Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за HTC Wildfire S в една тема

tedo21 написа:cd е команда за смяна на директорията в cmd (change directory). Не е задължително да имаш цялата програма. В оригиналната тема един потребител е качил архив fastboot, можеш да си го дръпнеш. Аз например си го разархивирах на работния плот, включих телефона както е указано (charge only/само зареждане), пуснах си cmd, въведох "cd desktop/fastboot/fastboot", написах онзи ред с командата и стана. Wink

e добре де аз като направя това защо това се получава

Wildfire S
Цитирай
Аксесоари

e добре де аз като направя това защо това се получава

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

operator, Благодаря ти много за бързия отговор, нещо не ми се получава и това е. Която и команда да напиша все ми дава същото. Засега се справих само с рестартирането Smile, от там нататък удрям на камък Smile

Wildfire S
Цитирай

[spoiler=▼ ▼ ▼ Инсталиране на USB драйвери и свързване с компютъра ▼ ▼ ▼ ]
  • На компютъра е спряна антивирусната програма и защитната стена.
  • След това е деинсталиран само HTC Sync, като са оставени двата драйвера.

    [Изображение: htci.jpg][/*]
  • Ако е нужно, се инсталира Android Composite ADB Interface (мисля, че инсталираните от HTC Sync, са достатъчни в този случай).

    -Сваляне на USB драйвера от Android SDK и разархивиране в произволна папка.

    -Рестарт на телефона в Bootloader режим (Маха се отметката на Fast Boot от Power менюто в настройките
    или се вади батерията за 5-10 секунди

    [Изображение: unlock1b.png]


    и при спрян телефон се натиска и задържа Volume Down и Power)


    [Изображение: unlock2.png]


    [Изображение: unlock3b.png]

    Натиска се Power

    -Телефона се свързва с USB кабел към компютъра.

    -Windows открива Android устройство и то се появява в Device Manager-а.
    (Control Panel -> Administrative tools -> Computer Management -> Device Manager)


    [Изображение: 85421607.jpg]


    -Десен клик на устройството и се избира Update driver (търсене на драйвер, казвате му че имате собствен и се посочва пътя до папката с разархивирания USB драйвер)

    -От списъка, който предлага инсталатора, се избира Android Composite ADB Interface

    -Естествено Windows предупреждава застрашително, че драйвера не е подписан и т.н. Игнорира се това съобщение.

    -След инсталацията, срещу Андроид устройството в Device Manager, не трябва да има показания по-долу знак за конфликт.

    [Изображение: dm2l.jpg][/*]
  • Рестарт на компютъра и спиране отново на антивирусна и защитна стена.
  • Рестарт на телефона.
  • Стартиране на Command Prompt (cmd) за Vista и Win7 като администратор.
  • Проверка на връзката между компютъра и телефона.
Код:
adb devices
[Изображение: cmdv.jpg][/spoiler]

[Изображение: logo210q.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

Във сервизите за телефони извършват ли руутване ,ако да колко горе/долу излиза цената ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
HTC WILDFIRE S
Цитирай

radinaa10 написа:Във сервизите за телефони извършват ли руутване ,ако да колко горе/долу излиза цената ?
Smile Това си е illegal operation и те не толерират ROOT. Но при тази криза в някое неофициално сервизче за около 30-40 лева ще ти го излекуват.
А ROOT-а можеш и сама да го направиш след като си отключиш bootloaderа.
Прочети текста в червено .
Има дори направен инструмент Wildfire S Manager, който върши цалата работа по ROOT и инсталирането на Recovery. Но първо минаваш през htcdev.com.
Прочети от горния ми пост в споилера начина за инсталиране на драйверите и тогава отключвай.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

operator написа:
spiromiro написа:operator, Благодаря ти много за бързия отговор, нещо не ми се получава и това е. Която и команда да напиша все ми дава същото. Засега се справих само с рестартирането Smile, от там нататък удрям на камък Smile
[spoiler=Да започнем отначало ▼ ]
  • На компютъра е спряна антивирусната програма и защитната стена.
  • След това е деинсталиран само HTC Sync, като са оставени двата драйвера.

    [Изображение: htci.jpg][/*]
  • Ако е нужно, се инсталира Android Composite ADB Interface (мисля, че инсталираните от HTC Sync, са достатъчни в този случай).

    -Сваляне на USB драйвера от Android SDK и разархивиране в произволна папка.

    -Рестарт на телефона в Bootloader режим (Маха се отметката на Fast Boot от Power менюто в настройките
    или се вади батерията за 5-10 секунди

    [Изображение: unlock1b.png]


    и при спрян телефон се натиска и задържа Volume Down и Power)


    [Изображение: unlock2.png]


    [Изображение: unlock3b.png]

    Натиска се Power

    -Телефона се свързва с USB кабел към компютъра.

