Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Споделяне на домашния интернет посредством WIFI към Андроид смартф

centur написа:
Veso1913 написа:Благодаря за съвета,поръчах го сега! :bow: Но идеята ми беше да си направя wi-fi мрежа,за да не ми се мотат кабела,че имам доволно много из къщи и се спъваме в тях.SmileАко имаш някаква идея,моля да я споделиш.

Щом държиш да е безжично си приготви 150 лв.: ALLSHARE CAST DONGLE EAD-T10EDEGSTD
Благодаря за бързият отговор. :bow: Можеш ли да ми кажеш с няколко думи,как точно работи устройството.И наистина ли ще мога да вържа всичко към ТВ-то,независимо от вида ОС?Намерих го за 55 паунда и ако наистина работи с всичко,ще си го взема.Дали евентуално ще поддържа и следващите модели Самсунг,че предстои смяна на модела?Например Note 4 i SGS5,евентуално и новата 64 битова платформа?Или за wi-fi няма значение дали работи с 32,или с 64 битови устройства?
Цитирай
Аксесоари

Veso1913 написа:Благодаря за бързият отговор. :bow: Можеш ли да ми кажеш с няколко думи,как точно работи устройството.И наистина ли ще мога да вържа всичко към ТВ-то,независимо от вида ОС?Намерих го за 55 паунда и ако наистина работи с всичко,ще си го взема.Дали евентуално ще поддържа и следващите модели Самсунг,че предстои смяна на модела?Например Note 4 i SGS5,евентуално и новата 64 битова платформа?Или за wi-fi няма значение дали работи с 32,или с 64 битови устройства?

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Lp-F4miogsk[/video]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Благодаря за видеото.Долу-горе ми стана ясно,само дето не разбрах дали ще мога да си вържа и лаптопа към тази виртуална мрежа,или не.Но засега чакам да ми доставят кабела,а ако не съм доволен,ще си поръчам и донго.Още веднъж благодаря за отзивчивостта ти. :bow: :cheers:
Цитирай

Получих си кабелчето,работи перфектно на телевизора за който беше предвидено. Smile Единствен недостатък-дължината на кабела-само 2м.Сега се пробвам да изкарам сигнал и на лаптопа,но не ми се получава нещо.Някаква идея?
Offtopic И нещо озадачаващо-на S3 мини този кабел не става.Зараядните и на минито и на нормалния са еднакви и си стват без проблем,а кабела/този новият за тв-то/става само за нормалния S3.
Цитирай

Veso1913 написа:Получих си кабелчето,работи перфектно на телевизора за който беше предвидено. Smile Единствен недостатък-дължината на кабела-само 2м.Сега се пробвам да изкарам сигнал и на лаптопа,но не ми се получава нещо.Някаква идея?
Offtopic И нещо озадачаващо-на S3 мини този кабел не става.Зараядните и на минито и на нормалния са еднакви и си стват без проблем,а кабела/този новият за тв-то/става само за нормалния S3.

На лаптопа няма как да изкараш картината от телефона с кабел, защото на лаптопа HDMI е само изход.
S3 mini НЕ поддържа нито USB OTG, нито MHL - затова не става.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Да си жив и здрав!Благодаря че те има! :bow:
Цитирай

Ейй, и на мен тази тема ми помогна много. Благодаря!

Huawei P6
Цитирай

С това устройство ще мога ли да споделя нета от компютъра на телефона?
http://www.tinydeal.com/ieee-80211n-150m...29600.html
Цитирай

Veso1913 написа:Ако не,поне да мога да гледам филми от лаптопа на ТВ-то без кабели.

Не разбрах само защо не ползваш програмите за шерване на папката с филми на лаптопа като SAMSUNG PC Share Manager, Allshare или Домашний медиа-сервер (home media server) и през нета да си гледаш филмите на телевизора ако имаш вграден плеър на него ....

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

И аз търся програма с която да споделям от компютъра към телефона андроид със юсб кабел.
телефона ми е андроид 4.3 JB sony xperia m c1905. Благодаря предварително ,четох във темата ,но не намерих от компютър към андроид как става.
Цитирай

Погледни това видео колега.
Например:
https://www.youtube.com/watch?v=_pmoYJrTgnM

В случай, когато търсиш този начин на връзка/визирам връзката с кабел/ интернет от компютър към андроид телефон, би могъл да намериш информация, като потърсиш теми или приложения като Usb reverse tethering например.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

.ггг
Цитирай

cawo00 написа:Здравейте!
Пробвах метода на феротаки за вируална wifi мрежа , но нещо не ми се получи.
Хващам мрежата със телефона но нямам интернет, изписва ми ограничена възможност за свързване.
Със компютър съм LG windows 7.
За уточнение ползвам интернет със антена poer on, интернета го взимам от комшията ,който е на 50 м.
моля помогнете.

