Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - издържливост, зареждане, проблеми, коментари.
#26

gl1500se написа:Здравейте колеги! Ако може и аз да попитам за батерията.Зареден на 100% вечерта 1 разговор 3 мин. и на сутринта батерията е на 75%. Няма нищо включено като WiFi и др.Android OS e на 70%. дали това е нормално или моля за някакви съвети. Благодаря!!!

И на мен веднъж ми беше станало така Smile Просто ресни тела и почни да играе6 някое игричка или не6що дръго да го натвариш с нещо дръго и после се изравнява и става нормално Smile

Motorola Nexus 6 Midnight Blue [32GB]
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте,
с Galaxy Note съм от близо 6 месеца. В началото без сим карта със слабо използване изкарваше около седмица!!!
След поставянето на сим картата, при средна активност кара между 15 и 48 часа. средно 24. По принцип в режим "готовност" тези телефони консумират около 20mA, а при проблемен е 100 - 200 mA. Проблема е същия, както при повечето: Android OS (50% до 90%). Това си е проблем на ЕВРОПЕЙСКАТА ВЕРСИЯ на софтуера. В момента си търся адекватно решение, което няма да ми прекъсне гаранцията! При резултат ще поствам пак.
Ако задържите копчето за включване и минете в режим с изключени радио модули (режим самолет) Smile, апарата ви ще държи по 5-7 дни на standby, само че няма да е телефон вече. Но за опита става. Това не важи, ако са инсталирани разни "гладни приложения".
Ресета оправя нещата само докато ОС бъговете не се развихрят пак.
Цитирай
#28

И при мене така да му се не види,какви ли приложения не спирах и не знам си какво.....оня ден се оправи някак си,държа ми две денонощия и половина и имаше още батерия.OS Android ми беше около 19%....днеска пак на около 57% и батерията тръгва.
Рестартите не помагат,не съм слагал ромове,кернели и т.н....какво да правя не знам :unknw:
Цитирай
#29

delerium82 написа:
sambeto написа:
paralichko написа:мини в plane mode, смед това пълно изключване, включване и махане на plane mode.

Тц не става,OS Android си стои на 57%.


AC Milan 1899 написа:Без тия гимнастики. Просто рестарт.

И това не става,вече не знам до сега колко рестарти съм направил....

Докато не ръгнеш телефона да се зарежда Android OS ще си стои на 57%. След рестарт би трябвало да се оправи и да започнат да падат тези проценти, но с времето. Рестартирането не занулява тези проценти, зануляват се след като сложиш телефона да се зарежда.

Така е прав си,OS Android пада след като го сложа да се зарежда.В момента в който изкарам зарядното OS Android отива на 65-70%,после пада до към 57% и си стои така....което ми скапва батерията за 10-12 часа.
Преди няколко дни,някак си OS Android падна на 17-18% и си стоя така,и телефона ми изкара близо две денонощия и половина,хем го тормозих повече.
Ама сега пак не мърда от 57-59% и батерията днеска замина.
Как се получи оня ден с тия 17% незнам....
Цитирай
#30

Вижте при мен, какво е положението:

[Изображение: sc20120619061424.png]

Uploaded with ImageShack.us

Искам да поясня, ако не се вижда добре, че батерията ми е на 79% след 21 часа работа на телефона. Този ден не съм го използвал освен за няколко разговора и съвсем малко wifi, затова си мисля, че високия % на ОС Android не е толкова притеснителен... Реално използва около 1% на 1 час Standby, което си е напълно в реда на нещата според мен

