Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC Tattoo Open Eclair 2.1
#1

Здравейте всички.. искам да ви информирам, че успешно сложих Open Eclair 2.1 на моето Тату. Има един основен проблем и това е, че камерата и фм радиото не работят, което лично за мен не е болка за умиране и за сега оставам с този ром. Рома е чист андроид 2.1 без htc sense. Блутуут файл трансфера работи. Ако имате въпроси питайте.. Wink

Скрийншоти:
[Изображение: tattoo-openeclair2.1-lock.png] [Изображение: tattoo-openeclair2.1-home.png] [Изображение: tattoo-openeclair2.1-menu.png]

Скрийншоти с Helix Launcher:
[Изображение: tattoo-openeclair2.1-homehelix.png] [Изображение: tattoo-openeclair2.1-menuhelix.png]

Ако се чудите.. часовника на хоум скрийна е от Beautiful Widgets. Cool

[h]Как се слага Open Eclair 2.1[/h]

1. Root на телефона.
1.1 Инсталирайте HTC Sync.
1.2 Уверете се, че сте пуснали USB debugging. (Settings>Applications>Development)
1.3 Смъкнете програмата за root.
1.4 Резархивирайте в C:\ така че пътя до програмата да бъде C:\rtattoo
1.5 Включете телефона в USB-то.
1.6 Пуснете rootTattoo.bat и не натискайте нищо освен ако програмата не поиска. След това рестартирайте телефона.
1.7 Ако всичко е минало по план вече сте руутнали вашето тату.

2. Флашване на РОМа.
2.1 Смъкнете РОМа (версия 5) и го качете на SD картата без да го резархивирте.
2.2 Спрете телефона. След това го пуснете като задържате power бутона и home бутона докато ви излезе Android System Recovery.
2.2 Изберете Backup/Restore със зелената слушалка. След това изберете Nand backup и потвърдете с home бутона. Изчкайте да свърши.
2.3 След това се върнете в главното меню и изберете Wipe data/factory res и потвърдете с home бутона. Изчакайте да свърши
2.4 След като свърши избирате от главното меню Flash zip from sd card. От там избирате zip файла който качихте на SD картата и потвърждавате с home бутона. Изчаквате да свърши и давате Reboot system now.
2.5 Ако всичко е минало добре сте инсталирали РОМа и чакате да зареди. Smile Не се панирайте първият път след инсталацията зарежда доста бавно. Wink

HTC Legend | BlaY0's B 0.6 | @806MHz
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам въпрос - дали в 2.1 ще може да се групират програми в папки?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Be6i4 написа:Имам въпрос - дали в 2.1 ще може да се групират програми в папки?

Специално в този ром и чистите 2.1 версии няма такава функция по подразбиране, ако има такова нещо трябва да е приложение..

HTC Legend | BlaY0's B 0.6 | @806MHz
Цитирай
#4

Изглежда добре и аз мисля да си го сложа но това с камерата и радиото,че на мен ми трябва и ако може да кажиш как си го сложил?
Цитирай
#5

-Shadow- написа:Изглежда добре и аз мисля да си го сложа но това с камерата и радиото,че на мен ми трябва и ако може да кажиш как си го сложил?

добавих туториал във главния пост.. Wink

HTC Legend | BlaY0's B 0.6 | @806MHz
Цитирай
#6

На мен ми харесва, но камерата като не работи :/ Дразни ме и още едно нещо... на 3-тата снимка менюто не се вдига до горе и часовникът се вижда. Надявам се като има Sense UI да изглежда малко по-добре. Tongue
Цитирай
#7

Ant0n написа:Дразни ме и още едно нещо... на 3-тата снимка менюто не се вдига до горе и часовникът се вижда.

това мисля, че може да се орави с launcher програма.. Smile
Edit: Мисля, че може с Helix Launcher.. Wink

HTC Legend | BlaY0's B 0.6 | @806MHz
Цитирай
#8

А как се държи ? freez-ове има ли ? Лаг ?
Цитирай
#9

Alphavillain написа:А как се държи ? freez-ове има ли ? Лаг ?