http://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wn725n-1...PER.612497 това дали ще ми помогне за да имам интернет навсякаде вкъщи

[note=Модератор] 8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]
Цитирай

Здравейте!
Пробвах метода на феротаки за вируална wifi мрежа , но нещо не ми се получи.
Хващам мрежата със телефона но нямам интернет, изписва ми ограничена възможност за свързване.
Със компютър съм LG windows 7.
За уточнение ползвам интернет със антена poer on, интернета го взимам от комшията ,който е на 50 м.
моля помогнете.
Цитирай

Здравейте!
Направих всичко както е написано, търсих из гугъл, но не успявам да споделя интернета нито с лаптопа, нито с телефона. Намирам връзката но когато се свържа ми изписва "няма интернет достъп". Единствено успявам с proxy, но не ме устройва този начин. Plz help Sad

П.П. Възможно ли е да е от антивирусната, използвам аваст фрее антивирус. И друго трябва ли да правя някакви настройки на лаптопа както при проксито? :unknw:
Цитирай

cawo00 написа:Здравейте!
Пробвах метода на феротаки за вируална wifi мрежа , но нещо не ми се получи.
Хващам мрежата със телефона но нямам интернет, изписва ми ограничена възможност за свързване.
Със компютър съм LG windows 7.
За уточнение ползвам интернет със антена poer on, интернета го взимам от комшията ,който е на 50 м.
моля помогнете.

Пробвай да споделиш интернета от външната антена, но на Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter на вградената антена, вграденото Wi-Fi не го изключвай и не го връзвай с друга мрежа, сллед което остава да провериш настройки на fierwall-а ... да не би той да спира нета ...

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

mitko5 написа:Здравейте!
Направих всичко както е написано, търсих из гугъл, но не успявам да споделя интернета нито с лаптопа, нито с телефона. Намирам връзката но когато се свържа ми изписва "няма интернет достъп". Единствено успявам с proxy, но не ме устройва този начин. Plz help Sad

П.П. Възможно ли е да е от антивирусната, използвам аваст фрее антивирус. И друго трябва ли да правя някакви настройки на лаптопа както при проксито? :unknw:

Щом виждаш мрежата и се връзваш към нея значи имаш Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter и си направил всичко както трябва. Напълно е възможно firewall да ти спира нета и ако е така, ще трябва да го изключиш или да добавиш връзката като изключение. Трябва обаче споделената мрежа да я виждаш като моята, кръстил съм я "LapVitruNet ето така:

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

Цитат:Щом виждаш мрежата и се връзваш към нея значи имаш Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter и си направил всичко както трябва. Напълно е възможно firewall да ти спира нета и ако е така, ще трябва да го изключиш или да добавиш връзката като изключение. Трябва обаче споделената мрежа да я виждаш като моята, кръстил съм я "LapVitruNet ето така:

Firewall-a съм го спрял и виждам мрежата по същия начин, но на лаптопа ми изписва "няма интернет достъп". Интернет получавам само ако ползвам ccproxy (и естествено направя съответните настройки на лаптопа), но за сега и на това съм доволен, въпреки че не ме устройва напълно Big Grin . И все пак ако ви хрумне нещо го споделете. Благодаря предварително!!! :bow:
Цитирай

Та да споделя и аз: След няколкочасови кански мъки, пробване на 10варианта сигурно, първият тукашният, и изхабени нерви за половин година напред намерих работещ вариант за превръщане на лаптопа ми с Windows7 в рутер - изведнъж тръгнаха и трите ми устройства с Андроид. Интернета ми идва от 3G флашка със sim карта/т.е. broadband, ако има някакво значение!
Разковничето се оказа това:
http://www.wikihow.com/Enable-a-Virtual-WiFi-in-Windows

Още не съм пробвала ще работят ли бутоните за старт и стоп описани в първия пост тук или трябва всеки път да се прави хамалогията със cmd наново , но поне се появи връзка накрая! Dance Tummenupp ... Много се излагат Микрософт с тоя хот спот, би трябвало да става с натискането на 2-3 опции, а не с почти професорска дисертация по темата!
ps: Firewall и антивирусни не съм пипала, само направих точно така както е писано в този линк. Предишното най-голямо постижение по една леко по-различна технология пак на същия принцип беше, че се опитваше да се свърже, но зацикляше на получаване на ИП от хот спота и дотам. ... Това ако все още има мъчещи се по темата.
Цитирай

(2014-10-26, 13:58:04)uphero написа:  С това устройство ще мога ли да споделя нета от компютъра на телефона?
http://www.tinydeal.com/ieee-80211n-150m...29600.html

Точно с такова си споделям моя нет към телефона (на компа съм с кабел), даже точно от tinydeal си го взех. 
Това е с точност https://www.tinydeal.com/360-2nd-150mbps...19339.html

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)