Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Споделяне на домашния интернет посредством WIFI към Андроид смартф

А някои дали знае вариант за VIRTUAL WI-FI RUTER за Windows 8 Pro. А за Windows 7 http://virtualrouter.codeplex.com/ това е програмата,два месеца идеална работа ми свърши.От една седмица се скъсах от инсталиране и деинсталиране на всякакви програми но без ефект.Ще бъда страшно благодарен на някои ако ме светне какво да правя. dumbom
Цитирай
Аксесоари

Здравейте и от мен
най-напред да благодаря за темата която е направил колегата (bow)
направих всичко както е описано но и при мен се получава това спиране за момент и след това си идва нета...спрях антивирусната която не е есет...спрях пестенето на енергия. на мрежовата карта...спрях и фаеруолла...и пак 1 мин има..спира...и пак идва...вързах един лаптоп за мрежата и при него го няма този проблем..докато на телефона продължава да се еб@ва..
Цитирай

KOTCAR написа:А някои дали знае вариант за VIRTUAL WI-FI RUTER за Windows 8 Pro. А за Windows 7 http://virtualrouter.codeplex.com/ това е програмата,два месеца идеална работа ми свърши.От една седмица се скъсах от инсталиране и деинсталиране на всякакви програми но без ефект.Ще бъда страшно благодарен на някои ако ме светне какво да правя. dumbom

Току що пробвах това, върши работа :)

How to Turn Your Windows 8 Laptop into a Wireless Access Point
http://www.howtogeek.com/112050/how-to-t...ess-point/
Цитирай

Благодаря ти Dance стана,и сега вече имам нет на телефона. :bow:
Цитирай

До колкото знам и лаптоп под win7 може да се превърне в рутер..
http://www.youtube.com/watch?v=zmha-rFlYhk


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай

Извинявам се ако е описано преди... Предполагам сте забелязали, че повечето андроиди не намират мрежа направена по начина Ad-hoc чрез wireless-а на лаптопа ви. Значи целта на упражнението е ако имате интернет към лаптопа си, и нямате рутер, лесно да може да споделите интернета му към телефона си с WiFi.
С windows 7 съм и като за начало се отваря Command Prompt-a (в старт менюто се пише cmd)
След което се пише този ред:
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=NAME key=PASSWORD
като вместо NAME пишете каквото искате име на мрежата, а за PASSWORD пишете някаква парола
След това копирате този ред
netsh wlan start hostednetwork
така мрежата е създадена и стартирана. За да споделите интернет към нея влизате в Network and Sharing Center (може от control panel-a, може и с десен бутон на компютърчето до часовника). От там избирате Change adapter settings. Ще видите няколко адаптера за интернет като единият от тях е интернета към лаптопа ви, а единият е новосъздаденият от вас. Вие кликате с десен бутон на кабелнят ви (тоя от който ви идва интернета на лаптопа) и избирате Properties. От там избирате таба sharing и кликвате на първото тикче (Allow....). Второто тикче го махате, а от падащия списък избирате адаптера който е новосъздадената ви мрежа. В моят случей Wireless Network Connection 2. Давате ОК и всичко е готово. Може да пробвате да се свържете с устройството си. Сега при еднократен клик на компютърчето до часовника трябва да излиза новата ви мрежа и да пише Internet Access.. При мен така се получи.
И едно допълнение, ако искате да спрете мрежата пишете отново в cmd
netsh wlan stop hostednetwork
Цитирай

https://www.androidbg.com/forum/topic510...rtfon.html
Цитирай

Ами да, предположих, че може да го има, но не бях сигурен. Модераторите да се разправят с темата Smile
Цитирай

yo_asakura написа:Ами да, предположих, че може да го има, но не бях сигурен. Модераторите да се разправят с темата Smile

Току що се разправих с темата и ги слях заедно с "твоята версия".

