Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Споделяне на домашния интернет посредством WIFI към Андроид смартф

iceking90 написа:
jiktak написа:
rado__8 написа:купи си антена за лаптопа за да освободиш вградената и ще стане,темата е за това....аз съм в сходно положение като теб


Вградената върши същата работа - може да приема и да излъчва едновременно ... все пак си зависи и дали го поддържа ...
може ли малко повече подробности че нещо не разбрах :|

Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter ако го имате добре , ако го нямате ъпдейтвате драйвера на безжичния адаптер до последния и се молите да потдържа тази опция ( моят е Atheros AR5B93 и го има повечето вградени нови модели WIFI чипове в лаптопите го имат ) ако я нямате значи това не е за Вас съжалявам

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари

Направих всичко както е описано,но нещо не се получи изкара ми виртуалната карта,но не ми се включва :unknw: немога да разбера къде е проблема.

Letv X500
Цитирай

iceking90 написа:Направих всичко както е описано,но нещо не се получи изкара ми виртуалната карта,но не ми се включва :unknw: немога да разбера къде е проблема.

А след това с десен бутон на мрежата от с интернета чекна ли отметката да споделиш интернета с Виртуал мини порта?

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

jiktak написа:
iceking90 написа:Направих всичко както е описано,но нещо не се получи изкара ми виртуалната карта,но не ми се включва :unknw: немога да разбера къде е проблема.

А след това с десен бутон на мрежата от с интернета чекна ли отметката да споделиш интернета с Виртуал мини порта?
Споделих го,но пак без успех :/

Letv X500
Цитирай

Привет от мен някой знае ли как да свържа телефона ми Samsung Galaxy Ase 2 към интернета от компютъра ми защотот не ми разпознава и не прави връзка ? Wink
Цитирай

KOTCAR написа:А някои дали знае вариант за VIRTUAL WI-FI RUTER за Windows 8 Pro. А за Windows 7 http://virtualrouter.codeplex.com/ това е програмата,два месеца идеална работа ми свърши.От една седмица се скъсах от инсталиране и деинсталиране на всякакви програми но без ефект.Ще бъда страшно благодарен на някои ако ме светне какво да правя. dumbom

Току що пробвах програмата споделена от колегата на Вин 7 и работи ! Smile
Цитирай

Simeon24 написа:
KOTCAR написа:А някои дали знае вариант за VIRTUAL WI-FI RUTER за Windows 8 Pro. А за Windows 7 http://virtualrouter.codeplex.com/ това е програмата,два месеца идеална работа ми свърши.От една седмица се скъсах от инсталиране и деинсталиране на всякакви програми но без ефект.Ще бъда страшно благодарен на някои ако ме светне какво да правя. dumbom

Току що пробвах програмата споделена от колегата на Вин 7 и работи ! Smile
имам антена с кято хващам от комшийтеи програма за паролите ,но на телефона е много слаб,опитах с virtualrouter ...като споделя връзката на virtual wifi miniport пише няма връзка,какво ли не правих не става,а virtualrouter се свързва точно с този...някой да даде съветче ...с Windows 7 Ultimate съм :thumbup:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте.Споделих WIFi връзката по посочения от Феро начин и се получи.Свързах се с галаксито към мтелски модем.Обаче връзката е отчайваща на мтел и пробвах да споделя WiFi която хващам с антена.След същите настройски не ми дава да я споделя и ми изписва Internet Connection cannot be enabled.A Lan connection is alreadi configured with AP address that is required for automatik IP addressing.Не ми дава да споделя нета.Какво да правя?

Samsung Galaksi s4
Цитирай

Успях да споделя мрежата,но когато пусна WI FI на лаптопа мрежата се губи и не ми дава интернет достъп.

Samsung Galaksi s4
Цитирай

yo_asakura написа:Извинявам се ако е описано преди... Предполагам сте забелязали, че повечето андроиди не намират мрежа направена по начина Ad-hoc чрез wireless-а на лаптопа ви. Значи целта на упражнението е ако имате интернет към лаптопа си, и нямате рутер, лесно да може да споделите интернета му към телефона си с WiFi.
С windows 7 съм и като за начало се отваря Command Prompt-a (в старт менюто се пише cmd)
След което се пише този ред:
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=NAME key=PASSWORD
като вместо NAME пишете каквото искате име на мрежата, а за PASSWORD пишете някаква парола
След това копирате този ред
netsh wlan start hostednetwork
така мрежата е създадена и стартирана. За да споделите интернет към нея влизате в Network and Sharing Center (може от control panel-a, може и с десен бутон на компютърчето до часовника). От там избирате Change adapter settings. Ще видите няколко адаптера за интернет като единият от тях е интернета към лаптопа ви, а единият е новосъздаденият от вас. Вие кликате с десен бутон на кабелнят ви (тоя от който ви идва интернета на лаптопа) и избирате Properties. От там избирате таба sharing и кликвате на първото тикче (Allow....). Второто тикче го махате, а от падащия списък избирате адаптера който е новосъздадената ви мрежа. В моят случей Wireless Network Connection 2. Давате ОК и всичко е готово. Може да пробвате да се свържете с устройството си. Сега при еднократен клик на компютърчето до часовника трябва да излиза новата ви мрежа и да пише Internet Access.. При мен така се получи.
И едно допълнение, ако искате да спрете мрежата пишете отново в cmd
netsh wlan stop hostednetwork


малко по систематизирано:
1. Стартирате CMD с администраторски права.

