Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Молба за помощ! Backup and restore /EFS !!! Решение!
#1

Подмятам си тук в ръцете един SGSII, обаче има порблем!
Не си разпознава baseband версията! Съответно не се вижда IMEI-а и не намира мрежа!

Префлашнах с това и всички файлове!
[Изображение: sgsii.jpg]

Обаче след всички останали намеси, които направих, пак не се появява IMEI и прочее!

Първото нещо, което забеялзах на този телефон е, че няма папка /system/csc (или поне не я намирам като на SGS - аз имам SGS)!

Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем да помогне!...
Цитирай
Аксесоари
#2

IMEI-a и останалата специфична за телефона информация, се пази в криптирана форма в папката /efs. Ако файловете в тази папка са повредени, единственото решение е да се заменят с оригиналните от някой архив на тази папка.

Samsung GALAXY S II, [ZERO]BUG ROM v5, Jeboo Kernel 1.3
Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500), ICS 4.0.4 (P7500XXLQ8 stock), rooted
Цитирай
#3

Бекъп на /efs имаш ли?
Цитирай
#4

vladdark написа:Бекъп на /efs имаш ли?
Е проблема е, че мацката нивга не е правила бекъп на /efs ! Sad
Някъв разбирач го пипнал, и това му било! Smile

И аз сега се мъча да оправя нещата от нищото! :unknw:

Друго нещо ми прави впечатление!
Кат го пусна в Flight mode и го рестартирам и после манха FM-ода - си намира сигнал и се появява IMEI!... но не винаги! :unknw:
Цитирай
#5

Едит:
s01o написа:Друго нещо ми прави впечатление!
Кат го пусна в Flight mode и го рестартирам и после манха FM-ода - си намира сигнал и се появява IMEI!... но не винаги! :unknw:

Е добре е в такъв случай, вади всички карти от телефона и преди да правиш, каквото и да било - Рутваш и копирай папката /efs. Ако ти се струва, че няма да се справиш не се занимавай.

След това аз бих изтрил всички файлове ОСВЕН четирите, които съм писал по долу и рестарт.

Не забравяй да си копираш папката и да я оакаш повече.




Как така си го подмяташ и от кога е проблема ? Преди да флашнеш или след това ? От кога няма IMEI ? Цъкал ли си в Один "efs...", от флаш с Один е много странно да се изтрие. Ходил ли е в някой малоумен сервиз и от там да са го изтрили ? Слагани ли са Къстъм ромове на телефона, има ли папка EFS_BACKUP ? Търси добре с някоя търсачка в телефона и се подсигури, че няма бекъп, някои Къстъм Ромове, програми или кернели правят бекъп.

Рутни го за момент и виж дали има папката /efs в SD на телефона. Ако я има копирай я с Root Explorer на r/w на ръка, като я зипнеш.

След като я копираш и си подсигуриш че е копирана перфектно, направи го ако искаш няколко пъти, с програми, на ръка или както искаш и запази копията и на компютъра.

След това отвори папката на компа, като разрешиш да се виждат скритите файлове в Windows.
Търси тези четирите, другите не те интересуват

.nv_data.bak
.nv_data.bak.md5
nv_data.bin
nv_data.bin.md5

като най-важен с цялата информация е .nv_data.bak

Ако има четирите файла и .nv_data.bak и nv_data.bin са с големина 2097152к е добре. Изтрий всички файлове във /efs на телефона и копирай вътре само тези четирите файла

.nv_data.bak
.nv_data.bak.md5
nv_data.bin
nv_data.bin.md5

и рестартирай.

Ако не се оправи така и ако ти се стори, че /efs е корумпирана, свали си файла и

Телефона в Download
Цъкаш в Один EFS Clear
Качваш файла в PDA
Без да пипаш нищо друго
Свързваш телефона с кабел за компа и Start

http://www.multiupload.com/VV6KKRPLVA

Върни четирите файла, ако ги имаш от някой бекъп и рестартирай.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#6

Вариантите са да се флашне с едно файлче(не съм много запознат с процедурата, но беше споменато някъде), и да се появи един сервизен IMEI. Телефона ще може да се ползва с БГ оператори, с някои чужди има проблем. Няма да има никаква разлика друга, освен това че IMEI ще бъде 0049................, а не оригиналния на телефона. Има доста неща които може да пробваш потърси в XDA "IMEI lost" или подобни търсения, или пиши на потребителя @Mitku, той беше споменавал при загубата на IMEI какво се прави. И аз съм с подобен случай, но никога не ми се е губила сим карта и обхват.........Може да пробваш и това http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?...Galaxy-S-2