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#31

Вчера по съвет на нашите IT специалисти в фирмата,дадох на телефона да е в GSM режим,а не в двоен или 3G...пак си получавам мейли и т.н.
Батерията обаче рязко си увеличи живота макар OS Android да си стоеше на 57%
Снощи го включих да се зарежда и сега погледнах консумацията на батерията...... на GSM режим.....OS Android e 13% и от сутринта батерията е паднала с 4% хем си го тормозя.
Ще видя тия дни как е,да не е пак след ден два да си иде на 70-80% и батерията да пада за 10-11 часа. Tongue
Цитирай
#32

sambeto написа:Вчера по съвет на нашите IT специалисти в фирмата,дадох на телефона да е в GSM режим,а не в двоен или 3G...пак си получавам мейли и т.н.
Батерията обаче рязко си увеличи живота макар OS Android да си стоеше на 57%
Снощи го включих да се зарежда и сега погледнах консумацията на батерията...... на GSM режим.....OS Android e 13% и от сутринта батерията е паднала с 4% хем си го тормозя.
Ще видя тия дни как е,да не е пак след ден два да си иде на 70-80% и батерията да пада за 10-11 часа. Tongue

Това ще го опитам и аз и то веднага. Мисля, че ще ти падне скоростта на интернета, но реално ако и без това си изчерпал бързата връзка това няма значение.

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#33

Написаното по-долу е валидно за Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy Nexus и Samsung Galaxy Note със стоков 2.3.6.

От това, което аз четох за точенето на батерията на устройства със стоков 2.3.6 излиза, че проблемът е в това, че при заключен екран системни процеси правят безумен и безсмислен трафик през Wi-Fi, което стопява батерията. Проблемът е възникнал точно след ъпдейта до 2.3.6, преди това не е имало такъв проблем.

Какво да се направи:

Вариант I (най-лесния вариант) е ръчно да си изключвате Wi-Fi преди да заключите дисплея и да си го включвате когато имате нужда от него. Ще върши работа стига да не забравяте да го правите.

Вариант II (щеше да е перфектен ако работеше) Автоматично изключване на Wi-Fi при заключване на дисплея с функция на операционната система - така наречената Wi-Fi Sleep Policy. За нещастие поради бъг не само че изключването на Wi-Fi не сработва, но и системата зацикля в неуспешен опит да деактивира Wi-Fi, при което процесора държи високо ниво на заетост и точно това довежда до още по-голямо източване на батерията.

Вариант III (работещия вариант) Автоматично изключване на Wi-Fi с помощта на допълнителен софтуер, в две стъпки:

1. Уверете се, че е изключен Wi-Fi Stand-by режима
1.1. Влезте в Settings / Wireless and network / Wi-Fi settings
1.2. Влезте в Advanced настройките - с бутон Menu и избиране на Advanced
1.3. Влезте в Wi-Fi sleep policy и ако не е избрано изберете Never
1.4. Рестартирайте устройството (ако в 1.3 не е било на Never)

2. Инсталирайте приложение, което "имитира" стенд-бай режим, т.е. при заключване на дисплея изключва Wi-Fi.

Препоръчват се Battery Defender или платените версии на Juice Defender, разликата между двете е, че Battery Defender напълно изключва Wi-Fi, докато Juice Defender може да се настрои да включва за малко Wi-Fi през някакъв интервал от време. Аз лично предпочетох Battery Defender - стори ми се доста по-юзърфрендли.

При мен имаше категоричен ефект. Бях стигнал до източване 15-20% на час, сега е около 2-3% на час.

(Колегата sainttropez е с инсталиран JuiceDefender, според мен точно това обяснява защо няма проблеми с батерията)

Alcatel OneTouch Easy db => Siemens CX60 => Samsung D900i => LG KF700 => Nokia 5800 => iPhone 3GS => Samsung Galaxy Note => HTC One X => Samsung Galaxy Note II => Samsung Galaxy Note 3
Цитирай
#34

