Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - издържливост, зареждане, проблеми, коментари.
#1

Здравейте, трябва ми съвет за батерията на Ноут-а.

От 3 дни от 100% вечерта, е на 75% сутрин, при изключен WiFI, интернет и т.н.
Сега съм със стоков 2.3.6 на Мтел. Преди това бях с 2.3.5 , нямаше такъв проблем, сутрин беше около 95%.
Ъпдейтнах, пак беше така, дори малко по-добре, батерията издържаше почти 2 дни без много ползване. С 2.3.5 беше ден и половина. От няколко дни е така, с 2.3.6 е от седмица, така че мисля че може да е от някоя програма.
Прикрепям снимка на ползването на батерията.
Коя програма за контрол на батерията ще препоръчате?

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Прегледай в Изпълняващи се услуги за някакво приложение, неактивирано от теб, но което е активно и "смучи" тока. При мен бе абсолютно същата работа както е описваш и причината бе Veggie Samurai , делнах е и батерията възвърна живота си.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#3

^Аз поне, преди и след флаш/ъпдейт задължително си правя, даже трия абсолютно всичко(програми, игри) и на чисто ...

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#4

Стоковия не е много читав, от към енергопотребление в общия случай. Моята препоръка, е да се насочиш към някой power optimized ROM, аз лично съм с ROCKET v13 и нямам забележки към батерията.
Друг момент е да замразиш с Titanium-a следните процеси :
Samsung Account
Software update (иконката със стрелките)
WiFi sharing
Wifi sharing manager
Аз също съм премахнал и двата Kies-а, но това е в случай, че няма да ги ползваш.

Колко процента (от Usage) ти показва Android OS и Android System ?

140 символа стигат !
Цитирай
#5

При мен е такова потреблението в рамките на днешният ден. Музика, разговори, браузване, бележки, малко четене, дори си играхме на работата с гласовият асистент. Сега е на 50%, ромът и кернела са стокови. Иначе при яко ръчкане, особено с браузера, пада доста бързо:
[Изображение: SC20120106-210852.png]
Цитирай
#6

yankoa написа:При мен е такова потреблението в рамките на днешният ден. Музика, разговори, браузване, бележки, малко четене, дори си играхме на работата с гласовият асистент. Сега е на 50%, ромът и кернела са стокови. Иначе при яко ръчкане, особено с браузера, пада доста бързо:
Без да съм особен специалист, добре ми се вижда. При мен обаче със стоковия Android OS беше на около 34-40 %, а Android System си беше в по-нормални граници от порядъка на до 10 %. В момента стойностите ми са : OS - 9 %, System : 4 % с Rocket ROM, който си е почти изцяло базиран на стоковия, с малки tweak-ове.

140 символа стигат !
Цитирай
#7

При мен проблема се оправи с рестарт!
Явно подцених добрия стар Андроид.
Сега от снощи падна само с 3 процента.
Цитирай
#8

korekom написа:При мен проблема се оправи с рестарт!
Явно подцених добрия стар Андроид.
Сега от снощи падна само с 3 процента.
И при мен е така. За една нощ заминават 1-3% от животът на батерията с включени wi-fi и синхронизации.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#9

Заврейте от 4 дни съм с плочката Smile Нооо имам чувството че имам проблем с батерията, пада прекалено бързо ако стоя примерно в този форум (през wi fi) за около 10 минути вече е паднала със 7-8 %...
Прегледах темата нагоре, проверих както е написано за приложения които да точат но не намерих такива, игри не съм инсталирал. Друг пример , снощи заредих телефона на 100% оставих включен wi fi със скайп, не съм пипла телефона цяла нощ и на сутринта след около 9 часа батерията беше паднала със 50 % ... ето скрииншот

[Изображение: 0?ui=2&ik=b9959df686&view=att&th=1357ac7...Y&sadssc=1]

Като гледам другия скрииншот , моята операционна точи прекалено много... със оригинална съм с последния упгрейт и с резетнат телефон

Та възможно ли е това единствено от wi fi да ми точи толкова батерията... така ако и се поровичкам малко в телефона няма да ми издържа дори ден. Ако някой има идея къде може да е проблем ще съм му много благодарен Smile Благодаря.

Samsung Galaxy NOTE  - [Android 7.1.2] NightOwl Beta 6 / Samsung Galaxy S7
Цитирай
#10

Това за през ноща не е нормално и аз съм с пуснато wi-fi и синхронизации(без скайп), но до сутринта повече от макс 4% не е падала. Иначе ако се заиграеш е нормално за един ден батерията да е аут.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#11

И при мен ако си забравя през нощта Wi-Fi пада главоломно с 30-40% и затова обикновено го спирам и тогава за цялата нощ да пада с 3-4%

Samsung Galaxy S -> Lg Optimus 3D -> Samsung Galaxy Note -> hTc One -> Samsung Galaxy Note 3 ->  Samsung Galaxy Note 4 ---> Iphone 6 Plus 64GB and
iPad Air 64GB
Цитирай
#12

Прочети тази тема.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#13

Здравейте,
ще използвам тази тема да споделя моя проблем с батерията, който е подобен на колегите.
http://store.picbg.net/pubpic/0D/52/7b7a...5d0d52.png
http://store.picbg.net/pubpic/EF/C1/4e5a...ebefc1.png
за 18 часа е на 48%, не съм е товарил много, в сравнение с SGS, който като бях с 2.3.5 държете по 10 дни... Note е с 2.3.6 направил съм hard reset след update че ми излезе официален update като го включих и го инсталирах през телефона.
Спомням си на SGS преди не помня с какъв ROM бях но като му сложих 2.3.5 живота на батерията скочи 3 пъти поне, дано и с ICS когато излезе официално да е така при Note Smile

Samsung Galaxy S 8GB v2.3.6 (Gingerbread) + 8GB microSD || Samsung Galaxy Note 16GB v4.0.4 (ICS) PARANOIDANDROID v0.5
Цитирай
#14

Здравейте колеги,
да спомена и аз за един подобен проблем.