Freeze не съм имал до сега макар, че няма много ъптайм. Сложил съм доста програмки и всичко върви доста добре.. производителността също е доста добре, ефектите вървят добре дори и лайв уолпейпърите. Даже мога да кажа, че заема по-малко памет от оригиналния ром..

HTC Legend | BlaY0's B 0.6 | @806MHz
Цитирай
#10

аз понеже още не сам много на вътре с нещата как се връща после телефона в на без ром-а и роот-а

HTC TATTOO Tongue
Цитирай
#11

Аз също от доста време се чудя как става това. Предполагам с някакво recovery ? Благодаря mixera!!! Tongue
Цитирай
#12

колко бавно става че вече го чакам 5 минути сичко си мина успешно сега стои само надписа тату и аз си чакам Smile

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#13

да телефона се скапа стои си само с надписа тату Sad ,сега даите савети за неговото оправяне :/ :/ :/

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#14

влязох пак в Android Sysyten recovery и му дадох нанд ресторе и ми варна сичко пак както си беше Tongue Tongue Tongue ,но братле и другите да знаят нестава явно така както го е направил колегата ,замалко да ходя до сервиз Big Grin,за този вид смяна на рома дали не е трябвало да имам Gold card ?колега ти направил ли си си така мемори картата ,че затова да не е станало при мене иначе абсолутно всичко без грешки си минаваше Smile

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#15

Да, съжелявам, че ме нямаше доста време.. Този Nandbackup който съм написал да правите е точно за това.. Ако се скапе нещо restore и сичко си е както преди.. Wink

HTC Legend | BlaY0's B 0.6 | @806MHz
Цитирай
#16

dzambazov написа:влязох пак в Android Sysyten recovery и му дадох нанд ресторе и ми варна сичко пак както си беше Tongue Tongue Tongue ,но братле и другите да знаят нестава явно така както го е направил колегата ,замалко да ходя до сервиз Big Grin,за този вид смяна на рома дали не е трябвало да имам Gold card ?колега ти направил ли си си така мемори картата ,че затова да не е станало при мене иначе абсолутно всичко без грешки си минаваше Smile

Не съм правил нищо на моята карта, а тя е тази с която си върви телефона. Но може би има значение и нещо се бърка.. при някой да става, при някой не... Smile

Edit: Форматирал съм я няколко пъти ей така.. незнам дали е оказало влияние. Wink

HTC Legend | BlaY0's B 0.6 | @806MHz
Цитирай
#17

добре ами горе долу ,мисля пак да пробжам пак сега таи като има рсторе и пак сте ти кайа дали става,при тебе колко време след като го вклучи стоеше с надписа татту Smile

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#18

пак чакамтакас логото сащета работа е ,под какав формат ти е форматирана мемору картата Smile

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#19

добре че с този рут,си има ресторе ,че иначе лоша работа ,може да си играя на проба грешка докато стане Smile

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#20

dzambazov написа:пак чакамтакас логото сащета работа е ,под какав формат ти е форматирана мемору картата Smile

FAT32 Smile не съм пипал нищо просто съм я форматирал няколко пъти.. освен от телефона съм я форматирал и от уиндоуса Wink

HTC Legend | BlaY0's B 0.6 | @806MHz
Цитирай
#21

dzambazov написа:добре ами горе долу ,мисля пак да пробжам пак сега таи като има рсторе и пак сте ти кайа дали става,при тебе колко време след като го вклучи стоеше с надписа татту Smile

ами доста време стоя.. първо на tattoo надписа после черен екран Smile и после зарежда сетъпа Wink при теб колко време стои така?

HTC Legend | BlaY0's B 0.6 | @806MHz
Цитирай
#22

ами над 20 минути Sad

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#23

dzambazov написа:ами над 20 минути Sad

ее чак толкова не съм чакал.. незнам за сега немога да ти отговоря защо се получава така при теб..

HTC Legend | BlaY0's B 0.6 | @806MHz
Цитирай
#24

сега ще си форматирам картата ти откаде я форматираш от компутара или от телефона Smile

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#25

ще се пробва докато стане Big Grin Big Grin Big Grin

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)