2. За активиране на microsoft virtual wifi miniport adapter се пише в конзолата следното:
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=TEST key=123456
Можете да замените TEST със произволен текст, това ще бъде името на мрежата, а 123456 ще е паролата за свързване

3. Отивате в КонтроленПанел/Център за мрежи и споделяне/ Промяна на настроиките на адаптера/ Избирате Мрежовата карта която е свързана с интернет/ Десен бутон/ Свойства/ Споделяне/ Слагате тикче в полето Позволи на други потребители да се свързват с интернет връзката на този компютър/ и от падащото меню отдолу избирате microsoft virtual wifi miniport adapter/ OK

4. Връщате се в Конзолата и пишете:netsh wlan start hostednetworkкоето активира мрежата Smile

За деактивиране:

1. CMD as admin

2. netsh wlan stop hostednetwork

3. netsh wlan set hostednetwork mode=disallow

Това наистна работи Tongue

Само един проблем имам след всяка рестартиране адаптера е изключен и пак трябва да го включа с командата... за целта си направих бат файл и си стартирам него даже мисля в стартъпа да го сложа.... имали някъв начин с команда да го оставя активирано винаги?
Цитирай

върху cmd се натиска десен бутон и ИЗПЪЛНИ КАТО АДМИНИСТРАТОР иначе нищо не става

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Направил съм един туториал стъпка по стъпка ... http://stormrage.wordpress.com/2013/08/2...C-hotspot/
Цитирай

Stormrage написа:Направил съм един туториал стъпка по стъпка ... http://stormrage.wordpress.com/2013/08/2...C-hotspot/


Екстра, само да допълня, че когато позвате външна usb wi-fi антена тя си създава отделен от вградената в лаптопа wi-fi антена виртуален Miniport и когато избирате с кой виртуален адаптер да споделите интернета трябва да изберете подходящия. Пиша го защото ако сте споделили нета с виртуалния минипорт на вградената антена ще трябва освен външната usb антена да сте включили и вградената, защото ще приемате нета през външната, а ще разпространявате през вградената. Ако обаче сте споделили нета с виртуалния минипорт на външната антена, то тогава няма да е необходимо да включвате вграденото wi-fi. При мен обаче понякога при включване на външната антена си остава наличен само виртуалния порт на вградената и не излиза виртуалния порт на външната, та се налага да забраня вградената антена, за да се появи виртуалния минипорт на външната и нета да тръгне. Tooth Не забравяйте ако сте с Есет смарт секюрити да изключите firewall-а, защото не пуска нета да върви. Можете и да пробвате да добавите връзката в изключенията на стената на антивирусната, но при мен нещо не става.
Не знам стана ли ясно, щото чак и аз се обърках от толкова писаници и обяснения, но това е истината поне при мен.
Успех на всички!

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

"Отивате във мрежови връзки (кой както сметне за добре аз отивам през иконката в трея но може и през контрол панел ) та отивате във мрежови връзки и в ляво Ви е промяна на настройките на адаптера избирате го него и там виждате вече WIFI и WIFI virtual виждате лан картата си и всички други адаптери които имате - така сега избирате си примерно ако сте с ЛАН интернет избирате ЛАН адаптера давате свойства отваря Ви се прозорец и от него избирате последния таб на който пише споделяне слагате тикче на '' позволи на други потребители да се свързват през интернет връзката на този компютър '' и в светналото ви под надписа Домашна мрежова връзка : избирате virtual WIFI- то давате му ОК и готово smile (ЖЕЛАТЕЛНО Е ТОВА ДОКАТО ГО ПРАВИТЕ НЕТА ВИ ДА Е ДИСКАНЕКТНАТ ЗА ДА МОЖЕ ВИНДОУСА ДА ПРИЛОЖИ ПРОМЕНИТЕ )"

Така, цитирам автора на темата. Искам да попитам, при мен не ми дава да избера virtual WIFI (при мен е Maryfi Connection), излиза ми само и единствено изборът Wireless Network Connection, в следствие на което телефона ми не може да се свърже с лаптопа (предполагам, че е заради това, тъй като всичко останало съм го направил както трябва). Някой може ли да ми каже защо се полочава така? Благодаря!
Цитирай

здр на всички искам да попитам автора на темата този метод дали работи при положение че приемам нета през уифи и дали мога да го споделя по същия начин през уифи адаптера пробвах деиства но за окло 5-10 мин и посля забива на тела ми показава че сам логнат но няма нет на тела
Цитирай

Няма как от тръбата за студена вода да Ви тече и топла Confusedtupid:

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Ferotakis написа:Няма как от тръбата за студена вода да Ви тече и топла Confusedtupid:


Аре бе, аз съм така и нета си върви, приемам и предавам с едно устройство на лаптопа. Правя го и с вграденото WiFi и с външно през usb.
nadarenia123, виж си настройките на стената, при мен се получава така ако не изключа стената на Есет смарт секюритито.

