Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Споделяне на домашния интернет посредством WIFI към Андроид смартф
#26

Здравей, ще може ли да ми могонеш малко... Проверих дали го имам това виртуал... И го имам влезнал съм в административния акоунт то си е само един.. и когато въвеждам първата команда ми изписва че аз трябва да въведа тази команда в комант пром с административни привилегии ???
Цитирай
Аксесоари
#27

Ferotakis - ЗЛАТЕН СИ! Най - накрая се отървах от малкото досадно господче дет шерваше интернета! Dance За сега не мисля че съм за преинсталация на прозореца но ще разбера след няколко дена... Smile

Интернета дропна яко Big Grin как да позволя TCP връските в ЕСЕТ?
Цитирай
#28

Потенциален проблем открих днес, докато го настройвах на един колега.
"netsh wlan start hostednetwork " изисква администраторски права, а когато User account control на уиндоуса е включен, нямате такива права. Като го изключих и тръгна. За да не изключвате User account control, ако не искате, стартирайте .бат файла с десен бутон -> Run as administrator
Цитирай
#29

Колеги, притиснат от мързела помислих малко и намерих начин как bat файла да се пуска със зареждане на системата без да трябва да го рънвате всеки път Smile

Ето го и обяснението ми как става:

Отваряте старт менюто и си пробивате път до:
Първи начин - All Programs->Accessories->System Tools->Task Scheduler
Втори начин: копирайте това в "Run" %windir%\system32\taskschd.msc /s и сте там

Отваря ви се прозорец и от дясно в менюто избирате Create Task
В "General" избирате име на задачата, описание и избирате дали да се пуска когато се логне потребител или с началното зареждане на системата
В "Triggers" натискате "New" и от падащото меню избирате "At Startup" и цъквате "OK"
В "Actions" натискате "New" и от падащото меню избирате "Start a program", след това цъквате "Browse" и се навигирате до "WIFI START.bat" (или там както сте го кръстили)
Цъквате ОК и сте готови.. би трябвало след зареждане на системата bat файла автоматично да се пуска... за да проверите дали хот- спрота работи проверете с телефон или погледнете в Тask Maneger в графата Network дали на виртуалната връзка пише че е свързана ..

Това е от мен - извинявам се за калпавото обяснение но след малко лягам и просто нямам сили за по читаво Big Grin
Цитирай
#30

Браво jorimafia Smile как не се сетих мой Smile ама нали знаеш две глави мислят по добре от една Albert

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#31

http://virtualrouter.codeplex.com/ ето линк с приложение за виртуален рутер ,лесно е за инсталиране и работи добре
Цитирай
#32

Не е ли по добре с рутер да си дадеш нет на телефона ?
Или това е за тези които нямат рутери ?? Confusedtupid: Confusedtupid:
Цитирай
#33

Здравейте! Направих всичко описано в първия пост и се получи. Имам интернет на телефона (Xperia X8) но през една минута губи връзката и пак се свързва. Мисля че е от лаптопа, защото съм стоял в нета на заведение и телефончето няма проблем. Въпроса ми е - дали има някакви настройки, които да ми скапват връзката или просто LAN картата ми се е...а?
Цитирай
#34

И на мен ми се щеше под ХР да направя ревърс тетер ама нещо не откривам начин. :/

Nexus S
Цитирай
#35

Здравей колега, евалла на труда ти и на уменията ти. Направих всичко както си описъл, но има един проблем, мрежа има кънеквъм се , скайпа и той се кънектва, обаче немога да брауззна из нета и маркета също и ъпдейтите не се изпълват.

HTC Wildfire - Galaxy Nexus by JM (ICS STYLE MOD), CPU: min: 264, max: 528, S-OFF with AlphaRev
Цитирай
#36

jorimafia написа:Колеги, притиснат от мързела помислих малко и намерих начин как bat файла да се пуска със зареждане на системата без да трябва да го рънвате всеки път Smile

Ето го и обяснението ми как става:

Отваряте старт менюто и си пробивате път до:
Първи начин - All Programs->Accessories->System Tools->Task Scheduler
Втори начин: копирайте това в "Run" %windir%\system32\taskschd.msc /s и сте там

Отваря ви се прозорец и от дясно в менюто избирате Create Task
В "General" избирате име на задачата, описание и избирате дали да се пуска когато се логне потребител или с началното зареждане на системата
В "Triggers" натискате "New" и от падащото меню избирате "At Startup" и цъквате "OK"
В "Actions" натискате "New" и от падащото меню избирате "Start a program", след това цъквате "Browse" и се навигирате до "WIFI START.bat" (или там както сте го кръстили)
Цъквате ОК и сте готови.. би трябвало след зареждане на системата bat файла автоматично да се пуска... за да проверите дали хот- спрота работи проверете с телефон или погледнете в Тask Maneger в графата Network дали на виртуалната връзка пише че е свързана ..

Това е от мен - извинявам се за калпавото обяснение но след малко лягам и просто нямам сили за по читаво Big Grin


А защо просто не добавихте шорткът на .бат-а в C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup Tongue
Цитирай
#37

За този дето вика , че му дропва промени си правилата на картата в настройки на захранването да не ти е на енергоспестяващ режим и няма да имаш дроп.
За този дето вика , че не му сърфира значи имаш всичко си работи провери да не би случайно да си с ЕСЕТ и да ти блокира HTTP:// протокола.
И за колегата който предлага рутер Smile ами за тея пари може хората дето са се възползвали от метода ми да се почерпят за тяхно и за мое здраве Confusedatisfied:

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#38

Ferotakis написа:За този дето вика , че му дропва промени си правилата на картата в настройки на захранването да не ти е на енергоспестяващ режим и няма да имаш дроп.
За този дето вика , че не му сърфира значи имаш всичко си работи провери да не би случайно да си с ЕСЕТ и да ти блокира HTTP:// протокола.
И за колегата който предлага рутер Smile ами за тея пари може хората дето са се възползвали от метода ми да се почерпят за тяхно и за мое здраве Confusedatisfied:
Колега мерси много за темата. Направих всичко по описанието и изкарах wireless-a обаче имам проблем като колегите отгоре. Нет на телефона не тръгва. Аз съм с ЕСЕТ НОД32. Временно го деактивирах да пробвам дали не е от него,но пак няма ефект, разясни какви може да са причините и как да се allow-не през антивирусната ?
ПП ( Влязох в антивирусната и allow-нах IP адреса,като вляза обаче в network & sharing center-а на връзки като отворя пропертис на връзката на IPv4 connectivity ми пише : No internet access.) ???