А той @Mitku вече е писал какво може да се направи Smile Успех Smile
Цитирай
#7

Mitku написа:Едит:
s01o написа:Друго нещо ми прави впечатление!
Кат го пусна в Flight mode и го рестартирам и после манха FM-ода - си намира сигнал и се появява IMEI!... но не винаги! :unknw:

Е добре е в такъв случай, вади всички карти от телефона и преди да правиш, каквото и да било - Рутваш и копирай папката /efs. Ако ти се струва, че няма да се справиш не се занимавай.

След това аз бих изтрил всички файлове ОСВЕН четирите, които съм писал по долу и рестарт.

Не забравяй да си копираш папката и да я оакаш повече.




Как така си го подмяташ и от кога е проблема ? Преди да флашнеш или след това ? От кога няма IMEI ? Цъкал ли си в Один "efs...", от флаш с Один е много странно да се изтрие. Ходил ли е в някой малоумен сервиз и от там да са го изтрили ? Слагани ли са Къстъм ромове на телефона, има ли папка EFS_BACKUP ? Търси добре с някоя търсачка в телефона и се подсигури, че няма бекъп, някои Къстъм Ромове, програми или кернели правят бекъп.

Рутни го за момент и виж дали има папката /efs в SD на телефона. Ако я има копирай я с Root Explorer на r/w на ръка, като я зипнеш.

След като я копираш и си подсигуриш че е копирана перфектно, направи го ако искаш няколко пъти, с програми, на ръка или както искаш и запази копията и на компютъра.

След това отвори папката на компа, като разрешиш да се виждат скритите файлове в Windows.
Търси тези четирите, другите не те интересуват

.nv_data.bak
.nv_data.bak.md5
nv_data.bin
mv_data.bin.md5

като най-важен с цялата информация е .nv_data.bak

Ако има четирите файла и .nv_data.bak и nv_data.bin са с големина 2097152к е добре. Изтрий всички файлове във /efs на телефона и копирай вътре само тези четирите файла

.nv_data.bak
.nv_data.bak.md5
nv_data.bin
mv_data.bin.md5

и рестартирай.

Ако не се оправи така и ако ти се стори, че /efs е корумпирана, свали си файла и

Телефона в Download
Цъкаш в Один EFS Clear
Качваш файла в PDA
Без да пипаш нищо друго
Свързваш телефона с кабел за компа и Start

http://www.multiupload.com/VV6KKRPLVA

Върни четирите файла, ако ги имаш от някой бекъп и рестартирай.

Благодаря ти за решението/инфото! :cheers: Оправи се с последната опция през Odin - EFS Clear !
Работи кат слънце, даже е рутнат и е без жълтия триъгълник! Направих и бекъп на всичко за черни дни! Smile
Цитирай
#8

Как върна IMEI? Напиши повече да има информация за хората.

по. А добра ли е мацката? Wink

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#9

Mitku написа:Как върна IMEI? Напиши повече да има информация за хората.

по. А добра ли е мацката? Wink

Ами след, като го root-нах, през Root explorer, се оказа, че папка /efs си е там и всичко в нея си е "привидно" наред!?
Пуснах телефона в "Flight mode" и след минутка го изключих!
Включих го на ново и изключих опцията "Flight mode". При което телефона веднага си намери мрежатаи ме попита за PIN!
Въведох PIN-а и веднага изгря! Копирах папка /efs на компа за всеки случай и направих процедурката описана от колегата Mitku!
Демек!
Зтрих всичко останало освен 4-те файла:
.nv_data.bak
.nv_data.bak.md5
nv_data.bin
mv_data.bin.md5
Рестартирах телефона и воала! Имаме мрежа. Веднага поиска PIN-a на картата и това беше!

