Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Получаване на Руут права на DHD за v.3.06, 3.12 и всички версии на3.13

За всички, които искат да руутват по този начи славете си PD98IMG от линка на предишната страница, слагате го в c: папката която е със същото име. Замествате файла и нещата се оправят.

HTC Desire HD
Цитирай
Аксесоари

Хора, направих всичко както е по описанието. Зареди се.
Сега обаче не мога да разбера руутнат ли е телефона или не. Май само съм му свалил софтуеръа, без да е руутнат.. Възможно ли е?
Сега съм с Android version 2.3.3
HTC Sense version : 2.1
Software number: 2.50.405.2

Питам дали съм го руутал, защото исках да сваля Titanium Backup., но като я пуснах и ми изписва, че нямам руут права.

HTC Desire HD
Цитирай

Pietro_91 написа:Хора, направих всичко както е по описанието. Зареди се.
Сега обаче не мога да разбера руутнат ли е телефона или не. Май само съм му свалил софтуеръа, без да е руутнат.. Възможно ли е?
Сега съм с Android version 2.3.3
HTC Sense version : 2.1
Software number: 2.50.405.2

Питам дали съм го руутал, защото исках да сваля Titanium Backup., но като я пуснах и ми изписва, че нямам руут права.
Значи нямаш руут, писал съм ти в другата тема:
https://www.androidbg.com/forum/topic609...c-one.html
Дал съм ти и линк към програма която ти показва дали имаш руут.

Android Open Kang Project - Desire HD - JBean 4.2.2
Цитирай

Ами вий не разбрахте ли, че програмата първо сваля версията и после рутва. Чете преди да пишете. Две страници само това пишем и обясняваме. То да го мързи чак толкова човек да обърне страница две назад...

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

След една година събиране на смелост и четене на теми се спрях на този метод и преди два дни успешно минах всички процедури(вкл. downgrade) без никакви проблеми, както колегите казаха, бях си сложил архива PD98IMG-GB2 в папка PD98IMG и програмата си го намери Smile сложих си и custom-rom след full wipe, но sd картата си остана не форматирана и искам да питам дали мога да си я форматирам през recovery, защото папките от старите приложения си стоят или да не я пипам? Благодарности на iuly_vn за темата и на всички останали за полезните мнения Smile

Sony Ericsson k500i --> Nokia N95 8GB --> HTC Desire HD --> MEIZU MX4 16GB Flyme OS 5.1.9.0A
Цитирай

Здравеите направих руут по тази тема - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2221039 не мога да разбера как да направя S-OFF. Помощ
Цитирай

По този начин пишеш командите сам, а с aahk всичко става автоматично. Какво ще рече, че не можеш? Каква грешка ти дава в терминала?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Чета форума от доста време и ми е много полезен.
Опитвам се да root-на по този начин едно DHD, но след като е спряна поддръжката от сървъра на aahk нищо не се получава естествено.Поставих в папката един архив на PD98IMG, преименувах го....какво ли не го правих, но всеки път ми излиза съобщение за bad modjo и т.н.Проверих чексумата на архива,всички вируси,файъруоли и простотий са спряни но резултата е все същият.
Интересното е ,че след като съм пуснал скрипта, каже ми, че имам бед моджо,архива в папката е изтрит /там е,но 0 bt/.
ПОМОЩ! :unknw:
Цитирай

Не ти трябва да качаваш нищо, защото реално то си сваля в реално време файл (стига да нямаш и стига да имаш интернет). Забелязал съм , че има проблем някой път с вида на SD картата. Смени я ако имаш с друга под ръка и пробвай пак. Нали имаш Android 1.0 драйвера?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Be6i4 написа:Не ти трябва да качаваш нищо, защото реално то си сваля в реално време файл (стига да нямаш и стига да имаш интернет). Забелязал съм , че има проблем някой път с вида на SD картата. .......... Нали имаш Android 1.0 драйвера?
Да, драйвера от Пакета на aahk слагам.Друг ли трябва?С друга карта ще пробвам тогава ще пиша.
Да разбирам значи, че отново има поддръжка за този файл, който се даунлоудва и отива в СД картата-PD98IMG.Така ли?
Благодаря за помощтта
Цитирай

deffecto написа:Да, същата работа.

Едит: Намерих четвърта карта памет, сега ще пробвам и с нея.

