Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Video tutorial root на Acer Iconia A500 HC 3.2/3.2.1 + Info (7 пост)
#1

Днес се натъкнах,на едно видео,което ми помогна да root-на таблета ми.Ето видеото http://www.youtube.com/watch?v=zfSPP8UOn78 .Ето и темата от която го видях http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1419506 .Дано да е полезно и на други,защото аз до сега бях опитвал,няколко пъти и не ставаше.

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, напиши по-подробно стъпките на рутване и какви са предимствата и недостатъците. Мерси.
Цитирай
#3

Предимствата: пълен контрол и върху системните файлове,премахването на тези,които считаме за излишни,поставяне на сготвени ромове ( от седмица съм с Андроид 4 ) , инсталиране на програми,изискващи рут и т.н. Smile Недостатъци:гаранцията отпада( можеш да върнеш преди рута, но за acer не зная дали става),възможност, макар и минимална да повредиш така системата,че спасението да е само сервиз :Smile Лично мене тези недостатъци не ме вълнуват Smile
Цитирай
#4

А били обяснил стъпките една по една как са?
Цитирай
#5

Аз го рутнах още когато беше 3.0,а сега след почти година май има някакви промени Smile Колегата , който го е направил би ти помогнал повече Smile
Цитирай
#6

Мисля че в клипа е обяснено добре,но довечера като се прибера ще напиша стъпките.

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
#7

1.Теглиш този файл http://depositfiles.com/files/64bo1ivat и го слагаш във картата памет архива НЕ ГО РАЗХИВИРАШ.
2.Слагаш картата памет във таблета и го включваш като задържаш бутона за Vol Down+Power бутона,докато се появи човечето на андроид както е във видеото.
3.След като се е флашнало(вече имаш не стабилна версиа на андроид 3.0.1 и поне на мене доста,често ми даваше forse close на целия андроид и е доста досадно) теглиш от тука най-новата версия на iconiaroot http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1138228 .
4.Инсталираш го (преди това обаче отиди във Settings->Applications и виж дали имаш отметка на "Unkown sources".
5.Като го отвориш цъкаш бутона "root" изчакваш и си готов.
6.След това отиваш във маркета и теглиш Acer Recovery Installer.
7.Инсталираш го
8.Като го отвориш слагаш отметка на "ClockWorkRecovery......" и цъкаш Install Recovery Image.Ще те пита дали иска да направи Backup на сегашния Recovery Image цъкаш no.
9.След като си инсталирал Reovery Image си избираш сготвен ром(препоръчвам ти 4.0) и го слагаш както е архива също НЕ ГО РАЗХИВИРАШ.
10.Изключваш таблета
11.Пак го включваш със Vol Down+Power Buton,но не го задържаш,а само докато се включи и ти изпиш,нещо горе в ляво.
12.Така вече си в Recovery Mod.
13.За да инсталираш сготвен ром избираш(като нагоре/надолу е с копчето за звук,а enter бутона е power butona) Install zip from sdcard->choose zip from sdcard->и си избираш zip файл-а който е самия ром и чакаш.След като каже Done избираш Go back и след това reboot.И си готов.


Това са стъпките във клипа.Изгледай го внимателно какво прави,за да не сбъркаш.Да знаете всички,гаранцията отпада.Руут-а е на собствена воля,не би трябвало нищо да се обърка,но ако нещо стане не съм виновен аз.Успех и кажи дали си пробвал после Smile

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
#8

Да ти кажа, ме хвана шубето. Разбрах, че април излиза сладоледа и тогава ще го сготвя, защото предполагам, че на официалната версия ще излезне и сготвен ром. Не ми харесва, че няма да ми работи камерата, това е другата причина поради която няма да го направя. Иначе благодаря много за съветите.
Цитирай
#9

Колега, този Acer Recovery защо го инсталирам? Как мога да върна обратно същата си версия? Трябва ли на ново да инсталирам всички програми?
Цитирай
#10

Acer Recovery-то го инсталираш,за да инсталираш Recovery Image.Програмите зависи ако форматираш ще трябва да ги инсталваш,ако не не е нужно.

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
#11

А как мога да се върна в заводските настройки, в смисъл да се върна така както ми е бил като нов.
Цитирай
#12

Еми намираш си оригинален и го флашваш.Аз не мисля да се връщам на оригинален,така че не мисля да търся.

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
#13

Откъде да сваля, оригинален ром?
Цитирай
#14

XDA-developers

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
#15

може ли линк?
Цитирай
#16

BateRay написа:http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1113878

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#17

donMaranzano написа:А как мога да се върна в заводските настройки, в смисъл да се върна така както ми е бил като нов.
Разгледай тази тема - https://www.androidbg.com/forum/topic181...1-rom.html
По този начин съм се връщал от няколко различни къстъм рома до стоковия.

HTC Desire>>>HTC DESIRE X>>>SONY Xperia Z - Stock 4.4.4 KitKat
Acer Iconia Tab A500>>>ASUS MemoPad Smart 10.1
Цитирай
#18

Такаа...ето че днес и аз се реших да руутна моя А500(ISC Stock)
Изгледах видеото,изтеглих 1-ия фаил сложих го на картата задържах оказаните бутони и процеса започна.Малко преди края таблета рестартира и.....
Not legal !!!!!!!! abort
Warning:The blob package is not official-abort !
Boot verified failed....(с червени букви)

Стартирам отново...
Boot verifiet failed..... и до там.

Цяла нощ се мъча с xda,но това ми е 1-во устройство с Андроид и всичко ми е....нищо не разбрах!
Ако някой може да ми помогне с нещо ще бъда благодарен!
Цитирай
#19

Според мене въпросното рутване е когато си Андроид 3.1,а не с Андроид 4 ( ICS ) . Опитай се като влезеш в recovery ( едновременно натискаш volume down+power ) и във възможностите,които ти се явяват да натиснеш factory reset Smile
Цитирай
#20

Boby13 написа:Според мене въпросното рутване е когато си Андроид 3.1,а не с Андроид 4 ( ICS ) . Опитай се като влезеш в recovery ( едновременно натискаш volume down+power ) и във възможностите,които ти се явяват да натиснеш factory reset Smile

Мдаа,това го разбрах като поосмислих нещата.... Rolleyes
Там е работата че като натисна едновременно volume down+power не ми дава никакви възможности а направо тръгва да търси update.zip от картата.
Може би е трябвало да се върна първо на 3.0.1 и тогава тази операция...
Да ама сега като съм я омазал въпроса е как да се оправя :facepalm:
Цитирай
#21

А има ли update.zip на картата ? Инсталира ли преди ъпдейта ClockworkModRecovery ?
Цитирай
#22

Boby13 написа:А има ли update.zip на картата ? Инсталира ли преди ъпдейта ClockworkModRecovery ?

Просто изпълнявах стъпките от първия пост.Първия файл за теглене е downgrade_not_stable.zip(Вътре е update.zip).Да ама това е даунгрейд от 3.2/3.2.1 към 3.0.1 .А явно на мен ми е нужен даунгрейд от 4.0.3 към 3.0.1,какъвто не намирам никъде....Оффф таблета продъжава да е умрял а аз не намирам решение :/

EDIT: Незнам нищо за ClockworkModRecovery.Сега ще поразровя за инфо...
Цитирай
#23

Единствено във форума на xda да потърсиш разрешение на сериозния си проблем !
Цитирай
#24

По принцип още е в гаранция но ако им го занеса дали ще се усетят че съм бърникал нещо :confused:
Цитирай
#25

Принципно да,но ако се опитат директно да го флашнат, без опити за стартиране, надали Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)