Имам ноут-а от около 3 месеца. Откакто съм го взел не съм му спирал WiFi-то, и ако не се заигравам (и понеже ми е втори телефон) не го използвам изкарваше по 2->3 дни. От две седмици насам едва издържа по 1 ден. Когато започна с тези номера за една нощ падна с 50%. Махнах всички приложения които бях инсталирал наскоро, но нищо. В момента за една нощ - 9часа, със спряно всичко пада с 25-30%. От тогава насам само веднъж издържа 2 дни и пак същото. Всичко му е напълно сток версия, като преди два дни ъпдейтна андроида (мислех да не е от това, че казва има ъпдейт а не му го пускам - сложих го).

В изпълняващи се услуги има едно wssyncmlnps и това DRM съдържание. Може ли някое от тях да прави беля, и как може да се разбира от кое приложение са стартирани?
Цитирай
#15

Да ви кажа че при изключена мрежа за данни след 4 дни батерията ми е на 45%.
Цитирай
#16

gl1500se написа:Да ви кажа че при изключена мрежа за данни след 4 дни батерията ми е на 45%.

При мен не е от това. Спрял съм я в момента в който го купих.

Незнам какво да правя вече.
Цитирай
#17

... еее не знаеш. Формат С:

[Изображение: 13940b6a769eb2ed30b70b7eff83b7b9.jpg]
Цитирай
#18

gl1500se написа:Да ви кажа че при изключена мрежа за данни след 4 дни батерията ми е на 45%.
Хайде стига вече с тея ваще филми,5 дена,10 дена-това да не ви е нокия с фенерче.
Тръгнали сте да ни разправяте,все едно ние нямаме същите апарати и не знаем...................
Цитирай
#19

Ако се ползва основно за разговори е нормално да издържи 4-5-6 дена..

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай
#20

@ ВЕНКО
Аз също имах този проблем, батерията ми падаше за 20 часа, при малко разговори и много малка заигравка с приложенията. После чух отнякъде за един трик и нещата се пооправиха с него. Та трика е да се зареди батерията при изключен телефон.

Пробвай, може и да се получи Smile

Преди: SG Note 1, 3, 4, 8, 9/ SG S7 Edge. Сега: LG Optimus 3D/ SG Note 10+.
Dance with the Devil.
Цитирай
#21

Телефонът ми е на няколко дни и аз взех да имам подобен проблем
Снощи го заредих - изключих всичко, дори му сложих Плейн МОД, докато заспя и на сутринта се събуждам - 46% батерия?!
Гледам за разхода на батерия и ми пише АНДРОИД ОС - 85% ?!
Нито безжична мрежа, нито 3Г (дори съм спрял всякакви синхронизации) и пак? Със стоковия ром съм...

П.С.

Не можах да се сдържа и направих factory reset. В следствие при консумацията на енергия Андроид ОС ми слезе на 7%...
Ще видя, как ще се държи в следващите 24 часа...
Дано с излизането на ICS, тезни бъгове се оправят, че е много неприятно Sad

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#22

Да ти кажа аз спрях всякакъв интернет за да опитам как се държи моята батерия и за 24 часа падна с 15 процента (ползвах го само за разговори)

Samsung Galaxy Note
Цитирай
#23

Колеги, не е само от интернета. Аз не изключвам моя никога. Синхронизации на времето, пощи, акаунти. От време на време го забравям и с пуснат WIFI, когато съм теглил нещо по-голямо. Денем си го ръчкам нормално, чета по малко книжки, ровя из форума, малко разговори, вечер е на 30-40%. С известни отклонения, в зависимост от ръчкането.
Според мен имате и лоши приложения, които дърпат доста. Отдавна се убедих, че някои от кракнатите приложения не работят адекватно. Затова и не ползвам вече такива. Последен случай: качвам една кракната навигация, да я пробвам - Wow, тела започна да пари в горната част. Махнах я, няма ядове.
Това не означава, че няма и редовно купени, които не са съвсем в ред.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#24

mitkognr написа:Да ти кажа аз спрях всякакъв интернет за да опитам как се държи моята батерия и за 24 часа падна с 15 процента (ползвах го само за разговори)

Интернета няма нищо общо. Казвам ти за 7 часа Standby падна с 55% батерията при изключено абсолютно всичко. Ъпдейти, данни, безжични мрежи и в Plane Mode.

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#25

isito84 написа:Хем не знаете от какво е прекомерната консумация на батерията, хем не слушате "радиоточката" какво ви пее. Оправяйте се. Моя вече 13 ден от как не съм го включвал на зарядно.

Tи си забравил да си пуснеш и телефона явно - така може и години да изкараш! (това в кръга на шегата)

Та относно общия проблем с колегата по-горе. Мисля, че factory reset наистина успя да оправи нещата. Като допълнение си сложих и една програма JuiceDefender, за която изчетох доста положителни мнения. До момента батерията ми се държи поне толкова добре, колкото когато го бях заредил на първия ден след, като го купих. Повее информация - утре!

Samsung Galaxy Note White
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)