или HTC Wildfire S с неговата архаична архитектура...

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#80

Здравейте,
от няколко дни съм със Sony Ericsson Live with Walkman телефончето е много добро като цената си и съм доволен. За първи път имам телефон с Андроид и на постоянно стартирани процеси има някои работи които са пуснати непрекъснато и незнам дали са нужни и дали може да се спрат защото имам доста заета RAM. Сега ще ви ги изброя тези които са ми съмнителни и незнам каква функция изпълняват:
-CrashMonitor
-com.sonyericsson.usb - като кликна на него и пише usbService
-Съветник за настройки
-ProtectedMediaScanner
-MtpApp
-devicemonitor
-Games by PopCap
-SecureClockService
-Външно изпълнение

Кои от тези мога да спра завинаги. Без да се засегне работата на телефона. Ако мислите , че въпроса ми е глупав и изисква повече четене из Гугъл моля да ме извините но нямам много време, затова който иска да ми помогне нека пише. Благодаря предварително.
Цитирай
#81

Games by PopCap,Външно изпълнение, само тези двете другите са системни.
Цитирай
#82

от днес друг проблем. няколко пъти ми се случва телефона да е включен а да ми казват , че ми звънят а телефона ми е спрян...на какво може да се дължи това....като гледам процесите стартирани в РАМ-а, като часове са си толкова колкото от последното рестартиране а ми казват , че ми звънят а телефона ми е спрян. Някакви идеи ?
Цитирай
#83

Има ли възможност и как да се спре автоматични контраст, който дори и намс пак не свети толкова силно, колкото когато е на светло или светлинния сензор е осветен?
Цитирай
#84

Root-ваш и ползваш това: https://play.google.com/store/apps/detai...Brightness
Цитирай
#85

mitkominchev написа:от днес друг проблем. няколко пъти ми се случва телефона да е включен а да ми казват , че ми звънят а телефона ми е спрян...на какво може да се дължи това....като гледам процесите стартирани в РАМ-а, като часове са си толкова колкото от последното рестартиране а ми казват , че ми звънят а телефона ми е спрян. Някакви идеи ?

И аз съм имал такъв проблем реших го като рестартирах телефона .
Цитирай
#86

Странно, на мен не ми се случвало такова нещо, а съм от около месец със LWW. Четох мнения, че и на някои хора им се е рестартирал без причина апарата само няколко дена след покупката, но и такова не съм наблюдавал при моя... Явно тоя път,като никога, съм излезнал късметлия с покупката Tooth

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#87

kokata написа:
mitkominchev написа:от днес друг проблем. няколко пъти ми се случва телефона да е включен а да ми казват , че ми звънят а телефона ми е спрян...на какво може да се дължи това....като гледам процесите стартирани в РАМ-а, като часове са си толкова колкото от последното рестартиране а ми казват , че ми звънят а телефона ми е спрян. Някакви идеи ?

И аз съм имал такъв проблем реших го като рестартирах телефона .


ми и аз го рестартирам през 1-2 дена но проблема си остава....аз си мисля , че е по скоро проблем с оператора нещо
Цитирай
#88

а вярно ли е , че ако ъпдейтна софтуера ще ми отпадне гаранцията... не версията на аднроид, а го дават това 4.0.2.a.0.62...с тоя ъпдейт го дават да се оправя проблема със саморестартирането...някой има ли идея отпада ли наистина гаранцията
Цитирай
#89

Ако ъпдейта е през официалните програми на Сони (или през самия телефон), не, няма да отпадне гаранцията.
Цитирай
#90

mitkominchev написа:
kokata написа:
mitkominchev написа:от днес друг проблем. няколко пъти ми се случва телефона да е включен а да ми казват , че ми звънят а телефона ми е спрян...на какво може да се дължи това....като гледам процесите стартирани в РАМ-а, като часове са си толкова колкото от последното рестартиране а ми казват , че ми звънят а телефона ми е спрян. Някакви идеи ?

И аз съм имал такъв проблем реших го като рестартирах телефона .


ми и аз го рестартирам през 1-2 дена но проблема си остава....аз си мисля , че е по скоро проблем с оператора нещо

може да не е от оператора защото аз като рестартирах ми се оправи през PC Companion натисни за поправка и ще ти се преинсталира рома ако не значи на сервиз или нещо от опеератора

ако ъпдейта е официален от сони и го инсталираш през PC Companion гаранцията няма да отпадне

Забранено е дублирането на постове! Използвай бутона "Редактирай"!
Цитирай
#91

готово днес си актуалицирах фърмуеара до .62 през sony update service понеже през PC Companion ми даваше Update Failure. Разлики не виждам с новия софтуер...уж имало оправени някакви бъгове но нищо щом е пуснат официално значи има нещо оправено

и още една простотийка...защо като стартирам някои от приложенията и няма начин да се затворят така , че да не работят на заден план...ами единствения начин е да дам на "принудително спиране" от менюто на "стартирани приложения"