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Ако са Ви ръчно набити IP-тата или ISP-то Ви се прави на Шменти капели ПИШЕТЕ тук , а не всеки да ме бомбардира с ЛС-та Smile
Винаги има начин и винаги има по прост начин Wink

Мрежата която създаваме раздава динамични windows-ки IP-та така ,че ако сте с твърди IP-та от ISP-то Ви трябва да правите допълнителни гимнастики които ще опиша по натам защото сега съм зает малко.
Няма устройство на което да съм го направил и да не се е свързало.
Всички с разни допълнителни ''мениджърчета" да търсят проблема в себе си или в устройствата си и да са мислили докато са си инсталирали приложения от трети страни.
Начинът описан от мен работи и на windows 8 Wink все пак ядрото си е почти еднакво ,самият аз съм на windows 8 нищо ,че подкарах стар Vivacom-ски Comtrend като рутер и ползвам от него wifi за спорта си го направих и на 8-цата.
Очаквам всеки който е с ръчно набити ИП-та да пише за да решаваме един по един защото за на всяко ISP-хитрините антихитрините са различни.
ПС: Някои ISP ако ми чете темата : Колега недей така нали сме колеги Tooth

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

:cheers: И аз благодаря за полезната тема, :bow: много е изгодна :coffee: ....имам въпрос...прочетох темата от начало....имам wi fi адаптор но с него хващам интернет от комшийте...имам си и програмка за кодовете...мога да се вържа към 20 мрежи в момента...не съм плащал интернет и не смятам и да го правя...въпроса ми е в това,че благодарение на този адаптор сигнала ми се увеличава многократно на лаптопа,но за сметка на това на телефоните едвам се долавя защото идват от далечни места Tooth ....много често ходя от ъгъл на ъгъл из апартамента за да хвана някой сигнал и то за кратко Crazy ...след като този адаптор го използвам за това то той може ли и успоредно с това и да изпраща...искам нета който хващам да си го разпръзквам и на телефоните...прочетох внимателно темата но точно това не го намерих :proud: ако нещо съм пропуснал,грешката е моя :facepalm: Confusedtupid:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

rado__8 написа::cheers: И аз благодаря за полезната тема, :bow: много е изгодна :coffee: ....имам въпрос...прочетох темата от начало....имам wi fi адаптор но с него хващам интернет от комшийте...имам си и програмка за кодовете...мога да се вържа към 20 мрежи в момента...не съм плащал интернет и не смятам и да го правя...въпроса ми е в това,че благодарение на този адаптор сигнала ми се увеличава многократно на лаптопа,но за сметка на това на телефоните едвам се долавя защото идват от далечни места Tooth ....много често ходя от ъгъл на ъгъл из апартамента за да хвана някой сигнал и то за кратко Crazy ...след като този адаптор го използвам за това то той може ли и успоредно с това и да изпраща...искам нета който хващам да си го разпръзквам и на телефоните...прочетох внимателно темата но точно това не го намерих :proud: ако нещо съм пропуснал,грешката е моя :facepalm: Confusedtupid:


Аз съм в абсолютно същата ситуация като твоята! В момента
хващам нета на комшийте и успоредно на това пускам wifi на телефона. .
Пиши ми на лични да помогна!

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Здравейте, до момента ползвах програмата Conectify и нямаше проблеми да се връзвам с телефона, но след като купих на хлапето PSP се оказа, че тъпото Сони не може да се свързва с мрежи криптирани като WPA2, а само към WPA, WEP и отворени, разбира се. Поразрових се в нета, деинсталирах програмата Conectify, защото предлагаше хотспот само на WPA2 и ад-хок WEP и OPEN, но PSP-то не може да се конектне към така направени мрежи. Пробвам по начина на първа страница, стигах обаче до момента в който трябва във свойствата на мрежата през която получавам интернет да задам, че тази мрежа може да се споделя и ми излезе съобщение, че нямам инсталирана услугата:[Изображение: cqs1367423256p.jpg]
Оказа се, че нямам като услуга и "internet connection sharing", успях да я добавя, даже опитах да ресетна всички услуги на Windows - http://www.scottroyalty.me/blog/windows-...ices-tool/ ,но пак не мога да я стартирам. Освен това се оказа, че не мога да стартирам и вградената защитна стена:[Изображение: bfi1367423352z.jpg]


Антивирусната е Есет. Давайте акъл какво се случва, моля ..