Явно проблема при всяко еНотче е различен на тема батерия.
Преди няколко дни WiFi ми беше включено два дена без прекъсване,имаше и мрежа и телефона си издържа мъжки близо 3 дена Big Grin
При напълно изключено WiFi после ми падаше за 10-11 часа при същи тормоз.
От вчера съм доволен братле,сложих го на GSM обхвата....и сега след вече 24 часа съм на 85% батерия и OS Android ми е на 11-12% и не мърда Tooth
Цитирай
#35

sambeto написа:Явно проблема при всяко еНотче е различен на тема батерия.
Преди няколко дни WiFi ми беше включено два дена без прекъсване,имаше и мрежа и телефона си издържа мъжки близо 3 дена Big Grin
При напълно изключено WiFi после ми падаше за 10-11 часа при същи тормоз.
От вчера съм доволен братле,сложих го на GSM обхвата....и сега след вече 24 часа съм на 85% батерия и OS Android ми е на 11-12% и не мърда Tooth

Хора това с GSM обхвата май наистина е разковничето! От обяд от как прочетох мнението на колегата sambeto си нагласих само на GSM сигнал и ефекта е меко казано огромен.
Всеки да опита, нищо не му пречи и да сподели мнение!
Аз довечера ще си заредя телефона на макс и сутринта ще го изключа. След 24 часа ще докладвам за резултата.

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#36

Като потребител на мтел който от план с 512mb минах на 100 и уж неограничен после който съм изпукал за няма и седмица... Та след като свършат бързите сменям на GSM само. Това помага много ако района където сте 3g мрежата е с лошо покритие и постоянно сменя 2г и 3г. За София няма да е много усезаемо, но пак ще има положителен ефект. Относно wi-fi моя е на „когато екранът изгасне” и да призная пести много повече от „Никога” като приложения от рода на imo.im и Viber си оповестяват съобщенията с пуш. За моя радост вчера изкарах около 30 часа с едно зареждане и даже може още ако не го пипам много...
Уточнявам че нормално телефоните ми никога не карат повече от работен ден, ставам и изключвам от зарядното и лягам като го включа (споменатите жертви са 6600, e51, Wildfire и сега SGNote)

Samsung Galaxy Note (4.1.2 AXXROM N7000 XXLSZv12) + Samsung 8gb SDHC Class 10 + more than 100GB cloud storage
HTC WildFire CM7.2 (2.3.7 ICS STYLE) ROOT AlphaRev X @691MHz S2E/EXT3 512MB/
Цитирай
#37

Относно колегата който казва, че е от версиа 2.3.6 - при мене това се появи още преди ъпдейта, така че не е гаранция да е от това.

Да споделя какво се случи при мен:
когато започна да става сериозно започнах да махам приложения. Първо игрите. Първа, втора (някакъв ШАХ). Тука на шаха направо се шашнах. Като дадох ънинстал и телефона замръзна Huh после си направи един рестарт и продължи да работи. След тази процедура започна да пада по-бавно, и викам даваи всичките игри. Вечерта един заряд до горе, и реших да го използвам само за часовник и будилник. Ефекта беше следния: Снимка1.

След това заредих и вече малко повечко ръчкане постигнах и това: Снимка2.

Сложих тогава ГоЛънчар и неговите допълнителни приложения и за 3, 4 часа ми стопи 15-ина %. Махнах го и всичко пак си се нормализира.

Така че незнам какво може да се определи като общ проблем по въпроса :wall:
Цитирай
#38

За момента разковничето при мене е това че е на GSM обхват,а не на 3G или двоен режим.
Телефона е зареден на 100% и изключен от зарядното на 18.06.2012 г в 23.00 часа.
Сега на 20.06.2012 г. в 13.20 часа и батерията ми е на 51%.
Работя с телефона по същия начин както и когато батерията ми падаше за 10-11 часа.
Надявам се така и да продължи,в тоя период OS Android беше в граници 24% - 12%.
При някакво изменение или ново откритие ще пиша пак.
Цитирай
#39

BEHKO написа:Относно колегата който казва, че е от версиа 2.3.6 - при мене това се появи още преди ъпдейта, така че не е гаранция да е от това.