Забранено е дублирането на постове! Използвай бутона "Редактирай"!
Цитирай
#92

Здравейте. Отскоро и аз се сдобих с този модел и засега съм много доволен. Това ми е първият Android-телефон и първите дни го гледах като извънземно, но постепенно свиквам. Звукът, който прави, е уникален. Предишният ми телефон пак беше Walkman и може би заради това се спрях на този модел. Примирил съм се със сравнително слабата батерия, а като не го "човъркам" издържа прилично време. Единственото, което не ми харесва са слушалките. До сега винаги съм бил с така наречените "тапи" и сега ми е малко некомфортно. Порових се из "нета" и видях, че към този телефон слушалките са Sony Ericsson MH410, а съществува модел MH610, които са "тапи" (не съм сигурен за кои модели са). Въпросът ми дали ще стават за този телефон?
Цитирай
#93

HenryXI написа:Здравейте. Отскоро и аз се сдобих с този модел и засега съм много доволен. Това ми е първият Android-телефон и първите дни го гледах като извънземно, но постепенно свиквам. Звукът, който прави, е уникален. Предишният ми телефон пак беше Walkman и може би заради това се спрях на този модел. Примирил съм се със сравнително слабата батерия, а като не го "човъркам" издържа прилично време. Единственото, което не ми харесва са слушалките. До сега винаги съм бил с така наречените "тапи" и сега ми е малко некомфортно. Порових се из "нета" и видях, че към този телефон слушалките са Sony Ericsson MH410, а съществува модел MH610, които са "тапи" (не съм сигурен за кои модели са). Въпросът ми дали ще стават за този телефон?

Всякакви слушалки стават. И китайски за 2лв от първата книжарница стават. Ако ги ползваш само и единствено за слушане на музика, можеш да си купиш нормални слушалки за mp3 плеър, без микрофон. Аз лично имам тези и съм супер доволен от тях - странно качествени са като за 12лв.

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай
#94

Здравейте от 1 ден съм с въпросното телефонче и когато съм закачен към домашната мрежа(wifi) има някакво странно забавяне в Download(0.20mbps) скоростта ,а Upload скороста си нормална(над 15mbps) ,та въпроса ми е ако някой е имал такъв странен проблем ,да сподели как го е решил и дали проблема е във самия телефон или има проблем рутера ми :facepalm:

[Изображение: 76561198033375706.png]
Цитирай
#95

и аз преди няколко дена съм забелязал такова нещо а на мен майче ми е от рутера защото и на лаптопа прави така а на компа нета си е 6.
Цитирай
#96

а на мене като цяло wi-fi на телефона ми прави проблем, понякога като се закача към някоя мрежа и няма интернет. Свързвам се но просто няма нет и у нас и навън и където и да е
Цитирай
#97

Деактивирай мобилния си 3G интернет през телефона ( менюто Мобилни мрежи, най-долу цъкаш и после махаш отметката за приемане на данни през мобилните мрежи), има вероятност да пречи. Ако това не помогне, отиди при wifi мрежите, които е запомнил телефона и ги махни всичките (цъкаш на мрежата и после "забравяне"). След това се опитай наново да се вържеш, като въведеш пак паролата. Има вероятност да е запомнило грешни настройки и да не може да осъществи връзка. Ако не стане си прегледай настройките на рутера, може да има защита по МАC адрес, или ограничение на броя на едновременните свързаните към него устройства през Wifi. Това са нещата, които ми идват на акъла на първо време.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#98

рутера го изключвам като причина,понеже сам съм си го конфигурирал, няма филтриране по мак адреси, има само парола WPA2 кодиране. Не знам стария телефон пак имаше проблем със конектването но свърже ли се поне имаше нет а този телефон се свързва а не винаги има нет. С лаптопа няма проблем....сеюам се само нещо за каналите на които излъчва рутера дали телефона не приема всички честоти ...
Цитирай
#99

mitkominchev написа:рутера го изключвам като причина,понеже сам съм си го конфигурирал, няма филтриране по мак адреси, има само парола WPA2 кодиране. Не знам стария телефон пак имаше проблем със конектването но свърже ли се поне имаше нет а този телефон се свързва а не винаги има нет. С лаптопа няма проблем....сеюам се само нещо за каналите на които излъчва рутера дали телефона не приема всички честоти ...

Не би трябвало да има проблем, но пробвай ако рутера работи на N стандарта, пусни го на G и виж как ще се държи. Ако е N, също можеш да пробваш да смениш wireless честотата от 40 на 20MHz. Няма причина и от канала да е, щом лаптопа работи както трябва, но и него пробвай да смениш. Май по-лесно ще е да пробваш с рутера на някой съсед дали ще работи както трябва, за да видиш със сигурност кое е проблемното у-во от двете.

Случайно да не е TP-link рутера?

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай

mitkominchev написа:а на мене като цяло wi-fi на телефона ми прави проблем, понякога като се закача към някоя мрежа и няма интернет. Свързвам се но просто няма нет и у нас и навън и където и да е

и при мен е така случва ми се рядко
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)