Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да върнете DELL до стоков 1.6 ROM и ъпгрейд до 2.2 (при желание)
#1

Това е начин с който може да върнете вашия Dell Streak към фабрично инсталирания АНДРОИД 1,6 в.6267-00
Забележка: ПРОЦЕДУРАТА ПО ДОЛУОПИСАНИЯ НАЧИН МОЖЕ ДА ПОВРЕДИ ВАШИЯ ТЕЛЕФОН!!! РИСКА Е ИЗЦЯЛО ВАШ!!!Долуописания начин е тестван лично от мен и работи на 100%

1. Изтеглете фаила: "recovery_6267_00.zip" от тук: http://dox.bg/files/dw?a=69ac3cc584 и го разахивираите в главната директория "С:" на вашия компютър БЕЗ ПОДПАПКИ.СЛЕД РАЗАРХИВИРАНЕТО НЕ ПИПАЙТЕ И НЕ СТАРТИРАЙТЕ НИКОЙ ОТ ФАИЛОВЕТЕ !

2. Изтеглете фаила: "Streak_111_6267_00.pkg" от тук: http://dox.bg/files/dw?a=6836946795 и го качете на картата на телефона като го преименувате на " update.pkg "

3. Инсталираите оригиналната програма "Dell PC Suite" на вашия компютър. Това е нужно за да качите драйверите за вашия Dell Streak на PC-то.

4. Изключете телефона. Извадете батерията за 10сек.Включете телефона като държите натиснато копчето на камера до показване на бял екран.В горния десен ъгъл има надпис 'FASTBOOT MODE' натиснете с пръст надписа. Изчакаите 10сек. и включете USB кабела в телефона и след това в PC-то.В долния ляв ъгъл трябва да изпише че телефона е минал в 'FASTBOOT MODE'

5. Стартираите DOS прозорец на вашето PC. МНОГО Е ВАЖНО ДА НАПИШЕТЕ "DOS" КОМАНДИТЕ ТОЧНО КАКТО СЪМ ГИ НАПИСАЛ!
C:\fastboot-windows -i 0x413c -w "НАТИСКАТЕ ENTER и изчакаите да изпише ОК"
C:\fastboot-windows -i 0x413c erase system "НАТИСКАТЕ ENTER и изчакаите да изпише ОК"
C:\fastboot-windows -i 0x413c erase recovery "НАТИСКАТЕ ENTER и изчакаите да изпише ОК"
C:\fastboot-windows -i 0x413c erase boot "НАТИСКАТЕ ENTER и изчакаите да изпише ОК"
C:\fastboot-windows -i 0x413c flash recovery recovery6267.img "НАТИСКАТЕ ENTER и изчакаите да изпише ОК"

C:\fastboot-windows -i 0x413c reboot "НАТИСКАТЕ ENTER"

ВНИМАНИЕ: След последното натискане на "ENTER" ТЕЛЕФОНА ЩЕ УГАСНЕ. СЛЕД КАТО УГАСНЕ НАТИСНЕТЕ И ДРЪЖТЕ ДВЕТЕ КОПЧЕТА ЗА УСИЛВАНЕ И НАМАЛЯНЕ ЕДНОВРЕМЕНО ДОКАТО ИЗЛЕЗНЕ МЕНЮ С ЧЕТИРИ ПОЗИЦИИ. ИЗБЕРЕТЕ ПОЗИЦИЯ "2" "Update.pkg to SD". Избирането става с копчетата за усилване и намаляне. След като изберете позиция "2" натиснете копчето за камерата.След няколко секунди ще излезнат сини надписи,натиснет повторно копчето за камерата и изчакаите.Операционата система почва да се зарежда и до 10,15мин. трябва да имате инсталиран Андроид 1,6 в.6267-00

След като всичко е ОК. изтриите от "SD" картата фаила " update.pkg ".
Изтеглете фаила: "Streak_309_0_00.pkg" от тук: http://dox.bg/files/dw?a=dd06d33cbd преименуваите го на " Update.pkg " и го качете на картата.
Изключете телефона. Извадете батерията за 10сек.Включете телефона като държите ДВЕТЕ КОПЧЕТА ЗА УСИЛВАНЕ И НАМАЛЯНЕ ЕДНОВРЕМЕНО ДОКАТО ИЗЛЕЗНЕ МЕНЮ С ЧЕТИРИ ПОЗИЦИИ. ИЗБЕРЕТЕ ПОЗИЦИЯ "2" "Update.pkg to SD". След като изберете позиция "2" натиснете копчето за камерата.След няколко секунди ще излезнат сини надписи,натиснет повторно копчето за камерата и изчакаите.Операционата система почва да се зарежда и до 10,15мин. трябва да имате инсталиран Андроид 2,2 в.309

Надявам се да съм бил полезен.

