Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Молба за помощ! Backup and restore /EFS !!! Решение!
#26

И този ако не става проблемът е при теб
http://www.wuala.com/Lorse/GALAXY%20S%20...A.tar.md5/

@degman, IMEI е в data.bak и това е оригиналният файл да кажем.
data.bin е копие на първият и там чете ОС.

Ако този пич прави без проблем двата файла ще го търся да ми отключи Нексуса, защото като отключиш по IMEI се променя само data.bin и при нексус при всяко флашване, това само при някои бройки, ти иска кода отново, понеже ОС не може да пипа data.bak. и предварително не е променен.

Има приложение в маркета, което прави нов data.bak от data.bin след отключване, но само за Galaxy s/s2.

Редактирането на файловете не е трудно, но все пак се иска да знаеш това онова.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
Аксесоари
#27

Това значи, че при положение че IMEI е изгубен т.е. ОС не може да го прочете, защото липсва nv_data.bin, data.bak не върши работа за връщане на оригиналния IMEI. Той реално значи прави nv_data.bin файла и при качването му IMEI се връща, а не е 0049........ Пращам ти темата, да се свържеш с него, и да го питаш дали ще го отключи, защото нещо не видях нексуса в съпортваните телефони. А за файловете колко е лесно не знам, но аз поне знам само за двама които ги оправят - поляка и един девелопър от XDA.
Цитирай
#28

Щом прави nv_data.bin сигурно ще ми свърши работа. Vodafone, понеже са пълни идиоти са оакали заключването на SGNexus и при много усери има проблеми след като отключат с кода за IMEI.

А като съм пипал това онова в /efs ми се е случвало nv_data.bin и .nv_data.bak да са вътре, без да са отваряни или променяни и пак да нямам IMEI, чексумите им също. Някакво мазало става между тях и това е може би най сложното, не знам. Всъщност има материал в Интернет как се редактират и т.н., не е нещо много сложно, но няма кой да се занимава, а и ме съмнява е така на късмет да се докарат да работят коректно.

И мерси за линка :cheers:

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#29

Позачетох се в тази тема и се притесних. Знам че трябва да имаш бекъп на efs папката но аз все още нямам. Знам че си играя с огъня, но причините са няколко:
1. С ES Explorer не мога да намеря папката.
2. Нямам кредитна карта и не мога да си купя от маркета Root explorer.
Инсталирах една програма kTool с която уж направих бекъп на папката но не можах после да я намеря после във външната памет.
Дайте моля някакво решение на този проблем.

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#30

За купуване от маркета става и дебитна карта,а иначе като за начало можеше да пуснеш една търсачка във форума.Втази тема има линкове.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#31

dessyteneva написа:За купуване от маркета става и дебитна карта,а иначе като за начало можеше да пуснеш една търсачка във форума.Втази тема има линкове.
:thumbup:

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#32

Faith55 написа:Позачетох се в тази тема и се притесних. Знам че трябва да имаш бекъп на efs папката но аз все още нямам. Знам че си играя с огъня, но причините са няколко:
1. С ES Explorer не мога да намеря папката.
2. Нямам кредитна карта и не мога да си купя от маркета Root explorer.
Инсталирах една програма kTool с която уж направих бекъп на папката но не можах после да я намеря после във външната памет.
Дайте моля някакво решение на този проблем.

Не знам колко внимателно си чел, но:
https://www.androidbg.com/forum/post347733.html#p347733
това е от предната страница.
Цитирай
#33

vladdark написа:Сега остава s01o да сложи по-смислено заглавие на темата, защото не е маловажна и всичко е 6. Например проблем с efs ...

и да не е съвсем офтопик, ето и една програмка за бекъп и ресторе на ефс:

Взето от
ОК, но как я инсталираш тази програма?

П.П. Направих copy/paste на efs папката във външната памет но ми се иска да я пробвамм тази програма.

