Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - издържливост, зареждане, проблеми, коментари.
#51

rainrover написа:sainttropez, според мен именно JuiceDefender-а дава огромната разлика. Пусни си 3G-то и ще видиш, че потреблението на батерията няма да се увеличи значително

Не съм убеден. Аз JD ползвам още преди да включа само на GSM и имаше ефект, но не чак толкова голям. Голямата разлика дойде, когато минах на GSM+JD.
Както и да е, нека всеки си опита няколко варианта и да си прецени. В крайна сметка, ние тук даваме само насоки, никой не е длъжен да прави или точно едното или другото.
Аз за момента съм си супер доволен от живота на батерията и споделям просто опит.

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
Аксесоари
#52

Привет! Имах същия проблем, като споделения тук, батерията едвам изкарваше 12 часа при нормално ползване. Невероятно добра работа ми свърши програмата Juice Defender, за която научих тук. Батерията ми започна да държи по 50 часа без проблем при нормално ежедневно браузване, говорене и пр. И то при най-лекия режим balanced. Чак не е за вярване. Принципът на програмата е елементарен-намаляват до минимум времето за свързаност. Тази програма е просто задължителна за всеки ноут, даже Самсунг би трябвало да я инсталират фабрично. Задължителна програма. Моля модераторите да постнат информация по въпроса за Juice Defender в най-важните теми. Благодаря.
Цитирай
#53

Пак по съвет оттук зареждам батерията при изключен тел., нощем. Това рязко удължава, имам опит и от друг път. Не използвам почти никакво Wi-fi, 3G то на мтел ми е достатъчно бързо. 3G го оставих наистина, не съм на GSM only. Намалих яркостта на дисплея, той харчи най-много. Пуснах "агресивен" режим на Juice defender. Реално изкарва 40 часа и имаше още заряд последния път.
Цитирай
#54

Привет колеги,
От 5 дни и аз съм с Note, при мен 3G е постоянно включено и батерията изкарва сутрин от 07.00h до 23.00h вечер. Като си лягам го включвам на зарядното до сутринта. Малко е този стендбай, до сега бях с iPhone 4s, там батерията кара спокойно 50 часа със всичко включено. Вярно е, че там пък дисплея е 3 пъти по-малък.
Изключване на 3G не е решение за мене. Трябва ми бърз нет. Програмите които инсталират колегите, дори и в най-леките си режими режат нета когато телефона е заключен, така, че и те не са решение. Как ще си получиш мейла докато ти е заключен телефона.
Като цяло мога да кажа, че докато батерията ме изкарва целия ден е добре, ще се чудя какво да правя, ако се налага презареждане през деня!

Samsung Galaxy Note
Цитирай
#55

Juice-a ти пуска нета на 15 мин. и ти синхронизира всичко.

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#56

Пробвайте това което си пише в телефона.По точно в помоща на диспечера на задачи:Ако апарата харчи прекалено много ток го изгасете,след това при стартиране задръжте бутона за 8 секунди и тогава го пуснете.
Надявам се да съм бил полезен.

Stock Galaxy Note 2.3.6
Цитирай
#57

Ъпгрейтнах си софтуерчето до немския 4.0.4 и си реших проблема с батерията. Преди изкарваше не повече от 32-35 часа - тоест ден и половина при ръчкане, разговори, интернет.
Сега при същия начин на ползване изкарвам спокойно 3 дена, а ако не го ръчкам много отива и на 4 ( с малко зор накрая де )

Така че... мисля че това е най силната страна на ъпдейта до този момент
Цитирай
#58

Ползвах платената версия JuiceDefender около седмица - пълен т@ш@к е. Дори бе на екстрийм режим. Та дори и flash player блокирва. На мен с нищо не ми помага тази програма.
Цитирай
#59

AC Milan 1899 написа:Ползвах платената версия JuiceDefender около седмица - пълен т@ш@к е. Дори бе на екстрийм режим. Та дори и flash player блокирва. На мен с нищо не ми помага тази програма.