Колега, случаите, когато батерията се точи от бъгави приложения и/или приложения, които вършат някакви злоумишлени действия мисля е безсмислено да ги коментираме. Решението в тези случи е ясно, лесно и логично - безмилостен сийк енд дистрой Smile

Много по-неприятен е случая, когато няма никаква основателна причина за точене на батерията, т.е. проблема е в бъгове и недомислици в самата операционна система. За хората (като мен), които за момента не възмеряват да експериментират с рут и къстъм ромове и кърнъли, а все някак трябва да оцелеем докато се появи ъпдейт на операционната система - решението е както съм го написал в предишния си пост.

Към това, което съм написал мога да добавя следното - трябва да се спират всички ненужни услуги, които правят непрекъснато някакъв трафик - Android Market Software Auto-Update, Accounts Auto-Sync, Skype в режим Never logout, Social Hubs и на всички системни услуги които го допускат да се настрои Wi-Fi Only.

Alcatel OneTouch Easy db => Siemens CX60 => Samsung D900i => LG KF700 => Nokia 5800 => iPhone 3GS => Samsung Galaxy Note => HTC One X => Samsung Galaxy Note II => Samsung Galaxy Note 3
Цитирай
#40

Бях обещал да споделя, когато изпробвам телефона един ден с настройка GSM only. Определено мога да кажа, че разликата е меко казано огромна! Не съм от някоя паланка или село от Бургас съм и мисля, че не може и дума да става за лошо покритие от 3G, но определено има огромна разлика от към батерия.
Днес при много сериозна употреба на телефона ви показвам и резултата.

[Изображение: 23476328.png]

Uploaded with ImageShack.us

и в допълнение:

[Изображение: 52688331.png]

Uploaded with ImageShack.us

Както виждате в голяма част от времето е включен и WIFI и въпреки това в този час имам още 25% батерия.
Дисплей 19% означава че около 2 часа и половина ми е светил дисплея.

Горещо препоръчвам на всички, които нямат бързи мегабайти към плана си да преминат към GSM only. (Благодарение на sambeto) Smile

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#41

Колегата rainrover, както и много от вас имат право за голяма част от нещата. И наистина основния проблем си е версията на операционната система, както писах по-рано.
Аз съм с 2.3.5, и при мен това за WiFi-то не важи точно. Офертата с GSM only също не дава резултат. Средно караше между 15 и 36 часа, преди да почна да дебъгвам :wall: (с включени wi-fi, data network - auto, изключени авто упдейти и синхронизации) В мномента дебъгвам в следния режим wi-fi постоянно включен, data network постоянно изключен. Сложил съм си програмка за следене активността на процесора в различни режими на работа "CPU spy". След пълно зареждане изкара 63 часа, без ресети и стандартните трикове. Android OS пак си е на 58%, но спроред CPU spy телефона е бил предимно в "Deep sleep" режим. Когато тощи батерията обикновено е прекарал пожечко време на 200 или 500 MHz. На два пътии обаче за по няколко часа забелязах, че прави по завишена консумация и мисля, че има общо с това, което и писал rainrover. Тоест, че при изгасен екран някои програми, и по-точно активни WEGITS, за съответнте десктопи, оставят да вършат някакви безумни действия, касаещи мрежата. Дали през data network дали през wi-fi, очевидно е различно при всеки.
Може да звучи малко безсмислено, но засега наблюденията са ми, че кагато не е оставен (изключен) на десктоп с активни уеджити, а само с иконки (shortcuts), не се наблюдаваха резки пикове в консумацията. Това е при описаните настройки.
Експериментирайте Smile
Поздрави!
Цитирай
#42

Techzilla написа:След пълно зареждане изкара 63 часа, без ресети и стандартните трикове.