Eто лог-а от операцията, която получих вече 4 пъти:
Код:
** The phone will now reboot into HBOOT.
** It will then check the file just sent.
** If everything is okay, the phone will
** prompt you to continue by pressing
** VOLUME UP. It will reboot, flashing twice.


**** PUSH POWER WHEN THIS STEP COMPLETES ****



If downgrade is successful, you may set up the phone and try to hack it again.


Once the downgrade is successful, press a key to return to the menu......
Otherwise, cut and paste the output to the screen into a text file for evaluatio
n.... then press a key.
Press any key to continue . . .

Aко някой знае как се оправя това, да помага.


Достигнах до тука и вече не знам как да продължа.Влиза във fastboot и нямам полезен избор.
Моля за помощ.Виждам, че съм накрая,но нещо ми се губи.
Цитирай

Колеги стана гафа Sad

При 2-рото обработване с Android от Hack Kit след доунгрейда ми излезе черен екран с HTC и запълващ се ред,стигна на 5 мм до края и спря, като се затвори хак кита и там си остана. Изчаках 15 мин. но нищо, реснах тела но до там, бял екран с HTC и от време на време вибрира, неможе да се стартира, сега какво да правя Sad ...?
Цитирай

И при мен беше станал подобен проблем при флашване на един ром (като си пусна телефона стига до едно положение и до там). Пробвай да го изключиш, след което задържаш копчето за включване + копчето за намаляна на звука. После избери Recovery и wipe-ни информацията. После правиш един restore (дано си си направил backup, иначе не знам..)

Sony Xperia U
Цитирай

Като дам recovery излиза едно телефонче с червен тръгълник и немога да пипам нищо (при съмсунг това е download mod,за поправки и инсталиране на ромове чрез Odin) тук обаче е пълен минус Sad може ли малко по-подробно ?
че и телефона не е мой Sad
Цитирай

Ако нямаш ром на картата и рекавърито се е скапало и не може да се влезе в него, то следвай инструкциите в темата - https://www.androidbg.com/forum/topic161...50405.html -ЧАСТ ВТОРА, като изпълниш подготвителната част до точка 2 . Тоест възстанови апарата до заводски ром по темата или също можеш с инсталиране от RUU и после пак да си рутнеш наново.
Погледни темата - https://www.androidbg.com/forum/topic399...parat.html точка 12. Тоест тук можеш направо да инсталираш рекавъри и да си качиш после рутнат ром по избор.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Благодаря iuly, ще опитам с първия метод,ако се оправи ,от там нататък съм безсмъртен Devil
Цитирай

Автора на ръководството просто трябваше да добави че в папка PD98IMG трябва да си дръпнете и да си поставите
съответния фаил
http://www.4shared.com/zip/60aMT_LN/PD98IMG.html
и от там нататък,, aahack" си прави всичко без проблем.

Android Open Kang Project - Desire HD - JBean 4.2.2
Цитирай

vippp написа:Автора на ръководството просто трябваше да добави че в папка PD98IMG трябва да си дръпнете и да си поставите
съответния фаил
http://www.4shared.com/zip/60aMT_LN/PD98IMG.html
и от там нататък,, aahack" си прави всичко без проблем.

Ако беше си направил труда да прочетеш двете страници на темата, щеше да си наясно с действията. Темата е създадена преди 2 години. Нещата бяха такива, каквито са описани. В последствие, измененията и допълнителните изменения, файлове или обновявания, са добавени. Освен това, тук задължително се чете всичко за да не си счупите телефоните. Или може би искате всичко да ви се поднася на тепсия? Ами никой не е длъжен в крайна сметка. Аз отдавна нямам DHD за да мога да тествам и променям измененията. Няма как да променя нещо без тест и после да ви счупя телефона! Дал съм ви начина, подробно описан като за малоумните, имате и измененията - оправяйте се. Колкото до обидното ти отношение на лични и затова, че заради труда ми ме нарече идиот, то ще си понесеш последствията.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Здравейте. Един приятел ми даден неговия Desire HD, да го руутна. С aahk го даунгрейднах. След това стартирах отново aahk и стига до следната грешка: "Radio Downgrade Failed: Either goldcard failed or usb connections not 100" Телефона се ребуутва и стартира нормално. Някаква идея къде може да е проблема?
Цитирай

Смени SD картата с друга.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)