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
Аксесоари
#2

+1 за положеният труд. Ще преместя темата в Други Андроид Телефони и там ще я направя Важна.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Колега след написването на първата команда стигна до erasing ceche.... и до там. Чаках дълго време и нищо. После рестартирах и PC-то и телефона и проблем! Не иска да се включи телефона по никакъв начин, все едно няма батерия в него. Някави идей или да го нося в сервиза?
Цитирай
#4

Не трябваше да рестартираш, нито телефона, нито PC-то. Изчакай elvisd да ти отговори. (може да не ти признаят гаранцията) :/

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Be6i4 написа:Не трябваше да рестартираш, нито телефона, нито PC-то. Изчакай elvisd да ти отговори. (може да не ти признаят гаранцията) :/
Е нямаше как иначе трвбваше да чакам вечно. 20 минути го чаках поне. Май няма оправия от това положение ....
Цитирай
#6

Изчакай elvisd да ти отговори.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

@Be6i4 А може ли аз? Rolleyes
към 'zmiara'
elvisd написа:4. Изключете телефона. Извадете батерията за 10сек.Включете телефона като държите натиснато копчето на камера до показване на бял екран.В горния десен ъгъл има надпис 'FASTBOOT MODE' натиснете с пръст надписа. Изчакаите 10сек. и включете USB кабела в телефона и след това в PC-то.В долния ляв ъгъл трябва да изпише че телефона е минал в 'FASTBOOT MODE'
Пробвай пак..
И между другото първата команда прави хард ресет:
Код:
usage: fastboot [ <option> ] <command>
options:
  -w                                       erase userdata and cache
Така, че няма причина да не се включва. Да не е паднала батерията? Дръж го малко на контакта и пак пробвай да влезнеш..

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#8

Той направо си умря телефона няма никви индикации за нищо, нито като го сложа в контакта нито като му натискам копчетата.
Цитирай
#9

Има два термина които се използват за това състояние в което си ти:
Semi brick
Тotally brick
При първия вариант си развалил телефона и той не може да стартира ОС, но стига до boot logo-to, в случая DELL.
Втория явно е твоя, нищо по телефона не показва, че има някакви признаци на "живот", демек с никаква комбинация от копчета не става нищо.
Това което за сега можеш да пробваш, е да махнеш батерията на телефона за около 2 часа.
След това я върни в телефона и пробвай пак.
Ако и тогава няма признаци на живот, в сервиза, и се прави на луд, че не знаеш какво е станало.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#10

Ок благодаря.
Цитирай
#11

zmiara написа:Колега след написването на първата команда стигна до erasing ceche.... и до там. Чаках дълго време и нищо. После рестартирах и PC-то и телефона и проблем! Не иска да се включи телефона по никакъв начин, все едно няма батерия в него. Някави идей или да го нося в сервиза?

Ми незнам как си направил този номер!!! За да стане така има два варианта или по време на процедурата ти е свършила батерията или по някакъв начин си прекъснал връзката към РС-то!
Пробваи да минеш пак във 'FASTBOOT MODE' и повтори всичко отначало

Затова съм написал РИСКА Е ИЗЦЯЛО ВАШ!!!

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#12

@elvisd можеш ли да обясниш синтаксиса на фастбуут командите и най вече "-i 0x413c"
Честно казано не знам какво е и най-вече не знам дали трябва да присъства в командите, да не се е получила от там грешката Rolleyes Но все пак от това, което разбирам '-i' трябва да е опция за нещо, а '0x413c' - пояснението така да се каже Big Grin
Абе нека някой по-разбиращ да каже Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#13

TopGun написа:@elvisd можеш ли да обясниш синтаксиса на фастбуут командите и най вече "-i 0x413c"
Честно казано не знам какво е и най-вече не знам дали трябва да присъства в командите, да не се е получила от там грешката Rolleyes Но все пак от това, което разбирам '-i' трябва да е опция за нещо, а '0x413c' - пояснението така да се каже Big Grin
Абе нека някой по-разбиращ да каже Smile
idVendor 0x413c - Dell Computer Corp.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай
#14

Pasico написа:
TopGun написа:@elvisd можеш ли да обясниш синтаксиса на фастбуут командите и най вече "-i 0x413c"
Честно казано не знам какво е и най-вече не знам дали трябва да присъства в командите, да не се е получила от там грешката Rolleyes Но все пак от това, което разбирам '-i' трябва да е опция за нещо, а '0x413c' - пояснението така да се каже Big Grin
Абе нека някой по-разбиращ да каже Smile
idVendor 0x413c - Dell Computer Corp.
туше! Big Grin
Но попринцип не може ли и без него? Само питам Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#15