Дай боже всекиму 63 часа на батерия Smile

Иначе... нещата всъщност са съвсем проспички: като настроиш да се изключва Wi-Fi при заключен екран И ликвидираш хищните уиджети и бъгаво кракнати приложения И от личен опит се убедиш и примириш, че оператора ти има сериозни проблеми с 3G покритието И все още имаш проблем с батерията... единственото, което ти остава е да я извадиш Smile

Всичко останало влиза в графата киберсуеверия и техноалабалистики Smile

Alcatel OneTouch Easy db => Siemens CX60 => Samsung D900i => LG KF700 => Nokia 5800 => iPhone 3GS => Samsung Galaxy Note => HTC One X => Samsung Galaxy Note II => Samsung Galaxy Note 3
Цитирай
#43

При мен се случва следното. Имам инсталиран CPUspy. Когато се появи бъга с батерията то се усеща, телефона започва да загрява. Като погледнеш в CPUSpy, никога не изпада в sleep а предимно е на 200Mhz. WiFi не използвам. GSM Only не е вариант ( не ми се кара S класа с бензин А-86 ). Най-странното обаче е че след рестарт на телефона нещата не се оправят. Изключването на телефона ( power off ) май не е напълно изключване. Единствените 2 варианта които съм открил за сега са:
1. Махане на батерията
2. Plane mode - Power off - Power On - махане на Plane mode

BR
Gaby
Цитирай
#44

От извест време само чета за проблеми с батерията и източватето и. И направих една таблица, която да подкрепи, това което казвам. Има ли някои от вас информация колко е нормална консумация на батерията за час?
Защото според табличката, която прикачих при нормално ползване при мен се получават 3-4 % средно потребление на час, което ми е предостатъчно за ден. Ако трябва да падам под тези стойности заначи трябва да се ограничавам, в което не виждам смисъл. Телефон с такъв дисплей е нормално да ми държи по ден ако искам повече Нокиа Tooth
Относно ОС Андроид, че използвала най-много батерията. Няма по нормално нещо от това. Нали тя е отговорна за правилното функциониране на телефона? Нали тя трябва да прави всички синхронизации и т.н. или да оправлява телефона както НИЕ сме и задали до голяма степен.
Ако ползате интезивно телефона % и намалява. Ами пак е нормално защото това е някаква относително константантна величина и ако вие ползвате телефона да четете пощата, сърфирате, обаждания и т.н. то относителния дял на разхода на енергия на ОС Андроид намалява за сметка на други процеси и обратно ако не полвате телефона, то тя се увеличава, защото другите процеси не присъстват.
За да имате отимални стойности на ОС Андроид като потребление, то трябва да си наравите сметка какво сте и задали да прави и ако искате да намалеят тези стойности то просто трябва да и намалите задачите.
Отделна тема са системно зададените процеси, но това както знаем е решено в в Сандвича.
Това с ОС Андроид е малко като процеса System Idle при натоварването на процесора в Windows.
Разбира се тук имат значение и много фактори, които не зависят от вас като покритието на оператора, който ползвате. Както и много други притова съмсем не маловажни фактори за енерго потреблението.
Така, че ако направите оптимизация на нещата в/у които можете да влияете (уиджети, синхронизация и др.), без да се ограничавате е разковничето за оптималното енерго потребление.

Това е мое мнение не ангажирам никого с него просто споделено разсъждение.
Успех в борбата за тока Lol

OnePlus 3T
Цитирай
#45

Да, явно трябва да се уточним на кое му се вика "източване на батерия", на кое - "нормална работа на смартфон" и на кое "вижте ми фоторамката с Андроид - изкарва три месеца на батерия"

Ако ти изкарва андроидофона над 16 часа, при това без да го превръщаш във фоторамка като му спреш GPS, WiFi, GSM, Bluetooth и т.н.- значи всичко ти е наред с батерията. Всичко над 16 часа е просто прекрасно, според зависи дали устройството се използва активно или не.