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

jiktak написа:
Ferotakis написа:Няма как от тръбата за студена вода да Ви тече и топла Confusedtupid:


Аре бе, аз съм така и нета си върви, приемам и предавам с едно устройство на лаптопа. Правя го и с вграденото WiFi и с външно през usb.
nadarenia123, виж си настройките на стената, при мен се получава така ако не изключа стената на Есет смарт секюритито.

Не думай :bow:

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Ferotakis написа:
jiktak написа:
Ferotakis написа:Няма как от тръбата за студена вода да Ви тече и топла Confusedtupid:


Аре бе, аз съм така и нета си върви, приемам и предавам с едно устройство на лаптопа. Правя го и с вграденото WiFi и с външно през usb.
nadarenia123, виж си настройките на стената, при мен се получава така ако не изключа стената на Есет смарт секюритито.

Не думай :bow:


Е какво "не думай", за водата съм съгласен, но за нета става бе човек, ако искаш пробвай ...

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

Цитат:Е какво "не думай", за водата съм съгласен, но за нета става бе човек, ако искаш пробвай ...
Как можа да го напишеш това....та той е направил тази тема и ти се кланя,че си първия който е успял макар,че я е написал по много лесен начин с всичко по ред,а никой не чете и само се оплакват Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

rado__8 написа:
Цитат:Е какво "не думай", за водата съм съгласен, но за нета става бе човек, ако искаш пробвай ...
Как можа да го напишеш това....та той е направил тази тема и ти се кланя,че си първия който е успял макар,че я е написал по много лесен начин с всичко по ред,а никой не чете и само се оплакват Big Grin

Извинявам се ако е така, разбрал съм грешно значението на "не думай".

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

Здравейте пичове!Искам да си направя домашна wi-fi мрежа и сега ще се опитам да обясня какво точно искам да ми се получи.Четох темата/и много други подобни/,но явно не попаднах на това което ме интересува.Желанието ми е да включа в една мрежа два андроид телефона,един таблет и един лаптоп/вин7/ +телевизора разбира се.Имам рутер и си имам нет на всички устройства,но идеята ми е да пусна на ТЖ сигнал от това което приемам по wi-fi на телефоните и филми от лаптопа.Намерих едно приложение за БГ ТВ,работи прекрасно,но искам да е на голям екран/сигнала пише че е HD/.Знам че трябва да си купя някакво устройство за ТВ-то,но не зная кое точно.Купих си chrome cast,но ми пускаше само you tube и netflix.Но аз нямам интерес към тях,а продавача ми обясняваше как ставало за всичко.Днес му го върнах.Питам се също така,сигнал/в случая с телевизионният през wi-fi/,дали ще мога да го върна обратно на големият ТВ,или не.Ако не,поне да мога да гледам филми от лаптопа на ТВ-то без кабели.
п.п.Устройствата ми са СГС3,СГС2,СГС3 мини,Самсунг Галакси ТАБ 2 и лаптоп ASPIRE 5738G,ако има значение де.
Цитирай

Veso1913 написа:...Знам че трябва да си купя някакво устройство за ТВ-то,но не зная кое точно....

Щом имаш S2 и S3 купи си HDMI адаптер: Micro USB MHL TO HDMI Cable HDTV Adapter For Samsung Galaxy S3 i9300

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

centur написа:
Veso1913 написа:...Знам че трябва да си купя някакво устройство за ТВ-то,но не зная кое точно....

Щом имаш S2 и S3 купи си HDMI адаптер: Micro USB MHL TO HDMI Cable HDTV Adapter For Samsung Galaxy S3 i9300
Благодаря за съвета,поръчах го сега! :bow: Но идеята ми беше да си направя wi-fi мрежа,за да не ми се мотат кабела,че имам доволно много из къщи и се спъваме в тях.SmileАко имаш някаква идея,моля да я споделиш.
Цитирай

Veso1913 написа:Благодаря за съвета,поръчах го сега! :bow: Но идеята ми беше да си направя wi-fi мрежа,за да не ми се мотат кабела,че имам доволно много из къщи и се спъваме в тях.SmileАко имаш някаква идея,моля да я споделиш.

Щом държиш да е безжично си приготви 150 лв.: ALLSHARE CAST DONGLE EAD-T10EDEGSTD

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)