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#39

ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ!
Махнете го тоя есет!
Вижте дали сте споделили правилната връзка (вие добре сте съдали мрежа ама правилна нет споделихте ли го с тая мрежа за да може докато има мрежа да има нет)
Махнете - с риск да се повторя МАХНЕТЕ го тоя ЕСЕТ или се откажете да ползвате нет на смарта си! Прерових и пренастройвах какво ли не просто ЕСЕТ си имат техните си проблеми и това е Wink

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#40

Мерси колега, аз вече се премирих че ще ми трябва рутер :huh2:. Темата е достатъчно добре описана а и разисквана, така че просто пробвайте. 6+ за темата

HTC Wildfire - Galaxy Nexus by JM (ICS STYLE MOD), CPU: min: 264, max: 528, S-OFF with AlphaRev
Цитирай
#41

Ferotakis написа:...И за колегата който предлага рутер Smile ами за тея пари може хората дето са се възползвали от метода ми да се почерпят за тяхно и за мое здраве Confusedatisfied:

На мен рутера (TL-WR1043ND) ми върши повече работа - обвхата е пълен дори на 100-тина метра от стаята ми.
Когато имаш такъв обхват с "твоя метод" ще те почерпя :thumbup:

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#42

Ти на колко годинки си ? Huh

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#43

Ferotakis написа:ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ!
Махнете - с риск да се повторя МАХНЕТЕ го тоя ЕСЕТ или се откажете да ползвате нет на смарта си! Прерових и пренастройвах какво ли не просто ЕСЕТ си имат техните си проблеми и това е Wink
Че защо пък да пречи ЕСЕТ Huh Аз съм с нея (стандартни настройки) и си ловя нет и на ютията даже...
Цитирай
#44

B0xER написа:
Ferotakis написа:ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ!
Махнете - с риск да се повторя МАХНЕТЕ го тоя ЕСЕТ или се откажете да ползвате нет на смарта си! Прерових и пренастройвах какво ли не просто ЕСЕТ си имат техните си проблеми и това е Wink
Че защо пък да пречи ЕСЕТ Huh Аз съм с нея (стандартни настройки) и си ловя нет и на ютията даже...
Ами при мен телефона намира мрежата свързва се но нет няма Smile Ако можеш да помогнеш ще съм ти благодарен,тъйкато колегата въпреки полезната тема много се пали ако го попиташ за нещо допълнително. :cheers:

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#45

Дръж активни TCP връзки през ЕСЕТ ако си с него но знай , че и така ще имаш дроп доунове :unknw:

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#46

Здравейте на всички! Страхотна тема за което благодаря, но при мен има малък проблем. След като пусна връзката, свързвам се с телефона, но докато получи IP вече е прекъснало и ми дава, че мрежата е офлайн. Ако я пусна пак, пак се появява, но пак за малко и изчезва.

ZTE Blade /Globul Z3/
Цитирай
#47

Здравейте! Направих връзката на Windows 7 Starter. Получи се и работи, но го няма менюто sharing. Знам, че попринцип не би трябвало да го има, защото Starter-а е орязан, но опциите все пак са там. Въпроса ми е: можете ли да ми обясните как да направя sharing-а през cmd? Мисля че така ще се получи.

И още един въпрос. Как мога да сменя канала на WiFi - то?
Цитирай
#48

Здравейте колеги. Случих на следния проблем. Интернета тръгва, всичко е 6, обаче. Мегалан ми блокираха възможноста за ползване и чак когато махнах отметките от sharing, чак тогава ми пуснаха интернета. Можете ли да ми обясните защо са го направили и мога ли по някакъв начин да го скрия това от тях?

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#49

Roshav^ написа:Здравейте колеги. Случих на следния проблем. Интернета тръгва, всичко е 6, обаче. Мегалан ми блокираха възможноста за ползване и чак когато махнах отметките от sharing, чак тогава ми пуснаха интернета. Можете ли да ми обясните защо са го направили и мога ли по някакъв начин да го скрия това от тях?


Tочно и с мегалан става също въпросното споделяне няма нищо общо с доставчика ти и той реално не ти вижда какво си направил дали си се споделил или не !

За другите два :
На станртер също трябва да имаш шаринг просто погледни на последния тап на текущо активната връзка трябва да ти е.

На третия:
Не ти тръгва на тебе пък защото явно имаш някоя тип ЕСЕТ антивирусна която блокира моментната конекция към устройството не може просто да се създаде TCP правилото в защитната стена или на антивирусната или на самия Windows провери пак и се научете да си четете логовете на системата намират се в десен бутон на My Computer давате управление и от там на event viewer
Успех Smile

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#50

Браво за хубавата тема (+1), тъкмо се чудех как да спестя 30-40 лв. за рутер и ти се появи с гениалния си метод. Dance
Ferotakis, относно проблема на много хора с есет, бих ти препоръчал да го напишеш в първия пост, за да не те питат разни чели- недочели за един и същ проблем по 100 пъти !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)