Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Споделяне на домашния интернет посредством WIFI към Андроид смартф
#76

а като нямаш рутер какво правиш ?!?!

Така и не стана този номер.. "получава се IP адрес",,,,,,

Galaxy NOTE II Titanium grey
Цитирай
Аксесоари
#77

RAZER написа:Искам да се извиня за можв би 1000 въпрос по темата.
Но някой можели да ми каже за не рутнат телефон Htc wildfire да е. Подкарал wifi към pc.
Тоест да хвана нет с телефона и да го шерна и за pc.
Има вградена програма. Но тя е само за 3g hotspot.
Мерси. Предварително Android Android
Android
Цитирай
#78

RAZER написа:
RAZER написа:Искам да се извиня за можв би 1000 въпрос по темата.
Но някой можели да ми каже за не рутнат телефон Htc wildfire да е. Подкарал wifi към pc.
Тоест да хвана нет с телефона и да го шерна и за pc.
Има вградена програма. Но тя е само за 3g hotspot.
Мерси. Предварително Android Android
Android
И какъв е смисъла?
Обясни по-подробно защо трябва въобще да се използва телефона?
Ако компютъра няма wlan карта му забий една или две вилици във кутията и ще хване сигнал, директно от спътник.
Цитирай
#79

Благодаря, стана.. Dance

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай
#80

Благодаря за темата, но при мен не стана, но има и доста предполагаеми причини за това.
Значи аз съм с xperia mini c 2.3.3; windows7 и адаптер Atheros AR8132/broadcom ..g и имам споменатият виртуален минипорт в мениджъра на устройства.
Още преди да видя вашата тема бях инсталирал споменатата програма Virtual router и с нея успях да се свържа и според компютъра и телефона всичко беше ок, но не можех действително да се свържа с интернет, въпреки, че в опциите за споделяне на нета отметки на различните видове портоколи. Преди това бях пробвал и с ad hoc мрежа, но както и после разбрах, Андроид не виждал такива.
Намерих темата и деинсталирах програмата като изключих жичния и безжичния интернет, забраних от старта ъпа и рестартирах. (Даже след като правих и описаните опити възстанових системата към по-стара дата.)
Проблем може да е, че не помня дали виртуалият минипорт беше от преди или тази програма го е сложила.
Направих всички стъпки от инструкциите. В командния прозорец ми изписа, че всичко е ок, споделих нета, направих копчета, пуснах, но нито на компютъра, нито на телефона нямаше някаква промяна. Мрежата изобщо не се появи.
Друг редполагаем проблем е, че доставчика ми (Rimex Враца) казва, че за моя тарифен план казва: **Важат за един компютър или с рутер настроен като Access Point.
Също връзката не е стандартна, трудно ми е да я обясня. LAN PPPOE връзка, която се набира всеки път, когато се пусне компира. Тя също е направена като отделна споделенa с WAN miniport от локалната мрежа (атероса), която пък е настроена за Мегалан, когато съм в София.
Трябваше ли да се опитвам да направя еднакви IP адреси, маски, DNS за жичната, безжичната мрежа и телефона.
Може би ако бях в София на Мегалан, можеше да стане. Чудя се даже дали направо да не питам тях като отида след празниците, защото в техният сайт пише, че има само едно IP и важи за едно домакинство, но моето тълкуване е, че имам право да ползвам това IP от двете си устройства и не е мой-проблем, че те са алчни.