Същата работа и при мен.

Човек може да живее без храна един месец, без вода един ден, без въздух една минута, а без акъл - цял живот.
Note 10+™ SM-N975F
Цитирай
#60

Може би сте прави за Juice Defendera... Аз го похвалих в началото, но наистина не е кой знае, какво...
Сега искам да споделя след днешния мързелив ден, за какво потребление на ток става дума.


[Изображение: screenshot2012080417142.png]

Uploaded with ImageShack.us

[Изображение: screenshot2012080417150.png]

Uploaded with ImageShack.us

С германския стоков 4.0.4 съм, без root. Досега не съм имал никога толкова дълъг стендбай с толкова малко потребление на ток. През целия период от 8 часа и половина съм провел един разговор от точно 16:00 минути и веднага след това направих шотовете.

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#61

Най-доброто, което постигнах с моя Note е 3 цели дни.
Изключен Wi-Fi, изключено 3G, изключени синхронизации, автоматична яркост на дисплея, и бая говорене.

Не съм инсталирал никакви допълнителни апликации за Power Management, не виждам особен смисъл от тях.

Трика е просто да ползвате каквото ви трябва, когато ви трябва. Ако си държиш колата със запален двигател, на едно място тя определено ще харчи повече, от колкото ако само карате.

И те така. Няма проблеми с батерията, обикновенно проблемите са в ползвателя.
Цитирай
#62

Напоследък попадам на статии относно издържливостта на батериите на мобилните устройства, в частност на тези от високия сегмент, в които се сочат "стряскащи" стойности. За новия Iphone 5 напр. се твърди, че батерията ще държи десетина часа в режим на интернет браузване и приблизително толкова гледане на видео. За нашите модели също бях чел, че издържат 4-5 часа при интернет потребление /не се сочеше дали става въпрос за зареждане на страници с преимуществено флаш съдържание/. При мен обаче тези стойности са непостижими към момента. Браузването го докарвам с wi fi и мобилен интернет до около 2 часа, а когато ползвам само мобилния нет дори и по-малко. Филми не съм гледал, но максималната осветеност на екрана, до която съм достигал е 4 часа и 10 минути преди телефона да загасне.
/с едно зареждане и без дори временни свързвания към ел. мрежата/. При игрите достигам до 2 часа и десетина минути с Dead trigger при минимални настройки.
Как се държи при вас батерията на "плочката"? :cheers:
Цитирай
#63

Как ги постигаш тия 2 часа незнам,трябва да държи поне 6 часа при браузване с wi-fi ,доста ми е трудно да му изтощя батерията за 1 ден при активно ползване.
Цитирай
#64

при постоянно включен Wi-Fi и позлване на интернет по около 1-1.5 часа, използване на блутут постоянно заради слушалката ми и разговори около 120-150 мин на ден , батерята ми държи около 3 дни

Samsung Galaxy Note IV / HTC One M9 +
Samsung Tab S2
Цитирай
#65

Хммм, да не би батерията ми да не е наред? Заредих я първоначално както препоръчват да се прави. Решението май е само едно - нова батерия.
Цитирай
#66

Да не би да си инсталирал някое приложение, което да ти точи батерията или да ти държи телефона буден?
Провери първо тези две неща преди да купуваш батерия.

OnePlus 3T
Цитирай
#67

Не, не съм. И преди със GB, и сега с немския стоков 0.4., при различни инсталирани приложения, с минимум осветеност на екрана, го докарвам до сходни резултати. С едно зареждане /пълно/ екрана свети максимум 4 часа и малко отгоре. А вече от много места чувам, че батерията е по-мощна от това.
Цитирай
#68

Преди да си купуваш батерия се увери, че тя е причината. А не слабо покритие, бъгаво приложение, кофи клетка ...

OnePlus 3T
Цитирай
#69

sofiaavto написа:при постоянно включен Wi-Fi и позлване на интернет по около 1-1.5 часа, използване на блутут постоянно заради слушалката ми и разговори около 120-150 мин на ден , батерята ми държи около 3 дни

:rofl: Колега стига с тия лакардии...