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

jiktak написа:Здравейте, до момента ползвах програмата Conectify и нямаше проблеми да се връзвам с телефона, но след като купих на хлапето PSP се оказа, че тъпото Сони не може да се свързва с мрежи криптирани като WPA2, а само към WPA, WEP и отворени, разбира се. Поразрових се в нета, деинсталирах програмата Conectify, защото предлагаше хотспот само на WPA2 и ад-хок WEP и OPEN, но PSP-то не може да се конектне към така направени мрежи. Пробвам по начина на първа страница, стигах обаче до момента в който трябва във свойствата на мрежата през която получавам интернет да задам, че тази мрежа може да се споделя и ми излезе съобщение, че нямам инсталирана услугата:[Изображение: cqs1367423256p.jpg]
Оказа се, че нямам като услуга и "internet connection sharing", успях да я добавя, даже опитах да ресетна всички услуги на Windows - http://www.scottroyalty.me/blog/windows-...ices-tool/ ,но пак не мога да я стартирам. Освен това се оказа, че не мога да стартирам и вградената защитна стена:[Изображение: bfi1367423352z.jpg]


Антивирусната е Есет. Давайте акъл какво се случва, моля ..
Аз лично предполагам,че твоята антивирусна е затворила bat командата към споделяне,г-н Ferotakis който е направил тази много полезна тема мисля,че написа 2-3 поста по-надолу,че е възможно това да си случи особенно със същата антивирусна,моята е Avast и ми направи точно това.След като си споделих нета,тя направо полудя...автоматично ми изключи лаптопа и започна да ми почиства локалните дискове без да ме пита и когато намери bat командата ме попита дали да я поправи,изтрие или игнорира,аз я игнорирах тази команда и нямам проблеми.Вярно,че моя случай е малко по друг,аз хващам безжичен нет и същевременно го споделям...не ми е толкова бърз но върши работа.....надявам се с моя случай да съм ти помогнал поне мъничко да разбереш какво е станало :cheers: :thumbup: и другото което ми искам да те подсетя,когато отвори cmd прозореца натина ли дясното на мишката и изпълни като администратор :coffee: също така прегледа ли създателя на темата какви проблеми е имал при деинсталиране на тази Conectify...описал е подробно

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Цитат:Аз лично предполагам,че твоята антивирусна е затворила bat командата към споделяне,г-н Ferotakis който е направил тази много полезна тема мисля,че написа 2-3 поста по-надолу,че е възможно това да си случи особенно със същата антивирусна,моята е Avast и ми направи точно това.След като си споделих нета,тя направо полудя...автоматично ми изключи лаптопа и започна да ми почиства локалните дискове без да ме пита и когато намери bat командата ме попита дали да я поправи,изтрие или игнорира,аз я игнорирах тази команда и нямам проблеми.Вярно,че моя случай е малко по друг,аз хващам безжичен нет и същевременно го споделям...не ми е толкова бърз но върши работа.....надявам се с моя случай да съм ти помогнал поне мъничко да разбереш какво е станало :cheers: :thumbup: и другото което ми искам да те подсетя,когато отвори cmd прозореца натина ли дясното на мишката и изпълни като администратор :coffee: също така прегледа ли създателя на темата какви проблеми е имал при деинсталиране на тази Conectify...описал е подробно

Не ми се вярва ESET-а да е виновен за невъзможността за споделяне, когато бях с Конектифай-я наистина не ми пусна нет докато не му го заковах като изключение, ама чак да ми колне услугите ... мога да деинсталирам и да пробвам ама .. Аз също искам да споделя безжичния докато го хващам .. не не мисля, че това е проблема .... Темата я изчетох ... освен при деинстала на Конектифай да съм затрил и услуга, но ми се струва, че няма как да стане това ....


P.P. Оправих се, деинсталирах и Есета, но нямаше промяна, в крайна сметка тъкмо се бях замислил за преинстал на целия Уиндоус и попаднах в Калдатата на едно заразяване с троянци, дръпнах Combofix и всичко вече е ОК. Ползвах гуида в началото на темата и споделих нета без проблем, явно или съм лепнал нещо дето нищо до момента не го е хванало(сканирал съм с Есета, Спайбота, Малуереантималуере и Др. Кърелт и какво ли още не) или се е била омазала нещо по системата, драйверче може би. Благодаря за темата! Dance


Сега остава Ferotakis да ми каже как мога да променя криприрането от WPA2 на WPA или няма да стане, защото се споделя такова криптиране каквото се приема, може би ....