Като говорим за източване на батерия се има предвид да ти изкарва андроидофона по-малко от 10 часа дори кагото е предимно в стенд-бай, т.е. да ти пада батерията с повече 10% на час. Ето това е "източване на батерия" (на английски "battery drain").

Между другото Android OS над 50% наистина не е критерий, че нещо не е наред с потреблението. Но ако потреблението е притеснително високо И най-големия консуматор е Android OS - ето тогава вече става интересно. Точно като съсSystem Idle на Windows-a - не е страшно когато System Idle ти показва 95%; страшно е, когато при 95% System Idle ти забива компютъра и вият всички вентилатори Smile

Alcatel OneTouch Easy db => Siemens CX60 => Samsung D900i => LG KF700 => Nokia 5800 => iPhone 3GS => Samsung Galaxy Note => HTC One X => Samsung Galaxy Note II => Samsung Galaxy Note 3
Цитирай
#46

Днес батареяата ме учуди със своята издръжливост.

Към 10 часа на постоянно включен 3г нет, като се има впредвид, че 2 от тях пътувах където често се сменя 2г и 3г. После в нас към рутера, половин час скайп разговор на с мобилния нет, още 15 мин в нас през безжичния. 2 часа музика и отделно сигурно още към час общо сърфиране (пак през моблния нет).

Това е резултата.
Преди това не бях много доволен, ама за 2 дни му праснах два хард ресета и при втория усетих, че нещата си дойдоха на мястото и сега батерията е доста добре.

*** Note *** Въй фон *** Note 10.1 2014 Edition LTE
Цитирай
#47

Здравейте,за всички които имат проблем с батерията на Ноута,проблема вече е решен и при мене,и при един мой приятел,който направи същото каквото и аз.И на двамата батерията ни едвам изкарваше 1 ден при нормално ползване.Сега телефоните ни изкарват почти 3 дни със същото ползване.Проблема се решава по следния начин.
1.Слагате телефона на GSM,а не на 3G.Включвайте си 3G-то само когато имате нужда от по бърз нет.
2.Инсталирате Juice Defender,аз съм го оставил на balanced профил.
3.Инсталирате Advanced Task Killer,сложил съм го на позиция crazy и съм му задал да убива неизползваните процеси на 30 минути.

Просто при изгасване на дисплея,си продължават да работят процеси,които не трябват,ама си точат от батерията.
По тоя начин,както казах живота на батерията се увеличи значително.Метода е изпитан и при мене работи.
Успех колеги Dance
Цитирай
#48

rainrover: Аз също съм напълно съгласен със sambeto. Огромна разлика от как включих само на GSM и си сложих Juice Defender. Вече не се притеснявам за батерията ми, колкото и да го ползвам. (нормална употреба)

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#49

rainrover написа:sambeto, ти използваш ли го твоя Ноут като телефон, т.е. говориш ли по него? Аз не забелязвам никакво подобрение от това да ми е изключено 3G-то, но пък аз не го ползвам моя Ноут за телефон...

То аз нямам друг телефон освен него.
Всичко ми е пуснато,синхронизации,пакети данни и т.н.
Мейли,интернет,общо взето си ги ръчкам доволно Big Grin
Цитирай
#50

sainttropez, според мен именно JuiceDefender-а дава огромната разлика. Пусни си 3G-то и ще видиш, че потреблението на батерията няма да се увеличи значително

sambeto, точно от говорене с изключен 3G имаш някакво пестене на енергия (3G е почти два пъти по-лаком в режим говорене от 2G). Но пак не мога да си представя как изкарваш три дни на батерия... освен ако не ти стои предимно на стенд-бай. Покажи една графика на потреблението 48 часа след пълно зареждане

Alcatel OneTouch Easy db => Siemens CX60 => Samsung D900i => LG KF700 => Nokia 5800 => iPhone 3GS => Samsung Galaxy Note => HTC One X => Samsung Galaxy Note II => Samsung Galaxy Note 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)