Sony-ericsson Xperia Neo, 4.04
Цитирай
#81

mita6ki написа:Благодаря за темата, но при мен не стана, но има и доста предполагаеми причини за това.
Значи аз съм с xperia mini c 2.3.3; windows7 и адаптер Atheros AR8132/broadcom ..g и имам споменатият виртуален минипорт в мениджъра на устройства.
Още преди да видя вашата тема бях инсталирал споменатата програма Virtual router и с нея успях да се свържа и според компютъра и телефона всичко беше ок, но не можех действително да се свържа с интернет, въпреки, че в опциите за споделяне на нета отметки на различните видове портоколи. Преди това бях пробвал и с ad hoc мрежа, но както и после разбрах, Андроид не виждал такива.
Намерих темата и деинсталирах програмата като изключих жичния и безжичния интернет, забраних от старта ъпа и рестартирах. (Даже след като правих и описаните опити възстанових системата към по-стара дата.)
Проблем може да е, че не помня дали виртуалият минипорт беше от преди или тази програма го е сложила.
Направих всички стъпки от инструкциите. В командния прозорец ми изписа, че всичко е ок, споделих нета, направих копчета, пуснах, но нито на компютъра, нито на телефона нямаше някаква промяна. Мрежата изобщо не се появи.
Друг редполагаем проблем е, че доставчика ми (Rimex Враца) казва, че за моя тарифен план казва: **Важат за един компютър или с рутер настроен като Access Point.
Също връзката не е стандартна, трудно ми е да я обясня. LAN PPPOE връзка, която се набира всеки път, когато се пусне компира. Тя също е направена като отделна споделенa с WAN miniport от локалната мрежа (атероса), която пък е настроена за Мегалан, когато съм в София.
Трябваше ли да се опитвам да направя еднакви IP адреси, маски, DNS за жичната, безжичната мрежа и телефона.
Може би ако бях в София на Мегалан, можеше да стане. Чудя се даже дали направо да не питам тях като отида след празниците, защото в техният сайт пише, че има само едно IP и важи за едно домакинство, но моето тълкуване е, че имам право да ползвам това IP от двете си устройства и не е мой-проблем, че те са алчни.

Това което си написал е излишно.
Всичко би трябвало да ти проработи.
Ако имаш споделена връзка пирмерно ЛАН- маршрутизатор то тогава когато посочиш примерно лан - virtual wifi то тогава тя става по подразбиране.
Virtual wifi miniport адаптера си е стандартен на vindows и само с драйвер от тях се активира и инсталира.
Предполагам пропускаш някаква стъпка . Споделянето на PPoE връзка е възможно аз съм го правил докато живеех в София и ползвах нет от Спийди. В случая доставчика няма никакво значение .
До колкото IP адресите ти самия virtual wifi miniport си раздава автоматични такива като стандартни 198,168,,,, и така нататък.
Мисля ,че просто пропускаш нещо. И от допълнителните ICS настройки за споделяне не трябва да пипаш нищо там ако е необходимо някое приложение да иска достъп самия Windows си добавя съответно протокол , порт и връзка.
Опитай пак всичко от начало.
Ако пак не успееш ще ти се обадя ако си на глобул за сега съм по празниците в БГ .
Успех. И Christmas

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#82

Някой може ли да ми обясни защо след като съм в Администраторски акаунт не ми го признава като такъв, принципно на комп. има два акаунта, на които си пише Администратори, но когато реша да сменя тип-а ми го показва че съм със стандартен акаунт и не ми дава да сменя, пробвах и от другия но не става.
Цитирай
#83

Ами де да знам, просто не се появява мрежата след акто пусна старт файла, нито на компа нито на телефона. Въпреки, че като го стартирам премигва за малко командния прозорец и преди това на конфигуриранеето, си ми пишеше, че командите са приети. А с програмата Cirtual router manager тук в софия стана отведнъж, но както се очакваше от мегалан ме спряха. Казаха, че може да ползвам повече от едно устройство, но няма друг начин освен с физически рутер.

Sony-ericsson Xperia Neo, 4.04
Цитирай
#84

Здравейте , защо един телефон намира тези мрежи а друг не , от какво зависи това , примерът е следният моят Huawei U8110 намира тези мрежи а другият xperia x10 и моят китайски ePad не могат да я намерят ? от какво зависи ?
Цитирай
#85

Благодаря на колегата за споделения гайд, при мен се получи безпроблемно, следвайте последователно инструкциите и ще се получи !

HTC Sensation
Цитирай
#86

Наистина много полезно! Направих всичко както е описано и стана за 2 минути, телефона намира мрежата всичко е ок, НО не моve да се свърже след паролата съм на "Unable to join the network" Sad
Още малко помощ!!!!
А и една "малка" подробност - с Iphone 4 съм! Blush
Цитирай
#87

Имам малък проблем.Закачих си се аз всичко точно обаче през 7-8 минути си решава че мрежата не е в рейндж и ме дропи и се налага да я рестартирам,за да тръгне отново.Махнал съм power saving-а на LAN-а нямам антивирусна и съм на PPPOE като респективно се наложи да шерна неговия интернет а не LAN-a щото тогава виждаше мрежата обаче не тръгваше нет-а.Някой може ли да помогне?Мерси