    -Windows открива Android устройство и то се появява в Device Manager-а.
    (Control Panel -> Administrative tools -> Computer Management -> Device Manager)


    [Изображение: 85421607.jpg]


    -Десен клик на устройството и се избира Update driver (търсене на драйвер, казвате му че имате собствен и се посочва пътя до папката с разархивирания USB драйвер)

    -От списъка, който предлага инсталатора, се избира Android Composite ADB Interface

    -Естествено Windows предупреждава застрашително, че драйвера не е подписан и т.н. Игнорира се това съобщение.

    -След инсталацията, срещу Андроид устройството в Device Manager, не трябва да има показания по-долу знак за конфликт.

    [Изображение: dm2l.jpg][/*]
  • Рестарт на компютъра и спиране отново на антивирусна и защитна стена.
  • Рестарт на телефона.
  • Стартиране на Command Prompt (cmd) за Vista и Win7 като администратор.
  • Проверка на връзката между компютъра и телефона.
Код:
adb devices
[Изображение: cmdv.jpg][/spoiler]

operator жив и здрав бъди. Изключително подробен и ползотворен ми беше. Поздрави. Най-накрая успях. Ще местя всичко на картата, че много се изнервям, че все няма място Smile. Още веднъж благодарности без теб нямаше да се справя.

Wildfire S
Цитирай

Здравейте! Съвсем скоро се сдобих с тази страшна машинка, но имам малък проблем... доста коментари изчетох, извинявам се, ако повтарям въпроса, но не мога да открия нищо по него...Та въпроса ми е как да изключа тези съобщение, които автоматично се изпращат " В момента съм зает, ще се обадя по-късно!", благодаря предварително! Sad
Цитирай

Изчетох цялата тема, но не видях някой да препоръчва някой custom rom. Днеска си отключиx bootloader и си руутнах телефона и сега си търся хубав rom. Някой може ли да препоръча някакъв. За предпочитане да е някой с който мога да си чистя internal storage, а не като стокнатия и да ми се пълни паметта за нула време.
Цитирай

Здравейте пичове.. взех на приятелката едно такова HTC но е 2.3.3. и искам да и го ъпдейтна до 2.3.5. , само че линковете от първият пост не работят .. ако някой може да ги даде ще съм много благодарен..

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

п.с. честит празник на всички дами !!

Samsung Galaxy S2
Asus ZENFONE 2 
Samsung Galaxy S8 64/4
Samsung Galaxy A71 128/6
Xiaomi Mi 10T PRO 256/8
Xiaomi 13 256/8
Цитирай

z1ggygo написа:Здравейте пичове.. взех на приятелката едно такова HTC но е 2.3.3. и искам да и го ъпдейтна до 2.3.5. , само че линковете от първият пост не работят .. ако някой може да ги даде ще съм много благодарен..

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

п.с. честит празник на всички дами !!
Провери в Menu > Settings > About phone > Software updates > Check now защо не ти идва FOTA.

А линковете ги полази FBI и се преместиха тук. Wink

ПП Провери HBOOT и ако е версия 0.90.0000, не инсталирай последните ъпдейти!

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

Здравейте, моля ако някой пази rom.zip да го качи, че където и да вляза, линковете са премахнати! Благодаря Smile

Lenovo S750 ROM(andrea_d86-lenovos750-4.2.2-140709)
Цитирай

msentinel написа:Здравейте, моля ако някой пази rom.zip да го качи, че където и да вляза, линковете са премахнати! Благодаря Smile
Не е вярно, има ги в горния пост. FileFactory обикновенно правят опит за изнудване, да станеш платен потребител. Не е зле да уточниш за коя версия искаш rom.zip.
Напосоки ти давам последните няколко оригинални, в низходящ ред. Wink
---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

IwaN написа:
[highlight=green]Лесен начин за активиране на App2sd за повече приложения[/highlight]
Първо и много важно - НЕ ИЗИСКВА РУУТ. Ето как става:
  1. Трябва да изтеглите android sdk (но не го инсталирайте).
  2. Включете телефона към компютъра и включете USB debugging на телефона.
  3. На компютъра си отворете cmd.exe.
  4. Използвайте комантата "cd", за да въведете папката "platform-tools" (в по-старите версии само "tools"), която се намира във sdk-то.
  5. Напишете "adb shell pm setInstallLocation 2".
Всичко трябва да е готово. Сега може да проверите, че приложенията, които не сте можели да преместите на картата вече може да се преместят.