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#34

Много чудно, файл с .ехе разширение как се инасталира Smile

ПП: Програмата е за комп. Достатъчно интуитивна за повече обяснения..
Цитирай
#35

Да тази програма е перфектна за бекъп правил съм и на старото Галакси и сега на това.Има опции да ти направи едновременно и на компа и на телефона ,също така си избираш какъв да е бекъпа: zimage или .tar.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#36

vladdark написа:Много чудно, файл с .ехе разширение как се инасталира Smile

ПП: Програмата е за комп. Достатъчно интуитивна за повече обяснения..
:thumbup:

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#37

Искам и аз да си копирам папка EFS но като я намеря с ASTRO menager папката ми е празна и няма никакви файлове ,а IMEI на телефона си е ОК. Някакви идей? Благодаря

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#38

hijara написа:Искам и аз да си копирам папка EFS но като я намеря с ASTRO menager папката ми е празна и няма никакви файлове ,а IMEI на телефона си е ОК. Някакви идей? Благодаря

така е защото телефона ти не е руутнат,второ Астрото е добър менажер но тази папка може да се види само с Руут Експлорър.Общо взето това е.
Цитирай
#39

Така е. Ако нямаш root и ако не флашваш (преинсталираш) телефона си - спокойно. :coffee:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#40

Благодаря за отговорите, а това означава ли,че е достатъчно копирането на папката на SD картата и на PC-to нищо ,че не виждам файловете. Благодаря

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#41

В момента смисъл да копираш нещо което не виждаш няма. Папката се копира, само когато я виждаш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#42

hijara написа:Искам и аз да си копирам папка EFS но като я намеря с ASTRO menager папката ми е празна и няма никакви файлове ,а IMEI на телефона си е ОК. Някакви идей? Благодаря

Според мен най-интелигентното, което можеш да наравиш е да Рутнеш телефона и да зипнеш/копираш /efs - с Root Explorer и на R/W.

Може да ти се стори малко смотано, но папката може да я загубиш дори и от Kies. Ти решаваш, обаче ако мислиш, че няма да се справиш потърси помощ или не я пипай, поне за момента.

Въобще за Galaxy S най-удобно е след като излезе от магазина да се Рутне и копира папката, което е по лесно и бързо, отколкото ако един ден се корумпира да се чудиш как да я върнш и да се стигне до загуба на IMEI.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#43

НЕ! По-интелигентно ще е с програмата, защото след това лесно ще се оправят пермишъните.
Цитирай
#44

И аз имам някакъв подобен проблем. Всичко тръгна от там , че ми се включи flight mode-a и по никакъв начин не можах да го изключа. Пробвах какво ли не soft reset , преинсталирвах и какво ли не . Не съм си слагал никакви custom-и на GS2 и накрая направих Hard reset. Кофтито от цялата ситуация е ,че backup-a който си уж си бях направил нещо не се е получил и сега като ми стартира телефона и нямам мрежа. При *#06# не ми изкарва IMEI което е проблем. Има ли някакъв начин да го подкарам или трябва да ги пращам на сервиз ( още е уж гаранционен )

Мерси предварително
Цитирай
#45

Ако не си слагал custom ROM и нямаш root най-добре го занеси в сервиз.
Ако не ти се занимава с тях и ако на 4та са ти в efs папката може и аз да пробвам да го оправя. Няма обаче как да разбереш дали са там, освен ако не го root-неш. Така, че го дай на сервиз най-добре.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#46

помощ нямам IMEI като цяло тези 4ри файла за които говорите в папката EFS ги няма Sad помогнете ми какво да правя

Samsung Galaxy S II & Samsung Galaxy Note 2
Цитирай
#47

.nv_data.bak
.nv_data.bak.md5
nv_data.bin
mv_data.bin.md5

КАК ДА СИ ВЪРНА ТЕЗИ файлове Sad

Samsung Galaxy S II & Samsung Galaxy Note 2
Цитирай
#48

Можеш да прочетеш всичките две страници на темата и може да си отговориш. Може и да дадеш повече информация как ти изчезна IMEI?

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#49

vernibgs написа:.nv_data.bak
.nv_data.bak.md5
nv_data.bin
mv_data.bin.md5

КАК ДА СИ ВЪРНА ТЕЗИ файлове Sad
Аз сега като се загледах, първите два, които си изброил, и аз ги нямам.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#50

Imei ми изчезна след удар и аз не мога да си го обясня водих го на сервиз но ми отказаха рекламация защото беше рутнат иначе четох но не мога да си обясня какво точно трябва да правя Sad

Samsung Galaxy S II & Samsung Galaxy Note 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)