Beware of Котка!
Цитирай
#88

vickpayne написа:Имам малък проблем.Закачих си се аз всичко точно обаче през 7-8 минути си решава че мрежата не е в рейндж и ме дропи и се налага да я рестартирам,за да тръгне отново.Махнал съм power saving-а на LAN-а нямам антивирусна и съм на PPPOE като респективно се наложи да шерна неговия интернет а не LAN-a щото тогава виждаше мрежата обаче не тръгваше нет-а.Някой може ли да помогне?Мерси

Виж си в мениджъра на виртуалното wifi да нямаш тик на ''позволи на windows да изключва това устройство с цел пестене на енергия'' и на ''позволи на това устройство да събужда windows'' също така и на самият wifi чип-драйвер да ги няма тикнати.

Ако дропването продължава :
1.виж в event log дали има грешка за ipv6 ако има от свойства на споделената връзка махаш ipv6 и оставяш само ipv4
2.ако в лога има грешка от сорта NAT_SHARED или DNS_resolver или shared_ap то тогава трябва да ъпдейтнеш драйвера на безжичния си адаптер
3.Ако няма наличен по нов драйвер спираш безжичната карта по този начин ще спре и виртуалната , деинсталираш драйвера му напълно слагайки тик на ''изтрий също и от системата'' и инсталираш наново
4.След инсталация пак проверяваш опциите за енергия и консумация да не са тикнати
5.Ползваш със здраве
6.Направи за всеки случай и DNS_CACHE clean
Успех

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#89

Много благодаря,ето това ipv6 ми беше проблема Smile Dance

Beware of Котка!
Цитирай
#90

Браво колега!!!! :thumbup:
Евала за темата!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Имам малко затруднение...
Направих всичко стъпка по стъпка (Update-нах драйверите с помощта на Driver Genius Professional v11.0.0.1112 до възможно най-новата версия, разреших споделянето на LAN връзката с тази на Microsoft Virtual Wifi miniport, разкарах и от двете връзки Power Saver-а) и всичко това го проверих няколко пъти, но след като стартирам "bat" файла не ми се появява мрежата на телефончето. :angry:

Преди това съм се мъчил да го правя и с програмите Conectify и с Virtual Router, но тъй като до сега не ми се получавало ги махнах. Лаптопа е сравнително нов (HP ProBook 4530s, ако това има значение) wifi adapter-a е Atheros AR9285 и съм с Symantec Ednpoint Protection

Ще съм изключително доволен, ако можете да ми помогнете! :bow:


P.S. Току-що видя, че като извадя LAN кабела мрежата се появява и ми позволява да се свържа, но в момента, който поставя LAN-а обратно мрежата изчезва. Имате ли представа на какво може да се дължи това и съответно как мога да го отстраня?

hTC One™ (M8 Gunmetal)> Stock ROM; Android 6.0; Soft. Num. 6.12.401.4 ; Sense 7.0
Цитирай
#91

Rock Колеги, справих се с проблема!
За да не се налага и някой друг да си блъска главата в стената, докато разбере какво трябва да направи ще споделя, че решението не намира в BIOS и е функция на име "LAN/WLAN Swithcinh". Очевидно когато тази функция е активна при поставяне на LAN кабел, тя автоматично изключва WIFI адаптера и няма вклюване Confusedtupid:
Така че ако някой има подобен проблем решението се казва BIOS Dance

hTC One™ (M8 Gunmetal)> Stock ROM; Android 6.0; Soft. Num. 6.12.401.4 ; Sense 7.0
Цитирай
#92

Здравейте на всички и браво на Ferotakis, чак сега видях темата а какво ли не съм опитвал и винаги имаше някакви проблеми,мерси за подробното описание колега направих го и работи безупречно Smile

HTC touch cruise, HTC HD2, HTC Sensation, HTC ONE X. HTC ONE M7. SAMSUNG galaxy s6, SAMSUNG galaxy s6 edge. HTC One M9 PLUS, Samsung Galaxy s7 edge, Samsung Galaxy s 9.
Цитирай
#93