TopGun написа:
Pasico написа:idVendor 0x413c - Dell Computer Corp.
туше! Big Grin
Но попринцип не може ли и без него? Само питам Big Grin
Това касае USB връзката и по скоро е като контрола, сиреч ако устройството не е на Dell би трябвало да не се изпълни нищо Wink

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай
#16

То това не е ли като -s / -p , за да се доуточни кой точни дивайс ако са включени много? Пък и до колкото знам телефона трябва да бъде разпознат и без това, при линукса се използва код, с който да се уточни VendorID, иначе не го разпознава, което при Уин-а е излизашно, защото просто го разпознава или бъркам? Big Grin
Бтл при мен това, което излиза като напиша командата / fastboot (help) / е доста обширно, така че май си говорим и за различни версии на адб Rolleyes

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#17

TopGun написа:То това не е ли като -s / -p , за да се доуточни кой точни дивайс ако са включени много?
Точно така.
Цитат:Пък и до колкото знам телефона трябва да бъде разпознат и без това, при линукса се използва код, с който да се уточни VendorID, иначе не го разпознава, което при Уин-а е излизашно, защото просто го разпознава или бъркам? Big Grin
При Линукс е така, но при операционните системи на масите - трябва да се зададе с параметър Big Grin
Цитат:Бтл при мен това, което излиза като напиша командата / fastboot (help) / е доста обширно, така че май си говорим и за различни версии на адб Rolleyes
Има различни версии на fastboot. Тази в случая е версията от сайта на HTC http://developer.htc.com/adp.html Новите, които идват с SDK имат добавени повече параметри, но трябва и самия bootloader да ги поддържа Wink

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай
#18

Оф най-накравя стана работата. С 309 рома работи много по добре устройството от колкото с 315 и 318. Почти нямам забележки. Smile
Цитирай
#19

А как точно, стана, защото аз не разбрах ? Какво му имаше в крайна сметка ?

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#20

и на мен ми е много интересно как точно го подкара при положение, че не е искал да стартира по никакъв начин преди това.
и аз съм на 309 и не съм имал никакви проблеми с него. с изключение на миналия ден когато спря за известно време, но беше в следствие на леко падане на замята Smile и се наложи изваждането на батерията за 2 сек за да тръгне отново.

nexus 4
Цитирай
#21

А нищо просто беше "изгорял" така да се каже за което не е в мен вината и ми го подмениха хорицата. Новия си беше с 1.6 и просто му дадох да се ъпдейтне от картата на която качих 309 от линка на колегата. Доволен съм работи добре общо взето и наистина това си е рома за БГ.
Цитирай
#22

да ти е честит новия телефон тогава и да нямаш повече такива проблеми с него Smile

nexus 4
Цитирай
#23

zmiara написа:А нищо просто беше "изгорял" така да се каже за което не е в мен вината и ми го подмениха хорицата. Новия си беше с 1.6 и просто му дадох да се ъпдейтне от картата на която качих 309 от линка на колегата. Доволен съм работи добре общо взето и наистина това си е рома за БГ.
Колега ,за колко време ти го смениха и каде занесе телефона,понеже аз имам абсолютно същия проблем ,и то при същата процедура....
Цитирай
#24

jimis написа:
zmiara написа:А нищо просто беше "изгорял" така да се каже за което не е в мен вината и ми го подмениха хорицата. Новия си беше с 1.6 и просто му дадох да се ъпдейтне от картата на която качих 309 от линка на колегата. Доволен съм работи добре общо взето и наистина това си е рома за БГ.
Колега ,за колко време ти го смениха и каде занесе телефона,понеже аз имам абсолютно същия проблем ,и то при същата процедура....
Аз го занесох в магазина от който го купих и понеже са ми познати те се оправяха натам. Сениха го за няколко дни.
Ама не знам кво им става на тия телефони не би трябвало така да се скапват от тая процедура. Някой ако може да обясни защо става така ще е добре.
Цитирай
#25

zmiara написа:
jimis написа:
zmiara написа:А нищо просто беше "изгорял" така да се каже за което не е в мен вината и ми го подмениха хорицата. Новия си беше с 1.6 и просто му дадох да се ъпдейтне от картата на която качих 309 от линка на колегата. Доволен съм работи добре общо взето и наистина това си е рома за БГ.
Колега ,за колко време ти го смениха и каде занесе телефона,понеже аз имам абсолютно същия проблем ,и то при същата процедура....
Аз го занесох в магазина от който го купих и понеже са ми познати те се оправяха натам. Сениха го за няколко дни.
Ама не знам кво им става на тия телефони не би трябвало така да се скапват от тая процедура. Някой ако може да обясни защо става така ще е добре.
Не се скапват,трие им се бут файла който стартира телефона.......Все едно да изтриеш биоса на компа,е няма да тръгне.... :|
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)