Всичко е ок, но когато задам тази команда ми изкарва: ''error:device not found''
Свързъл съм го както пишe ( charge only) и съм включил debugging.
Можете ли да ми помгнете Smile Smile много ще съм благодарен
Цитирай

joan_111 написа:Всичко е ок, но когато задам тази команда ми изкарва: ''error:device not found''
Свързъл съм го както пишe ( charge only) и съм включил debugging.
Можете ли да ми помгнете Smile Smile много ще съм благодарен
Напиши
Код:
adb devices
и виж, дали излиза серийния номер на телефона ти или няма нищо?
Ако няма открито устройство, провери си USB драйверите.

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

Направих обновяване на телефона с PG76IMG - Marvel_S_HTC_Europe_2.13.401.3 уж всичко мина нормално но след края не може да се стартира! И сега какво се прави? Като го стартирам дисплея само леко си мига...
Цитирай

nedy67 написа:Направих обновяване на телефона с PG76IMG - Marvel_S_HTC_Europe_2.13.401.3 уж всичко мина нормално но след края не може да се стартира! И сега какво се прави? Като го стартирам дисплея само леко си мига...
Не ми се иска да бъда лош пророк, но ако HBOOT преди ъпдейта е бил 0.90.0000, единствено в сервиз се ходи.
2.13.401.3 и 2.14.401.1 работят с версия на bootloader 1.08.0000 и по-висока. Инсталирането на телефон с 0.90.0000 поврежда HBOOT и се оправя само в сервиз с префлашване или смяна на чипа. Има процент вероятност причината да е друга, но изясни какво значи "уж всичко мина нормално". По време на ъпдейта на всички редове ли изписа o.k.?

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

на два от редовете не беше ок....не помня но не беше и нещо като грешка, реших, че е нормално! Сервиз какво значи фирмен или да търся по принцип сервиз за такива апарати?
Цитирай

nedy67 написа:на два от редовете не беше ок....не помня но не беше и нещо като грешка, реших, че е нормално! Сервиз какво значи фирмен или да търся по принцип сервиз за такива апарати?
Ако е гаранционен - там където си го купил. Ако не е, потърси колегата UnlockHTC
Пробвай и едно вадене и поставяне на батерията и опит за стартиране на бутлоадера с vol down + Power.
От редовете първия и последния са най-важни. HBOOT и Radio.
Помниш ли версията на HBOOT?

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

Здравейте,
Четох, четох, но не видях някой с моя проблем Имам HTC Wildfire S, а в последствие взехме и на жена ми HTC Explorer. Ползва си го вече 3 месеца и от вчера проблем!!! Постоянно губи обхват! Рестартирам, тръгва и после имам чувството че минава през всички типове връзка и после пак изчезва обхвата! Сменях картата на други телефони - не е от нея! Някой да помогне, моля!!!
Пробвах да върна заводските настройки... Същата работа!!!

Всичко май започна като направих това

IwaN написа:

Най-добрия съвет за спестяване на батерия
Отворете dialer-а (Phone) и въведете *#*#4636#*#*. Изберете "Phone information" / "Информация за телефона" и превъртете до най-отдолу. В "set preferred network type" / "задаване на предпочитан тип мрежа" изберете "GSM auto (PRL)". Това е всичко и можете да се върнете към началния екран с бутона Back. Това не влияе на функционалността на телефона, все още си се свързва към 3G мрежи. Това, което прави е, че при слаб сигнал на 3G, за разговор или SMS-и превключва на 2G. Оригиналният съвет на английски може да видите тук.


Обаче върнах предишната настройка и не става нищо. Обхвата се губи! Пробвах го и на Wildrire S............. Сега прецаках и него и там се губи обхвата!
Моля помогнете :wall: :wall: :wall:
Цитирай

Някой да знае къде мога да купя и колко струва заден черен капак за Wildfire S, защото моя е бял и за момче малко не върви...
Цитирай

На мен колко и да опитвам ми се получава един проблем при опита да инсталирам app2sd (проблемът е на прикачената картинка към поста).
USB Debugging е включен и USB Connection type пробвах всички опции:
Charge only, HTC sync и Disk drive.
Цитирай

adr1ann написа:На мен колко и да опитвам ми се получава един проблем при опита да инсталирам app2sd (проблемът е на прикачената картинка към поста).
USB Debugging е включен и USB Connection type пробвах всички опции:
Charge only, HTC sync и Disk drive.
Компютъра не вижда телефона. Проблем с драйверите. Изключи и HTC Sync.

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

Имам малко странен въпрос някой има ли представа дали ще има нов упдате на версията на андроида на телефончетата ни ?
Цитирай

d0ki написа:Имам малко странен въпрос някой има ли представа дали ще има нов упдате на версията на андроида на телефончетата ни ?
Вече има от 2.13.401.3 до 2.24.401.3 за сега по FOTA, скоро и по друг начин.


---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)