Леле на шега потърсих алтернатива на Connectify,защото една приятелка има настолен компютър,но няма рутер или wlan карта.Пробвах на моя лаптоп и стана веднага.Картата ми е същата Aetheros AR5B93.
Та въпроса ми е за настолен компютър дали може да се ползва usb антена или нещо такова,ако не дайте някакъв съвет какво да се копува по-евтинко.Все пак за един телефон да се копува рутер не виждам голяма файда.
Едит:Сега забелязах,че след hibernate виртуалният адаптер изчезва,а не ми се ще през 10 минути да си рестартирам компа.
Цитирай
#94

Първо компютъра ТРЯБВА да бъде с Windows 7. Продават в почти всички магазини за техника (рутери, флашки, слушалки и такива подобни), едно нещо наречено "БЕЗЖИЧЕН АДАПТЕР". Ето най- ЕФТИНОТО решение в "Multirama". Това устройство служи за хващане на безжичен интернет (например от съседите), но с тази програма или с първия пост от тази тема, ще можеш да пуснеш интернет от безжичния адаптер (все едно от wi-fi антената на лаптоп).

Аз лично ползвам тази програма и съм много доволен от нея. Няма нужда да влизаш в разни cmd да правиш настройки. Просто пускаш програмата и избираш ИМЕ>ПАРОЛА>КОЙ ИНТЕРНЕТ ДА СПОДЕЛИ и натискаш "Start"> И вече готово имаш безжичен нет в къщи без рутер! Confusedatisfied:

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#95

За съжаление, след като ъпдеитнах до ICS това вече не работи... Sad
Само премигва "Получаване на IP адрес" и 'удостоверяване'......
Цитирай
#96

Признавам не съм чел всички коментрати,дори и темата.Прочетох заглавието и разбрах за кво иде реч.Говорим за 7дмица човече,това е win с почти неограничени способности.Едно от нещата,което той може е да споделя домашната мрежа посредством wi-fi без да се налага всичко което е изписано.Начинат е следният Virtual router,съпортнат с виста и 7дмица.Извинявам се ,ако се повтарям с някой друг коментар,ако ли не то значи съм помогнал неко му Smile Поздрави и със здваве :cheers:

Samsung Galaxy S II
SuperPAdIII Sold.
Цитирай
#97

def0to написа:Признавам не съм чел всички коментрати,дори и темата.Прочетох заглавието и разбрах за кво иде реч.Говорим за 7дмица човече,това е win с почти неограничени способности.Едно от нещата,което той може е да споделя домашната мрежа посредством wi-fi без да се налага всичко което е изписано.Начинат е следният Virtual router,съпортнат с виста и 7дмица.Извинявам се ,ако се повтарям с някой друг коментар,ако ли не то значи съм помогнал неко му Smile Поздрави и със здваве :cheers:

Да повтаряш се!
2 Мнения по-нагоре съм описал как става номера.

П.С. Следващия път чети мненията поне на страницата на която пишеш.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#98

Така, значи едни от най-честите грешки, които и сам допуснах от началото са:
1. При стартиране на START.bat трябва да се избере с администраторски права (Run as administrator), това се отнася и за изключването.
2. При настройките за споделянето, ИЗМЪКНЕТЕ КАБЕЛА на интернета, след което като влезете, където колегата е казал (понеже ме мързи съм дал картинка), първо си избирате към коя мрежа да пусне нета (при мен е Wireless 2), след това слагате отметката на първото квадратче с дългите писаници под него, давате му едно ОК и мушкате кабела за нета.

Motorola Milestone XT 720->HTC Desire 500 Dual Sim
Цитирай
#99

Аз използвам android reverse thetering 2.30 и мога да си ползвам нет от усб-то Smile
Цитирай

Claydelas написа:Аз използвам android reverse thetering 2.30 и мога да си ползвам нет от усб-то Smile
,но си РУТнал телефона нали ?
Аз се чудя какъв Wireless USB Adapter да си купя и да изпробвам метода
Някой да е ползвал това http://www.technomarket.bg/products/0911...nk-dwa-123 и да се е получило или това http://www.speedcomputers.biz/product/re...pter-1t1r/ или нещо на ТP - Link ,за да се получи този метод адаптора трябва да поддържа Infrastructure и Ad-Hoc като този http://www.speedcomputers.biz/product/tp...tl-wn721n/ или access point ? Huh

Sony Xperia Sola, Android 4.0.4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)