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

А сега как да сменя името и паролата след като вече съм направил всичко (Имам интернет на телефона )

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай

MrYoan написа:А сега как да сменя името и паролата след като вече съм направил всичко (Имам интернет на телефона )

Цитат:в старт-а пишем с латински букви ''cmd'' (без кавички ) в полето за търсене , излиза ни команд порта , с десен бутно изпълни като Админ ( за онези които не са с Администраторския акаунт ) и в отворилия се терминал пишем следното:

това го имате там C:\Windows\system32> пишете това (може направо да го копирате ) netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=fero
(ССИД-то си го сменяте само по Ваш избор примерно MyWIFINET или какворто и да е това ви е името на мрежата слагате си име по желание при мен е Феро ) и натискате ентер изписва ви ''hostednetwork is now set to allow''

не затваряте - пак пишете (може да го копирате) това:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow key=ferotakis ( кея Ви е паролата на мрежата виждате при мен е феротакис Вие си слагате нещо по Ваш избор не по малко!!! от 8 символа обаче ) и натискате Ентер

Готово: пишете exit или хикса горе и го затваряте smile

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

даите няква програма за разбиване на пароли на рутери....
Цитирай

Няма такова нещо.
Цитирай

Искам да ви попитан мога ли с Wi-Fi връзка на лаптопа да направя така че и с тела да прихващам Wi-Fi чрез лаптопа,това дали въобще е възможно?Само да спомена че става въпрос за мои си рутер,но е на първия етаж на къщата, а аз съм на втория с лаптопа го прихващам,но с тела много ми се губи сигнала затова питам.

Letv X500
Цитирай

iceking90 написа:Искам да ви попитан мога ли с Wi-Fi връзка на лаптопа да направя така че и с тела да прихващам Wi-Fi чрез лаптопа,това дали въобще е възможно?Само да спомена че става въпрос за мои си рутер,но е на първия етаж на къщата, а аз съм на втория с лаптопа го прихващам,но с тела много ми се губи сигнала затова питам.
купи си антена за лаптопа за да освободиш вградената и ще стане,темата е за това....аз съм в сходно положение като теб

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

iceking90 написа:Искам да ви попитан мога ли с Wi-Fi връзка на лаптопа да направя така че и с тела да прихващам Wi-Fi чрез лаптопа,това дали въобще е възможно?Само да спомена че става въпрос за мои си рутер,но е на първия етаж на къщата, а аз съм на втория с лаптопа го прихващам,но с тела много ми се губи сигнала затова питам.


Върни се от начало и прочети темата пак .....

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

rado__8 написа:
iceking90 написа:Искам да ви попитан мога ли с Wi-Fi връзка на лаптопа да направя така че и с тела да прихващам Wi-Fi чрез лаптопа,това дали въобще е възможно?Само да спомена че става въпрос за мои си рутер,но е на първия етаж на къщата, а аз съм на втория с лаптопа го прихващам,но с тела много ми се губи сигнала затова питам.
купи си антена за лаптопа за да освободиш вградената и ще стане,темата е за това....аз съм в сходно положение като теб


Вградената върши същата работа - може да приема и да излъчва едновременно ... все пак си зависи и дали го поддържа ...

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

Човека си го е описал прекрасно - https://www.androidbg.com/forum/topic510...rtfon.html

Може и с Conectify, виртуал рутер и т.н.

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

jiktak написа:
rado__8 написа:
iceking90 написа:Искам да ви попитан мога ли с Wi-Fi връзка на лаптопа да направя така че и с тела да прихващам Wi-Fi чрез лаптопа,това дали въобще е възможно?Само да спомена че става въпрос за мои си рутер,но е на първия етаж на къщата, а аз съм на втория с лаптопа го прихващам,но с тела много ми се губи сигнала затова питам.
купи си антена за лаптопа за да освободиш вградената и ще стане,темата е за това....аз съм в сходно положение като теб


Вградената върши същата работа - може да приема и да излъчва едновременно ... все пак си зависи и дали го поддържа ...
може ли малко повече подробности че нещо не разбрах :|

Letv X500
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)