*** Note *** Въй фон *** Note 10.1 2014 Edition LTE
Цитирай
#70

При мен е 2-3 дена с нормално ползване и 4-5 дена почти без ползване ... а защо не пазя скринове с многото дни човек да ме пита Smile

[Изображение: Screenshot_2012-09-13-01-06-34.png]
Цитирай
#71

Ама то цялата работа с батерията суи е много логична. Ако си сложиш 5 аплета на деска, които се ъпдейтват през 5 мин, имаш пуснати синхронизации, мобилен интернет постоянно включен няма как да изкара батерията повече от ден. Аз на моя ноте съм му спрял всичко, на десктопа имам само часовник, изклчени синхронизации, изключен мобилен интернет, и нямам никакви оплаквания от батерията.

След 3-4 дни ще кача и шотове, щото ми е смешно как хората искат да слагат други ромове заради батерията, после слагат аплети като пощурели и адроид ос е на 60% консумация - еми много ясно всичко това работи постоянно...
Цитирай
#72

sofiaavto написа:при постоянно включен Wi-Fi и позлване на интернет по около 1-1.5 часа, използване на блутут постоянно заради слушалката ми и разговори около 120-150 мин на ден , батерята ми държи около 3 дни

Не виждам смисъл да се лъже тук? За какво ги пишете врели некипели? Всички го ползваме този телефон и сме наясно, кое колко и защо е така. При нормална употреба батерията едвам издържа 24 часа.
При споменатото по-горе потребление не ми се вярва и 20 часа да изкара, дори съм убеден, че няма да изкара 20 часа.

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#73

sainttropez написа:
sofiaavto написа:при постоянно включен Wi-Fi и позлване на интернет по около 1-1.5 часа, използване на блутут постоянно заради слушалката ми и разговори около 120-150 мин на ден , батерята ми държи около 3 дни

Не виждам смисъл да се лъже тук? За какво ги пишете врели некипели? Всички го ползваме този телефон и сме наясно, кое колко и защо е така. При нормална употреба батерията едвам издържа 24 часа.
При споменатото по-горе потребление не ми се вярва и 20 часа да изкара, дори съм убеден, че няма да изкара 20 часа.

Аз също съм убеден, че при такова ползване няма да изкара 20 часа батерията.
Моята изкарва около 16 часа. Нета е включен винаги на 3G, няколко мейл акаунти се синхронизират на push, skype и viber се ползват нон стоп .....
Айде да не се лъжем.

Samsung Galaxy Note
Цитирай
#74

dangelkov написа:Най-доброто, което постигнах с моя Note е 3 цели дни.
Изключен Wi-Fi, изключено 3G, изключени синхронизации, автоматична яркост на дисплея, и бая говорене.

Не съм инсталирал никакви допълнителни апликации за Power Management, не виждам особен смисъл от тях.

Трика е просто да ползвате каквото ви трябва, когато ви трябва. Ако си държиш колата със запален двигател, на едно място тя определено ще харчи повече, от колкото ако само карате.

И те така. Няма проблеми с батерията, обикновенно проблемите са в ползвателя.

1во .. като изключиш всичко .. телефона става фотоапарат - без апликации и интернет е безполезен .. ии 2ро 1 час на място колата гори 300-400 мл. гориво - я покарай 1 час и ми кажи колко ще изгориш ?! Като правите асоциаций .. моля ви се поне мислете ... Та тия телефони се купуват, за да се ползват - а не да ги щадиш .. дал си 1000 лева за телефон, ще си купиш 2-3 резервни батерийки и док станция и ще си ги сменяш постоянно като мен Wink Това е да си вършиш работа, а не да си играеш с него, така че май ти си проблемният ползвател, не ние ...

Самурай без меч е като самурай с меч, само че без меч!
Цитирай
#75

Това е решението https://www.androidbg.com/forum/topic462...e-tok.html
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)