Още веднъж благодаря на Mitku :thumbup: :cheers: Christmas

P.S:

...и да! Мацката Е добра! Smile
Цитирай
#10

A погледна ли кой IMEI e? Неговия си, или друг........
Цитирай
#11

degman написа:A погледна ли кой IMEI e? Неговия си, или друг........
IMEI-а не телефона! НЕ сервизен или някакъв друг!
Цитирай
#12

Е добре е значи Smile Сега мацката трябва да почерпи Rolleyes
Цитирай
#13

Сега остава s01o да сложи по-смислено заглавие на темата, защото не е маловажна и всичко е 6. Например проблем с efs ...

и да не е съвсем офтопик, ето и една програмка за бекъп и ресторе на ефс:

Взето от
Цитирай
#14

@s01o радвам се, че си го оправил проблема :thumbup:

Аа.. и да не забравиш да посъветваш мацката да се регистрира във форума, така ще те занимава по-малко с телефона :cheers:

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#15

Добре,някой може ли да ми обясни къде да я намеря тази папка ЕФС?Не я виждам никъде а съм разрешил да се виждат системни файлове и всекви такива дивотии.Имам папка ЕФС бекъп която не знам какво е създало.Благодаря предварително

Beware of Котка!
Цитирай
#16

EFS_BACKUP нормално я прави скрипт от Къстъм ром. Ако има нещо в нея, зипни я цялата и запази копията на телефона и на компютъра.

Папката /efs е в SD на телефона.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#17

Ами аз тая папка ЕФС бекъп ще я скатая няма ядове,обаче само папка /ефс наистина не мога да намеря....
Явно просто не я виждам,но защо - идея си нямам.Пробвах и през компа и през ES File Explorer.Навсякъде съм разрешил да се виждат скрити и системни файлове.Някакви идеи?

Beware of Котка!
Цитирай
#18

Пробвай Root Explorer.
Цитирай
#19

аха,стана благодаря много програмата е чудесна

Beware of Котка!
Цитирай
#20

LG OPTUMUS 3DE P920 ZDRAVEITE I OT OSHTE EDNIN PROBLEMEN POTREBITEL.TAKA IMAM SLEDNIQ PROBLEM ..NERASPOZNAVA SIM KARTA.NQMA IMEI V SOFTOERA ZAGUBENI NASTROIKI ZA SIM KATO CQLO.KAKTO SI GOVOREX ZATVARQM TELEFONA I POSLE GREDA NQMA SIM IZVADIX SIM .IZGASIX TELEFONA PUSNAXGO PAK SASHTOTO SMENQNE NA SIM KATRA ZDRUK OPERATOR PAK SASHATAT RABOTA .NOSEX GO VAV SERVIS KAZAXA CHE SIE ZAGUBIL NEZNAINO KAK IMEI NASTROIKITE KATOCQLO NA SIM SAMO SOFIQ I OTAM GI PREPRASHTALI V ROMANIQ .SPORET MEN E SOFTOEREN PROBLEMA DAITE SAVETI VSICHKO DRUGOSI RABOTI NA TELEFONA SAMOTVAE PROBLEMA ...BLAGODARQ PREDVARITELNO RESTARTIRANE NATELEFONA SASHTO NE POMOGNA

Пиши на кирилица и с малки букви!
Цитирай
#21

Download Restore EFS Galaxy2

http://www.mediafire.com/?2uqq6n8coz3y7qj

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#22

Mitku написа:Download Restore EFS Galaxy2

http://www.mediafire.com/?2uqq6n8coz3y7qj
Благодаря ти! НО!!!

[Изображение: misc.php?item=13789&download=0]
Цитирай
#23

А този как е ?

http://www.mediafire.com/?bqygxxzc343y4lt

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#24

Mitku написа:А този как е ?

http://www.mediafire.com/?bqygxxzc343y4lt
И този дава същото! Rolleyes
Цитирай
#25

Ако някой е загубил IMEI на телефона, или е направил нещо с папката EFS, има решение ако няма бекъп. Един поляк оправя изгубения IMEI на телефона, без бекъп. Всъщност IMEI се намира във файла nv_data.bin, реално той е най - важното от цялата папка EFS. Разбира се не e безплатно, 10 евро е цената за услугата, плаща му се през Paypal. Така че ако не може да се оправи по начините описани от @Mitku или по другите описани в XDA или разните му там програми да драска на ЛС, че не знам дали няма да е в разрез с правилата на форума да поствам темата му в чуждия форум. Възможно е и отключване, и всъщност услугите му са и за още доста телефони и таблети.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)